Завантаження...

hero

Менхенгладбах

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Менхенгладбах

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Менхенгладбах – велике місто на сході Німеччини, один з найважливіших торгових, промислових, культурних і туристичних центрів регіону. Уже в XII ст. ключову роль у його економіці відігравала торгівля з Нідерландами та Францією. Також тут розвинені багато видів промисловості – трикотажна, текстильна, швейна, виробництво обладнання та верстатобудування. У місті діє одна з найстаріших у країні фабрик із виробництва чоловічого одягу преміум класу.

Історія Менхенгладбаха починається з X ст., коли він був невеликим селом. Формування міста починалося з будівництва великого монастиря. Згідно з проведеними тут археологічними дослідженнями, понад 400 тис. років тому на території Менхенгладбаха жили племена неандертальців. Уже з I ст. тут сформувався центр торговельних шляхів між Дюссельдорфом і Кельном. Сьогодні ж місто приваблює своєю прекрасною природою, пам'ятками, різноманітними фестивалями та автентичними традиціями. Відоме воно і завдяки футбольній команді "Боруссія" – чимало фанатів регулярно приїжджають до Менхенгладбаха, щоб побувати на "рідному" стадіоні своїх фаворитів і на власні очі побачити їхню малу батьківщину.

Розташування

Німецьке місто Менхенгладбах розташоване в західній частині країни, в регіоні Нижній Рейн-Вестфалія. Менхенгладбах з'явився в 974 р. навколо Гладбахського абатства. У той момент він називався Гладбах – на честь однойменного вузького струмка, що зберігся до нашого часу. Сьогодні цей струмок переважно протікає під землею. Саме абатство, прилеглі села і місто Райдт згодом об'єдналися у велике місто, що отримало сучасну назву Менхенгладбах.

Воно розташоване поблизу кордону з Нідерландами. Місто буквально оповите різноманітною рослинністю. Завдяки особливому розташуванню, що сприяє зростанню флори, більшість міської території зайнято різноманітними скверами та парками. Береги місцевої річки Нірс також наповнені численними видами чагарників і дерев. Мальовнича природа з численними місцями відпочинку стали улюбленою локацією як для тутешніх сімей, так і для туристів.

Територія

До 2009 р. Менхенгладбах включав 10 округів, що складалися з 44 районів. Тепер його територія розділена на чотири округи:

  1. Норд. Складається з Айккена, Вальдхаузена, Вестенда, Ам Вассертурма, Вальда, Віндберга, Гладбаха, Даля, Хардт-Мітте, Олера, Фенна, Хардтера.
  2. Ост. Включає райони Беттрат-Ховен, Гізенкірхен-Норд, Бунгт, Гізенкірхен-Мітте, Еддінг, Люрріп, Хардтербройх-Пеш, Нойверк-Мітте, Флюгхафен, Шельзен.
  3. Зюд. Складається з Бонненбройх-Генайккена, Гайстенбекка, Оденкірхен-Веста, Оденкірхен-Міттеа, Понґса, Гайдена, Ґренцландштадіона, Зассерата, Мюльфорта, Гоккштайна, Шлосс-Райдта, Шмельдеркпарка, Шріверса.
  4. Вест. Складається з районів Ванло, Віккратберга, Райндален-Ланда, Віккрат-Веста, Віккрат-Мітте, Райндален-Мітте, Хена, Гауптквартіра і Хольта.

Добиратися з одного району в інший дає змогу громадський транспорт, мережа якого охоплює все місто. Автобуси регулярно курсують за розкладом. Уточнити графік руху можна на міському сайті.

Інфраструктура

Територія Менхенгладбаха є перетином численних автострад, що з'єднує місто з багатьма населеними пунктами країни. Широка розгалуженість транспортних мереж забезпечує розвиток місцевої економіки. Лише за 25 км від центру Менхенгладбаха розташований міжнародний аеропорт Дюссельдорф, що здійснює щоденні рейси до багатьох великих європейських міст. Залізничний вокзал, що функціонує з 1851 р., було реконструйовано 2009 р.

Єдиний прямий маршрут з України – автобусний. При цьому ви вирушаєте з Києва і їдете через Дюссельдорф. Загальний час у дорозі перевищує 33 год. Більшість маршрутів з України до Менхенгладбаха для українських туристів – непрямі, з європейських міст, що поєднують різні види транспорту. Ви можете доїхати на поїзді Укразалізниці або швидкісному Інтерсіті до Кишинева, Жешува або Кракова, і вже звідти взяти авіаквиток до Дюссельдорфа. Дістатися до Менхенгладбаха з аеропорту можна місцевим регулярним транспортом.

Рівень безпеки

Рівень злочинності в Менхенгладбаху – нижчий за середній у Німеччині. Щоб подорож пройшла благополучно і не була затьмарена неприємними інцидентами, достатньо дотримуватися загальних правил безпеки. Туристам не рекомендується гуляти на самоті вночі. Бажано стежити за своїми речами в людних місцях, де можуть орудувати кишенькові злодії. Не варто залишати цінності, гроші та документи там, де до них легко дістатися. Якщо ви користуєтеся автомобілем, забирайте все цінне перед виходом з нього.

З погляду терпимості, місцевим жителям характерна толерантність, тож образи чи переслідування через етнічне походження, колір шкіри, релігію, національність, орієнтацію вкрай малоймовірні.

Ціни

У Менхенгладбаху ціни на порядок вищі за українські, при цьому не відрізняються від середніх в інших містах Німеччини. Туристи можуть вибрати відповідні за вартістю ресторани, готелі, місця для шопінгу. Квиток на громадський транспорт коштує 2,5$-3,1$. Якщо ви плануєте шопінг, відштовхуйтеся від наступних цін на одяг і взуття:

  • брендові джинси – у межах 70$
  • легка сукня мережевої фірми – 31$
  • бігові фірмові кросівки – 78$
  • чоловіче шкіряне взуття – 86$

Зупинитися в хостелі тут можна за 24$, у готелі – від 49$ до 83$ відповідно до його рівня та місця розташування. Обід для однієї людини в недорогому закладі коштуватиме до 11$, а відвідування ресторану вищого класу удвох обійдеться до 55$.

Структура населення

Менхенгладбах є великим німецьким містом із населенням 261 тис. осіб і щільністю 1538 осіб/км². Середній вік місцевого жителя – 46 років, водночас у місті проживає понад 100 довгожителів (старших за 100 років), більшість із яких – жінки. Основна кількість містян – німці. Інші національності представлені невеликими діаспорами. Щодо релігійних конфесій, більшість жителів Менхенгладбаха – лютерани і протестанти. Також у місті є прихильники католицького віросповідання, мусульмани та юдеї. Деяка частина населення відносить себе до атеїстів.

Культура та пам'ятки

У цьому красивому сучасному місті одночасно простежується урбаністичність і дбайливе ставлення до природи. Крім парків і пам'яток архітектури, в Менхенгладбаху щорічно проводяться різні свята і фестивалі. Більшість екскурсійних програм для туристів починаються з головної міської площі – саме тут століттями проходили найбільш значущі міські заходи. У наш час на площі двічі на тиждень проходить традиційний ярмарок. Відвідування ярмарку – один з улюблених моментів для гостей міста. У цей час можна скуштувати незвичайні делікатеси регіональної кухні, ознайомитися з виробами ручної роботи від тутешніх майстрів, купити пам'ятні сувеніри. Неподалік від головної площі розташовані старовинні будівлі, від яких беруть початок найстаріші вулиці міста.

Парки

Один із найбільших місцевих парків – сад Фольксгартен. Він вражає розмаїттям ландшафтів, запрошуючи до прогулянок лісовими зонами, квітучими луками та вздовж мальовничих озер. Сад є домівкою для багатьох рідкісних рослин, птахів і дрібних тварин, що стали ручними. Інші відомі парки Менхенгладбаха – Бантер Гартен, Шлосспарк Райдт і Вікратер Шлосспарк.

Поціновувачі фауни та сім'ї з дітьми люблять бувати в міському зоопарку Тіргартен. При своїй компактності, він вміщує різноманітну колекцію тварин з усіх куточків світу. Вихованці утримуються в просторих вольєрах з естетичними ландшафтними композиціями. Деякі мешканці – цілком контактні і доброзичливі, їх можна годувати і гладити.

Музеї та бібліотеки

Культурний центр Менхенгладбаха – музей сучасного мистецтва Абтайберг. Його старовинні зали запрошують до знайомства з експозиціями в різних стилістичних напрямках – від експресіонізму до модерну і поп-арту. Крім постійної колекції зі старовинних творів мистецтва і робіт сучасних майстрів, тут регулярно проводять тимчасові виставки. Інше знакове місце в місті – музей Хьюго-Юнкерс-Ангар, тематична експозиція якого присвячена створенню літака Юнкерс. Ключовий експонат – модель літака, що збереглася до наших днів. Багато елементів колекції музею можна торкатися і розглядати в руках, що особливо подобається маленьким відвідувачам.

Театри

У місті діє два театри і концерт-хол, що слугує сценою для різних труп. "ТіГ" у Грундунгсгаусі – невеликий приватний театр із переважно комедійною програмою. Компактна зала з відмінною акустикою відкриває вид на виставу з будь-якого місця.

Більш екстравагантний заклад – "Червоний Крокодил", розташований в одному з найкрасивіших районів Менхенгладбаха – Вікрату. Тут можна насолодитися комедійними виступами, мюзиклами, кабаре, постановками та читаннями – список заходів майже безмежний.

Концерт-хол Кайзер Фрідріх Хол розташований у серці міста. Тут часто відбуваються концерти, виставки, театральні постановки та виступи артистів міжнародного рівня. Також у будівлі передбачені конференц-зали, зони для торговельних ярмарків і проведення святкових заходів.

Освіта та наука

Одним із провідних вишів міста є німецька Льотна Академія GmbH. Ця ліцензована наземна школа дає змогу навчитися пілотуванню за дистанційною програмою. Серед викладачів – досвідчені фахівці галузі. Програма викладається англійською мовою і побудована таким чином, щоб кожен студент міг освоювати матеріал у власному темпі.

Серед інших навчальних закладів Менхенгладбаха – такі:

  • професійний коледж технологій та медіа;
  • технологічний коледж Райдт-Мюльфорт;
  • професійний коледж на Фольксгартенштрассе;
  • професійний коледж Євангелічного фонду Гефата;
  • Університет Нідеррейна – факультет екотрофології;
  • факультет економіки Університету Нижнього Рейну;
  • Інститут прикладної економіки Університету Нижнього Рейну;
  • Інститут естетики та здоров'я Менхенгладбаха;
  • КБС Академія медичних професій у Святій Каміллі;
  • Академія фізіотерапії.

Це неповний список навчальних закладів, що приймають німецьких та іноземних студентів. Інфраструктура більшості вишів сприяє максимально якісному та комфортному навчанню. Місто приділяє особливу увагу освіті та пропонує одні з найкращих програм у країні.

Інші пам'ятки

Одне зі знакових сакральних місць міста – церква святого Віта, що залишилася від стародавнього бенедиктинського монастиря, довкола якого і будувався сам Менхенгладбах. Побудована в XII ст., вона сповнена старовинними релігійними артефактами, серед яких золота скринька й орган. Церква оформлена ефектним оздобленням, характерним для часу свого зведення – дерев'яними елементами, вітражами.

Туристи завжди цікавляться старовинним замком Райдт, який після 1917 р. перейшов у державне володіння. Відреставрована будівля використовується для історичного музею. На околицях Менхенгладбаха стоїть будівля колишнього монастиря XIV ст., від якої збереглася лише двоповерхова споруда, оточена садами і галявинами.

Телефони екстрених служб

  1. Поліція: 110
  2. Телефон екстреної допомоги: 112
  3. Посольство України: +49 30 28 88 71 28