Завантаження...

hero

Ліон

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Ліон

Французька Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Ліон – одне з найбільших французьких міст, здатне справити враження навіть на дуже вимогливого туриста, який встиг багато побачити. Його історія почалася за часів стародавніх римлян, коли місце, на якому зараз розташувалося місто, було центром Трьох Галій та забезпечувало жителям процвітання й багатство. У XV ст. тут знаходилась майже вся інтелектуальна, соціальна й художня еліта, так що сьогодні Ліон може похвалитися, без перебільшення, шикарною культурною спадщиною, а також великою кількістю різноманітних пам'яток архітектури, історії та різних видів мистецтва.

Сьогодні це сучасний європейський мегаполіс з високорозвиненою промисловістю, відмінною транспортною інфраструктурою, великою кількістю торгових і торгово-розважальних центрів, музеїв, готелів, парків та всього, що потрібно для туризму і приємного проведення часу.

Місцеві жителі розмовляють французькою, але використовують багато франко-провальських слів і зворотів цього діалекту, їх мова звучить дуже своєрідно і мелодійно. Її настільки приємно слухати, що, запитавши про щось місцевого жителя, його навряд чи захочеться перебивати. 

Ліон давно отримав статус гастрономічної столиці Франції, він вважається батьківщиною кіно і шовку. Шанувальники творчості А. де Сент-Екзюпері обов'язково повинні купити квиток на літак чи автобус на сайтіskybooking.ua до цього французького регіону – тут з'явився на світ їх кумир.

Розташування

Ліон розташовується досить незвичайним чином. Він займає Ронську низовину, здавна відому своїми родючими землями (там розвинене садівництво з виноградарством), трохи західніше міста стоїть Центральний масив, а на сході знаходяться гори Альпи.

Територія Ліона піднята над рівнем моря на 174 м, вона знаходиться на перетині р. Рони і її великого припливу р. Сони. У місті три височини (пагорби):

  • Фурвьер;
  • Круа-Русс;
  • Дюшер.

Колись замість сучасного міста були суцільні болота, але їх осушили і сьогодні нічого не загрожує безпеці і комфорту корінних жителів та гостей Ліона. Тут панує континентальний тип клімату, але на погоду сильно впливає близькість Середземного моря. Ліонські зими переважно холодні, майже без снігу, влітку тут дуже спекотно. Протягом доби може бути перепад температури до 20 градусів, але він відбувається плавно, а не стрибкоподібно.

Міжсезоння (осінь і весна) вважаються періодом туманів, але навіть вони анітрохи не применшують чарівну красу міста і стають прекрасним фоном для прогулянок і активного проведення часу.

Територія

Марсель, Париж і Ліон – три французьких міста, адміністративно розділені на так звані аррондісмани або округи. Вперше Ліон розділили за указом Наполеона III в 1852 р. Тоді було створено п'ять округів. Починаючи з 1964 р., в Ліоні є дев'ять адміністративних мікрорайонів, більшість з яких ділиться на квартали.

Ліонський муніципальний округ складається з шести кварталів (без назв, просто з порядковими номерами), всього в місті налічується 31 квартал. Номери округів відображаються на поштовому індексі. Всі індекси починаються з цифр 6900, а потім слідує порядковий номер аррондісмана.

Інфраструктура

Ліон може похвалитися відмінною транспортною розв'язкою. Потрапити в місто, або вибратися з нього в різних напрямках можна повітряним чи наземним шляхом. У 25 км від міської межі розташовується міжнародний аеропорт Ліон-Сент-Екзюпері (раніше називався "Сатоллас Аеропорт"), що є найважливішою "повітряною гаванню" регіону Овернь-Рона-Альпи. Основний перевізник – авіакомпанія Air France, втім, з аеропорту також здійснюються прямі та непрямі рейси інших компаній. Є прямі маршрути з Мальти, Болоньї, Фігарі, Амстердама, Венеції та інших великих міст.

У місто також можна потрапити залізницею, прибувши на вокзал Ліон-Пар-Дьє. Щодня відправляються прямі рейси поїздів до Парижу, Марселю та інших міст Франції, а також за кордон. Уточнити ціни й купити квитки на поїзд або авіаквитки на літак можна на сайтах перевізників або через сервіс SkyBooking. Вартість квитків залежить від наявності або відсутності пересадок, часу проходження і навіть від компанії-перевізника. В цілому, найбільш дешевий спосіб потрапити в Ліон – це купити квиток на потяг, трохи дорожче обійдеться поїздка автобусом. Найбільш дорогий (але і найшвидший) варіант – прибуття в місто на літаку. 

Громадський транспорт Ліона представлений метрополітеном (4 лінії і 37 станцій), фунікулером, сімома тролейбусними маршрутами, чотирма трамвайними лініями і приблизно сотнею автобусів, що курсують у всіх міських напрямках.

Рівень безпеки

Ліон хоч і не може похвалитися найнижчим рівнем злочинності в порівнянні з іншими французькими містами, тим не менш, туристам і гостям цього регіону нема чого боятися, прогулюючись вулицями або відпочиваючи в парках вдень та вночі.

Найменш безпечним вважається 9-й мікрорайон міста, але навіть там нічний променад навряд чи закінчиться неприємністю. Був час, коли 7-й мікрорайон вважався досить небезпечним, але за останні кілька років ситуація з правопорядком там значно покращилася. Центр Ліона, як і всі туристичні локації, постійно патрулюють поліцейські, так що можна безбоязно перебувати там завжди, коли з'являється відповідне бажання і можливість.

Ціни

Ліонські цінники навряд чи можна назвати найнижчими у Франції, проте, вартість продуктів і житла тут нижча, ніж в Парижі. Наприклад, капучіно коштує 2,9$, а баночка місцевого пива обійдеться в 4-6$, за літр молока в гастрономі доведеться заплатити 0,9$, а за буханець хліба віддати 1,2$.

Оренда нерухомості в цьому куточку Франції – завдання не з дешевих. За 1-кімнатну квартиру в спальному районі (не в історичному центрі) доведеться викласти близько 600$, а за "однушку" в самому серці Ліона треба розщедритися на 200$ більше.

Вирішивши купити житло в Ліоні, слід бути готовим до того, що за 1-кімнатні апартаменти доведеться заплатити близько 120 тис.$, будинок обійдеться, як мінімум, вдвічі дорожче.

Структура населення

На території Ліона постійно живе 500175 чоловік, причому, чоловіків і жінок приблизно однакова кількість. Якщо точніше, на частку представників сильної статі випадає 45,9%, а інші 54,1% – це жінки.

Вищу освіту мають трохи більше 1\5 населення (22,4%), ще у третини ліонців є середня спеціальна освіта (35,4%), а людей взагалі без освіти (які не мають документів про закінчення школи) всього 0,1%.

На частку працюючого населення випадає 61,8% від усього числа корінних жителів Ліона. Щодо пенсіонерів, їх в місті 27%. Як і скрізь, в даному регіоні Франції є безробітні, правда, їх не більше 8,2%.

Культура та пам'ятки

Ліон поетично називають містом, в якому живе мистецтво. Тут цілий рік відбуваютья різноманітні культурні заходи: виставки, фестивалі, виступи під відкритим небом і так далі.

Одне з найяскравіших (в буквальному сенсі) свят – Фестиваль світла, який проходить в середині грудня і триває чотири дні. В цей час в Ліон стікаються експерти в області ілюмінації не тільки з усіх куточків Франції, але і з різних частин світу. Цінителі музики обожнюють фестиваль Nuits sonores, присвячений електронному музичному напрямку, а завзяті театрали обов'язково повинні відвідати Les Nuits de Fourvière – свято театру й кіно.

У цьому регіоні Франції панує своя особлива атмосфера. Здається, що життя тут вирує якимось веселим, безбашенним потоком цілодобово, день за днем. Місцеві люди виглядають трохи метушливими, але це лише тому, що вони щосили намагаються встигнути за швидкісним темпом Ліонського життя.  

Ліон можна назвати одним із кращих міст для медового місяця. Якщо запитати у будь-якого перехожого, він назве з десяток готелів, що ідеально підходять для молодят. І, звичайно, як і всі французи, ліонці дуже позитивні, добродушні і відкриті, так що крім цінних порад потрібно бути готовим хвилин 10 слухати привітання з одруженням.

Парки

Любителі природи й зелені не будуть розчаровані, прибувши в Ліон, тут є кілька по-справжньому затишних куточків:

  1. Парк "Золотої голови" – найбільш відомий та відвідуваний міський природний заповідник. Він розтягнувся на площу 117 га узбережжя річки Рони. У самому центрі паркової зони знаходиться невелике округле озеро з маленьким острівцем посередині. На ньому можна покататися на човні або відпочити на  березі, розстеливши покривало на траві.
  2. Grand Parc de Miribel Jonage – куточок майже дикої природи в безпосередній близькості від центру міста. Тут можна спробувати улюблену розвагу місцевих – пересування по воді (своєрідне катання) у величезних надувних кулях.
  3. Des hauteurs Park – мабуть, найбільш мальовничий з усіх ліонських парків. Тут панує атмосфера дикої природи й середньовіччя, яку підтримує старовинний храм, розташований на його території.

Музеї та бібліотеки

Ліон надзвичайно багатий на музеї. Наприклад, тут є Африканський музей з експозицією, що складається з більш, ніж 2500 предметів, Міжнародний музей маріонеток і навіть Будинок мініатюр (найбільше подобається дітям). Ті, хто вирішив дізнатися про історію Франції і, зокрема, Ліона, неодмінно повинні відвідати музей Галло-романської цивілізації, а також музей природної історії.

У місті працює кілька бібліотек, але найголовніша – це Муніципальна бібліотека Ліона, побудована в 1972 р. Будівля має площу 27 тис. км2 і видає 3 млн примірників книг, журналів та інших видань на рік. Бібліотека має дев'ять відділів, розділених за темами, і займає 17-поверхову вежу з ультрасучасною вентиляцією і потужною протипожежною системою.  

Театри

На території сучасного Ліона знаходиться найдавніший театральний комплекс Галлії. Він складається з амфітеатру з одеоном, де приблизно 2 тис. років тому виступали музиканти і співаки.

Також заслуговують на увагу:

  1. Театр Селестен – найстаріший французький театр комедії, що отримав свою назву, яким би дивним це не здавалося, від однойменного монастиря.
  2. Ляльковий театр Гиньоль – місце, яке приведе в захват маленьких глядачів, навіть, якщо вони не особливо люблять ляльок.
  3. "Auditorium Orchestre National de Lyon" – райське місце для тих, хто обожнює класичні музичні твори.

Освіта та наука

У цьому французькому регіоні працює 15 вищих навчальних закладів, що реалізують 212 навчальних програм. За статистикою, Ліон займає почесне п'яте місце за кількістю вишів у країні. До найбільших і добре відомих освітніх установ належать:

  1. Університет Ліон II імені братів Люм'єр, що відкрився в 1973 р. і нараховує близько 30 тис. студентів. Спочатку виш був виключно гуманітарним, але потім в ньому з'явилися економічний, туристичний та інші факультети.
  2. Університет Ліон I імені Клода Бернара має 28 тис. студентів, які вивчають фізику, математику, біологію та хімію.
  3. Католицький університет, заснований в далекому 1875 р., дає не тільки релігійну, але й світську освіту. До слова, це не державна установа. Він вважається одним з кращих приватних вишів у країні.
  4. Університет Ліон III імені Жана Мулена готує фахівців за чотирма напрямках: філософія, філологія, юриспруденція, а також іноземні мови.

Інші пам'ятки

У Ліоні кілька десятків цікавих локацій, причому, складно сказати, які з них заслуговують першочергової уваги. Все залежить від сфери інтересів тих, хто зібрався їх оглядати. Найчастіше туристи відвідують такі пам'ятки:

  1. Ліонський собор Іоана Хрестителя – одна з головних релігійних пам'яток міста. Церква має статус прімаціального храму, тобто, в ній проводить богослужіння Архиєпископ Ліонський, до того ж, тут знаходяться найстаріший Астрономічний годинник у всьому світі.
  2. Площа Белькуря, назва якої перекладається, як "гарний сад" – третя за величиною площа Франції, на місці якої росли плантації однойменного сорту винограду.
  3. Акваріум дю Гран Ліон – хоч і не історична, але досить цікава локація, що дозволяє познайомитися з водним світом та подивитися на рідкісні види риб (включаючи акул) і водоростей.

Щоб зробити красиві фотознімки на природі, варто сходити в муніципальний Ботанічний сад Ліона, а якщо хочеться відобразити архітектурні окраси, потрібно прийти або приїхати на площу Якобінс.

Телефони екстрених служб

  1. Екстрена оперативна служба: 112
  2. Поліція: 17
  3. Швидка медична допомога: 15
  4. Пожежна служба: 18