Завантаження...

hero

Людвігсгафен

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Людвігсгафен

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Людвігсгафен – німецьке місто, розташоване у федеральній землі Рейнланд-Пфальц. Воно знаходиться на лівому березі річки Рейн, поблизу іншого важливого міста – Мангейма. Людвігсгафен – частина регіону Рейн-Неффе-Аар, важливий промисловий та економічний центр. Промислова компанія Людвігсгафена "БАСФ" – один із найбільших хімічних концернів у світі. Також у місті процвітає нафтопереробна промисловість.

Історія Людвігсгафена, названого на честь короля Людвіга I Баварського, починається з ХІХ ст. Засноване як промислова колонія, місто виросло навколо заводу з виробництва соди та хлору. Головною метою його створення був розвиток хімічної та нафтопереробної промисловості. Завдяки стратегічному розташуванню поруч із річкою Рейн і зручним транспортним зв'язкам, Людвігсгафен став важливим промисловим центром.

Під час Другої світової війни через стратегічне значення хімічних заводів міста, воно було пошкоджене бомбардуваннями.

Сучасний Людвігсгафен є важливим економічним і культурним центром Рейнланд-Пфальца. Хоча місто називають світовою хімічною столицею, тут чудова екологічна обстановка і безліч цікавих місць для туризму.

Розташування

Людвігсгафен розташований на лівому березі річки Рейн – однієї з найважливіших у Європі. Разом із Мангеймом він утворює згуртовану агломерацію великих міст. Розташований у районі низовин Рейну, рельєф регіону досить рівний. Територія навколо Людвігсхафена в основному складається з рівнин і лісистих масивів. Тут помірний океанічний клімат із холодною зимою і теплим комфортним літом.

Недалеко від Людвігсгафена є кілька штучних водосховищ, призначених для регулювання водних ресурсів і для рекреації. Одним із них є озеро Луццінгер Зее, яке розташоване на південний захід від міста.

Територія

Людвігсгафен розділений на 10 районів, разом із приміськими - на 12. Кожен із них має свої особливості. Місто включає такі райони:

 • Центральний;
 • Південний;
 • Північний;
 • Фрізенхайм;
 • Оппау;
 • Едігхайм;
 • Гартенштадт;
 • Мюнденхайм;
 • Оггерсхайм;
 • Райнгенхайм;
 • Маудах;
 • Руххайм.

Виробничі потужності компанії "БАСФ" розташовані в Оппау. Найпопулярнішим житловим районом міста є Маудах. У Північному районі розташоване так зване Старе місто, а в Центральному – більшість місцевих театрів, музеїв, концерт-холів тощо.

Інфраструктура

Місто розташоване на перехресті автомагістралей, що з'єднують його з іншими містами Німеччини та Європи. Тут є залізничний і автовокзали, а також використовуються пасажирські перевезення теплоходами по річці Рейн. Найближчий міжнародний аеропорт – Франкфурт-на-Майні, за 80-90 км від Людвігсгафена. Для поїздок містом і передмістями використовується громадський транспорт – метро, автобуси і трамваї. Також тут дуже розвинений велосипедний рух – є велодоріжки та стоянки для велосипедів.

Прямих рейсів з України до Людвігсгафена немає. Українські туристи можуть дістатися до нього з пересадками з міст Європи. Ви можете доїхати автобусом або поїздом Укрзалізниці до Кишинева або Лассі. Далі потрібно купити квитки на літак до Штутгарта або Франкфурта, а звідти їхати поїздом до Людвігсгафена. Також ви можете доїхати автобусом із Києва до Гейдельберга і пересісти на потяг до Людвігсгафена.

Рівень безпеки

Людвігсгафен – досить безпечне місто з толерантним місцевим населенням. Тут вкрай рідко трапляються інциденти з утисками за кольором шкіри, релігією, національністю, орієнтацією.

Щоб звести до мінімуму ризик пригод під час поїздки, дотримуйтеся загальних правил. Слідкуйте за речами, цінностями, документами в громадських місцях. Намагайтеся не ходити містом поодинці в темний час доби. Не носіть із собою великі суми грошей. Завжди забирайте цінні речі з автомобіля, залишаючи його на парковці.

Ціни

Людвігсгафен вирізняється помірними цінами, характерними для більшості міст Німеччини. Ніч у місцевому готелі коштує від 67$ до 163$, а квиток на громадський транспорт – близько 2,5$.

Орієнтовні ціни на одяг і взуття такі:

 • фірмові джинси – 74$
 • літня сукня мережевого магазину – 39$
 • бігові кросівки – 79$
 • шкіряні туфлі – 120$

Поїсти в ресторані швидкого харчування типу МакДональдс можна за 7,4$. Відвідування недорогого ресторану місцевої кухні обійдеться приблизно в 12$. Обід на двох у закладі вищого класу коштуватиме близько 53$.

Структура населення

Населення Людвігсгафена налічує понад 172 тис. осіб, його щільність – 2200 чол./км². Тут переважно проживають корінні німці (80%), а загальна частка представників інших національностей – лише 20%.

Більшість місцевих жителів сповідують католицизм і протестантизм. У місті є численні церкви і християнські громади, що служать релігійним і духовним потребам жителів.

Друга за чисельністю релігія в Людвігсгафені – іслам. Тут є мечеті та ісламські спільноти. Серед інших релігій також зустрічається іудаїзм і буддизм.

Культура та пам'ятки

Культурне життя Людвігсгафена – багате й насичене подіями. Тут щорічно відбувається фестиваль світла, під час якого центральні вулиці прикрашають світловими інсталяціями та художніми проєкціями. Влітку в місті відзначається фестиваль виноградника з дегустацією місцевих вин, живою музикою, частуваннями традиційної кухні.

Фестиваль міської культури включає музичні виступи, театральні постановки, виставки мистецтва, майстер-класи та інші заходи на вулицях міста. Під час Різдвяного базару Людвігсгафен поринає в неймовірну святкову атмосферу.

Фестиваль спорту відзначається різними видами спорту та сприяє популяризації активного способу життя. Гастрономічний фестиваль дає змогу скуштувати страви з різних кухонь світу та відкрити для себе нові смаки.

Парки

Один із найпопулярніших парків Людвігсгафена – Луццінгер Зее. Тут є великі озера, що дозволяють кататися на човнах або човниках. Парк наповнений прогулянковими доріжками, алеями, включає каскади водоспадів і тропічний сад.

Природний регіональний парк Земсхлоцвалл розташований біля берегів Рейну. Він цікавий своїми відкритими луками та неймовірним рельєфом. Парк Мельхайде підкорює своїм багатим рослинним світом. Прогулянкові маршрути та зони для пікніків оповиті рядами старовинних дерев. Тут завжди розслаблена спокійна атмосфера і пейзажі, що надихають.

У центрі міста розташований парк Фрідріхсфлассе, а на північному заході – парк Гільдерлін із масштабним спортивним комплексом і зонами відпочинку.

Музеї та бібліотеки

У Людвігсгафені є безліч цікавих тематичних музеїв. Музей цементу присвячений історії цементного виробництва в регіоні. Він демонструє розвиток цієї галузі та її значимість для міста. Музей Шпорта присвячений природі та науковим дослідженням. У ньому є колекції цікавих мінералів, скам'янілостей та інших природних артефактів.

Музей-садиба відкриває колекції предметів із різних світових культур. Тут можна побачити виставки мистецтва, релігійні артефакти та інші експонати, що розповідають про різноманітність культур.

За кілька кілометрів від Людвігсгафена розташований музей-ферма Фроштадт. Його експозиція розкриває тонкощі сільськогосподарської історії та культури регіону. До неї входять традиційні сільські будинки, інструменти та вироби сільського господарства.

Музей історії присвячений історії самого Людвігсгафена, його розвитку і трансформації. Тут представлена велика колекція фотографій і артефактів, що показують зміни міста з моменту заснування.

Театри

У Людвігсгафені є кілька великих театрів. Міський театр запрошує на постановки драми, опери, балету та музичні концерти. У ньому є великий зал і зал для камерних вистав.

У наметовому театрі Фраконії проводяться концерти, театральні вистави, кіносеанси та інші культурні заходи. Також у місті є театр Басінга – незалежна театральна група, що презентує різні постановки та комедії. Тут працюють місцеві актори та режисери.

Освіта та наука

У Людвігсгафені є кілька великих вишів, у яких навчаються місцеві та іноземні студенти. Технічний університет пропонує різні програми в галузі технічних наук та інженерії, бізнесу та економіки, інформаційних технологій та інших галузей.

В університеті сучасного менеджменту студенти навчаються за програмами бізнесу, економіки, менеджменту та соціальних наук. Університет музики і театру спеціалізується на музичних і театральних мистецтвах, а також музичній педагогіці.

Інші пам'ятки

Серед знакових пам'яток Людвігсгафена – вежа Фрідріх-Еберта. Названа на честь першого президента Німеччини, вона відкриває неймовірний вид на місто і Рейн.

На площі перед міською ратушею встановлено пам'ятник Ігназу Фрідріху Вальденбергу. Він присвячений місцевому меценату мистецтва. В історичному центрі міста також розташований будинок Фердинанда Шрадера – надзвичайно красива будівля, відома своєю архітектурною цінністю. Прогулянка вздовж річкової набережної Рейну дасть вам змогу насолодитися красою річки, а також відпочити в місцевих кафе і ресторанах із заспокійливим видом на воду.

Телефони екстрених служб

 1. Поліція: 110
 2. Телефон екстреної допомоги: 112
 3. Посольство України: +49 30 288 87 128