Завантаження...

hero

Ізмаїл

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Ізмаїл

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Ізмаїл – дивовижне місто в Україні, розташоване на березі річки Дунай, з багатою історією, гарною архітектурою та чудовими природними ландшафтами. Воно пропонує безліч можливостей для культурного відпочинку, активного проведення часу та знайомства з національними традиціями.

Історія міста налічує кілька століть. Воно було створене як фортеця Османської імперії та мало стратегічне значення для контролю над Дунаєм та Чорним морем. Місто було названо на честь султана Селіма III і стало важливим центром регіону.

В Ізмаїлі можна побачити багато історичних пам'яток, архітектурних споруд та музеїв. Він оточений водою з усіх боків, що справляє враження острова. Гарні набережні, прогулянкові маршрути та можливість покататися на човні Дунаєм роблять перебування в Ізмаїлі незабутнім.

Гостинність місцевих жителів Ізмаїла також заслуговує на згадку. Тут можна скуштувати смачну безсарабську кухню та місцеві делікатеси. Традиційно пригощають великою кількістю фруктів, овочів, дунайською рибою та молодим вином із місцевих льохів.

В Ізмаїлі проводять різноманітні культурні та спортивні заходи. Місто є організатором фестивалю "Бессарабський вінок", який приваблює багато гостей.

За допомогою сервісу SkyBooking можна за хвилину купити залізничні квитки онлайн, подивитися розклад та придбати місце у потрібному вагоні. Будьте спокійні, адже ми отримуємо всі дані із офіційного сайту Укрзалізниці. Також курсує швидкісний поїзд Інтерсіті, на ньому пасажири можуть дістатися столиці швидко та з комфортом. На швидкісний поїзд можна придбати залізничні квитки практично в будь-який час, тому що він відправляється щодня по кілька разів. У 2023 р. запустили нові залізничні напрямки до Європи, тому в інші країни їздити стало простіше і швидше.

Розташування

Місто знаходиться в південній частині України, близько до кордону з Молдовою та Румунією. Завдяки вигідному розташуванню з міста зручно дістатися різним транспортом практично в будь-яке місце світу. За допомогою сервісу SkyBooking можна купити залізничні квитки онлайн за низькими цінами на автобус або авіаквитки, не виходячи з дому. Є вибір різних напрямків як усередині країни, так і до Європи: Ізмаїл - Київ, Ізмаїл - Ужгород, Ізмаїл - Бухарест, Ізмаїл - Кишинів тощо. Вартість квитка залежить від напрямку та інших факторів.

Рельєф Ізмаїла характеризується переважанням низовин. Літо в Ізмаїлі досить тепле та сонячне, з температурами, що досягають у середньому +25-30ºС. Зими прохолодні, із температурами близько 0ºС. Своєрідним географічним надбанням Ізмаїла є річка Дунай. Вона є кордоном між Україною та Румунією. У Дунайській дельті є кілька невеликих озер, які утворені внаслідок перетину річкових рукавів та болотистих місцин.

Територія

Місто є центром Ізмаїльського району Одеської області. Воно поділяється на кілька адміністративних одиниць. Основними адміністративними структурами є:

 1. Міська рада Ізмаїла – найвищий орган місцевого самоврядування. Він приймає рішення щодо важливих питань розвитку міста, затверджує бюджет та контролює його виконання.
 2. Виконавча влада міста представлена міською адміністрацією, яку очолює мер. Мер є головою виконавчої влади та відповідає за реалізацію рішень міської ради, управління міськими службами та програмами розвитку.
 3. Функціонують різні міські служби та установи, відповідальні за надання комунальних послуг, управління інфраструктурою, охорону громадського порядку, охорону здоров'я, освіту та культуру.

Одним із ключових аспектів розвитку місцевого самоврядування є участь місцевих жителів у процесі прийняття рішень.

Інфраструктура

Ізмаїл має розвинену та сучасну інфраструктуру. Місто активно інвестує у різні сфери, щоб забезпечити комфорт та зручність для своїх мешканців та відвідувачів. Є аеропорт, який забезпечує зв'язок з іншими регіонами України та Європи. За допомогою сервісу SkyBooking можна купити квиток на літак швидко і без черг. Авіаквиток можна придбати як в одну, так і в обидві сторони.

Розвинена залізнична інфраструктура робить місто зручним для мандрівників. Укрзалізниця спрямовує поїзди до таких міст як Харків, Одеса, Львів та по всій території України. До Києва курсує швидкісний поїзд Інтерсіті. Придбати залізничні квитки можна на нашому сайті skyboking.ua. Майбутній пасажир може вибрати відповідний час відправлення, клас вагона та вільне місце.

Також регулярно їздить автобусний транспорт. Купити квиток на автобус можна не тільки по Україні, а й до Європи. Дістатися можна з головного автовокзалу за адресою: вул. Пушкіна, 70. Розклад та вартість квитків можна переглянути у нас, дані оновлюються з офіційних сайтів перевізників. Купівля автобусних квитків онлайн значно полегшить вам життя.

Ізмаїл є прикладом міста, де відмінна інфраструктура сприяє розвитку економіки та підвищенню якості життя.

Рівень безпеки

Як і в багатьох інших містах, безпека в Ізмаїлі є пріоритетним завданням місцевої влади та правоохоронних органів. В останні роки Ізмаїл зіткнувся з деякими викликами у сфері безпеки, включаючи проблеми з незаконною торгівлею наркотиками, крадіжками та дорожніми пригодами. Сьогодні скоротилася кількість серйозних кримінальних злочинів, скоєних на території міста. Наприклад, у 2018 р. було зареєстровано 636 злочинів цієї категорії, тоді як протягом 2019 р. їх кількість впала до 362. Це означає, що кількість кримінальних злочинів скоротилася на 43,1%.

Ціни

Вартість основних продуктів, таких як м'ясо, молоко, овочі та фрукти, зазвичай відповідає середнім цінам. Наприклад, буханець хліба в середньому коштує 20 грн. Вартість обіду або вечері в ресторані Ізмаїла наближається до середніх цін в інших містах. Середній чек у кафе з особи становить 300-400 грн. Вартість оренди житла подобово – 400-700 грн. Також є великий вибір готелів та будинків, все залежить від ваших потреб та бюджету.

Структура населення

Населення Ізмаїла представлене численними етнічними групами. Однією з найбільших національних груп у місті є українці, які становлять найзначнішу частину населення. Також велика чисельність молдаван, росіян, болгар, гагаузів та ін. Багаторічна історія Ізмаїла та його географічне положення на перетині культур сприяли формуванню такого розмаїття. Офіційною мовою є українська. Через різноманіття національностей, також є й інші мови, такі як російська, молдавська, болгарська, гагаузька та інші.

Більшість населення сповідує православ'я, і в місті є православні храми. Також є представники інших релігійних течій та конфесій, включаючи католиків, протестантів, юдеїв та мусульман.

Культура та пам'ятки

Історія Ізмаїла починається з його заснування у XV ст. У 1590 р. Баязид Хан Ісмаїл, відомий також як Салсала, завоював цю територію і ухвалив рішення створити тут свою фортецю. Назване на його честь, місто Ізмаїл стало важливим центром на Чорноморському узбережжі та зайняло стратегічно важливе становище на торгових шляхах між Сходом та Заходом.

Місто було домом для різних етнічних груп, що призвело до формування багатого та різноманітного культурного середовища, в якому співіснують різні традиції, мови та звичаї.

Також в Ізмаїлі проводять музичні фестивалі, концерти та виставки, які залучають як місцевих мешканців, так і гостей міста.

Парки

У місті можна побачити багато парків та скверів, які також є важливими пам'ятками для місцевих мешканців та туристів. Ось найпопулярніші з них:

 1. Парк ім. Тараса Шевченка, розташований у центрі міста, є одним із найвідоміших та найвідвідуваніших в Ізмаїлі. Тут можна насолодитися прогулянкою в оточенні природи та відпочити від міської метушні.
 2. Парк "Ізмаїльські острови" розташований на острові. Там можна побачити безліч дерев, квітів і мальовничих доріжок. Відвідувачі насолоджуються свіжим повітрям, пікніками та пішими прогулянками в оточенні прекрасної природи.

Місто має ще безліч інших куточків природи та відпочинку, які заслуговують на увагу.

Музеї та бібліотеки

В Ізмаїлі існують кілька унікальних музеїв та бібліотек, які відображають його багату історію та культурну спадщину.

 1. Один із найвідоміших музеїв в Ізмаїлі – це діорама "Штурм фортеці Ізмаїл", розташована в будівлі колишньої турецької мечеті, побудованої у XVI ст. На сьогодні ця будівля є найстарішою у місті.
 2. Ізмаїльський історико-краєзнавчий музей збирає та зберігає артефакти, що відображають історію та культуру регіону. Тут відвідувачі можуть ознайомитися з стародавніми документами, фотографіями, предметами побуту та іншими артефактами, які допомагають глибше зрозуміти історію Ізмаїла та його околиць.
 3. Центральна міська бібліотека ім. Івана Котляревського є однією із найстаріших і найпрестижніших в Ізмаїлі. Служить як місцем зберігання книжок, так і центром культурного життя міста.

Театри

Історичний та культурний центр Одеської області в Україні, славиться своєю багатою театральною спадщиною:

 1. Театр ім. Хамзи є однією з головних культурних пам'яток Ізмаїла. Був заснований 1933 р. та названий на честь відомого українського актора Хамзи Яббарова. Його будівля вражає своєю архітектурною вишуканістю, що поєднує елементи класицизму та модерну. Театр ім. Хамзи запрошує глядачів у дивовижну подорож світом мистецтва та емоцій.
 2. Ізмаїльський драматичний театр ім. Тараса Шевченка є одним із найстаріших у регіоні. Він був заснований у 1928 р. та отримав свою назву на честь великого українського поета. Театр знаходиться в історичній будівлі, яка сама по собі є пам'яткою архітектури. Трупа театру пропонує багатий репертуар вистав, включаючи драматичні п'єси, комедії, трагедії.

Освіта та наука

Ізмаїльський державний гуманітарний університет є одним із провідних навчальних закладів в регіоні, що надає якісну освіту та сприяє розвитку науки. Він пропонує широкий спектр освітніх програм та наукових досліджень, що робить його центром тяжіння для студентів та науковців. В університеті функціонують факультети гуманітарних, природничих, соціальних та технічних наук. Студенти можуть обирати між бакалавріатом, магістратурою та аспірантурою залежно від своїх інтересів та кар'єрних цілей. Університет забезпечує належний рівень здобуття вищої освіти завдяки висококваліфікованому викладацькому складу, сучасним навчальним матеріалам та інфраструктурі. В ІДГУ створено наукові центри та лабораторії, які надають можливості для більш глибоких досліджень та інноваційних розробок.

Інші пам'ятки

Багата історія цього міста та його стратегічне становище на торгових маршрутах привертали увагу різних імперій та культур протягом століть.

 1. Дуга Струве – це історичне місце, пов'язане з однією з найвідоміших геодезичних експедицій у світі. У ХІХ ст. геодезист Фрідріх Георг Вільгельм фон Струве організував серію вимірів визначення форми і розмірів Землі. Одна з таких вимірювальних дуг проходила через Ізмаїл. Вона є національним історико-культурним заповідником та включена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
 2. Турецька фортеця є містоутворюючим елементом та історичним оборонним комплексом, збудованим у XV-XVI ст. Османською імперією. Фортеця мала стратегічне розташування на березі Дунаю і служила для захисту від ворогів та контролю за торговими шляхами.

Це лише невелика частина цікавих місць для відвідування. Завдяки цим визначним пам'яткам ви зможете краще дізнатися про унікальну історію, насолодитися красою архітектури і поринути в атмосферу минулого.

Телефони екстрених служб

У разі виникнення надзвичайних ситуацій та невідкладних потреб у допомозі жителі Ізмаїла можуть звернутися до різних екстрених служб:

 1. Пожежної служби: 101
 2. Поліції: 102
 3. Швидкої медичної допомоги: 103
 4. Служби порятунку: 112
 5. Газової служби: 104
 6. Служби спеціального зв'язку для осіб з порушеннями слуху та мовлення: 109
 7. Диспетчерської служби міських електричних мереж: 105
 8. Служби спеціального зв'язку для осіб з обмеженими можливостями: 108

У зверненні краще коротко описати подію чи проблему. Важливо зберігати спокій та дотримуватися вказівок оператора або диспетчера служби.