Завантаження...

hero

Гайльбронн

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Гайльбронн

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Гайльбронн – невелике місто на півдні Німеччини, розташоване у федеральній землі Баден-Вюртемберг. Місцевість, у якій розташований сучасний Гайльбронн, була заселена людьми ще в стародавні часи. Згідно з археологічними знахідками, у цій місцевості проживали люди ще в залізному віці та епоху Римської імперії. У середньовіччі Гайльбронн набув статусу міста, також ставши важливим торговим і ремісничим центром.

У XIII ст. тут було побудовано Червону церкву – один із знакових символів міста. У XVI ст. місто було втягнуте в релігійні конфлікти Реформації. У 1552 р. Гайльбронн був зруйнований французькими військами, але потім його відновили.

Гайльбронн пережив кілька військових конфліктів і криз протягом своєї історії, включно з Тридцятирічною війною (1618-1648) і руйнуваннями за часів Наполеона. У XIX ст. місто стає центром промислового розвитку. Тут процвітає машинобудування, текстильна промисловість і виробництво вина. У Другу світову війну Гайльбронн знову переживає руйнування і подальше відновлення. Активна торгівля і різнобічна промисловість забезпечують стабільну економіку міста донині.

Сьогодні Гайльбронн – сучасне місто з розвиненою інфраструктурою і культурним життям. Воно славиться своїми виноробнями, архітектурними пам'ятками та багатою історією.

Розташування

Гайльбронн розташований у долині річки Некар, в оточенні невеликих гір і пагорбів. Рельєф цього регіону вирізняється помірною височиною та плоскими рівнинами, що створює мальовничі краєвиди та сприяє процвітанню виноградників навколо міста.

Тут помірний континентальний клімат із теплим літом і сніжними зимами. Місто Гайльбронн розташоване на березі річки Некар, що протікає через кілька міст і регіонів у південній частині Німеччини. Річка додає мальовничих краєвидів та рекреаційних можливостей в околицях міста. Неподалік від Гайльбронна є кілька невеликих озер і водосховищ, біля яких місцеві мешканці люблять відпочивати та ловити рибу.

Територія

Крім самого Гайльбронна, його територія також включає вісім приміських районів. Місто безпосередньо розділене на десять районів:

 • Центр;
 • Зовнішній Центр;
 • Бекінген;
 • Неккаргартах;
 • Зонтгайм;
 • Клінгенберг;
 • Франкенбах;
 • Кірхгаузен;
 • Біберах;
 • Горкгайм.

Найспокійніший район – Біберах, де розташована найбільша житлова зона Гайльбронна. Більшість визначних пам'яток, культурних установ, магазинів і ресторанів розташовані в центрі міста. Також культурні об'єкти та культові місця є в Кірхгаузені.

Інфраструктура

Найближчий до Гайльбронна міжнародний аеропорт розташований за 60 км, у Штутгарті. У самому Гайльбронні є залізничний вокзал, що обслуговує регіональні та міжміські рейси. Через місто проходить автострада А6, що зв'язує Гайльбронн з іншими регіонами Німеччини. У місті є добре розвинена мережа громадського транспорту, що складається з автобусів і трамваїв. Тут активно підтримують екологічний транспорт, поширене використання велосипедів.

Прямого маршруту з України до Гайльбронна немає. Українські мандрівники можуть приїхати сюди з пересадками в різних містах Європи. Наприклад, автобусом, поїздом можна доїхати до Кишинева, Варшави, Кракова, Жешува або Вюрцбурга. Далі можна купити квитки на потяг чи літак до Франкфурта, Штутгарта чи Муніча. Із цих міст до Гайльбронна їздять автобуси та місцеві поїзди.

Рівень безпеки

Гайльбронн – доволі безпечне для відвідування місто. Місцевий рівень злочинності не перевищує середнього значення по Німеччині та загалом є низьким. Щоб подорож пройшла комфортно і благополучно, дотримуйтеся традиційних правил безпеки. Будьте обережні під час прогулянок, намагайтеся не ходити містом уночі. Слідкуйте за речами в багатолюдних місцях, де можуть орудувати кишенькові злодії. Намагайтеся не носити з собою великих сум грошей і не залишайте цінні речі в припаркованому автомобілі.

Ціни

Ціни в Гайльбронні нижчі, ніж в інших німецьких містах. Ніч у готелі обійдеться вам у межах 60$-100$. Проїзд у громадському транспорті тут коштує до 2,7$. Приблизні ціни на одяг і взуття такі:

 • фірмові джинси – 84$
 • сукня з мережевого магазину – 66$
 • фірмові кросівки для бігу – 82$
 • чоловіче шкіряне взуття – 91$

Поїсти в закладі швидкого харчування, на кшталт МакДональдс, ви зможете за 9$. Відвідування недорогого ресторану місцевої кухні обійдеться у 12$. Якщо ж ви підете до закладу вищого класу, за обід на двох потрібно буде заплатити близько 53$.

Структура населення

Чисельність населення Гайльбронна перевищує 125 тис. осіб, а його щільність становить 1300 осіб/км². Більшість містян – корінні німці (81%), а представники інших національностей становлять 19% від загальної чисельності.

Основна релігія тут – християнство. У місті багато католицьких і протестантських церков. Оскільки в Гайльбронні багато мусульман, тут є мечеті. Серед місцевого населення також є іудеї та представники нових релігійних рухів

Культура та пам'ятки

У Гайльбронні весь рік вирує різнобічне культурне життя. Влітку в центрі міста традиційно проводиться міський фестиваль. У цей час тут можна насолодитися живою музикою, виступами на сценах, ярмарком, вуличною їжею та багатьма іншими розвагами. Також тут відбувається фестиваль вина, на якому можна скуштувати різні сорти вина та традиційні баварські страви.

Одна з найяскравіших місцевих подій – фестиваль світла. Цього дня місто переливається різнокольоровими вогниками, світловими інсталяціями та феєрверками.

Фестиваль науки присвячений науковим досягненням і технологіям. У цей час тут проводять інтерактивні демонстрації, лекції та виставки, що дають змогу зануритися у світ наукових відкриттів. Напередодні Різдва в місті організовують Різдвяний ринок, на якому можна насолодитися атмосферою свята, придбати подарунки та скуштувати традиційні частування.

Парки

Одне з улюблених місць містян – ботанічний сад. У цьому красивому парку можна побачити різноманітні рослини – фруктові дерева та квіти. Сад також слугує місцем відпочинку і пікніків.

У центрі міста розташований великий парк Грабен зі ставком, обладнаними зонами для пікніків і дитячими майданчиками. Поруч із річкою Некар розташований парк Хафенгартен, що відкриває мальовничі краєвиди. Тут є майданчики для відпочинку, де можна сидіти і насолоджуватися природою.

У західній частині Гайльбронна розташований парк Кароліненхее з великими газонами, прогулянковими стежками та дитячими майданчиками. У місті також є спортивні парки та майданчики для футболу, баскетболу, тенісу та інших видів спорту.

Музеї та бібліотеки

Найбільш знаковий місцевий музей – це музей Гайльбронна. У ньому представлена велика колекція предметів і експонатів, пов'язаних з історією та культурою міста. Тут можна дізнатися про розвиток Гайльбронна і регіону протягом століть.

У будинку, де Фрідріх Шиллер жив у 1783 р., розташований музей Шиллерхаус. Це значуще місце для історії літератури, де відвідувачі можуть ближче познайомитися з життям і роботою відомого німецького поета і драматурга. Музей "Модерн" сконцентрований на мистецтві та культурі ХХ-ХХI ст. Тут можна побачити сучасні художні твори, живопис, скульптури та мультимедійне мистецтво.

Основні бібліотеки міста – громадська бібліотека Гайльбронна та університетська бібліотека. Тут широкий асортимент книжок і мультимедійних ресурсів, відбуваються заходи для читачів і надаються послуги для дослідників.

Театри

Найбільший театр Гайльбронна – Ерхард. Тут проходять театральні вистави, концерти, лекції та інші культурні заходи. Театр також слугує майданчиком для різноманітних мистецьких і культурних проєктів.

У театрі Кароліненгартен проходять концерти, фестивалі та театральні вистави. Тут місцеві жителі насолоджуються живими виступами і сучасним мистецтвом. Університетський театр організовує вистави для студентів і широкої публіки.

Освіта та наука

Один із найвідоміших вишів міста – Гайльброннський університет. Тут студенти навчаються за різноманітними програмами бакалаврату та магістратури з бізнесу, інформаційних технологій, інженерних та інших наук. Частиною цього університету є інститут економіки та управління.

Ще в місті є Беруфс академія Гайльбронна. У ній студенти опановують дворічні програми бакалаврату та магістратури. Також у цьому виші можна отримати подвійний диплом.

Інші пам'ятки

Гайльбронн – компактне місто з безліччю цікавих історичних і культурних пам'яток. Символом міста і його сакральним місцем є Червона церква. Велична будівля всередині прикрашена безліччю художніх та архітектурних елементів.

Ще одна красива архтектурна пам'ятка – міська ратуша. Будівля розташована в історичному центрі Гайльбронна і підкорює своєю унікальною архітектурою.

Неподалік розташований фонтан, встановлений на честь герцогині Гелени Вюртемберзької. Він прикрашений скульптурами та зображеннями історичних подій. На березі річки Некар на вас чекає замок Гайльбронна. Побудований у XIV ст., сьогодні він слугує адміністративною будівлею. Замкові споруди видно здалеку. Також через річку проходить міст XIX ст. Ейхельскальденбрюке, з якого відкривається неймовірний краєвид на міські пейзажі.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена допомога: 112
 2. Поліція: 110
 3. Посольство України: +49 30 28 88 71 28