Завантаження...

hero

Ерланген

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Ерланген

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Ерланген – німецьке місто, розташоване вздовж річки Регніц у землі Баварія. Славиться університетом ім. Фрідріха-Олександра, що вважається одним із найбільших у країні. Також тут розташовано підрозділи концерну Siemens. Багато підприємств міста відіграють важливу роль у галузі розроблення та створення сучасної медичної техніки, роблячи місто одним із провідних у цій галузі як у Європі, так і у світі. Також Ерланген є важливим європейським центром мікроелектроніки. Успіхи зумовлені конструктивною взаємодією науки та економіки.

Перша згадка про Ерланген у документах відноситься до 1002 р. Однак часом зародження міста вважають 1686 р., коли на його території влаштувалися гугеноти, які залишили Францію з релігійних міркувань.

Більшість будівель Ерлангена, зведених у стилі бароко, ідеально збереглися до наших днів. Завдяки цьому в місті розвинений туризм: архітектурні пам'ятки приваблюють відвідувачів з усього світу.

Ерланген прославився пивоварною справою і щорічним проведенням грандіозного заходу "Ерлангер Бергкірхвайх" – найстарішого народного німецького свята. Місто часто включене до пивних екскурсійних турів. Також з початку 90-х рр. місто визнано екологічною столицею Німеччини.

Розташування

Ерланген розташований на краю Середньофранконського басейну. Річка Регніц, уздовж якої пролягає місто, розділяє його на дві приблизно однакові частини. На заході Ерлангена розташований канал Рейн-Майн-Дунай, паралельно річці Регніц. Завдяки наявності водойм місто має гарний природний ландшафт.

Ерланген має унікальне розташування в перехідній зоні між морським і континентальним кліматом. У місті випадає незначна кількість атмосферних опадів і переважає тепла погода. Середньорічна температура становить +8,5°C. Від холодних вітрів Ерланген захищений близько розташованим гірським хребтом Бургберг. Річка Регніц сприяє виникненню частих туманів.

Територія

Ерланген має офіційний поділ території на дев'ять міських кварталів і на кілька десятків облікових округів. Крім того, є нові локації, найменування яких застосовуються нарівні з назвами кварталів. До адміністративного устрою міста входять такі квартали, до яких включені облікові округи:

 • Центр;
 • Регніц;
 • Північ;
 • Схід;
 • Південь;
 • Південний схід;
 • Південний захід;
 • Західний;
 • Північний захід.

Крім того, в Ерлангені існує поділ на 12 міських районів, межі яких не збігаються з обліковими округами і суттєво відрізняються від них. До міських районів належать Бюхенбах, Фрауенаурах, Брукк, Ельтерсдорф, Гроссдехзендорф, Ерланген, Хюттенхоф, Тенненлое, Косбах, Клостервальд, Крігенбрунн, Менау.

Інфраструктура

В Ерлангені немає власного аеропорту, проте найближчим є Нюрнберзький аеропорт, розташований від міста за кілька кілометрів. В Ерлангені є залізниця, що забезпечує сполучення як із прилеглими населеними пунктами, так і з містами, що знаходяться на далекій відстані. З Ерлангена можна доїхати на поїзді до Мюнхена, Аугсбурга, Нюрнберга, Ліхтенфельса, Лейпцига, Берліна, Гамбурга та інших міст.

Через Ерланген прокладено дві федеральні автомагістралі – А3 і А73, а також одне федеральне шосе - В4. В Ерлангені можна скористатися як міжнародними, так і міськими автобусними маршрутами. Практично всі прокладені через центральну частину міста. Відправлення в інші міста здійснюються з центрального автовокзалу.

Щоб дістатися до Ерлангена з Києва, можна скористатися автобусом, що прямує до Кракова, і далі купити авіаквитки до Нюрнберга. З цього міста до Ерлангена легко доїхати місцевим поїздом або автобусом.

Рівень безпеки

В Ерлангені дуже низький рівень злочинності. Це зумовлено тим, що в місті приділяється велика увага особистій безпеці мешканців. Завдяки наявності великого університету тут проживають студенти з різних країн. Варто бути уважними до власної безпеки в темний час доби. Також дотримуйтеся загальних правил поведінки в багатолюдних місцях, стежачи за збереженням коштів, документів, цінних речей.

Ціни

Ціни в Ерлангені відповідають середньому рівню по країні. Зняти номер у готелі на ніч можна за 42-85€. Обід на одну людину в недорогому ресторані обійдеться в 10-30€. Перекусити в закладі фастфуду вдасться за 5-10€.

Орієнтовна вартість одягу в брендових магазинах становить:

 • джинси – близько 50€
 • літня сукня – близько 30€
 • кросівки – близько 50€
 • шкіряне взуття – близько 60€

Разовий квиток на проїзд у громадському транспорті, коштує до 3€. Можна придбати єдиний квиток Deutschlandticket, вартість якого становить 49€ на місяць.

Структура населення

Чисельність населення Ерлангена перевищила 100 тис. осіб у 1974 р., з цього моменту його почали вважати великим містом. Упродовж останніх років кількість жителів зберігається практично на тому самому рівні й не перевищує 105 тис. осіб.

Ерланген вважається інтернаціональним містом, оскільки чисельність іноземців, які проживають у ньому, становить близько 18%. Серед них налічується близько 150 національностей, що включають 8% турків, 7% індійців, 6% італійців і китайців. Більша частина жителів Ерлангена належать до протестантів або католиків, представники кожної з конфесій становлять близько 28%.

Культура та пам'ятки

Ерланген славиться розмаїтим культурним життям. Тут організовується щорічний пивний фестиваль "Бергкірхвайх", який проводиться в другій половині весни. На заході, що триває 12 днів, збирається близько 1 млн відвідувачів. Крім дегустації пінного напою на святі можна розважитися на карнавальних атракціонах.

У літній сезон в Ерлангені щорічно проводиться свято поетів Poetenfest. Захід відбувається на території палацового саду Шлоссгартен і триває кілька днів. Відвідувачі можуть насолодитися декламаціями поетів, які виступають зі сцени, спорудженої посеред саду.

Також щороку наприкінці літа на березі озера організовується фестиваль класичної музики "Класік ам Зеє".

Парки

В Ерлангені є багато мальовничих зелених місць. Місцеві жителі та туристи люблять прогулюватися ботанічним садом, який розташований поруч із головною будівлею університету. Територія розділена на кілька зон, до яких належать альпійська гірка, азіатський куточок, хвойний ліс, зона з лікарськими рослинами. У критій оранжереї ростуть тропічні рослини.

Величезний парк Шлоссгартен розташований при палаці маркграфів, він наповнений старими деревами, що утворюють тінисті алеї. На території парку розташовані унікальні скульптурні композиції та красивий фонтан Гугенотенбрюннен.

Серед інших відомих парків Ерлангена варто згадати Ретельгайм і Бахвізен, де можна насолодитися відпочинком у мальовничих природних місцях.

Музеї та бібліотеки

В Ерлангені є цікаві музеї, відвідування яких допоможе підвищити обізнаність про історію міста та регіону загалом. Серед них варто згадати музей Siemens Healthineers MedMuseum, де можна побачити зібрання старої медичної техніки та ознайомитися з історією розробок у цій галузі.

Розташований у колишній ратуші в Старому місті, музей Stadtmuseum Erlangen ілюструє в постійній експозиції історію виникнення міста. У художньому музеї Kunstmuseum Erlangen регулярно проводяться виставки. У центрі уваги перебуває сучасне мистецтво, зокрема художників з Ерлангена. Шанувальники пива зможуть відвідати музей Steinbachbräu і дізнатися про історію приготування цього напою.

Публічна бібліотека розташована в мальовничій бароковій будівлі Kunstpalais Erlangen, розташованій на Ринковій площі. На особливу увагу заслуговує бібліотека Ерлангенського університету, що володіє фондом у 5,4 млн примірників книг та інших інформаційних носіїв.

Театри

Відвідування місцевих театрів дасть змогу долучитися до культурного життя Ерлангена. Театр Theater in der Garage розташований у будівлі колишньої стайні замку маркграфа. Він був заснований завдяки студентському руху. З 1975 р. тут працює театр-студія та експериментальна сцена. Театр Fifty-Fifty організовує вистави в комедійному жанрі.

У центрі E-Werk Kulturzentrum виступають музичні гурти, відбуваються комедійні вечори, можна відвідати невеликий кінотеатр. Ще одним відомим культурним закладом є Markgrafentheater.

Освіта та наука

Ерланген славиться великим університетом ім. Фрідріха-Александра. Крім численних факультетів на базі вишу діє університетська бібліотека, хімічна лабораторія, шпиталь, офтальмологічна, хірургічна та акушерська клініки.

Також у місті зосереджено безліч науково-дослідних інститутів, до числа яких належать дослідницький центр Siemens, Центр інновацій та стартапів (IGZ), Баварський лазерний центр та інші установи.

Інші пам'ятки

Ознайомитися з основними визначними пам'ятками Ерлангена можна, відвідавши центральну частину міста. До них належить стара ратуша, зведена в 1740 р. Це колишня адміністративна будівля, що розмістилася на площі Мартіна Лютера. Ратуша займає три поверхи, обладнана мансардним дахом, створеним із пісковика, і прикрашена декорованою ліпниною Мартіна Грассера. Нині в будівлі ратуші розташований міський музей Ерлангена.

Ще однією унікальною пам'яткою архітектури є палац маркграфів, розташований на Ринковій площі та зведений у 1700 р. Будівля зведена в бароковому стилі на замовлення маркграфа Георга Вільгельма. Заслуга у створенні палацу належить архітектору Антоніо делла Порта.

Телефони екстрених служб

 1. Поліція: 110
 2. Телефон екстреної допомоги: 112
 3. Посольство України: +49 30 288 87 128