Завантаження...

hero

Аугсбург

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Аугсбург

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Аугсбург – місто, розташоване на півдні Німеччини, яке є регіональним центром Баварії, столицею округу Швабія. Заснований у 15 р. до н. е., що говорить про його тривалу історію, пов'язану з Римською імперією. Спочатку місто було військовим табором, збудованим за наказом імператора Августа. Пізніше він був центром провінції Реція. У період середньовіччя Аугсбург був пограбований гунами, але зміг відновитися. У XIII ст. місто отримало статус вільного імперського міста (фактично – автономію).

У XVI-XIX ст. Аугсбург був центром банківської справи, купецтва, металургії, текстильної промисловості. Також місто було центром ювелірного мистецтва Європи. Майстри могли виготовити будь-які вироби із золота і срібла, які здатні зберігати форму і міцність, незважаючи на час і крихкість. Сучасний Аугсбург є важливим культурним, політичним та освітнім центром Німеччини, куди приїжджають люди з багатьох країн Європи, включаючи Україну.

Площа Аугсбурга складає 146,87 км2. Відстань до Києва – 1831,1 км автомобільними шляхами (можна дістатися автобусом). Також у це місто прямують поїзди (з пересадками) та літаки. Якщо вам потрібно купити квитки на автобус, скористайтеся сервісом SkyBooking. Наші фахівці також допоможуть підібрати залізничні квитки та авіаквитки за вигідною ціною.

Розташування

Аугсбург розташований у південній частині Німеччини, на річці Вертах, Зінгольд та Лех. Найстаріша частина міста та його південні квартали знаходяться біля північного підніжжя високої тераси, що виникла між схилом Фрідберга та хребтом Рідельн. Місто розташовується на стику кліматичних поясів – океанічного та континентального.

Найтепліший місяць – серпень (+25,3°C), найхолодніший – січень (-3,2°C). Середньорічна температура у місті становить +8,4°C. Зима в Аугсбурзі сніжна, але дуже холодна. Більшість снігу випадає тут у період між січнем і серединою березня. Також опади у вигляді дощу випадають переважно на початку літа. Іноді спостерігаються посухи – у липні-вересні.

Приїхати в Аугсбург можна будь-якої пори року. Достатньо купити квиток на літак, автобус чи поїзд онлайн. Замовлення залізничних квитків допоможуть здійснити фахівці SkyBooking, які чекають на ваш дзвінок, заявки через сайт або візиту в офіс. Залізничні квитки від різних перевізників (включаючи Укрзалізницю) оформляються при виборі пасажиром вагона та часу, в який краще відправитися. В межах України можливе відправлення поїздами Інтерсіті.

Територія

Аугсбург має складний адміністративний поділ. Верхній рівень – Planungsraum (всього 17 районів/планувальних територій), нижній рівень – Stadtbezirke (42 райони – за структурою можна порівняти з мікрорайонами в Україні). Подібна структура міста існує з 1938 р. Аугсбург посідає 39 місце за площею серед міст Німеччини.

Райони міста є колишніми незалежними громадами, а також частково новоствореними житловими районами. Деякі райони Аугсбурга не вказані в адміністративному поділі, такі як Старе Місто, Текстильний район, що знаходиться частково в Шпікель-Герренбасі і водночас у центрі міста.

Інфраструктура

Через Аугсбург проходить федеральний автобан, а також федеральні магістралі 2, 17, 300, якими слідує приватний автотранспорт, автобуси. Громадський транспорт у місті представлений мережею трамваїв на 40,5 км, тролейбусами, автобусами. Головний залізничний вокзал обслуговує велику кількість пасажирів, які прибувають до Аугсбурга і вирушають до інших міст Європи, включаючи Будапешт, Париж, Братиславу. Для того, щоб було легше їздити, з 2007 р. реалізовується проєкт "Вузол мобільності", який дозволяє збільшити пропускну спроможність транспортних мереж міста.

На північному сході розташований аеропорт Аугсбурга, відкритий в 1968 р., що приймає чартерні рейси. Також на його базі проводиться навчання пілотів. Для регулярних пасажирських рейсів потрібно придбати квиток на літак до Меммінгена або Мюнхена, розташовані за 76 і 80 км від Аугсбурга відповідно. Авіаквитки безпосередньо в це місто можуть бути доступні з часом (при оновленні аеропорту). Звертайтеся до фахівців SkyBooking, щоб також замовити залізничні квитки онлайн.

Рівень безпеки

Відповідно до останніх даних, Аугсбург знаходиться на другому місці серед найбезпечніших міст Німеччини (на першому – Мюнхен). Серед найпоширеніших правопорушень можна назвати пограбування, шахрайство, пошкодження майна. Щоб перебування в Аугсбурзі було максимально захоплюючим і безпечним, дотримуйтеся найпростіших запобіжних заходів:

 • тримайте документи, гроші та цінні речі тільки у прихованих відділеннях сумок, внутрішніх кишенях чи номері готелю;
 • не слід гуляти у темний час доби на околицях міста;
 • переходьте дорогу виключно у передбачених для цього місцях (особливо це стосується місць, де проходять важливі траси).

Перебуваючи в Аугсбурзі, можна спокійно гуляти та працювати незалежно від національності, віросповідання та статі.

Ціни

За хліб необхідно заплатити 2,14$. Пляшка води (0,33 л) коштуватиме 3$. Пиво місцевого розливу коштує 1,29$, імпортне – 1,92$. Одна людина може поїсти в ресторані (три страви та алкоголь) за 40-50$. Стандартне меню в McDonald's коштуватиме 12,5$.

Ціни на одяг та взуття:

 • джинси – 100-150$
 • літня сукня – 50-90$
 • кросівки – 90-150$
 • шкіряне взуття – 150-205$

Вартість квитка на автобус – 4,5$. Проїзд на таксі (1 км) коштує 2,64$, а за початок поїздки потрібно заплатити 6$. Вартість квитка в кіно – 18,6$ за місце. Ціна може бути вищою і нижчою, залежно від часу сеансу, фільму та ряду.

Структура населення

Нині в Аугсбурзі мешкає майже 300 тис. осіб. Більшість населення є німцями (77,5%). Серед мігрантів найбільше представлені такі національні групи:

 • турки – 3,9%
 • румуни – 2,6%
 • хорвати – 1,5%
 • італійці – 1,4%
 • поляки – 0,8%
 • українці – 0,5%

Статево-вікова структура населення Аугсбурга є типовою для європейського міста. 50,6% жінок на 49,4% чоловіків, що виділяє його на тлі інших німецьких та європейських великих міст, де жінки представляють щонайменше 53%. Розподіл за віком такий:

 • до 18 років – 15,1%
 • 18-64 роки – 65,9%
 • 65+ років – 19%

У релігійному сенсі населення Аугсбурга розподілилося таким чином:

 • католики – 46,0%
 • протестанти – 16,8%
 • православні – 4,1%
 • юдеї – 0,5%
 • мусульмани – 8,8%

Інші не зараховують себе до жодної з релігій або входять до менш популярних груп (стара Католицька Церква, Свідки Єгови). Кількість католиків залишається приблизно на одному рівні з 2011 р. Поступово зростає кількість мусульман за рахунок мігрантів з Туреччини, а також атеїстів.

Культура та пам'ятки

Аугсбург є важливим центром культури на півдні Німеччини. Протягом усієї історії місто мало подібний статус, що проявляється в артефактах, починаючи з античного періоду. На даний момент до реєстру пам'яток Аугсбурга входить 1226 об'єктів, серед яких знаходиться приблизно 1,6% будівель. Також у місті є два десятки зареєстрованих архітектурних ансамблів. У реєстр також потрапив ансамбль Старого Міста, який, у свою чергу, має 65 площ, що охороняються. Архітектура на території Аугсбурга будувалася у таких стилях:

 • ренесанс;
 • маньєризм;
 • бароко;
 • рококо;
 • класицизм;
 • історизм;
 • модерн.

Гості та жителі міста можуть відвідати безліч музеїв, що дозволяють розкрити один чи кілька аспектів історії Аугсбурга. Також у місті збудовано важливі театри, кінотеатри, в яких можуть відбуватися різноманітні концерти, збори творчих колективів. Щорічно, з березня 1985 р., Аугсбург проводить міжнародний кінофестиваль, що включає Дні незалежного кіно, Вихідні короткометражного кіно, дитячий кінофестиваль, Міжнародний симпозіум "Кіно майбутнього".

Парки

Аугсбург є найзеленішим містом Європи – цей статус було офіційно надано у 1997 р. Відвідуючи це місто, не забудьте про наступні парки:

 1. Ботанічний сад в Аугсбурзі. Заснований у 1936 р. Територія саду має понад 3 тис. видів та сортів рослин. Відмінне місце для прогулянок, екскурсій та відпочинку.
 2. Ландшафтний парк Siebentischpark. Частина міського лісу Аугсбурга з кінця ХІХ ст., є місцевою відпочинковою зоною.
 3. Парк Віттельсбах. Найбільший парк у місті займає 18 га. З 1980 р. територія є охоронюваною. У парку можна побачити багато унікальних видів дерев, а також бункер часів Другої світової війни.

Рекомендуємо залишитися в місті на кілька днів, щоб відвідати якнайбільше подібних об'єктів.

Музеї та бібліотеки

Для мешканців та гостей Аугсбурга діють такі заклади:

 1. Музей Максиміліана. Відкритий 1854 р. Тут міститься велика колекція предметів мистецтва, природної історії, а також пам'ятники у внутрішньому дворі.
 2. Музей єврейської культури. Експозиція розповідає про те, як євреї жили в місті, починаючи з середньовіччя до наших днів.
 3. Швабський музей ремесел. Фонди установи містять предмети, пов'язані зі старими ремеслами.
 4. Державна та міська бібліотека Аугсбурга. Найважливіше книгосховище регіону, історія якого розпочалася 1537 р. Академічна бібліотека, яка використовується студентами для навчання.

Театри

В Аугсбурзі діють такі театри:

 1. Державний театр Ауґсбурґу. Найважливіша установа вказаного типу. До його складу входить музичний, драматичний та балетний театри. Його артисти виступають у Брехтбюні, Великому домі, Гофманкеллері.
 2. Augsburger Puppenkiste. Ляльковий театр, де ставляться постановки німецьких та відомих світових авторів для дітей та дорослих.
 3. Sensemble. На його основі діє експериментальний театр, де актори та драматурги працюють над постановками з імпровізацією.

У місті проходили Баварські театральні дні (театральний фестиваль) у 1985 та 2012 р., що дозволило привернути більше уваги до міста.

Освіта та наука

Незважаючи на свою тривалу історію, перший університет з'явився лише у 1970 р. Нині в Аугсбурзі працюють такі виші:

 1. Аугсбурзький університет. Студенти навчаються на філологічно-історичному, філософсько-соціальному, економічному, юридичному факультетах. В університеті близько 20 тис. студентів із Німеччини та інших країн Європи.
 2. Аугсбурзький університет прикладних наук. Заснований в 1971 р. Доступно безліч курсів з технологій, дизайну, економіки. Наразі навчається близько 6,2 тис. студентів.
 3. Центр Леопольда Моцарта (Нюрнберзько-Аугсбурзький університет музики). Створено 1998 р. Студенти тут вивчають співи, гру на оркестрових інструментах, клавішних. Також викладається гітарна та музична терапія.

Щоб потрапити на навчання до Аугсбурга, потрібно купити квиток на поїзд, який допоможуть підібрати фахівці SkyBooking. Всі квитки на поїзд можна замовити через наш офіційний сайт, зателефонувавши або відвідавши офіс. Також доступні автобусні квитки онлайн. Весь транспорт курсує відповідно до розкладу, про зміни в якому клієнту буде повідомлено.

Інші пам'ятки

У місті Аугсбург ви можете подивитися на такі визначні пам'ятки:

 1. Аугсбурзька ратуша. Будівля, зведена в 1615-1624 рр. Цікава особливість – це одна з перших будівель, що мала більше шести поверхів. Після 1944 р. ратуша була перебудована через бомбардування.
 2. Базиліка святих Ульріха та Афри. Готичний храм, зведений у XV ст. Спочатку належав католикам, але згодом перейшов у володіння громади євангельських християн.
 3. Збройовий будинок (арсенал) Будівля діяла як арсенал до кінця XIX ст., але пізніше стала служити як пожежне депо, а вже в середині XX ст. – як магазин. Приваблює бронзовими статуями на фасаді, які прямо вказували на те, що всередині зберігалася зброя.
 4. Середньовічні ворота. Конструкції служили в'їздом у місто. Усього існує п'ять воріт: Пташині, Рибаків, Святого Якова, ворота мосту через Вертах, Червоні ворота.

В Аугсбурзі можна побачити ще більше визначних пам'яток. Потрібно лише більше часу на перебування у місті.

Телефони екстрених служб

 1. Поліція: 110
 2. Пожежна служба, швидка допомога: 112