Завантаження...

hero

Ерфурт

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Ерфурт

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Ерфурт – це німецьке місто, багате на історичну та культурну спадщину, яке розташоване в самому серці країни, у федеральній землі Тюрингія. Воно дивовижне, з багатовіковою історією та захопливими архітектурними шедеврами, привертає увагу допитливих туристів з усього світу. Ерфурт поєднує в собі витонченість середньовіччя та сучасного життя, створюючи неповторну атмосферу.

Історія міста сягає корінням ще VIII ст. Перша згадка про Ерфурт датована 742 р., коли він був заснований бенедиктинцями. Місто розташоване на важливому шляху торгівлі та сполученні річок, що сприяло його розвитку. У середньовіччі місто було частиною Ганзейської ліги, тобто членом об’єднання торгових міст. У XVI ст. стало центром реформаторського руху на чолі з Мартіном Лютером.

Сьогодні Ерфурт – це розвинене місто, яке славиться своєю архітектурною красою, музеями, фестивалями та історією.

Розташування

Місто Ерфурт знаходиться в центрі Німеччини. Має стратегічно вигідне географічне положення і розташований між двома великими містами – Ессеном – на заході та Дрезденом – на сході.

Ерфурт оточений мальовничими ландшафтами, включаючи гори та Тюринзький ліс на північ від міста. Це робить його привабливим для екотуризму та рекреації.

Завдяки сприятливому географічному розташуванню, Ерфурт залишається важливим регіональним центром у Німеччині та привабливим місцем для мандрівників, дослідників та підприємців.

Територія

Адміністративне влаштування Ерфурта нескладне. Навряд чи мандрівник зможе в ньому заплутатися. Місто поділене на п’ять адміністративних районів:

 1. Центральний. Включає історичний центр з багатьма культурними та архітектурними пам'ятками.
 2. Північний. Тут розташовані житлові квартали.
 3. Західний. В цій частині знаходяться як житлові масиви, так і промислові зони.
 4. Східний. Окрім житлових, тут також знаходяться комерційні райони
 5. Південний.

Управління містом здійснює міський уряд. Департаменти та служби відповідальні за різноманітні аспекти міського життя, такі як транспорт, освіта, соціальні послуги тощо.

Інфраструктура

Транспортна інфраструктура Ерфурта різноманітна та добре розвинена, забезпечує мешканців та туристів різними зручностями пересування як в межах міста, так і країною або за кордон.

В Ерфурті добре розвинена мережа трамвайних та автобусних маршрутів, що дозволяє зручно та швидко дістатися будь-якого куточка міста у визначений час. Квитки можна придбати в автоматах на зупинках чи безпосередньо у водія.

Місто обслуговують залізничний вокзал, аеропорт та автостанція. Купити квитки на будь-який вид транспорту можна на сайтах перевізників, у касах вокзалів чи за допомогою сервісу SkyBooking.

Рівень безпеки

Безпека у місті Ерфурт на високому рівні. Німеччина загалом вважається однією з країн із низьким рівнем злочинності, тож Ерфурт не є винятком. Місто патрулює поліція, яка стежить за дотриманням громадського порядку.

Громадські місця вважаються безпечними для відвідування. Однак важливо дотримуватися основних запобіжних заходів, наприклад, стежити за своїми особистими речами та уникати безлюдних місць уночі.

Ерфурт  – безпечне місто для життя та відвідування. Дотримання елементарних правил безпеки та поведінки, повага до законів допоможуть та зроблять вашу подорож комфортною й затишною.

Ціни

Прямуючи до іншої країни, неодмінно ознайомтеся з місцевими цінами, адже так значно легше спланувати свій бюджет. Обід чи вечеря в ресторані середнього класу коштуватимуть в Ерфурті від 10€ до 20€. Вартість продуктів харчування відповідає середнім цінам у Німеччині. Проїзд в громадському транспорті коштуватиме від 2€ до 7€. Ціни на оренду житла складають від 1000€ на місяць.

Рівень цін в Ерфурті вважається доволі демократичним, за європейськими мірками, адже є пропозиції для різних бюджетів. Важливо пам'ятати, що ціни можуть змінюватися залежно від різних факторів і не є статичними.

Структура населення

Кількість населення в Ерфурті становить 213 227 осіб. Чисельність жінок переважає. Наразі кількість населення зростає з кожним роком.

Як і в більшості міст Німеччини, чисельність корінних жителів перевищує кылькысть емігрантів, серед яких найчастіше зустрічаються поляки, росіяни, сирійці, угорці, в'єтнамці, румуни, італійці, болгари та інші.  

Більша частина населення – нерелігійна. Однак 15% місцевих жителів є членами Євангелічної Церкви, а 6,8% – католиками. Єврейська спільнота складається з понад 500 членів. Більшість з них приїхали до міста з України та Росії.

Культура та пам'ятки

Ерфурт є важливим регіональним осередком культурного життя. Завдяки багатій історичній спадщині, тут зосереджено багато цікавих місць, які  зустрічаються ледь не на кожному кроці.

В Ерфурті з великою повагою і турботою ставляться до історичних та культурних пам’яток, тож більшість з них збереглися в чудовому стані. Найбільшої уваги заслуговує історичний центр міста, де знаходиться чимало середньовічних церков, мостів, фортець та будинків. Вони є справжньою окрасою середмістя.

Ерфурт був осередком Реформації, саме тут Мартін Лютер почав формувати свої релігійних погляди, тож дуже багато пам’яток присвячено саме йому.

В місті регулярно відбуваються фестивалі. Однією з найвизначніших подій кожного року є Ерфуртський ярмарковий фестиваль, який вважається найяскравішим різдвяним ярмарком в Німеччині. Це чудова нагода насолодитися святом та перейнятися унікальною атмосферою зимового міста.

Парки

Ще в часи середньовіччя на територіях монастирів в Ерфурті було чимало прекрасних садів. Місцеві жителі дуже цінували садівництво та все, що з ним пов’язано. Щороку тут проводили виставки. З плином часу традиції не змінилися. В Ерфурті й досі дбають про зелені локації.

Нині найбільшим парком міста та Тюрингії є Егапарк. Його було закладено на місці колишньої фортеці Кіріаксбург. На його території діє Німецький музей садівництва та Тюринзький зоопарк, тож тут можна не просто прогулятися, насолодившись природою та свіжим повітрям, а й цікаво та пізнавально провести час.

Музеї та бібліотеки

В Ерфурті чимало різних музеїв, які охоплюють різні віхи історії, мистецтва та культури міста й регіону. Найвизначніші з них:

 1. Музей мистецтв Германа Генріха Роллера, де зібрана велика колекція унікальних зразків живопису, скульптури та графіки.
 2. Музей культури та побуту Германа Лісца з експонатами, присвяченими народним ремеслам, традиційному одягу тощо.
 3. Ерфуртський музей історії міста, де представлено пам’ятки, починаючи зі стародавніх часів до сучасності.

Ці музеї пропонують заглибитися в історію, мистецтво та культуру Тюрингії та Німеччини в цілому. Якщо ви – поціновувач минувшини, то неодмінно відвідайте ці заклади.

Театри

Театральне життя в Ерфурті має багату історію та пропонує різноманітні можливості для любителів мистецтва.

Ерфуртська опера – це один з найвизначніших культурних закладів міста. Будівля збудована у стилі неоренесансу, тут проходять не лише оперні вистави, а й балети, мюзикли та концерти.

Театр Домштадт – спеціалізується на інтимних та експериментальних виставах, що робить це місце привабливим для поціновувачів сучасних артперфомансів.

В Ерфурті також є театри для молоді та дітей, де відбуваються спектаклі та заходи, орієнтовані на юну аудиторію. Це чудовий спосіб стимулювати інтерес до мистецтва серед молодого покоління.

Освіта та наука

В Ерфурті знаходиться декілька закладів вищої освіти. Переважно тут навчається місцева молодь або студенти з маленьких містечок, що знаходяться поблизу.

Університет прикладних наук було засновано в 1991 р. Він відрізняється серед інших вдалим поєднанням теоретичного та практичного викладання. Це дозволяє студентам перейняти досвід спеціалістів ще на етапі навчання. Тут є факультети архітектури, будівництва, інженерії, садівництва, суспільних наук, економіки, логістики та транспорту.

Університет Ерфурта найдавніший в країні. Він існує ще з 1379 р. Хоча, за думкою деяких істориків, він був відкритий в 1392 р. Саме тут навчався Мартін Лютер. Сьогодні тут отримують знання студенти на факультетах філософії, суспільно-політичних наук, мистецтва, педагогіки та теології.

На базі цих університетів проводиться активна наукова робота у різних галузях. Окремої уваги заслуговує Центр культурологічних та соціально-наукових досліджень Макса Вебера.

Інші пам'ятки

Ерфурт – це місто зі значною історичною та культурною спадщиною, тож тут буде цікаво провести час, відвідуючи різні цікаві локації. Окремої уваги заслуговують:

 1. Собор святого Северина – у готичному стилі, який було побудовано ще в XIV ст.  Досі вважається найгарнішою церквою міста. З тих часів всередині також збереглися орган, іконостас та вітражі.
 2. Міст Хрещення – було зведено в XIV ст. Він повністю оточений будинками, тож складається враження, що це "місто на мосту". Зараз тут знаходяться галереї, магазини та майстерні митців.
 3. Центральна площа – історична локація, де знаходяться Ерфуртський собор та Северинська церква. Площа оточена старовинними будівлями та є місцем для проведення багатьох культурних заходів.

Це лише невелика частина пам'яток історії та культури, які можна знайти в Ерфурті. Місто, без перебільшення, переповнене ними, що дозволяє більш детально зануритися в історію цього краю та Німеччини в цілому.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена допомога: 110
 2. Пожежна служба: 112
 3. Швидка допомога: 116; 117
 4. Посольство України: +49 30 288 87 12