Брауншвейг
Загальна інформація
-
Країна: Федеративна Республіка Німеччина
-
Статус: місто
-
Адміністративний Центр: федеральна земля Нижня Саксонія
-
Площа: 192,13 км²
-
Заснований у ІХ ст.
-
Клімат: помірний континентальний
-
Часовий пояс: UTC+1:00, влітку UTC+2:00
-
Населення: 248 023
-
Телефонний код: +49 531
Інфраструктура
Брауншвейг
Про місто
Німецьке місто Брауншвейг має не лише багате історичне та архітектурне надбання. Він приваблює туристів з усього світу мальовничими парками, унікальними пам'ятками та яскравими фестивалями.
Брауншвейг розташований у федеральній землі Нижня Саксонія. Він вважається не лише одним із великих міст Німеччини, але також є важливим торгово-туристичним центром у федеральному окрузі. Достеменно не відома точна дата його заснування. Вчені вважають, що це сталося не пізніше ІХ ст., після рішення графа Бруно ІІ заснувати на цих землях свою резиденцію. Власне, саме ім'я цього графа є основою першої назви міста – Брунсвік. Частка "вік" у перекладі означає "місце для відпочинку" або "перевалочний пункт". Зазначимо, що це не єдина версія. Дехто вважає, що місто виникло внаслідок злиття двох стародавніх селищ Бруни та Віка, з яких і склалася його назва.
У період царювання Генріха Лева Брауншвейг досяг розквіту і на якийсь час став столицею держави та її торговим та політичним центром. На знак подяки місцеві жителі зробили лева символом міста, який досі зображено на гербі Брауншвейгу, а також фасадах деяких міських будівель.
Розташування
Брауншвейг розташовується на Півночі Німеччини між Північно-німецькою низовиною та гірським масивом Гарц. Місто із заходу та сходу оточує річка Окер, яка об'єдналася в одне русло у південно-західній його частині. На півдні Брауншвейгу встановлено греблю, яка регулює рівень води у межах міста. Також через місто протікає ще одна річка Вабе, яка разом зі своїм відгалуженням Міттельріде впадає ще в одну річку – Шунтер.
Площа Брауншвейгу складає 192 км2. Місто друге за величиною в Нижній Саксонії, а також 27 у всій Німеччині. З півночі на південь його довжина становить 19,1 км, і з сходу захід – 15,7 км. Висота над рівнем моря становить 75 м.
Брауншвейг ділиться на дванадцять районів. З довколишніх міст можна відзначити найбільші: Вольфсбург, Ганновер, Магдебург і Геттінген. Місто розташоване в помірній кліматичній зоні, на самому кордоні переходу від континентального клімату до морського. Середньорічна температура повітря у місті знаходиться в межах +8,8°C. Середньорічний рівень вологості повітря становить 79%. За кількістю холодні дні на рік у Брауншвейзі значно перевищують теплі. Атмосферні опади протягом року досягають близько 618 мм.
Територія
У період правління Генріха Лева місто змогло значно розширити свої території. У кожному з районів знаходилися храм та ратуша. На той час до території Брауншвейгу належав район монастирської слободи Санкт-Ігідієна. У місті було засновано резиденцію Генріха, де на місці спаленої церкви було зведено собор. В даний час в його приміщенні знаходиться євангелично-лютеранська церква.
Дійшовши до вершини своєї влади, Генріх вирішив розмістити на своєму гербі зображення лева. Після чого за його наказом було виготовлено бронзову скульптуру короля звірів. Нині вона вважається символом міста та надійно зберігається у стінах замку.
Завдяки своєму вигідному географічному розташуванню Брауншвейг ще в ХVIII ст. став одним із важливих торгових центрів. На той час це місто мало славу досить небезпечного місця, де постійно відбувалися повстання та інші революційні рухи.
Інфраструктура
Брауншвейг має власний аеровокзал, але, незважаючи на це, тут не налагоджено регулярний рух пасажирських рейсів. Для ознайомлення з визначними пам'ятками міста краще скористатися послугами аеропорту Ганновера, що розташований за 65 км від міста.
Порівняно недорого можна купити квиток на літак на офіційному сайті сервісу SkyBooking. Якщо ви збираєтеся подорожувати літаком і вам потрібен авіаквиток, тут можете знайти найкращі пропозиції від найбільших світових авіакомпаній. Незалежно від того, на чому ви зупините свій вибір – поїзді, авіалайнері або міжнародному автобусі, ця подорож до центру Європи стане надзвичайною.
Краще їздити до Брауншвейгу поїздом, оскільки місто знаходиться прямо між Берліном і Франкфуртом. Залізнична компанія, що обслуговує регіон, здійснює не тільки звичайні, а й високошвидкісні рейси. Доїхати до міста можна автобусом або взяти в оренду автомобіль. Для внутрішніх переміщень у місті добре розвинені автобусні та трамвайні сполучення. Незважаючи на це, багато місцевих жителів віддають перевагу велосипедному транспорту, і не дарма, адже тут для цього є чудові велосипедні доріжки. Вид транспорту можна змінити будь-якої миті, тим більше, якщо ви знаходитесь в історичній частині міста, закритій для автомобілів.
Рівень безпеки
У Брауншвейгу останнім часом стало спостерігатися зростання рівня злочинності. Незважаючи на це, можна почуватися у безпеці під час денних прогулянок та й уночі не варто сильно переживати. Імовірність того, що ви зазнаєте пограбування або нападу в Брауншвейгу зовсім невелика. Однак, перебуваючи в місті, слід дотримуватися основних правил безпеки:
- матеріальні та інші цінності зберігайте у сейфі в готелі;
- документи носіть при собі у внутрішніх кишенях;
- не знаходьтеся у віддалених місцях міста у пізній час доби;
- не обмінюйте гроші у місцях, які для цього не призначені.
Тут можуть спокійно почуватися люди з іншим кольором шкіри або сексуальною орієнтацією, це толерантне місце.
Ціни
Середній прожитковий мінімум із розрахунку на двох осіб, без урахування проживання в Брауншвейзі, становить 1405,86$. Середньомісячна заробітна плата після виплати податків становить 3854,51$
Середня ціна на продукти:
- Вода (0,33 л) – 3,13$
- Молоко (1 л) – 1,14$
- Буханець білого хліба – 1,92$
- Білий рис – 3,44$
- Яйця, (10 шт.) – 3,51$
- Куряче філе – 12,60$
- Ялов'яча вирізка – 15,86$
- Яблука – 3,63$
Середня вартість проїзду:
- Квиток на міський транспорт в один бік – 4,03$
- Проїзний на місяць – 103,97$
- Тариф за посадку, таксі – 4,66$
- Таксі, ціна за 1 км – 3,42$
- Бензин (за 1 л) – 2,14$
- Квиток у кіно (за 1 місце) – 17,07$
Середня вартість одягу:
- Джинси у брендових магазинах – 148,98$
- Літня сукня у брендовому магазині – 90,58$
- Пара кросівок – 144,83$
- Пара шкіряного взуття – 191,39$
Структура населення
Прибувши до Брауншвейгу, не варто дивуватися стриманій вдачі місцевих жителів. Це пов'язано з їхнім менталітетом і острахом наближати до себе незнайомців. Незважаючи на це, жоден місцевий не відмовить у допомозі, особливо, якщо ви спробуєте побудувати діалог німецькою мовою.
Жителі Брауншвейгу відрізняються своєю пунктуальністю, як і усі німці. Вони прямолінійні, що часто сприймається як неконструктивна критика. Не варто приховувати образи за це, для місцевих така поведінка – це норма.
Чисельність населення Брауншвейгу становить 248 023 особи, чоловіків – 122 721, а жінок – 125 302. Щільність населення – 1287 осіб у 1 км2. На сьогодні Брауншвейг входить до 20 найбільш привабливих міст для молоді. Близько 36,3% населення міста становлять протестанти, 13,7% – католики, решта 50% – прихильники інших конфесій та релігій.
Культура та пам'ятки
Одним із найкращих варіантів для знайомства з культурним життям Брауншвейгу є його фестивалі, яких тут достатньо.
- Фестиваль Schoduvel є не лише найстарішим, а й найбарвистішим заходом. Час його проведення – кінець зими - початок весни. Проводиться на центральних вулицях міста. Появі фестивалю сприяла традиція вигнання демонів. У програму святкування входить костюмовані, театралізовані постановки та галасливі народні гуляння.
- Фестиваль Rosenmontag (Млинцевий понеділок) починається відразу після Schoduvel. Саме з нього в Брауншвейгу розпочинається святкування Великого посту. У ці дні навіть найпрацьовитіші німці налаштовані на відпочинок та веселощі.
- Фестиваль Braunschweig Classix Festival є ще одним цікавим івентом. Проводиться захід двічі на рік: з травня до червня та з вересня до листопада. Місця проведення різні – це приміщення різноманітних концертних будівель та театрів. Його учасниками стають відомі талановиті музиканти.
- Фестиваль Braunschweiger Masch und Schützenfest є грандіозним видовищем. Тут змагаються між собою стрільці. Подивитися на це дійство може будь-хто. До програми заходу входить дегустація різноманітних сортів пива.
- Фестиваль Magniefest проходить у Брауншвейгу на початку вересня. У цей час цілий квартал перекривається для руху транспорту. Захід цікавий тим, що всі гості можуть вдосталь насититися стравами національної саксонської кухні. Тут також можна придбати предмети давнини. Урочистості відбуваються на головній міській площі під час святкування Трійці.
- Урочисте відкриття фестивалю Weihnachtsmarkt припадає на Різдво. Під час святкування всі бажаючі можуть вдосталь поласувати стравами національної кухні та скуштувати найкращого глінтвейну та місцевого пива.
Парки
Перебуваючи в Брауншвейзі, варто обов'язково здійснити піші прогулянки мальовничими місцями. Для цього найкраще підійдуть його чудові парки:
- Національний парк Прінс Альберт, заснований 1927 р., славиться своєю фауною, лісовими масивами та ландшафтом.
- Theaterpark зовсім невеликий, розташований у самому центрі міста. Тут можна спокійно відпочити від активної прогулянки та насолодитися чудовою природою.
- Heidbergpark – це парк, про існування якого знають далеко не всі туристи. Це місце прекрасне і взимку, і влітку. На його території є озера, зелені галявини та багато інших місць для прогулянок.
- Botanischer Garten der Technischen University Braunschweig подарує цікаве знайомство із дивовижними представниками флори та фауни.
Музеї та бібліотеки
Перебуваючи в Брауншвейзі, обов'язково варто відвідати музеї, серед яких зазначимо такі:
- Städtisches Museum дарує можливість ближче ознайомитися з історією міста. Основний акцент зроблено на період Другої світової війни. Тут знаходиться дивовижна колекція найкращих витворів мистецтва ХІХ ст. Туристам буде цікаво подивитися не лише на експонати, а й на саму архітектуру будівлі. У музеї представлені різні предмети побуту, меблі, одяг різних епох, портрети та озброєння.
- Земельний музей займає більшу частину приміщень фортеці Данквардероде. У ньому представлені незвичайні історичні експонати та предмети побуту перших жителів міста.
- Музей Антона Ульріха – це одне з найвідоміших місць Брауншвейгу. Він був заснований місцевим знатним герцогом у 1754 р. Музей здобув славу завдяки старовинній колекції зброї та меблів.
- Музей Burg Dankwarderode займає особливе місце серед визначних пам'яток міста. Тут зібрано унікальну колекцію творів образотворчого мистецтва. Це місце буде цікаве всім охочим ближче познайомитися з культурою Брауншвейга.
- Бібліотека Ліберай з'явилася в 1412 р. і стала однією з найбільших у півночній частині Німеччини. Зовні будівля досить скромна і більше нагадує каплицю. Вона виконана в стилі цегляної готики і на сьогодні збереглася в єдиному екземплярі як архітектурна пам'ятка.
Театри
Шанувальникам театрального мистецтва обов'язково варто відвідати відомі театри міста:
- Театр Staatstheater Braunschweig, заснований у 1861 р. Театральна трупа займається продюсуванням музичного, танцювального театру, а також презентують концерти для юної аудиторії.
- Театр Komödie am Altstadtmarkt є єдиним приватним театром у Брауншвейгу. Цей заклад є найбільшим театром у Нижній Саксонії. У народі він називається просто Лупою. Раніше це був програмний кінотеатр.
- Niederdeutsches Theater Braunschweig – це другий за значимістю театр у місті після Державного. Спочатку це була Нижньонімецька любовна сцена, заснована генералом Табельщиком. Потім керівництво перейняв Вільгельм Биркер.
- Державний театр Брауншвейгу вважається найвідомішим у Брауншвейгу. Щороку тут відбувається кілька яскравих прем'єр. Цінителі класичної музики можуть насолодитися концертами, що проводяться в його стінах.
Освіта та наука
- Брауншвейзький технічний університет вважається найстарішим у країні. Він займає лідируючі позиції в топі найкращих університетів у Німеччині.
- Braunschweig University of Art вважається другим за величиною коледжем з підготовки фахівців у сфері витончених мистецтв. Заклад було засновано 1963 р. Штат налічує 187 співробітників.
- Leibniz Institute for Educational Media – це позауніверситетська наукова установа, яка займається вивченням засобів шкільної освіти. Вона вважається центром шкільних підручників і пропонує їхню колекцію.
- Інститут Вільгельма Клаудиця, заснований товариством Фраунгофера. Його діяльність безпосередньо пов'язана з прикладними науками у галузі інженерії.
Інші пам'ятки
Під час Другої світової війни основні визначні пам'ятки Брауншвейгу сильно постраждали. Понад 90% будівель було зруйновано. Весь повоєнний час місто зазнавало активної реконструкції, внаслідок чого його зовнішній вигляд сильно змінився. Робота з відновлення пам'яток архітектури триває досі. Зупинимося на розгляді основних визначних пам'яток:
- Замкова площа (Бургплатц) вважається головною у Брауншвейзі. Тут знаходиться ціла група історичних споруд: будівлі Гільдії, замок Данквардероде та собор святого Власія.
- Хунеборштель-хаус – це ще одна важлива пам'ятка, зведена у середині ХVІ ст. Фасад цієї будівлі прикрашають різьблені фігури.
- Бронзовий лев, а точніше його копія, вважається ще однією знаковою спорудою площі. Його оригінал надійно зберігається у музеї замку Данквардерод.
- Брауншвейгський собор було закладено самим Генріхом Левом після того, як він здійснив паломництво по Святих місцях. Будівлю було споруджено на місці старовинної церкви. Собор вважається одним із найважливіших надбань Брауншвейгу. Він привертає пильну увагу не лише місцевих мешканців, а й гостей міста, які приїжджають подивитися на його величні споруди. Одним із найцікавіших надбань собору є герцогська усипальниця.
- Міська ратуша почала будуватися у ХІІІ ст. та продовжувала зводитися упродовж 200 років. Вона розташована на старій ринковій площі. Ця споруда вважається не тільки найстарішою пам'яткою, а й найстарішою міською мерією країни. Будівля виконана у готичному стилі. Вона складається із двох павільйонів, що знаходяться один перед одним під прямим кутом. В даний час тут розташована філія міського музею.
- Щасливий будинок – побудований за дизайном Джеймса Ріцці в 2001 р. Це одна з найнезвичайніших будівель Брауншвейгу. Вона складається з дев'яти невеликих будівель, збудованих з дому колишньої резиденції князів. Незважаючи на те, що будівля не позначена табличкою з написом, знайти її не складно.
- Замок Данквардероде (Dankwarderode Castle) у ХVI ст. перетворився на розкішний замок у стилі ренесансу. Ця споруда була також створена з ініціативи того ж Генріха Лева, якого надихнули види на імператорські палаци того часу. Друге народження замок отримав у 2007 р. Сьогодні у його стінах розташовується музей Ульріх.
Телефони екстрених служб
- Пожежна служба: 112
- Швидка допомога: 112
- Телефон екстреної допомоги: 112
- Поліція: 110