Завантаження...

hero

Магдебург

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Магдебург

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Магдебург – місто у ФРН, столиця землі Саксонія-Анхальт, друге за величиною в регіоні. Його назва походить від німецьких слів magaþ і burg ("могутнє місто").

У писемних джерелах майбутнє місто згадувалося як торговельне поселення з 805 р. Вже в X ст. воно набуло статусу культурного центру регіону, одного з найрозвиненіших і найбагатших міст того часу. З 968 р. тут було запроваджено Магдебурзьке єпископство. З 1680 р. влада в Магдебурзі переходить до бранденбурзьких курфюрстів. У XVIII ст. тут збудовано фортецю, одну з найпотужніших на території Пруссії. На початку XIX ст. місто перебувало під французьким пануванням, потім стало столицею прусської Саксонії.

У XX ст. тут почався бурхливий розвиток виробничого сегменту економіки. У 1949 р. Магдебург приєднується до НДР. Найбільшого розвитку промислова галузь досягла у післявоєнний період. Тут працювали великі підприємства металургії та машинобудування, досить сильно були розвинені харчове та хімічне виробництва.

Після об'єднання Німеччини у 1990 р., набуває статусу адміністративного центру землі Саксонія-Анхальт. Нині у місті немає промислових гігантів, економіка орієнтована переважно на роботу дрібних підприємств.

Магдебург входить до 40 найбільш відвідуваних міст Німеччини. За рік тут зупиняються понад 550 тис. гостей міста. Через нього проходять кілька популярних туристичних маршрутів, у тому числі "Велосипедна доріжка Ельби" та знаменита Романська дорога з великою кількістю середньовічних будівель.

Розташування

Магдебург розташований у північно-східній частині Німеччини, в центральній частині Саксонії-Анхальт, в межах східного ареалу ландшафтної зони Магдебурзька Берде. Місцевість тут горбисто-рівнинна, з невисокими скелями гірського ланцюга Берде. Найвище місце у місті – 124 м, найнижче – 41 м над рівнем моря. Територія міста лежить переважно на високому західному березі річки Ельби, в долині якої знаходяться великі озера Пехауер, Адольф-Міттаг та Ангер.

Місто знаходиться на межі вологих континентальної та океанічної кліматичних зон. Температура у літній період становить у середньому до +24°C, рідко – до +31°C, взимку – переважно в межах -3°C, проте може знижуватися і до -10°C. Зими у Магдебурзі тривалі, вітряні та холодні. Порівняно з більшою частиною Німеччини, у місті влітку та взимку випадає невелика кількість опадів, максимум дощів припадає на липень, снігопадів – на грудень-січень.

Територія

У Магдебурзі немає властивого багатьом містам поділу на великі адміністративні райони. Місто поділене на 40 дрібних округів, до складу яких входять кілька кварталів.

Чотири найбільші округи Магдебурга: Дисдорф і Оттерслебен на заході, Рандау-Каленберге на південному сході та Херренкруг на північному сході. Примітно, що попри свою велику площу район Рандау-Каленберге малонаселений – кількість жителів тут становить понад 500 осіб. Адміністративне управління містом здійснюється виборною радою на чолі з мером.

Інфраструктура

Магдебург – один із важливих залізничних та автомобільних вузлів на території Саксонії-Анхальт. Тут проходять дві великі автомагістралі – A2 з Берліна до Рурської області та A14 – з Магдебурга до Лейпцигу.

Від головного залізничного вокзалу Магдебург-Хауптбанхоф двічі на день відправляються поїзди Iнтерсіті маршрутами з Лейпцигу до Кельна та Норддайха, з пересадками на транзитних станціях. Курсують високошвидкісні поїзди Intercity-Express за прямими маршрутами далекого прямування до Ганновера та Берліна без пересадок. Потяги, що вирушають у передмістя, зупиняються на станціях Магдебург - Південний Схід, Магдебург - Букау, Магдебург - Нойштадт і Магдебург - Айхенвайлер.

Автобуси з головного автовокзалу Магдебурга обслуговують як міжміське сполучення з прямими рейсами до Кельна, Гамбурга та Берліна, так і міжнародні маршрути до великих міст.

Громадським транспортом у місті управляє єдина компанія Magdeburger Verkehrsbetriebe. Він включає трамваї та автобуси, що курсують дев'ятьма і 15 маршрутами в різних районах міста. Рух громадського транспорту – цілодобовий: як у будні, так і у вихідні у Магдебурзі ходять нічні автобуси.

Річкові пасажирські перевезення здійснюються з вокзалу, що розташований у круїзному порту Магдебурга. Обслуговуються переважно туристичні маршрути Ельбою.

У місті немає комерційних аеропортів з регулярними або чартерними перевезеннями. За п'ять кілометрів у південному напрямку працює аеродром Магдебург-Сіті, призначений для літаків службової авіації. За 35 км на південний захід розташований колишній комерційний аеропорт Магдебург-Кохштедт, на даний час він є базою для випробувань безпілотних систем.

Для пасажирів продають авіаквитки з відправленням або прибуттям літаків у найближчий аеропорту Лейпцига, розташований за 89 км від Магдебурга. Дістатися міста можна тільки з пересадками на автобуси або поїзди.

Придбати квитки на поїзди та автобуси до Магдебурга в одну або обидві сторони можна у сервіса SkyBooking. На сайті skybooking.ua запропоновані доступні авіаквитки на прямі рейси в Лейпциг, найближчий до Магдебурга аеропорт. Головна перевага SkyBooking полягає у привабливій вартості квитків. Сервіс вигідно відрізняється високою швидкістю обробки замовлень клієнтів.

Придбати квитки можна за допомогою спеціальної форми, при заповненні якої обираються оптимальні вокзали та аеропорти відправлення та прибуття, при цьому є можливість порівняти вартість рейсів, їх тривалість. Спеціалісти сервісу здійснюють повну технічну підтримку процесу придбання квитків, також для зручності пасажирів на сайті є опція зворотного дзвінка.

Рівень безпеки

У Магдебурзі щорічно фіксують в середньому 10 500 злочинів з розрахунку на 100 тис. осіб. Для Німеччини загалом цей показник оцінюється у 8 тис. В останні кілька років у Магдебурзі спостерігається поступове зниження кількості злочинів, пов'язаних із розкраданням майна громадян, отже для туристів це місто стає дедалі безпечнішим.

Глобальний індекс злочинності у місті становить 31,38 – це досить низький рівень. Ступінь безпеки досягає 68,62 зі 100 – дана позначка вважається високою. Для пішоходів, що пересуваються Магдебургом у денний час, показник безпеки знаходиться на рівні "дуже високий" – 92,11 зі 100 можливих, а в нічний – "помірний" – 53,95.

Ціни

Вартість споживчих товарів у Магдебурзі приблизно порівняна з цінами у середньому в Німеччині. Наприклад, витрати на громадське харчування у цьому місті трохи нижчі, ніж у столиці країни – на 4,8%. Перекус у дешевому кафе коштуватиме близько 10,59$, у хорошому ресторані він обійдеться в 50,55$, а в МакДональдсі або іншому фастфуд-закладі – в середньому в 7,7$.

Досить доступні продукти харчування. За кілограм апельсинів та помідорів потрібно віддати 1,79$ і 0,76$ відповідно, картоплі – 1,01$, сиру – 11,17$ та курячого філе – 4,68$. У місцевих магазинах одягу брендову сукню в середній ціновій категорії можна купити за 43,32$, кросівки – за 55,84$. Поїздка на автобусі або трамваї Магдебургом в один кінець коштує 2,55$, проїзний, що діє один місяць – 58,73$. Виклик таксі коштуватиме 3,37$, а кожен кілометр шляху – 1,83$.

Структура населення

Левова частка населення Магдебурга – німецька національність. Водночас у місті проживають представники великої кількості національних меншин із усього світу. На нащадків іммігрантів, на біженців та осіб, які переїхали до Магдебурга з інших країн нині припадає до 15% від загальної кількості мешканців міста. Найчисленніші діаспори – сирійська (2,5%), румунська (1%), польська (0,6%) та афганська (0,5%).

Більшість жителів Магдебурга – майже 60% – належить до вікової категорії від 18 до 64 років. На дітей до 18 років припадає 15,2%, решта містян – старше 65 років. У Магдебурзі немає значних німецьких мовних груп. Інші мови поширені слабо, переважно усередині відповідних національних меншин.

У сенсі релігійних уподобань населення Магдебург перебуває у серці Реформації – три четверті віруючих сповідують протестантизм і лише 14% – католицтво. Представники інших релігій, переважно це нацменшини, становлять трохи більше 12%.

Культура та пам'ятки

Магдебург – культурна та релігійна столиця землі Саксонія-Анхальт, колиска німецької нації та одна з колишніх головних прусських фортець. Місто неодноразово руйнувалося внаслідок численних війн, проте його влада завжди вживала заходів для того, щоб зберегти культурну спадщину та відновити архітектурні пам'ятки.

Для туристів та гостей регіону організовано масштабні екскурсії легендарною Романською дорогою, на шляху якої зустрічається безліч церков та монастирів, інших середньовічних будівель та споруд. Південний та північний маршрути Романської дороги перетинаються саме у Магдебурзі.

Місто відоме своїм Різдвяним ринком, який щорічно відвідує до 1,5 млн людей. Тут же проводиться так званий "чоловічий" осінній ярмарок на честь свята Фіванського легіону, історія якого налічує майже 1 тис. років. У культурному центрі Морицхов та в Будинку товариства Магдебург щодня проводяться масові просвітницькі заходи: показують кінофільми, організовують читання, виставки, концерти та театральні вистави.

Парки

Магдебург посідає друге місце серед 50 найбільших німецьких міст за кількістю зелених насаджень, поступаючись лідерством за цим критерієм лише Ганноверу.

Найпопулярніші парки міста:

  1. Ротехорн, заснований у 70-х роках ХІХ ст. у південній частині Магдебурга. Тут відкрито музей судноплавства на пароплаві. У парку можна побачити рештки стін середньовічної фортеці – східного форпосту міста. У Ротенхорні щорічно проводиться фестиваль рок-музики Rock Im Stadtpark.
  2. Херренкруг на східному березі Ельби, в однойменному районі. Тягнеться з півночі на південь паралельно руслу річки. З іншим берегом його пов'язують велосипедний та пішохідний мости. Головною пам'яткою парку є сонячний годинник, встановлений у 1818 р. Тут поставлено легендарну лаву з пісковика у 1819 р. з написом: "Для лінивих".
  3. Ельбавенпарк на північному сході міста позиціонується як місце для сімейного відпочинку. Він складається з двох частин із 14 тематичними садами, розділеними пішохідною вулицею з мостом. На думку експертів журналу Stern, парк є найкращим місцем для відпочинку на території землі Саксонія-Анхальт. Тут проводиться фестиваль Love Music, на якому виступають виконавці у жанрі реп та електронної музики.

Музеї та бібліотеки

У музеях Магдебурга організовано виставки творів мистецтва, культурних та технічних експонатів, а також старовинних предметів релігійних культів. У місті працює публічна бібліотека. Також кілька книжкових та документальних фондів відкрито при місцевих вишах.

Найвідвідуваніші музеї та бібліотеки Магдебурга:

  1. Башта тисячоліття в парку Ельбауенпарк з виставковими залами. Висота дерев'яної конусоподібної будівлі музею – 60 м. Башта була збудована у 1999 р. Виставки присвячені археології, античній та середньовічній історії, періодам Відродження та Нового часу. Значна частина колекції – це технічні здобутки різних епох. У музеї встановлено макети стародавнього житла, є навіть потужний телескоп, через який відвідувачі можуть спостерігати циферблат годинника Магдебурзького собору.
  2. Музей історії та культури біля Магдебурзького собору. Відкритий у 1906 р. Перлиною виставки є знаменитий Магдебурзький вершник – скульптурна композиція 1240 р. У колекції є рідкісні фрески, монети та зразки стародавньої зброї. Загалом у музеї налічується 400 тис. експонатів.
  3. Міська бібліотека. Була започаткована ще в епоху Реформації, коли її фонд налічував лише 45 рукописів. Зараз у бібліотеці зберігається понад 1 млн 100 тис. документів, вона є найбільшою на території Саксонії-Анхальт. Фонд бібліотеки містить історичні друковані матеріали п'яти століть (80 тис. документів).

Театри

У Магдебурзі відкрито кілька театрів з оперним, ляльковим та класичним драматичним репертуаром. Також працюють кілька приватних студій, на яких організовано вистави у жанрах кабаре та твори, орієнтовані на молодіжну аудиторію.

Популярні театри міста:

  1. Міський театр – головна сцена у Магдебурзі. Характеризується різножарновим репертуаром – на його сценах демонструють спектаклі та балетні виступи, крім того, тут проводять концерти міського філармонічного оркестру.
  2. Опера – філія Міського театру. Була відкрита для глядачів у 1907 р., спочатку позиціонувалась як вар'єте. Оперети почали ставитися на цій сцені у 1922 р.
  3. Театр ляльок. Вистави орієнтовані як на дитячу, так і на дорослу аудиторії. Окрім безпосередньо сценічних вистав, тут регулярно проводяться освітні тренінги, влаштовуються мистецькі виставки. Також організовано екскурсії з гідом.

Освіта та наука

У місті відкрито дві установи вищої освіти. Це – класичні університети з програмами навчання за різними напрямами, від точних та гуманітарних наук до мистецтвознавчих та прикладних дисциплін.

Університети Магдебурга:

  1. Університет ім. Отто фон Геріке. ВНЗ є одним із "наймолодших" класичних університетів у Німеччині – він був заснований у 1993 р. Тут проводиться навчання таких дисциплін, як комп'ютерні науки, економіка, медицина, математика. Також є освітні програми з машинобудування, інженерних систем та інформаційних технологій.
  2. Університет прикладних наук Магдебург-Стендаль. Заснований у 1991 р. Студенти здобувають освіту з 50 навчальних програм на трьох факультетах. Основні напрями навчання – це гідрологія, навколишнє середовище, будівельні технології та безпека. Працюють кафедри промислового дизайну, соціальних питань та охорони здоров'я, а також журналістики.

Інші пам'ятки

За дванадцять століть свого існування Магдебург пережив величезну кількість масштабних історичних подій. Всі вони знайшли своє відображення у культурних та історичних пам'ятках. Тут є не лише історичні будівлі та будинки у стилі бароко, а й монументальні пам'ятки архітектури ХІХ ст., а також унікальні зразки сучасного будівництва.

Головні міські пам'ятки:

  1. Магдебурзький собор Євангеличної Церкви Центральної Німеччини. Був збудований у 937 р. як монастир святого Маврикія. Після масштабної пожежі, яка знищила більшу частину міста, зводився заново упродовж півтори сотні років і освячений у 1363 р. Під час Другої світової війни знову зруйновано і згодом відновлено у 1955 р. Щороку цю визначну пам'ятку відвідують до 100 тис. туристів.
  2. Магдебурзький зоопарк, заснований 1950 р. Щорічно його відвідувачами стають 340 тис. осіб. У ньому містяться 190 видів тварин. Здобув всесвітню популярність після вдалого розведення чорних носорогів – одного з рідкісних видів.
  3. Водний міст, що з'єднує Середньонімецький канал і Ельба-Хафель. Розташовується за 10 км на північ від центру міста. Протяжність мосту – майже кілометр. До його будівництва судам під час руху каналами доводилося здійснювати обхід по річці довжиною 12 км через два шлюзи.

Телефони екстрених служб

  1. Пожежна служба: 112
  2. Швидка допомога: 112
  3. Телефон екстреної допомоги:112
  4. Поліція: 110
  5. Посольство України: +4930 288 871 70