Завантаження...

hero

Бохум

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Бохум

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Бохум – це місто у Німеччині, у землі Північний Рейн-Вестфалія. Сучасна забудова існує з 1920-х рр., хоча було засноване понад тисячу років тому та має велику і багату на події історію.

Місто раніше славилося розвиненою промисловістю, проте зараз більшість шахт закрили, а на їх місці побудували житлові масиви. Єдині великі заводи, що функціонують зараз – це три підприємства фірми Adam Opel AG.

Нині Бохум є достатньо популярним серед студентів, адже налічує дев’ять престижних вищих навчальних закладів. Декілька входять у топ найкращих ВНЗ Європи.

У місті є музеї, багато парків, ботанічний сад. Одним з визначних місць є планетарій ім. Карла Цейса з першою у світі проєкцією зоряного неба, дивлячись на яке складається враження, наче ти споглядаєш справжній небозвід.

Великою популярністю як серед місцевих, так і серед туристів користується Бохумський штадтбан, або ж метрополітен. Цей підземний транспорт не просто курсує містом, а й має сполучення з містом Герне. Це достатньо зручно, якщо виникне бажання подивитися на сусіднє місто також.

Розташування

Бохум знаходиться на заході Німеччини, неподалік Кельна, Дюссельдорфа, Бонна. Іноді це місто називають серцем Рура, адже воно знаходиться у центрі місцевості, яка славиться вугільною промисловістю.

Погода зазвичай стабільна та не зазнає різких змін. Літо – не надто спекотне, осінь – помірно дощова, взимку бувають морози, але їх швидко змінює досить тепла весна. Ця місцевість належить до океанічного типу клімату.

Бохум знаходиться у Північнонімецькій низовині, але межує зі сланцевими горами, що є одним з найпопулярніших місць для хайкінгу у Німеччині. У теперішньому вигляді місто розтягнуте у довжину та перетинається багатьма лісовими смугами та водними артеріями. Через нього також протікає права притока річки Рейн – Рур. Вона має довжину 217 км та дала назву  промисловому басейну – найбільшому промисловому регіону в Європі.

Територія

Сучасний адміністративний поділ Бохума існує з кінця 1920-х рр., коли внаслідок адміністративної реформи до міста були приєднані невеликі селища, наприклад, Герте, Віммельсгаузен. Закінчився цей процес аж у 1975 р. приєднанням до Бохума містечка Ваттеншайд.

Бохум розділений на шість адміністративних округів із загальною кількістю понад 360 тис. жителів, які проживають у міській зоні площею 145,4 км².

Між усіма районами міста налагоджене транспортне сполучення. Також кожен з них зручно облаштований для життя, але туристи частіше обирають Bochum Mitte, адже саме там розташована більша частина архітектурних пам’яток, закладів культури тощо.

Інфраструктура

Транспортне сполучення Бохума є достатньо зручним. У місті є залізничний вокзал та злагоджено функціонує міський транспорт. Бохум-Головний – залізнична станція міста, яка за німецькою системою класифікації належить до другої категорії. Станція має сполучення з найбільшими містами Німеччини, тому буде зручно скористатися потягом для подорожей.

Хоч у місті й немає аеропорту, але туди зручно дістатися з  летовища Ессена. Дорога від аеропорту до міста складає приблизно 25 км. Це займає 20-30 хвилин на машині або на громадському транспорті.

Міський транспорт – автобуси, трамваї, метро. Особливістю Німеччини є те, що існує єдиний квиток на всі види транспорту, що значно полегшує пересування. Вартість квитка змінюється від того, скільки зон ви плануєте проїжджати. Місто поділене на кільцеві зони: нульове кільце – це центр, а периферії міста – це останнє кільце

Рівень безпеки

У Бохумі високий рівень безпеки. Також місто вважається безпечним для жінок, які подорожують наодинці. Взагалі місцева поліція контролює ситуацію у місті та розв'язує проблеми, якщо вони виникають. Найбільш поширеними злочинами є крадіжки. Хоч вони трапляються нечасто, але варто бути пильними у будь-якому разі.

Центр міста є найбільш безпечним як удень, так і вночі. Найкраще орендувати житло саме там. У цьому районі є безліч культурних закладів, ресторанів, магазинів, пам'яток архітектури.

Ціни

Цінники у Бохумі дещо нижчі, ніж, до прикладу, у Берліні. Це спостерігається у кафе, ресторанах, кінотеатрах. Говорячи про продукти, ціни практично не відрізняються у мережевих магазинах, адже є фіксованими. Також деякі продукти можна купити на фермерських ринках. Проте зауважте, що ціни будуть значно вищими, ніж у супермаркеті.

Житло у Бохумі можна орендувати в середньому за 60$ на добу, але є і більш бюджетні варіанти. Купівля житла є достатньо дорогим задоволенням. Середня ціна є нижчою, ніж у великих європейських містах та становить приблизно 3960$ за 1 м².

Структура населення

Населення Бохума становить приблизно 364 тис. людей. Переважно це корінні мешканці або ті, чиї предки декілька століть тому приїхали у пошуках кращої долі. Раніше люди масово емігрували до Бохума, адже тут було багато підприємств, які надавали робочі місця.

Місто посідає 16 місце у рейтингу найбільш заселених міст Німеччини. Перші три посідають Берлін, Гамбург та Мюнхен. У місті дуже багато молоді. Показник народжуваності щороку зростає. Це зупиняє процес старіння населення і долає демографічну кризу. Це дуже добре, адже подібна проблема активно шириться Європою останні декілька десятиліть.

Якщо говорити про тих, хто населяє місто, то 92% населення Бохума складають німці, решта 8% – інші національності. Проживають  тут  і біженці, через те, що місцева влада лояльно ставиться до людей, які вимушено покидають свої країни та створює всі комфортні умови для адаптації людей, які постраждали від війни або негоди.

Культура та пам'ятки

Бохум раніше був промисловим містом, проте зараз вважається містом студентів. Його інфраструктура створена для комфорту тисяч молодих людей та залучення їх до суспільного життя. Вулиці Бохума мають охайний вигляд, завжди чисті та прибрані, що створює певний затишок та комфорт. Це спонукає гостей міста до дотримання культури поведінки.

Визначною пам'яткою Бохума є пивоварний будинок, збудований ще у 1630 р. Він пережив пожежі та численні бомбардування Другої світової війни. Також вважається найстарішим будинком міста.

Наразі серце Руру – це спокійне місце, куди з задоволенням приїжджають туристи відпочити, та відчути справжній німецький дух. Тут можна скуштувати пиво, зварене за старовинним рецептом і традиційні німецькі ковбаски та помилуватися історичними будівлями. Бохум – це місто, у якому шануються традиції.

Парки

Бохум – це достатньо зелене й затишне місто, має багато парків. Саме відпочинок на природі є чудовим способом проведення часу з сім'єю або друзями. Найбільш відвідувані з них:

 • Westpark. Знаходиться відносно недалеко від центру та має велодоріжки, що дуже зручно, якщо ви бажаєте займатися спортом на свіжому повітрі;
 • Bochum park. Вважається одним з найгарніших у Бохумі. Приваблює великою кількістю квітучих дерев, водоспадом та озером;
 • Appolonia-Pfaus Park. Неймовірно гарний парк з доглянутими деревами та газоном. У ньому також знаходяться мініатюри визначних будівель Німеччини та різноманітні скульптури.

Кожен вартий уваги, адже старовинні та сучасні парки Європи – це маленьке природне диво, занурившись у яке, можна відпочити від метушні міста. Варто відвідати їх у різні пори року, адже осінній шарм, весняний, зимовий – це все про неповторні враження.

Музеї та бібліотеки

Одні з багатьох цікавинок, якими може похизуватися Бохум – це його славнозвісні музеї. У місті є як ті, що пов'язані з промисловістю, так і артгалереї. Найпопулярніші з них:

 • Німецький музей гірничої справи. Був заснований аж у 1930 р. Є найпопулярнішим у Бохумі та одним з найбільш відвідуваних у Німеччині. Тільки у 2012 р. його відвідало понад 365 тис. людей;
 • Eisenbahnmuseum Bochum-Dahlhausen. Музей залізничної справи. Тут представлено понад 200 експонатів різних років, починаючи з 1967. Але головною причиною прийти сюди є важкі локомотиви;
 • Kunstmuseum Bochum. Цей музей – артпростір, у якому представлені твори сучасних митців.

Музеї Бохума працюють кожного дня, окрім понеділка. Тому ви з легкістю зможете зручно спланувати їх відвідування на вихідних.

Театри

Бохум має достатньо велику кількість театрів, кожен з яких неповторний та вартий уваги. Але один з них по-особливому виділяється своєю значущістю та унікальною історією. Schauspielhaus Bochum – один з найбільших на найвідоміших драматичних театрів Німеччини. Мабуть, кожен поціновувач театральних постанов хоч раз чув про нього. "Місце, де зустрічаються драма та танець, поряд з естрадою, політикою та міжнародними артистами", – так про нього колись вислововся директор театру Йохан Саймонс. У цьому театрі грали відомі актори й ставили вистави такі режисери, як Петер Цадек, Райнер Вернер Фассбіндер, Шмідт.

Освіта та наука

Бохум – місто студентів. Тут є велика кількість вищих навчальних закладів, куди з'їжджається молодь на навчання з усієї країни, Європи та світу. Найпопулярніші та найперспективніші з них:

 1. Рурський  університет – перший новий університет, що відкрився в післявоєнній Німеччині. Був заснований у 1962 р. Він входить до Асоціації університетів Європи "Утрехтська мережа". Усього в навчальному закладі 20 факультетів.
 2. Університет прикладних наук Бохума – другий за величиною вищий навчальний заклад Бохума. Був заснований у 1971 р. Розташований неподалік Рурського університету. Заклад має шість напрямків навчання, кожен з яких пов'язаний з прикладною діяльністю.
 3. EBZ Business School – новий приватний університет прикладних наук, який був заснований у 2008 р. У цьому навчальному закладі немає можливості безплатно навчатися за грантом або отримувати стипендію. Проте при викладанні застосовують новітні методики та прогресивні педагогічні рішення.

Здобуття вищої освіти у давніх університетах Європи – мрія багатьох абітурієнтів. Такі міста як Бохум, зі своїми давніми вишами притягують студентство.

Інші пам'ятки

Перераховувати пам'ятки Бохума можна довго. Варто лише прогулятися вуличками міста та одразу можна закохатися у нього. Саме спокій та краса змушують місцевих любити це місто, а туристів повертатися сюди. Ось лише декілька визначних пам'яток:

 1. Burgaltendorf. Це руїни старовинного замку. Відвідувачі полюбляють цю місцину за можливість гарно провести час та зробити тематичні фотографії.
 2. Бохумський дзвін. Пам'ятник встановлений на міській ратуші. Був виготовлений ще у 1851 р. Копію такого дзвону німці передали місту- побратиму – Донецьку.
 3. Ратуша Бохума. Будівля міського управління. Перша ратуша була побудована на Старому ринку, проте пізніше була перенесена в інше місце. Вона оздоблена художніми бронзовими решітками, скульптурами, а також художніми елементами з каменю.
 4. Церква святих Петра і Павла. Цей храм є найстарішим у місті та у Вестфалії. Одним з символів Бохума вважається дзвіниця, у ній знаходяться шість, відлитих на одному з місцевих заводів, дзвонів.

Телефони екстрених служб

 1. Телефон екстреної допомоги: 110
 2. Пожежна служба, швидка допомога: 112
 3. Посольство України: +49 30 28 88 71 28