Завантаження...

hero

Бердичів

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Бердичів

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Бердичів – місто в Житомирській області, засноване в середині XV ст. Він є одним із найважливіших населених пунктів свого регіону та центром Бердичівського району. Територія сучасного міста була заселена ще в ІІ тис. до н. е. Назва, ймовірно, походить від імені Бердича, підданого Звенигородського намісника Калінка. Бердичів був під керуванням Великого князівства Литовського, Речі Посполитої, Київського полку та Російської імперії.

Він відомий як центр безлічі ремесел, що розвивалися у невеликих приміщеннях, що належали самим майстрам. Також Бердичів був центром торгівлі, завдяки розташуванню на перетині торгових шляхів, що з'єднують Західну Європу та Східні країни. Місто стало одним із культурних центрів сучасної Житомирської області завдяки наявності мережі шкіл, музеїв, бібліотек.

Площа Бердичева складає 35,33 км2. Відстань до Києва – 177 км залізничними шляхами (3-4,5 год), 182 км – автомобільними дорогами (три години автобусом). Сервіс SkyBooking допоможе вам купити квитки на автобус онлайн за вигідною ціною. Також можна придбати квитки на поїзд до Бердичева від компанії Укрзалізниця. Усі рейси виїжджають відповідно до розкладу, який опубліковано на skybooking.ua та  на офіційних сайтах перевізників.

Розташування

Бердичів знаходиться на півдні Житомирської області (44 км від обласного центру), практично на кордоні з Вінницькою областю. Місто розташоване на березі річки Гнілоп'яті, яка є притокою Тетерева. Він розташувався у зоні лісостепу, що дозволяє проводити різні сільськогосподарські роботи, одержуючи від обробітку земель великі врожаї.

Для Бердичева характерний помірно континентальний клімат, що характеризується м'якою зимою і теплим літом. Найтепліший місяць у місті – липень (+24°C), найхолодніший – січень (-1°C у середньому). Мінімальна температура повітря у Бердичеві – -17°C, максимальна – +31°C.

Відвідувати місто можна в будь-яку зручну для вас пору року. Врахуйте, що з травня по серпень спостерігається більша кількість опадів. Купити автобусні квитки онлайн допоможуть спеціалісти сервісу SkyBooking. Також можна здійснити замовлення залізничних квитків в Бердичів з будь-якого міста України або Європи, не виходячи з дому.

Територія

Офіційно у Бердичеві відсутній поділ на мікрорайони. Відповідно, єдиний орган влади у місті – Бердичівська міськрада, яка вирішує всі важливі питання, що стосуються Бердичева. Неофіційно місто поділене на такі райони:

  1. Старе Місто.
  2. Нове Місто.
  3. Качанівка.
  4. Загребель.
  5. Піски.
  6. Піліпонські Вулиці.

 Старе та Нове Місто перестали відрізнятися зовні після Другої світової війни та руйнувань. Нині найактуальнішими назвами мікрорайонів є: Парк Гагаріна, Червона Гора, Корнилівка, Кожзавод, М'ясокомбінат, Залізничний Вокзал, Прогрес, Солодовий Завод, Дитячий Світ.

Інфраструктура

Бердичів є важливим містом для тих, кому потрібно їздити поїздом чи автобусом. Через нього проходить вузлова станція Бердичів, з якої залізничний транспорт прямує до Ковеля, Львова, Житомира. Пасажири завжди можуть купити залізничні квитки в касах на вокзалі. Аналогічно є можливість придбати залізничні квитки онлайн завдяки сервісу SkyBooking. Вам потрібно лише вибрати маршрут, вагон, клас. Усі квитки на поїзд оформлюються за кілька хвилин.

Через Бердичів проходить європейська траса E583 (Роман (Румунія) - Житомир), що прямує через територію Молдови. Також через Бердичів прокладено трасу з Білої Церкви до Кременця (Тернопільська область). Ви можете купити квитки на автобус, який слідуватиме через дане місто, за вигідною вартістю, не відволікаючись від важливих справ.

У Бердичеві відсутній аеропорт, тому в даний населений пункт купити квиток на літак не вийде. Найближчі аеропорти знаходяться у Вінниці, Хмельницькому, Житомирі та Києві. Літаки здійснюють рейси відповідно до розкладу перельотів – обирайте той варіант, який буде кращим для вас, після чого оформлюйте замовлення через наш сайт.

Рівень безпеки

За 2021 р. у Бердичеві було зареєстровано 758 кримінальних правопорушень, що для міста з 74 тис. населення є непоганим показником. Рекомендуємо дотримуватися стандартних заходів безпеки:

  • не гуляйте у темний час доби на околиці міста;
  • не тримайте гроші, документи, цінні речі у внутрішніх кишенях одягу, відділеннях сумок;
  • обмін валюти проводьте виключно у банках.

У Бердичеві працюють камери спостереження, які допомагають у розкритті злочинів, а також їх запобіганні. Насамперед це стосується центральної частини міста, де спостерігається найбільше скупчення людей.

Ціни

За хліб у Бердичеві потрібно заплатити 0,6-0,65$, пляшка пива обійдеться у 0,8-1$. Пообідати в ресторані вийде за 10$ з особи. Фастфуд буде дешевшим – 3,5-5$, залежно від обраних страв. Одна поїздка в міському автобусі коштуватиме 0,3$. Вартість квитка на поїзд до Києва (плацкартний вагон) може досягати 7-8$. На автобусі ціна приблизно така сама.

Ціни на одяг у Бердичеві:

  • джинси – до 40$
  • пара кросівок – 30-80$
  • шкіряне взуття – 45-100$
  • куртка (весняний/осінній сезон) – 50-120$

Вартість квитка в кіно – близько 3,5$ за сеанс з особи, залежно від часу сеансу, обраного ряду.

Структура населення

Бердичів – місто, в якому проживає близько 54% жінок та 46% чоловіків. Населення міста після 1989 р. поступово скорочується за рахунок природного спадання, а також міграції в інші регіони України та країни Європи. Наразі близько 90% населення міста є українцями. Інші 10% становлять росіяни, євреї, поляки та представники інших національностей.

90% спілкуються українською мовою, ще 10% – російською. Кількість російськомовних у цьому місті, як і по всій Україні, поступово скорочується через перехід на державну мову.

До початку комуністичного правління в Бердичеві була велика єврейська громада (у 1860 р. у місті проживало понад 90% євреїв), яка на даний момент становить менше 1%. Більшість мешканців Бердичева є православними. Також є невелика частка католиків і тих, які сповідують іудаїзм, іслам.

Культура та пам'ятки

За час існування Бердичів став місцем, де активно співіснувала українська, польська та єврейська культури, що відобразилося в архітектурі, масштабних заходах. Регулярно у місті проходять фестивалі, бізнес-зустрічі. Як і в більшості міст нашої країни, у Бердичеві діє мережа загальноосвітніх шкіл, бібліотеки, дві дитячі школи мистецтв.

Також у місті народилися відомі люди:

  • Святослав Піскун, колишній генеральний прокурор;
  • Дмитро Разумков, екс-голова Верховної Ради України;
  • Анатолій Горобчук, краєзнавець;
  • Павло Горностай, лікар психологічних наук;
  • Авраам Гонтар, письменник;
  • Олександр Туранський, художник.

Перебуваючи в місті, турист може спокійно запитати інших людей про те, де знаходиться та чи інша визначна пам'ятка. Гості міста знайдуть час для прогулянок, екскурсій та огляду всіх пам'яток. На це може піти не один день через велику кількість цікавих місць.

Парки

Для гостей та мешканців Бердичева відкриті такі парки:

  1. Парк культури та відпочинку ім. Тараса Шевченка, де можна прогулятися та відпочити. Відвідувачі можуть розважитися на атракціонах. Працює тир, де можна потренуватися у стрільбі. Відкрито дитячий та спортивний майданчики.
  2. Бердичівський природний парк. Знаходиться на вулиці Солдатській – на території багато дерев. На даний момент парк вимагає проведення робіт з благоустрою, але це не заважає прогулянкам.

Обидва вказані парки є чудовим місцем для фотографування, пробіжок, прогулянок для дорослих та дітей.

Музеї та бібліотеки

У Бердичеві працюють такі бібліотеки:

  1. Центральна міська бібліотека. Найбільша громадська книгозбірня, де можна знайти безліч мистецької та наукової літератури.
  2. Бердичівська районна бібліотека. Ще одне книгосховище та читальний зал, до якого можуть прийти мешканці населених пунктів району.
  3. Музей єврейства Бердичева. Зібрання фотографій, особистих речей, документів, що розповідають про історію міста, коли понад 80% населення складали євреї.
  4. Історичний музей. Розташований на території монастиря Кармелітів Босих. Одна із найбільших експозицій у Житомирській області. Тут можна побачити предмети старовини, документи, карти, фотографії та портрети різних періодів існування міста.

Загалом у місті працює 34 бібліотеки, розташовані у різних районах.

Театри

Бердичів має один театр, до якого рекомендуємо сходити всім любителям постановок за класичними та сучасними п'єсами. Музично-драматичний театр на Європейській, 21. Базується у будівлі 1908 р. Є зручні місця для глядачів у нижній частині зали, а також на верхніх рівнях.

Може використовуватися для проведення концертів музичних колективів будь-яких жанрів. Акустика всередині дозволяє почути всі репліки акторів із будь-якого місця. Загалом у залі вміщується до 420 глядачів.

Освіта та наука

У Бердичеві діють виші І-ІІ рівня акредитації, що дозволяє здобувати студентам профтехнічну, медичну освіту. У місті працюють такі навчальні заклади:

  1. Вище профтехучилище. Навчання агрономії, комп'ютерних наук, менеджменту.
  2. Коледж промисловості, економіки та права.
  3. Медичний коледж. Підготовка медсестер, стоматологів.
  4. Педагогічний коледж. Студенти тут вивчають філологію, історію, археологію, культурологію, релігієзнавство, філософію.
  5. Професійний будівельний ліцей.
  6. Професійно-технічне училище № 4. В даному виші студенти отримують знання з архітектури та містобудування, машинобудування, транспортних технологій, електротехніки.
  7. Профетехучилище № 12. Тут можна отримати підготовку у галузі готельно-ресторанної справи, дизайну, туризму, харчових технологій, підприємництва.

Сервіс SkyBooking пропонує купити квитки на поїзд або автобус для того, щоб зручно їздити на навчання, якщо ви мешкаєте неподалік Бердичева. Завжди є можливість зробити замовлення залізничних квитків онлайн – достатньо мати стабільний Інтернет вдома або в смартфоні.

Інші пам'ятки

Всі мешканці та гості Бердичева можуть відвідати такі місця:

  1. Квартал у центральній частині міста. Тут можна побачити старі єврейські будинки та двори та відчути всю атмосферу старого Бердичева. Є помітні схожості з аналогічними кварталами в Одесі.
  2. Троїцька церква. Будівля середини XVIII ст., побудована у класичному стилі. За правління комуністів усередині храму розташовувалася стайня, склади. Поруч знаходиться цвинтар. У 1942 р. церква відновила роботу за прямим призначенням.
  3. Костел святої Варвари. Храм, що частково зберігся, який при комуністах використовувався як спортзал. Оноре де Бальзак, французький письменник, вінчався саме тут. У цьому ж костьолі грав Фредерик Шопен.
  4. Монастир Кармелітів Босих. Споруда XVII ст. у стилі бароко. Найпопулярніше місце серед польських прочан. Один із головних католицьких храмів України. Реставраційні роботи, розпочаті у 70-х роках минулого століття, дозволили відновити стіни та фасад у тому вигляді, в якому він був спочатку.

Телефони екстрених служб

  1. МНС: 101
  2. Поліція: 102
  3. Швидка медична допомога: 103
  4. Аварійна газова служба: 104
  5. Міська комунальна аварійно-рятувальна служба: 15 04
  6. Ліфтова аварійна служба: 2 47 82
  7. Аварійно-диспетчерська служба Бердичівтеплоенерго: 2 20 69