Завантаження...

hero

Байройт

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Байройт

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Байройт – німецьке місто, розташоване у регіоні Баварія, адміністративний центр округу Верхня Фраконія. Перші поселенці з'явилися тут на початку XII ст. Це були вихідці з інших районів Баварії. Вони займалися переважно видобутком деревини. З цим і пов'язана назва міста: вперше воно згадується у 1194 р. як село Bayreuth ("баварська вирубка") – похідне від слів Bayren ("Баварія") і rodung ("вирубка").

У статусі міста Байройт згадується у 1232 р., його він здобув, імовірно, у період з 1200 по 1230 рр. До наших днів центральна частина міста зберегла свою типову для баварських поселень структуру: будівлю муніципалітету з церквою та замком. У 1248 р. місто перейшло у власність династії Гогенцоллернів. У 1421 р. він уперше був позначений на географічній карті. Приблизно того ж періоду місто увійшло до складу князівства Кульмбах.

Поштовхом для розвитку Байройта стало перенесення в його територію резиденції маркграфа Кульмбаха в 1603 р. Тут було побудовано кілька замків і парків, які дійшли до нас майже у незмінному вигляді донині. У 1769 р. Байройт анексований князівством Ансбах, у 1792-1810 рр. по черзі став провінцією Пруссії, Франції та Баварії. На початку XX ст. тут збудували першу електростанцію та кінотеатр.

У 1945 р. внаслідок бомбардувань у Байройті було зруйновано близько 4,5 тис. будинків, промислові об'єкти та громадські будівлі. Хоча значну кількість історичних споруд у післявоєнний період було знесено як такі, що не підлягають відновленню, життя в місті повернулося в нормальне річище вже через два роки.

В цей час більшість населення зайнята у сфері послуг, оскільки в місті розташовується велика кількість державних установ, шкіл, лікарень та банків. В "Атласі майбутнього" Німеччини Байройт займає 65 позицію, вважаючись одним з міст з великими перспективами в соціально-економічному плані.

Розташування

Байройт знаходиться у східній частині Німеччини, між гірськими масивами Фіхтельгебірге та Франконською Швейцарією. Рельєф – переважно горбистий. Через місто протікають річки Ротер-Майн (Південна притока Майна), Варме-Штайнах, Мистель та Зендельбах.

Літо у місті досить тепле – середня температура у липні становить +24°C, іноді піднімаючись до +30°C. Зима тут холодна, снігова та вітряна. Температура в січні, зазвичай, становить від -4ºС до -12°C, вкрай рідко знижується до -20°C. Дощі йдуть майже цілий рік, за винятком снігових періодів, максимум опадів припадає на липень. Перші снігопади спостерігаються наприкінці листопада, найбільше – у січні, при цьому сніговий покрив присутній до початку березня.

Територія

У Байройті – 39 адміністративних міських районів. З 1946 р. для налагодження ефективної взаємодії з мерією від кожного з них призначається контактна особа, яка представляє інтереси населення. Термін дії повноважень керівника району – шість років, стільки діє виборний склад міської ради. Допускається повторне призначення на посаду.

Райони Байройта:

  1. Aichig/Grunau.
  2. Bernecker Straße/Insel/Riedelsberg.
  3. Birken.
  4. Bismarckstraße/Friedrichstraße/Moritzhöfen.
  5. Bürgerreuth/Gravenreutherstraße.
  6. Carl-Schüller-Straße/Bürgerreuther Straße/Gutenbergstraße.
  7. Cosima-Wagner-Straße/Nürnberger Straße/Universitätsstraße.
  8. Erlanger Straße/Wolfsgasse.
  9. Eubener Straße/Furtwänglerstraße/Schupfenschlag/Hohe Warte.
  10. Freiheitsplatz/Malerviertel.
  11. Gartenstadt та інші.

Інфраструктура

Через Байройт проходять два національні автобани. Один із них прокладений із Швайнфурта, другий – транзитний – із Берліна до Мюнхена. Також місто є проміжним пунктом магістралей федерального значення у напрямках Міттенвальда, Хамма та Пассау. З Байройту налагоджено прямі рейси автобусів у низку міст Європи, у тому числі до Києва. Час у дорозі зі столиці України до цього міста – близько 27 годин.

Перевезення автобусами в самому Байройті здійснює компанія Bayreuther Verkehrs-und Bäder, а також низка приватних операторів. Загалом у місті налічується 15 автобусних маршрутів. Трамваїв у Байройті немає, проте існує регіональна мережа легкорейкового транспорту Omnibusverkehr Franken, що охоплює як саме місто, так і довколишні райони. У Байройті – велика кількість велодоріжок, він є одним із пунктів низки німецьких туристичних веломаршрутів.

Поїзди міжміськими та міжнародними маршрутами відправляються від центрального залізничного вокзалу. Здійснюються рейси національними магістралями в Нюрнберг, Хоф і Бамберг. Є залізничне сполучення регіональними шляхами (поїзди прямують ними щогодини). Йдеться про напрямки у Бад-Родах, Марктредвіц та Вайден.

Міжнародне залізничне сполучення налагоджено з низкою країн Європи. Прямого рейсу з Байройту до Києва поїздом немає, проте існують маршрути з пересадками з Пшемисля (Польща), Праги та Пльзеня (Чехія) і далі – з німецького Марктредвіца. Час у дорозі до Байройту поїздом – приблизно 29 годин.

За 5 км від Байройта розташований аеродром. Раніше він використовувався як комерційний аеропорт, проте наразі тут здійснюються лише рейси літаків авіації загального призначення, регулярних перевезень немає. Найближчий до Байройту міжнародний аеропорт знаходиться у Нюрнберзі. Трансфер з нього у Байройт можливий на поїздах Deutsche Bahn Regional без пересадок та автобусах, час у дорозі складає близько години.

Сервіс SkyBooking надає можливість купити квитки на автобус за прямим маршрутом до Байройту або на поїзд з пересадками у Польщі та Чехії. Мандрівники з України можуть придбати квитки в одну та обидві сторони. Крім того, за допомогою сервісу SkyBooking можна підібрати авіаквитки до аеропорту Нюрнберга з пересадками на автобус або поїзд Deutsche Bahn Regional до Байройту.

Серед переваг сервісу, крім доступної вартості квитків, – швидка обробка замовлень та повна технічна підтримка клієнтів. Організовано зворотний зв'язок як через електронну пошту, так і телефоном, з опцією зворотного дзвінка. Для зручності покупців на сайті є спеціальна автоматизована форма. Вона дозволяє підібрати не тільки підходящі дати та вокзали відправлення поїздів та автобусів, але й авіаквитки на рейси літаків за оптимальними маршрутами, у тому числі з пересадками, у тих містах, які потрібно попутно відвідати туристам.

Рівень безпеки

У Байройті в середньому за рік відбувається близько 6,7 тис. злочинів – це на 1,3 тис. випадків менше, ніж у середньому в Німеччині. Місто посідає четверте місце у регіоні Баварія за кількістю злочинів. Щорічно їхня кількість знижується приблизно на 6%, повідомляє муніципальна поліція.

За даними статистичного агентства Numbeo, коефіцієнт злочинності у місті становить 23,75 зі 100 можливих – це дуже низький показник. Рівень безпеки фахівцями оцінюється у 76,25 – високий. Байройт характеризується дуже високим ступенем безпеки пішоходів у денний час у розрізі кримінальних проявів проти них – близько 90 балів, у нічний – 85 балів зі 100 можливих.

Ціни

Вартість життя в Байройті суттєво нижча, ніж у Берліні. Так, ціни у ресторанах у цьому місті нижчі, ніж у столиці ФРН, на 13%, вартість продуктів харчування – на 17%, а оренди житла – на 34%. Порівняно з розцінками у Києві, ціни на продовольство та громадське харчування у Байройті вижчі у півтора-два рази, проживання у готелях – на 88%.

Рахунок за обід у дешевому кафе в Байройті складе в середньому 12,41$, у хорошому ресторані – 51,73$, у закладі типу МакДональдс – 9,31$. Чашка кави в місцевому барі коштуватиме 2,72$. Ціни на продукти харчування в продовольчих магазинах міста такі: філе курки коштуватиме 7,65$ за кілограм, яловичину можна купити за 9,52$, сир – за 12,83$.

Джинси Levis пропонують за 79,32$, сукні Zara – 41,38$, кросівки Nike продаються за 58,62$, шкіряне класичне взуття істотно дорожче – від 120$. Тариф на проїзд в автобусі в Байройті складає 2,43$ в один кінець, абонемент на місяць – на рівні 48$. Виклик таксі коштує 3,62$, кілометр шляху – 2,28$.

Структура населення

Близько 89% населення Байройту належать до німецької етнічної групи, решта – іноземного походження. Найбільші етнічні меншини – турецька, що досить типово для більшості міст Німеччини, а також італійська, китайська та польська. На дітей віком до 8 років припадає 12,8% містян, від 18 до 24 років – 13,8%, 25-59 років – 46,1%, решта населення – від 60 років і старше.

Мова спілкування у Байройті – німецька (верхньофранконський діалект). Він поширений у цьому місті, а й у низці населених пунктів Баварії, зокрема у Бургунштадті, Кронаху, Хофі і Кульмбахе. Мови етнічних меншин використовують лише на побутовому рівні всередині цих груп населення. Байройт – місто зі значною часткою віруючих. Близько 34,4% містян є прихильниками Римської Католицької Церкви, 48,8% – протестантизму. Інші 16,8% вважають себе атеїстами чи дотримуються інших релігійних течій.

Культура та пам'ятки

Байройт – важливий центр культури та мистецтва Баварії, насамперед завдяки всесвітньо відомим Вагнерівським фестивалям. Саме в Байройт знаменитий композитор переїхав у 1872 р., на його кошти було збудовано оперний театр, у якому поставили "Кільця Нібелунга". У літній сезон, коли проводиться Вагнерівський фестиваль, заповнюваність готелів Байройту становить майже 100%, причому третина гостей – іноземні туристи.

Також у місті організовано й інші фестивалі музичної спрямованості. Кожні два місяці до нього з'їжджаються юні піаністи для участі у концертах. Виступи проводяться у приміщеннях майстерень із виготовлення фортепіано фабрики Steingraeber & Söhne. Крім того, у квітні проходять благодійні великодні концерти, у червні проводяться фестивалі сучасної музики та фольклорних виконавців, у вересні – масштабні рок-виступи.

Справжньою "родзинкою" культурного життя міста є етнографічний Фестиваль у літню ніч – він організовується щорічно у серпні. До міста також приїжджають численні поціновувачі мистецтва на оперні вистави "Байройтське бароко" у вересні, а любителі історії – на "Ніч музеїв" у жовтні.

Парки

У Байройті облаштовано до десяти паркових зон. Вони слугують не лише місцем сімейного відпочинку та популярними туристичними об'єктами, а й місцями проведення садівничих фестивалів та масових культурних заходів.

Популярні парки міста:

  1. Парк "Ермітаж" (Eremitage). Це культурно-історичне місце, створене 1715 р. У його складі – архітектурні споруди – Старий замок, Храм Сонця, облаштований ландшафтний парк. Також сад у стилі бароко. Вільні простори засаджені густим листяним лісом, тут облаштовано водойми та прокладено алеї.
  2. Ботанічний сад Байройтського університету, заснований 1978 р. У ньому налічують до 10 тис. видів рослин з усього світу. Зрошення здійснюється з допомогою підземних вод. Близько 8 тис. м2 території парку займають тепличні комплекси. Окремі зони засаджені гірськими та тропічними культурами американського та азіатського походження.
  3. Сад Хофгартен (Hofgarten) у задній частині Нового палацу, відкритий у 1790 р. У парку встановлені копії скульптур, є довгий канал. Сад функціонує увесь рік, доступ до нього – вільний.

Музеї та бібліотеки

У місті відкрито близько 20 музеїв історичної, художньої та технічної спрямованості. У Байройті є і незвичайні виставки, в тому числі колекції друкарських машинок та пожежної техніки, а також сільськогосподарського інструментарію та тютюнового обладнання.

Відомі музеї Байройту:

  1. Художній музей (Kunstmuseum Bayreuth). У ньому експонуються твори класичного та сучасного мистецтва. Основна частина колекції – це зразки живопису, гравюри та плакати XX ст. Загалом у музеї налічується близько 20 тис. картин та творів у жанрі графіки, а також 22 тис. плакатів.
  2. Історичний музей (Historische Museum Bayreuth) охоплює період від пізнього середньовіччя та до XX ст. У колекції є унікальний експонат – великий макет міста станом на 1763 р. Тут створено колекції творів мистецтва XVII-XVIII ст., зібрання фаянсу та рідкісних музичних інструментів.
  3.  Музей первісного світу (Urwelt-Museum Oberfranken). Спочатку був невеликою приватною колекцією, що створювалася з 1833 р. На виставках представлені палеонтологічні, геологічні та мінералогічні експонати. У музеї можна переглянути рідкісні черепи динозаврів та унікальні мінерали.

Театри

У місті відкрито для глядачів до десяти театрів, у тому числі драматичні та оперні сцени, фестивальні простори та аматорські студії.

Знамениті театри Байройту:

  1. Маркграфський оперний театр (Markgräfliches Opernhaus) розташований у будівлі, визнаній об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Перші вистави на його сцені відбулися ще в середині XVIII ст. Щороку на базі театру проводиться Великодній фестиваль, а також фестиваль бароко.
  2. Фестивальний зал Ріхарда Вагнера (Richard-Wagner-Festspielhaus) побудований 1875 р. в стилі еллінізму за проєктом самого композитора. Тут немає регулярних театральних вистав, зал відкривається лише для проведення Вагнерівського фестивалю у липні-серпні щороку. Акустика в театрі вважається найкращою у світі серед усіх оперних театрів.
  3. Студійна сцена (Studiobühne Bayreuth) заснована в 1980 р. Театр примітний тим, що його вистави та музичні постановки проводяться в різних локаціях – в садах парку "Ермітаж", на фортепіанній фабриці і навіть у міських катакомбах.

Освіта та наука

У Байройті працюють два університети – класичний та церковної музики. Крім того, відкрито два педагогічні інститути.

Університети міста:

  1. Байройтський університет, заснований 1975 р. Студенти здобувають тут освіту за такими напрямами, як економіка, право, біологія, екологічна інженерія та матеріалознавство. У складі університету – єдиний у німецькомовних країнах Інститут африканських досліджень. ВНЗ співпрацює з 450 науковими організаціями у всьому світі.
  2. Університет протестантської церковної музики. Його попередники – органна школа, заснована у 1921 р., пізніше – церковна музична школа, відкрита у 1948 р. У 1973 р. школа набуває статусу спеціалізованої академії, у 2000 р. – університету. Тут студенти навчаються за класами диригування, духового хору та загальномузичних дисциплін.

Інші пам'ятки

Найцікавіші пам'ятки Байройта – це його найкрасивіша архітектура. Об'єктами інтересу туристів є переважно старовинні будівлі муніципальних органів влади, замки, палаци та споруди, мають статус культурних пам'яток.

Головні пам'ятки:

  1. Президентська будівля уряду Верхньої Франконії, побудована 1904 р. у стилі бароко. Головний фасад споруджено з пісковика. В ньому присутні елементи необарокко, у тому числі кілька незвичайних скульптурних композицій. Зали районної ради та приймальня муніципальної адміністрації спроєктовані у стилі модерн.
  2. Новий палац. Побудований в 1758 р. Його приміщення чудово збереглися в початковому стані – відвідувачі можуть побачити незаймані стінові панелі, паркет того часу та ліпнину. Частина меблів та картин у будівлі – також оригінальні. У центрі уваги туристів у Новому палаці опиняються, як правило, Бальний зал із золотою ліпниною та Пальмова кімната, в якій засідала масонська ложа.
  3. Башта Перемоги висотою 17 м. На верхню платформу споруди ведуть сходи гвинтового типу з 97 сходинками. Була споруджена 1874 р. на честь перемоги у франко-прусській війні. У першій половині XX ст. башта використовувалася для експериментів із прийомом телевізійного сигналу компанією Bayerische Elektricitäts-lieferungs-Gesellschaft.

Телефони екстрених служб

  1. Пожежна служба: 112
  2. Швидка допомога: 112
  3. Телефон екстреної допомоги: 112
  4. Поліція: 110
  5. Посольство України: +4 930 288 871 70