Завантаження...

hero

Нюрнберг

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Нюрнберг

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Нюрнберг – німецьке місто, розташоване у Федеральній землі Баварія. Найбільший культурний та економічний центр історичного регіону Франконію, а також його неофіційна столиця. За найпоширенішою версією, назва Нюрнберга походить від латинського nor – "скеля", старовинні найменування міста – Noricum і Norimberg.

В офіційних джерелах інформація про перше поселення на території Нюрнберга датується 1021 р., а його найменування – у 1050 р.. До середини XI ст. тут було збудовано імператорський замок, почалося заселення території торговцями. Статус імперського міста Нюрнберг отримав у 1219 р. Незабаром він стає найбільшим осередком торгівлі Франконії. На початку XVI ст. настає епоха розквіту міста в економічному та культурному сенсі.

Після розпаду Священної Римської імперії Нюрнберг входить до Баварії. В 1835 р. тут прокладається перша залізниця в Німеччині, а саме місто стає індустріальним центром. Під час Другої світової війни Нюрнберг зазнав значних руйнувань. Більшу частину старого міста відновили та реконструювали лише до середини шістдесятих років XX ст. 1972 р. тут запрацювали річковий порт та міське метро.

Нині Нюрнберг посідає важливе місце серед європейських промислових центрів. Заводи спеціалізуються з виробництва електрообладнання, автомобілів, енергетичних установок, медичного устаткування. Нюрнберг є одним із найбільш популярних туристичних напрямків у Баварії, займаючи за цим критерієм друге місце у регіоні після Мюнхена.

Розташування

Нюрнберг розташований у південній частині Німеччини, на обох берегах річки Пегніц. Вона протікає через територію міста зі східного у західному напрямку упродовж 14 км. У районах Старого міста, на річці, збудовано кілька гребель, облаштовано велику кількість каналів. Через місто проходить, у тому числі, Європейський судноплавний канал, що сполучає річки Дунай, Рейн та Майн. У Нюрнберзі є кілька великих озер, найвідоміші з них – Вердер, Лангвассер та Зільбер.

Ландшафт міської території переважно горбистий, із значними перепадами висот. На правому березі Пегніца знаходиться знаменита Скеляста гора, від найменування якої і походить назва міста. На північному сході Нюрнберг межує із гірським масивом Франконська Швейцарія з максимальними висотами в межах 600 м.

Місто знаходиться в перехідній кліматичній зоні – океанічній та вологій континентальній. Зими тут характеризуються різкою зміною погоди, але переважно вони холодні. Літо – тепле. Найспекотніший місяць – липень, середня температура в цей період становить 24°C, рідко вона піднімається вище 31°C. Найхолодніше – у січні (у середньому -3°C), іноді температура падає аж до -11°C. Снігопади спостерігаються всю зиму, а максимум дощів – у липні.

Територія

Нюрнберг поділено на десять статистичних округів, які не мають власних назв. Найменування округів – цифри від 0 до 9 із зазначенням географічної прив'язки цих одиниць до конкретних частин міста. Кожен статистичний округ ділиться на 6-10 внутрішніх округів (районів), до яких включено квартали.

Громадськість Нюрнберга неодноразово зверталася до влади з проханням переглянути принципи адміністративного поділу міста і визначити сім районів, що історично склалися, проте ця ініціатива підтримана не була. Нюрнберг управляється радою, до якої входять мер та 70 депутатів.

Інфраструктура

Нюрнберг – великий залізничний та автомобільний вузол. Він розташовується на перетині чотирьох автобанів і міжміських залізничних ліній Intercity-Express. Також через місто проходить частина пан'європейської велотраси з Парижа до Праги. Міжміські перевезення здійснюються автобусами далекого прямування з центрального автовокзалу. Міжнародні напрямки – в основному в східноєвропейські регіони. Основна частина автобусів слідує за маршрутами всередині Німеччини в обидві сторони.

Нюрнберзький залізничний вокзал – найбільша транзитна залізнична станція в Європі. Далекі маршрути обслуговуються операторами Regionalbahn, рейси без пересадок виконуються поїздами Regional-Express. На додаток до звичайних поїздів ICE з Нюрнберга вирушають і швидкісними магістралями Нюрнберг - Інгольштадт - Мюнхен і Нюрнберг - Ерфурт. Приміські перевезення та міські ділянки маршрутів Deutsche Bahn та S-Bahn у межах Нюрнбергу також обслуговуються на центральному залізничному вокзалі.

Громадський транспорт у місті – переважно автобуси, що курсують 54 маршрутами у тих кварталах, які не обслуговуються метрополітеном або трамваями, таким чином, потрапити до деяких районів можна тільки з пересадками. У нічний час перевезення здійснюються автобусами NightLiners. У місті налічується п'ять трамвайних ліній та три маршрути поїздів метрополітену.

Європейським каналом Нюрнберг пов'язаний з міжнародною мережею водних перевезень. Міський порт – транзитний пункт для маршрутів з пересадками з пасажирських суден на автобуси чи поїзди. Крім того, він є центральною станцією в регіоні, з якою організуються туристичні круїзи акваторіями річок у басейнах Рейну та Дунаю.

Повітряне сполучення міста з іншими регіонами Німеччини та зарубіжними країнами здійснюється через аеропорт Альбрехт-Дюрер, розташований у північній частині Нюрнберга. Його пасажиропотік сягає 4,5 млн осіб за рік.

Один з найбільш вигідних варіантів купити квиток на автобус, поїзд або літак до Нюрнберга – це сервіс SkyBooking. На сайті skybooking.ua пропонуються квитки як на прямі маршрути без пересадок в одну та обидві сторони, так і на рейси із заходом до транзитних міст, які хотіли б відвідати мандрівники.

Переваги сервісу SkyBooking – це дешеві квитки на всі види транспорту та високу якість обслуговування клієнтів. Тут можна купити квиток за допомогою зручної та простої автоматизованої форми. Вона дає можливість вибору дати відправлення та прибуття, вокзалів, а при купівлі авіаквитка – найбільш зручного для пасажира аеропорту.

Крім того, можна переглянути кілька варіантів маршрутів, вибравши з них, за бажанням, прямі рейси автобусів, поїздів чи літаків. На сайті є опція зворотного дзвінка. Фахівці сервісу надають консультації покупцям та здійснюють технічну підтримку на всіх етапах придбання авіаквитків.

Рівень безпеки

За рік у Нюрнберзі реєструється близько 6500 злочинів на 100  тис. населення. Для порівняння, по Німеччині цей показник становить близько 8 тис. на 100 тис. осіб. З огляду на те, що останніми роками у місті спостерігається тенденція до зниження кількості злочинів, Нюрнберг можна вважати відносно безпечним для туристів, порівняно з багатьма містами Німеччини.

Індекс безпеки в місті оцінюється в 65,44 – це високий коефіцієнт, а рівень злочинності – у 34,56 зі 100 можливих (низький показник). Ступінь безпеки пішоходів, при пересуванні вулицями Нюрнберга вдень, становить 81,56 (дуже високий), у нічний – 58,4 (помірний).

Ціни

Рівень споживчих цін у Нюрнберзі – нижчий, ніж у Берліні, на 7,5% і вищий, ніж у Києві, на 88,76%. Витрати туриста на місяць на харчування та транспорт, без урахування вартості оренди житла або проживання в готелях, становлять близько 780$. Пообідати в хорошому ресторані в Нюрнберзі коштуватиме в середньому 46,03$, в дешевому кафе – 9,69$, а в закладі громадського харчування типу "Макдональдса" – 7,75$. Купівля літра молока обійдеться в магазинах міста в 0,87$, буханки хліба – 1,54$, кілограма рису – 1,7$ і десятка яєць – 2,45$.

Вартість одягу приблизно така ж, як у магазинах інших країн Євросоюзу – джинси масових брендів пропонуються в середньому по 83,33$, кросівки – по 77,74$, класичне взуття –по 116,14$. Поїздка автобусом або трамваєм обійдеться в 2,66$ в один кінець, а проїзний на місяць – в 77,52$. Тариф на таксі складає 1,74$ за кілометр і додатково посадкові – 3,39$, а година очікування машини коштує 23,26$.

Структура населення

У Нюрнберзі мешкає чимало осіб німецької національності. На німців припадає 60,5% жителів міста. Найбільші інші національні прошарки – це турки, румуни, греки та італійці. Вони становлять близько третини від кількості представників національних меншин. Також у місті проживають поляки, хорвати, болгари та багато інших етносів, при цьому частка кожного з них становить не більше одного відсотка.

На населення вікової категорії до 18 років припадає 15,2% жителів, ще 30,7% – від 18 до 40 років. Містяни віком 40-65 років – це 33,5%, решта – старше 65 років. Близько 23,7% жителів сповідують протестантизм, 21,5% – католицизм, 4,5% – православ'я, 8,1% – іслам і 0,4% – юдаїзм. Решта населення відносить себе до атеїстів або інших нечисленних релігійних конфесій.

Культура та пам'ятки

Цікава та багатогранна історія, статус регіонального культурного кластера, самобутня архітектура та чудові міські пейзажі перетворили Нюрнберг на справжній центр тяжіння туристів. Для місцевих жителів та гостей міста проводяться численні екскурсії за різними тематиками.

Один із наймасштабніших заходів такого роду – так звана "Блакитна ніч" – Blaue Nacht. Вона проводиться з 2000 р. та включає програми відвідування великої кількості музеїв та інших культурних установ у нічний час, а також проведення презентацій та вистав. Цієї ночі в місті запускається блакитне підсвічування. Крім того, щороку в грудні проводиться знаменитий ярмарок Christkindlesmarkt, на який з'їжджаються гості з усього світу.

У Нюрнберзі проводять різноманітні музичні фестивалі. Найбільш популярний з них – Bardentreffen, вважається наймасштабнішим у світі. Щорічно його відвідують близько 200 тис. людей. Також проходить фестиваль класичної музики Classic Open Air. Своєрідною "родзинкою" культури Нюрнберга та Франконії загалом є церковний ярмарок Kärwa – це децентралізований захід, який організовується в різних районах міста, у тому числі в передмістях. З 1964 р. у Нюрнберзі проводяться лицарські турніри у рамках свята Святого Егідія.

Парки

У межах Нюрнберга – велика кількість зелених просторів, великих і дрібних парків, садів і скверів. Понад два десятки таких зон мають статус заповідників, 39 об'єктів, що охороняються державою, і 96 пам'яток природи.

Популярні парки Нюрнберга:

  1. Найбільший у місті – Штадтпарк. Закладено ще 1759 р. Знаходиться у центральній частині міста. Знаменитий, у тому числі своєю пам'яткою – фонтаном Нептуна. У центрі парку знаходиться невелике озеро. Тут 1861 р. було проведено перший співочий фестиваль Німеччини.
  2. Парк Розенау. Заснований у 1828 р. Відвідувачів приваблює в цьому парку насамперед велика кількість галявин і велика кількість старих дерев, що прекрасно збереглися. Головна пам'ятка парку – фонтан Міннезінгер.
  3. Парк Крамер Клєтт. Створено неподалік району Верд, колишнього передмістя Нюрнберга. Спочатку був закладений як садок для приватного користування сім'ї Крамер-Клетт у XIX ст. Статус суспільної зеленої зони парк набув у шістдесятих роках XX ст. У "зеленій" зоні знаходиться храм Аполлона, в якому проводяться виступи театру маріонеток.

Музеї та бібліотеки

Нюрнберг – великий музейний центр. У місті відкрито численні виставки та колекції, присвячені історії та культурі регіону, науці та технологічним досягненням. Щодо бібліотек, то більша їх частина працює при університетах. Крім того, для містян та гостей Нюрнберга відкрито кілька універсальних публічних бібліотек.

Найбільші музеї та бібліотеки міста:

  1. Німецький національний музей – найбільша установа такого роду в німецькомовних країнах Європи. Колекції музею – художні твори та історичні експонати. Загалом фонд експозицій налічує 1,3 млн одиниць.
  2. Будинок Альбрехта Дюрера у Старому місті. Розташований у будівлі, де проживав художник. Будинок збудований у 1420 р. Музей є єдиним у своєму роді. Тут відбуваються виставки, на яких експонуються оригінали та копії картин Дюрера, у тому числі з фонду Художніх зборів Нюрнберга.
  3. Міська бібліотека – найстарша в німецькомовних країнах. Її попередниця – бібліотека міської ради, заснована 1370 р. В даний час до складу установи входить центральна та кілька спеціальних бібліотек, а також районні філії. Фонд бібліотеки налічує 900 тис. документів, включаючи рукописи та гравюри.

Театри

У місті відкрито один великий державний та кілька дрібних приватних театрів. На їх сценах демонструється найрізноманітніший репертуар – від класичних жанрів та авторів до сучасних п'єс та авангарду.

Найбільш відомі театри міста:

  1. Державний театр Нюрнберга – один із найбільших у Німеччині. Позиціонується як багатожанрова сцена з багатим репертуаром опери, балету та класичної драми. За рік тут показуються близько 650 вистав, кількість глядачів оцінюється у 270 тис. осіб. Будівля театру збудована на зразок Паризької опери.
  2. Придворний театр Гостнера. У цьому невеликому приватному театрі демонструються переважно твори сучасних молодих авторів, а також перероблені класичні твори. Крім того, в репертуарі театру – вистави незалежних жанрів. Тут влаштовують свої вистави також актори інших творчих колективів.
  3. Театр "Мистецтво та драма". Не має чіткої жанрової спрямованості. Репертуар включає переважно твори маловідомих чи "забутих" авторів. Окрім демонстрації вистав, для глядачів організовуються читання та лекції.

Освіта та наука

Нюрнберг – один із найбільших освітніх центрів регіону. Тут відкрито кілька класичних багатопрофільних ВНЗ, а також низку спеціалізованих університетів, у тому числі поєднаних навчальних та дослідницьких установ.

Престижні університети Нюрнберга:

  1. Університет Ерланген-Нюрнберг. У ньому працюють п'ять факультетів, відкрито 260 кафедр. Число студентів оцінюється у 40 тис. осіб. Навчання проводиться за 132 спеціальностями, у тому числі з медичних та технічних дисциплін, юриспруденції та економіки.
  2. Технічний університет Нюрнберга імені Ома спеціалізується на освітніх програмах, пов'язаних із прикладними науками. Тут студенти здобувають освіту в таких сферах, як-от фізика, хімія, математика, архітектура та будівництво, енергетика, бізнес та дизайн.
  3. Музичний університет. У програмі навчання консерваторії – підготовка студентів, у тому числі за курсом аспірантури, по всьому діапазону оркестрових інструментів, а також з дисциплін джазу, поп-музики, опери, співу та диригування.

Інші пам'ятки

Більшість відомих та популярних серед туристів місць у Нюрнберзі зосереджена на території історичного району Старе місто. Кількість визначних пам'яток у його кварталах настільки велика, що спеціально для гостей міста організовано маршрут "Історична миля". У Нюрнберзі збудовані справжні "скарби" архітектури, є безліч унікальних історичних та культурних об'єктів.

Знамениті міські пам'ятки:

  1. Нюрнберзька фортеця – найзначніша історична пам'ятка Нюрнберга. Розташовується на вершині скелі на північ від річки Пегніц. З її оглядового майданчика відкривається мальовничий краєвид на Старе місто та Квартал ремісників. Фортеця почала будуватися в 1027 р., після чого кілька століть модернізувалася і реконструювалася.
  2. Церква Святого Зебальда – найстаріший храм Нюрнберга. Побудована в XIII ст., а з 1525 р. набула статусу лютеранської парафіяльної церкви. Приблизно через 200 років будинок, включаючи інтер'єр, було реконструйовано в стилі бароко. Під час Другої світової війни зруйновано, після її закінчення – відновлено. Збереглися оригінальні елементи храмового інтер'єру.
  3. Найпопулярніший у місті "Прекрасний фонтан". Розташовується на території старої ринкової площі біля ратуші. Вважається однією з головних визначних пам'яток туристичного маршруту "Історична миля". Фонтан був збудований ще в XIV ст.

Телефони екстрених служб

  1. Пожежна служба: 112
  2. Швидка допомога: 112
  3. Телефон екстреної допомоги: 112
  4. Поліція: 110
  5. Посольство України: +4930 288 871 70