Завантаження...

hero

Ам'єн

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Ам'єн

Французька Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

У Франції є красиве місто, яке розташоване вздовж річки Сомма. Його назва – Ам'єн, це найбільш історична частина в Пікардії. Його населення становить близько 134 тисяч мешканців. Ам'єн є адміністративним центром однойменного округу та департаменту Сомма. Місто знаходиться на півночі Франції. Варто відзначити, що Ам'єн має дуже давню історію, починаючи з давніх поселень ще в часи палеоліту. До римського завоювання Франції на цих землях проживали амбіани – одне з галльських племен.

Місто Ам'єн знаходиться лише за 150 км від столиці країни, Парижа. Це призводило до того, що під час війн та завоювальних походів місто часто переходило з рук у руки. Всупереч спробам викреслити його з історії Франції, Ам'єн не тільки витримав, а й зберіг унікальні історичні пам'ятки, які донині привертають увагу туристів з усього світу. Під час численних війн місто було сильно пошкоджено, але попри все завжди відновлювалося.

Сьогодні це великий центр металургії, машинобудування, харчової промисловості, текстилю і виготовлення взуття. Бульвари з липовими алеями, антикварні лавки та сувенірні крамниці, затишні ресторани, а також річка Сомма, що протікає через центр міста, роблять Ам'єн чудовим місцем для відвідування та відпочинку. Тут історичні пам'ятки доповнюються енергією активного університетського життя. "Les Hortillonnages d'Amiens", будинок Жюля Верна, а також бари та ресторани у кварталі Сен-Ле роблять Амʼєн по особливому привабливим для туристів.

Розташування

Місто розташоване на півночі Франції, на рівнині, яка славиться своєю родючістю. Воно розкинулося на семи притоках річки Сомма. Історичний центр регіону Пікардія розташований між Англією та Фландрією.

З червня по серпень тут ідеальна погода для прогулянок та ознайомлення з історичними памʼятками – середня температура в цей період становить +20-23 °C. У зимовий період у місті прохолодно, але цей час проходить без сильних заморозків – температура тримається від +5 до +9 °C. У весняний та осінній періоди у місті панує приємна прохолода – в середньому до +15 °C. 

Клімат в Ам'єні сформований під впливом Атлантичного океану, тому він схожий на англійський – постійний прохолодний вітер, часті тумани і хмарність. Опади в місті розподілені рівномірно протягом року, у квітні триває відносно «сухий» період – опадів припадає лише 40 мм. Найбільше опадів у вигляді дощу випадає в листопаді. 

Територія

Адміністрація міста Ам'єн поділила його на п'ять районів: Центр, Схід, Північ, Захід і Південь, кожен з яких має свою власну райраду. Ам'єн налічує багато кварталів, серед яких найпопулярнішими є Saint-Leu, Saint-Maurice, Henriville, Amiens Sud-Est, Saint-Roch, Saint-Jacques, Centre-ville, Saint-Acheul. В оригіналі французькою мовою назви районів Амʼєна звучать так: 

 • Centre.
 • Est.
 • Nord.
 • Ouest.
 • Sud.

Всього місто складається з двадцяти шести адміністративних кварталів, які французи називають «quartiers». Найстаріші квартали, як правило, отримали свої назви від церков, навколо яких вони розташовані. У сучасних кварталах більшість назв походить від сіл або околиць міста. В основному квартали Амʼєна розташовані вздовж головних вулиць та бульварів, а також річкових притоків.

Інфраструктура

Ам'єн має розвинену інфраструктуру та сучасні логістичні розв'язки. Це вузол між Іль-де-Франс та іншими частинами північної Франції, Нормандією та Бенелюксом, Францією та Великою Британією. Через своє розташування між містами Лілль та Париж в Ам'єна є хороші умови для транспортного обслуговування, включаючи автомагістралі A16 та A29.

У місті є дві залізничні станції: Ам'єнський вокзал (47 Pl. Alphonse Fiquet, 80017) та Сен-Рош (90 Rue Saint-Roch, 80000). Ам'єнський вокзал обслуговує регіональні маршрути поїздів за такими напрямками, як Руан, Кале, Лілль, Реймс, Комп'єн та Париж-Норд. Мережею автобусних маршрутів наразі керує економічна компанія Ametis, яка охоплює Ам'єн Метрополь та агломерацію Ам'єну. Встановлення відведених смуг для руху автобусів почалося у 2006 році. 

Крім аеродрому Ам'єн-Глізі (31 rue Robur Le Conquérant 80440 Glisy), що знаходиться поблизу східної частини Амʼєна та за 5 кілометрів від центра міста, поруч знаходиться ще кілька аеропортів: летовище Бове-Тільє, Лілль та Міжнародний аеропорт імені Шарля де Голля. 

Рівень безпеки

Ам'єн має високий рівень безпеки для мешканців та відвідувачів – тут кожен може почувати себе комфортно, перебуваючи на вулицях міста. Рівень злочинності в місті оцінюється як низький, однак, як і в будь-якому іншому місті, слід дотримуватися заходів безпеки.

Поліція міста працює над збереженням порядку та безпеки на вулицях. Будьте уважними у місцях з великою кількістю людей, уникайте конфліктних ситуацій, не створюйте аварійних ситуацій на дорозі, слідкуйте за особистими речами тощо. Краще зберігати цінні речі в безпечних місцях та не прогулюватися вночі віддаленими районами міста. Варто бути особливо уважним у громадському транспорті.

Ціни

У Амʼєні цінова політика не сильно відрізняється від інших міст країни. Проїзд у громадському транспорті коштує 1,90$. Оренда автомобіля буде коштувати значно більше. Вартість послуг таксі залежить від відстані та обраної компанії, зазвичай становить 1,40$ за кілометр.

Проживання в однозірковому готелі обійдеться від 50$. Обід чи вечеря у недорогому ресторані коштують близько 15$ за особу, а у закладах швидкого харчування – від 10$. Капучино чи чизбургер можна придбати за 3$ кожен. Також можна купувати продукти на місцевих ринках та в невеликих магазинах, де ціни можуть бути значно менше. Можна обирати недорогі заклади харчування, щоб значно заощадити під час поїздки.

Структура населення

Населення Ам'єна складає 133  625 людей. Понад 90% місцевих жителів є французами. Серед національних меншин представлені італійці, португальці, алжирці, марокканці, турки та баски. Приблизно 5% населення складають іммігранти.

Спосіб життя місцевих мешканців Ам'єна різноманітний. Регіон характеризується промисловістю та сільським господарством, що робить його одним із найбільш заселених у країні.

Ам'єн має доволі молоду популяцію. У 2017 році понад 25% мешканців міста були молодше 20 років. Жіноча частина населення перевищує чисельність чоловічої, що відзначено як на національному, так і на департаментальному рівнях. 

Культура та пам'ятки

Ам'єн відчув на собі наслідки світових війн, але був відновлений у післявоєнні роки. Найбільш визначним об'єктом міста є Ам'єнський собор, який може вмістити більше вірян, ніж будь-який інший готичний храм у Франції. Він відомий як чистий зразок готики і знаходиться під охороною ЮНЕСКО з 1981 року (30 Place Notre Dame, 80000). Серед інших пам’яток: 

 1. Ам'єнський кафедральний собор або ж собор Нотр-Дам – найбільший за площею готичний храм Франції. Його будівництво завершилося лише на початку XV століття. Маючи висоту 113 метрів і довжину 145 метрів, цей собор вважається унікальним прикладом готичної архітектури.
 2. Башта Перре (6, Rue Chapeau de violette) з'явилася у місті в 1950 році, і протягом довгого часу була однією з найвищих будівель у Європі. Висота башти становить 103 метри.
 3. Бефруа (1 Place Maurice Vast, 80000), вежа XV століття, з висотою 52 метри, також входить до списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

Ам'єн заворожує своєю різноманітністю, адже тут можна знайти безліч розваг: парки, музеї, театри, історичні пам'ятки та прекрасна архітектура.

Парки

Прогуляйтеся в парку Сен-Пьер: це чарівний оазис у центрі міста. Тут є багато птахів і чудове озеро з лебедями. У парку є спортивні майданчики, а з висоти відкривається неймовірний краєвид на Ам'єнський собор, що робить це місце ще більш популярним. Адреса: 80000 Amiens.

Парк Les Hortillonnages d'Amiens (54 Bd de Beauvillé) є одним із найбільших у регіоні й у Франції загалом. Розташований заповідник на околицях міста і займає площу близько 300 га. Велика кількість підземних вод і вологий клімат сприяли формуванню унікальної екосистеми, тож паркова зона славиться різноманіттям рідкісних рослин і тварин. 

Музеї та бібліотеки

Поціновувачі історії можуть відвідати заміську резиденцію Жерара де Берні, яка зараз функціонує як музей Отель-де-Берні (36, Rue Victor Hugo). Музей розташований у старовинному маєтку XVII століття в стилі французького Відродження. Ви зможете насолодитися старовинними гобеленами, керамікою, а також побачити клавесин початку XVII століття.

Також відвідайте музей Пікардії (Ам'єнський археолого-художній музей, 2 Rue Puvis de Chavannes), який розташований у розкішній будівлі XIX століття. Спочатку заснований як музей Наполеона, він став одним з найбільших регіональних музеїв Франції. У його колекцію входять експонати з різних епох: артефакти єгипетської, грецької, галло-римської та середньовічної культур.

Театри

Мaison du Théâtre d'Amiens – театр у місті Амʼєн, осередок створення та поширення найрізноманітніших форм театрального мистецтва у регіоні. Розташований у районі Сен-Ле в історичному центрі Ам'єна (8 Rue des Majots, 80000).

Театр зосереджений на сучасному мистецтві в усіх його формах і проявах, інноваційних постановках та драматичних виставах. Його культурні та художні ініціативи відображають поточні тенденції у виконавських мистецтвах. 

Це видатне місце в Амʼєні, яке є платформою для вираження артистів та демонстрації їхньої роботи. Театр також співпрацює з місцевими колективами. Пропонуючи різноманітну програму для аудиторії усіх вікових груп, Maison du Théâtre також організовує майстер-класи, обговорення та дискусії. Це робить його доступним місцем для всіх, хто зацікавлений у театральному мистецтві.

Освіта та наука

Університет Пікардії Жюля Верна (UPJV) – це державний заклад вищої освіти, розташований у колишньому регіоні Пікардія, що тепер належить до регіону О-де-Франс (Chem. du Thil, 80000). Університет складається з п'яти основних факультетів, кожен з яких має кілька шкіл або інститутів. 

Крім того, він має декілька кампусів, розташованих у різних містах регіону, таких як Ам'єн, Бове, Кюффі, Сен-Кантен, Крей та Лаон. У минулому UPJV був частиною Університету Лілля у Франції.

Інші пам'ятки

Завітайте до музею Жюля Верна (2 Rue Charles Dubois, 80000). Цей видатний автор пригодницьких оповідань проживав та працював у цьому місті з 1872 року і аж до своєї смерті. Сьогодні його будинок перетворено на музей, де відвідувачі можуть побачити його робочий кабінет, особисті речі та твори.

Загляньте в підземне місто Наур (5 Rue des Carrières, 80260 Naours). Це одна з найвідоміших підземок Франції, яку спорудили ще в IX столітті для захисту від нападів.

Якщо не хочете їхати далеко від міста, відвідайте мальовничий парк Parc du Grand Marais (Rue du Grand Marais, 80080). Це невелика локація, але вона вражає своєю красою та ландшафтним дизайном. 

Телефони екстрених служб

 1. Поліція: 17;
 2. Пожежна служба: 18;
 3. Швидка медична допомога: 15;
 4. Телефон екстреної допомоги:112;
 5. Посольство України у Франції: +33 1 43 06 07 37.