Завантаження...

hero

Кале

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Кале

Французька Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Кале – портове місто, розташоване в департаменті Па-де-Кале, у Франції. Воно позначає кордон між Ла-Маншем і Північним морем. Місто має багату історію, починаючи з давніх часів, і протягом століть відігравало значну роль у вирішенні різноманітних конфліктів.

Вважається, що Кале могло бути відправним пунктом для вторгнення Юлія Цезаря в Британію у 55 р. до н. е., хоча на той час це був острів у Північному морі. У 1347 р., під час Столітньої війни, Кале потрапило під контроль Англії. Стало процвітаючим містом та важливим портом для торгівлі, особливо вовною.

Англійське панування тривало до 1558 р., коли французи захопили Кале, що означало кінець англійської присутності в регіоні. Кале знову перейшло "з рук в руки" у 1596 р., коли його захопили іспанці. Місто залишалося під їх контролем, поки його не повернули французи. Під час Першої світової війни Кале відіграло вирішальну роль як ключовий порт для постачання зброї. На жаль, під час Другої світової війни місто зазнало значних руйнувань.

Сьогодні Кале – це жваве місто, яке поєднує багату історію з сучасним стилем життя. Воно залишається важливим морським містом, яке приваблює відвідувачів.

Розташування

Кале розташоване на Па-де-Кале, вузькій протоці, яка відділяє Ла-Манш від Північного моря, на північно-східному узбережжі Франції, лише за 33 км від узбережжя Англії. Завдяки своєму стратегічному розташуванню Кале історично служило своєрідним містком між Францією та Англією.

Кале має узбережжя уздовж Ла-Маншу, звідки відкриваються чудові краєвиди та можливості для пляжного відпочинку. Місто, далі від узбережжя, є відносно рівнинним, з пологими пагорбами. Оточене сільськогосподарськими угіддями.

У Кале помірний морський клімат, на який впливає його близькість до Ла-Маншу та Північного моря. Зима тут зазвичай м’яка, а літо – прохолодне. В осінні та зимові місяці можна очікувати дещо більшу кількість опадів.

Територія

Місто поділене на 13 досить великих районів, але всі вони можуть не бути цікавими в сенсі ознайомлення з пам’ятками, відвідування культурних та гастрономічних закладів. Ось деякі, які точно варті уваги мандрівників:

 1. Calais-Nord – cтара частина Кале, тут є багато історичних пам’яток та архітектурних скарбів;
 2. Сен-П’єр – сучасна частина міста, відома своїми зручностями. У цьому гамірному районі ви знайдете різноманітні магазини, ресторани та кафе;
 3. Сен-Жак – відомий своєю дивовижною ратушею та великою площею Зброй, однією з найбільших у Кале;
 4. Les Fontinettes – розташований у східній частині Кале, відомий своїми каналами та зеленими насадженнями. Це тихий район, де можна приємно прогулятися або навіть покататися на човні.

Побувавши лише у цих районах, ви зможете змалювати для себе незабутній образ древнього та водночас сучасного французького міста.

Інфраструктура

Транспортна інфраструктура Кале добре розвинена. У місті лише відсутній аеропорт. Порт Кале є одним із найбільш завантажених і найважливіших у Європі. Він пропонує регулярні поромні перевезення, що сполучають місто з різними портами Англії, включаючи Дувр і Фолкстон. Також Кале має поромний термінал, який слугує транзитним пунктом для пасажирських та транспортних перевезень між Францією та Англією.

У Кале знаходиться Євротунель, який забезпечує переїзд під Ла-Маншем між Францією та Великобританією. Шатл Eurotunnel перевозить транспортні засоби та пасажирів між Кале та Фолкстоном менш ніж за 35 хвилин.

Автомагістраль A16 – головна у регіоні, яка проходить через Кале. Вона з’єднує його з іншими містами Франції, включаючи Дюнкерк і Булонь-сюр-Мер, забезпечує доступ до європейської мережі автомагістралей.

У місті є залізнична станція Gare de Calais-Ville. Вона обслуговує регулярні перевезення до різних міст Франції та великих міст Європи.

Для комерційних рейсів найближчими великими міжнародними аеропортами є Лілль, розташований приблизно за 100 км на південний схід від Кале, та міжнародний аеропорт Остенде-Брюгге у Бельгії, приблизно за 90 кім на північний схід.

Рівень безпеки

Попри те, що Кале зіткнулося з деякими проблемами, пов’язаними з міграцією та періодичним скоєнням дрібних злочинів, важливо відзначити, що криміногенна ситуація покращилася за останні роки. Влада доклала зусиль, щоб розв'язати ці проблеми та забезпечити безпеку як мешканців, так і гостей міста. Як і під час подорожі будь-куди, рекомендуємо бути обережним і стежити за власними речами, особливо в людних і туристичних місцях. Важливо залишатися пильним і вживати необхідних запобіжних заходів, щоб подорож була в радість.

Ціни

Придбати, до прикладу, одяг у Кале можна за різноманітними цінами та з будь-яким гаманцем. Можна зекономити, відвідавши звичайні крамнички та заплативши від 10€ до 50€. Одяг дорожче вдасться знайти у брендових магазинах, де ціна стартуватиме від 150€.

Смачно поїсти у кафе чи ресторані можна до 40€, а перекусити фастфудом – за 5€. Одноразова поїздка на автобусі буде коштувати 1-2€. Для коротких поїздок у межах Кале або сусідніх міст квитки на поїзд можуть коштувати від 2€ до 5€.

Кале відоме своїми поромними рейсами до Великобританії, головним чином до Дувра. Ціна квитків на пором може істотно відрізнятися в залежності від перевізника, часу бронювання і типу транспортного засобу. Як правило, тарифи для пасажирів коливаються від 30€ до 60€, тоді як ціни на перевезення транспортних засобів (включаючи пасажирів) можуть коливатися від 80€ до 200€ або більше, залежно від розміру автомобіля та інших факторів.

Структура населення

Кале – багатонаціональне місто, переважно населене французами. Також у місті є інші етнічні громади. Найбільшого поширення серед релігійних вподобань здобуло християнство, зокрема його католицька гілка, а от  розподіл населення за віком у Кале є приблизно таким:

 • 0-17 років – понад 16 тис.;
 • 18-64 років – близько 44 тис.;
 • 65+ років – близько 12 тис.

У складі населення переважають чоловіки – їх нараховується  50,5%. Середній вік населення складає 38 років.

Культура та пам'ятки

Кале, бувши древнім містом, має кілька унікальних культурних феноменів, які створюють його яскраву атмосферу. Славиться виробництвом мережива, яке має довгу та шановану історію. Мереживо Кале славиться своєю витонченістю та складним дизайном.

Кожного лютого в Кале проходить яскравий карнавал, який приваблює відвідувачів звідусіль. Захід включає яскраві паради, музику, танці та вишукані костюми, що створює радісну та святкову атмосферу.

Fête de la Mer – щорічне свято відбувається в Кале на честь морської спадщини міста. Воно включає різноманітні заходи, такі як перегони на човнах, дегустації морепродуктів, виставки та живі виступи.

Les Rencontres Trans Musicales de Calais – це щорічний музичний фестиваль у Кале, який демонструє різноманітні жанри та нові таланти. Фестиваль сприяє культурному обміну та мистецьким відкриттям, залучаючи ентузіастів музики з усього регіону.

Парки

Парк Рішельє, розташований у самому центрі Кале, є красивою зеленою локацією, яка пропонує доглянуті газони, та витончені клумби. Тут також є дитячий майданчик, невелике озеро та статуя Шарля де Голля.

Парк Сен-П'єр – розташований у старій частині Кале, відомій як Кале-Норд. Це тихе і спокійне місце, ідеальне для неквапливої прогулянки або пікніка. Парк оснащений зручними лавочками для перепочинку та пішохідними доріжками.

Jardin des Plantes, розташований поблизу пляжу, – чудовий ботанічний сад у Кале. Він демонструє багато унікальних видів рослин. Є тихим оазисом далеко від галасу середмістя.

Музеї та бібліотеки

Музей образотворчого мистецтва та мережива Кале демонструє виняткову колекцію творів мистецтва, включаючи картини, скульптури та зразки декоративно-прикладного мистецтва. Він також висвітлює історію виникнення та унікальність Калеського мережива, відомого в усьому світі.

Музей Другої світової війни досліджує історію та вплив війни на регіон. Він демонструє безліч артефактів, серед яких документи, свідчення людей, пов’язаних з війною, що дає змогу зрозуміти місцевий досвід тих буремних часів.

Театри

Кале відоме своєю жвавою культурною сценою, зокрема театрами, які пропонують різноманітні вистави та шоу.

Муніципальний театр, розташований у самому серці Кале, – це історичне місце, у якому відбуваються різноманітні вистави, танцювальні шоу, концерти. Він має власну широку аудиторію та регулярно демонструє професійні постановки, а також праці місцевих та регіональних талантів.

Le Channel – це центр культури та мистецтва в Кале, де відбуваються різноманітні театральні вистави, танцювальні, музичні шоу та  виставки образотворчого мистецтва. Він пропонує динамічну програму майстер-класів і виставок, часто співпрацюючи з національними та міжнародними художниками.

Це лише деякі з популярних театрів у Кале. Місто має багату культурну сцену, і протягом року в різних місцях і культурних центрах проводяться вистави, які виводять на сцену як місцеві, так і міжнародні таланти.

Освіта та наука

У Кале є кілька вищих навчальних закладів, які пропонують широкий вибір освітніх можливостей.

Ecole Supérieure des Métiers Artistiques (ESMA) – це школа мистецтв, яка спеціалізується на анімації, візуальних ефектах, відеоіграх і графічному дизайні. Заклад забезпечує професійну підготовку та освіту для студентів, які прагнуть працювати в креативній індустрії.

Ecole d'Art de Calais – художня школа зосереджується на образотворчому мистецтві та пропонує програми з живопису, скульптури, фотографії та мультимедійного мистецтва. Вона надає студентам якісну  освіту у різних мистецьких напрямках.

Інші пам'ятки

Винний і пивний льох Кале – розташований у колишньому складі, пропонує унікальний досвід для любителів цих напоїв. Завдяки величезній колекції місцевих та іноземних вин і великому вибору крафтового пива, відвідувачі можуть насолодитися дегустацією та дізнатися про сам процес виробництва.

Les Jardins du Souvenir – спокійні сади, сховані в серці Кале, забезпечують спокійний відпочинок від галасливого міста. Відомі своїми чудово озелененими територіями, яскравими квітами та водоймами, пропонують спокійний простір для відпочинку та насолоди природою.

Останніми роками в Кале перетворили морські контейнери на барвисті пляжні будиночки вздовж узбережжя. Ці яскраві каюти пропонують затишний і унікальний пляжний відпочинок, дозволяючи відвідувачам розслабитися та насолодитися морською атмосферою.

Телефони екстрених служб

 1. Швидка допомога: 15
 2. Поліція: 17
 3. Гаряча лінія екстрених служб: 112
 4. Посольство України в Франції: +33 1 56 58 13 70