Гігантські небесні ворота Франції у передмісті Парижа – другий за розміром та пасажирообігом аеропорт у світі після лондонського Хітроу. Щодня він обслуговує понад 1400 рейсів та 150 тис. пасажирів. Тут розташована штаб-квартира національної авіакомпанії Air France та їхній основний пересадковий вузол. Аеропорт працює не лише з пасажирськими, а й вантажними перевезеннями, зокрема логістичними компаніями Air France Cargo, FedEx Express та China Airlines Cargo.
Аеропорт відкритий з 1974 р. та названий на честь французького генерала та політика. За п'ятдесятилітню історію він зазнав багатьох змін та реконструкцій. Сьогодні його будівлі – зразок сучасних досягнень архітектури та мистецтва у стилі футуризму та авангарду.
На площі понад 32 км2 розташовується вісім багаторівневих терміналів, сполучення між якими забезпечують шатлові поїзди та автобуси. Тут обслуговують прямі внутрішні та міжнародні рейси, а також міжконтинентальні маршрути стикування. Кожен термінал — окреме місто зі своєю структурою та порядком.
Для пасажирів створено максимально комфортні умови. Зони відпочинку та обслуговування, каси та інформаційні бюро, де можна уточнити всі подробиці рейсу, купити, обміняти або здати авіаквиток, торгові ряди та фуд-корти, готелі та конференц-зали покликані полегшити дорожню напругу та час очікування свого літака.
Французький Duty Free – це маленький рай для мандрівника. Величезний вибір товарів на вітринах супроводжується онлайн-системою замовлення, що спрощує покупки та мінімізує контакти з людьми. Але різноманітність окремих магазинів тут така, що мало хто утримується від очного шопінгу:
- Одяг, взуття, аксесуари та прикраси можна вибрати в топових Bottega Veneta, Burberry, Bulgary, Dior, Germes або Gucci або більше наближених до середнього класу H&M, Mango, Zara та Fendi.
- Косметику та догляд підбирають в елітних Valentino та Chanel або скромних, але насичених аптечних та косметичних магазинах Shop & Go та Parfums D’Alcove.
- Розваги та мультимедіа на будь-який смак пропонують M&M's, Disneyland, 4G, FNAC та Relay.
У кожному терміналі є продуктові маркети, де можна купити дешеві перекуси або необхідні в дорозі дрібниці. Добре пообідати вийде в одному з місцевих кафе або ресторанів, щедро розкиданих по всіх рівнях. Тематичні пункти харчування з кухнею народів світу:
- азіатської – Sushi Shop, Yo! Sushi;
- французької – Le Table Du Michel Roth, The French Taste, Laduree;
- європейської – Bellota Bellota, Café Cubiste;
- італійської – Italian Trattoria.
Бари та кав'ярні не піддаються обчисленню. Серед них всесвітньо популярні Starbucks та McDonalds. Меню, де вказано актуальну ціну на ту чи іншу позицію, у кожному закладі можна вивчити заздалегідь на офіційному сайті, щоб підібрати оптимальне за співвідношенням вартості та смакових характеристик кухні.