Головний або аеропорт Белграда або Сурчинський аеровокзал отримав свою офіційну назву на честь всесвітньо відомого фізика Ніколи Тесли у 2006 р. Це найбільший і найпопулярніший аеропорт Сербії, наближений до столиці. Щорічно через нього проходять понад 6 млн пасажирів.
Тут базується національна авіакомпанія Air Serbia. Міжнародний дешевий перевізник Wizz Air вибрав його як один зі своїх основних хабів. Він має стратегічне значення для повітряних таксі Eagle Express, Air Pink та Prince Aviation.
Аеропорт збудований у 1962 р., за часів Югославії. Незважаючи на всі державні перевороти, політичні колотнечі та національні зміни, він продовжував роботу, обслуговуючи внутрішні рейси та континентальне сполучення Сербії.
У 2000-ті роки термінали зазнали кількох реконструкцій, що принесли сучасний дизайн, функціональність та комфорт. З ним співпрацює близько 40 закордонних пасажирських авіакомпаній та кілька вантажних перевізників. Окрім внутрішніх рейсів, найпопулярнішими пунктами призначення є Цюріх, Париж Франкфурт-на-Майні, Афіни, Мюнхен, Бухарест, Рим, Амстердам, Стокгольм та Загреб. Авіаквиток з Києва обійдеться у 120-150$, а час у літаку займе трохи більше двох годин.
З 2011 р. в аеропорту діє простора зона відпочинку площею 250 м2 під назвою Business Club. Її місткість – 30 гостей. Тут можна відпочити за чашкою кави на м'якому дивані або провести ділову зустріч у тихій обстановці. Є VIP-зона, площею 500 м2 з президентським номером, кімнатою дозвілля і конференц-залом. А цілодобова лаунж-зона Air Serbia Premium Lounge, відкрита для клієнтів бізнес-рівня авіаперевізників Air Serbia та Etihad Airways.
Міжнародний аеропорт ім. Ніколи Тесли не може похвалитися величезною торговою зоною, але місцевий Duty Free під назвою "Сербський дім" вирізняється багатим вибором спиртного та кондитерських виробів. Також тут можна купити одяг, годинники та прикраси. Він розташований у транзитній зоні аеропорту. Поруч можна знайти невеликі магазини:
- букіністичну крамницю;
- господарський магазин із товарами для дому;
- магазин одягу та аксесуарів;
- пекарню;
- аптечний пункт.
Тут вдасться смачно перекусити або повноцінно повечеряти в одному з кафе. У зоні паспортного контролю працюють два цілодобові ресторани з європейською та національною кухнями. Шість барів допоможуть скрасити час очікування свого рейсу із вигадливим коктейлем. Для азартних осіб в аеропорту працює розважальний зал ігрових автоматів.
Між виходами С 2 та С 3 розташовується безкоштовна виставка картин-репродукцій від місцевих художників, яку можна відвідати у будь-який час. Пасажири із сербською візою можуть прогулятися за територію аеропорту до місцевого Музею авіації. В обох терміналах працюють цілодобові дитячі кімнати. Там можуть усамітнитися мами з немовлятами для необхідних процедур або залишити дітей в ігровій кімнаті на деякий час.
У Терміналі 2 розташовані офіси двох сербських банків – Komercijalna Banka JSC Belgrade та Bank Postanska stedionica, а також кілька пунктів обміну валют та банківських терміналів самообслуговування.