Завантаження...

hero

Белград

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Белград

Республіка Сербія
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Белград розташований в одному з найдивовижніших і мальовничих місць у Європі. Він ставав метою багатьох завойовників, які спопеляли місто вщент, але, як легендарний птах Фенікс, завжди підіймався з руїн та попелу. Прекрасна столиця Сербії приваблює численних туристів з усіх країн світу.

Історія виникнення тісно пов'язана із заснуванням перших місцевих поселень в епоху Вінча, археологічної культури III ст. до н. е. Місто спочатку було відоме як Сінгідунум, цю назву йому дали засновники, кельтські племена скордисків.

Потім він належав римлянам, візантійцям, аварам, слов'янам. Вперше Белград згадують у 878 р. Починаючи з 1403 р. місто відоме як столиця Сербії. Після завоювання султаном Османської імперії в 1521 р. він знову стає залежним.

Починаючи з 1815 р. Белград відновлює свій статус столиці Сербії. У наступному столітті, до 2003 р., був столицею Югославії. 

Столиці надано особливий статус, адже тут розташована будівля президентської Адміністрації.

Прямий авіапереліт та подорож міжнародним поїздом, автобусом до Белграда з України пропонує сервіс SkyBooking. Тут можна вигідно купити квиток від найбільших компаній світу. Усього кілька секунд та необхідний авіаквиток для перельоту буде оформлено на ваше ім'я.

Розташування

Виняткове розташування столиці в самому центрі країни включає наявність двох великих водних артерій, річки Сави, що впадає тут у Дунай. Тут розстилається Середньодунайська низовина, яка межує з Балканським півостровом.

Одночасне розташування міста у Східній Європі та на Балканах вигідно вирізняє місце для розвитку торговельних та культурних зв'язків. Старе місто з історичним центром знаходиться на річці Сава. У гирлі річки на місці впадання в Дунай височить острів Велико-Ратно.

Історичний центр міста розташований на березі Сави на пагорбах. Вони висотою лише до 303 м над рівнем моря, найвища вершина – Торлак. Вищі вершини – гори Авала і Космай, що розташовані у Белградському окрузі.

Ці гори та великі території поблизу столиці вкриті лісами, деякі з них охороняються як пам'ятки природи. За статистикою, лісів немає лише у Врачарі та Сарі-Граді. Вплив вологого клімату сприяє активному росту дерев і покриттю землі лісами. Тут встановлюється теплий літній сезон та м'яка зима.

Середній рівень температур у зимові місяці – від +1,4°C до +3,0°C, а влітку перевищує +25°C. Зростанню лісів сприяє і велика кількість опадів, що досягає 700 мм.

Яскраві та незабутні враження гарантовані всім охочим побачити на власні очі красу Белграда, розташованого в справжній оазі первозданних лісів на березі Сави та Дунаю. Незалежно від того, що ви вибираєте: літак, поїзд або автобус, цей маршрут є одним з найкращих у всій Європі.

Територія

Белград займає площу в 3 227 км2, що відповідає 3,6% всієї території країни. У ньому проживає 22,5% населення Сербії, це найбільше місто у Європі. Воно включає 17 міських громад, де працює місцеве самоврядування.

Столиця Сербії має особливий статус і разом з іншими утворює п'ять регіонів у країні.

Міська адміністрація включає секретаріати, служби. У місцевому парламенті, Скупщині, засідають депутати. Контроль за роботою адміністрації здійснює міське Віче Белграда.

Інфраструктура

Розвинена мережа міського транспорту включає різні маршрути, якими курсують муніципальні автобуси, тролейбуси, трамваї, що дозволяє дістатися в будь-яку точку міста. Загальна довжина становить близько 11 тис. км. Тільки проїзд автобусом доступний на дорогах завдовжки 10 590 км.

Також перевезення пасажирів здійснюють приватні компанії. Тісний зв'язок із передмістям та іншими містами Сербії підтримується за допомогою приміських та міжміських рейсів.

Перевезення пасажирів також здійснюється залізницею. У різних напрямках вирушають поїзди із великого залізничного вокзалу. Вони забезпечують безперервне сполучення із різними країнами Європи.

У Сурчині, поблизу Белграда, знаходиться аеропорт Нікола Тесла. Прямий переліт з України здійснюють найбільші авіакомпанії світу. Максимальний комфорт та всі зручності пасажирів надають за замовчуванням.

Найбільший Белградський порт приймає пасажирів на річці Сава, розвантаження здійснюється у цьому порту на Дунаї. Також відкриті пан'європейські транспортні коридори – VII та X.

Місто славиться великими мостами, два відкривають сполучення через Дунай, решта 10 побудовані через річку Саву.

Белград також є найбільшим промисловим центром Сербії. У місті зосереджено випуск сучасного обладнання, верстатів, сільськогосподарської техніки, тракторів, комбайнів. У Сербії лише у Белградському окрузі розташовуються 260 тис. орних земель, що дозволяє забезпечити місто продуктами харчування, повністю задовольнити попит у пшениці, кукурудзі, соняшнику, фруктах, овочах тощо.

Також здійснюється постачання газом, електроенергією, парою, у країні проводиться видобуток корисних копалин.

Рівень безпеки

Як і в інших великих європейських містах, у Белграді можна вважати ситуацію безпечною. Незважаючи на низький рівень вуличної злочинності, поліцейські попереджають туристів, щоб дотримувалися обережності. У разі питань можна звернутися до поліцейських. Безпека та чистота міста відзначені Блакитним прапором. За оцінкою Global Finance, Сербія займає 34 місце з безпеки серед 134 країн світу.

Ціни

Витрати на місяць для комфортного життя становлять у Белграді близько 1000€. Ці гроші заробляють досвідченіші фахівці. Середній заробіток у Сербії не перевищує 56 тис. сербських динарів, або 460€. Окрім вартості оренди житла ці витрати включають харчування, проїзд, комунальні послуги, розваги.

Середня ціна товарів:

 • вода (0,33 л) коштує 0,89$
 • кава (еспресо) – 1,00$
 • капучіно – 1,50$
 • чизбургери – 1,60$
 • м'ясо 2,00-3,00$

Середня вартість білого хліба становить 50-60 сербських динарів. Обід у кафе на одну особу коштуватиме 5,6$. Якщо хочете повечеряти вдвох за келихом вина ціна становитиме від 26,12$.

Для тих, хто віддає перевагу домашній кухні, вартість продуктів у магазині в середньому обійдеться:

 • яйця – 1,85$
 • ковбаса варена – 3,5 – 5,00$
 • бекон – 5,00$
 • сосиски – 1,85-2,00$
 • яблука – 0,85$
 • сири – 12,50$

Заморожена лазанья коштує в середньому 2,85-3,00$ і дозволяє швидко приготувати простий та поживний сніданок.

Найняти квартиру у Белграді, в центрі міста, наприклад, у Савськи Венац можна від 300 до 450€. Вартість апартаментів із двома спальнями обійдеться вище.

Середні ціни на новобудови становлять 1 450€, у старому житловому фонді можна знайти за 1 104€ за 1 м2.

Структура населення

У межах адміністративного округу у Белграді проживає 1 659 440 осіб. Крім того, понад 1 233 790 людей живуть у Борчі, Овчі, Сурчині, передмісті столиці. Крім сербів населення столиці включає хорватів, чорногорців, македонців, бошняків, циган.

У сербській столиці оселилися колишні студенти, вихідці з країн Близького Сходу, що залишилися в цій країні після навчання у вишах. Також вона стала домівкою китайської діаспори. Місто прийняло велику кількість біженців, які залишили Боснію, Хорватію, Герцеговину, Косово, Метохію.

У Белграді також проживає 859 790 мігрантів, багато людей переїхали з різних населених пунктів самої країни. Понад 248 тис. переселилося з країн, що входили раніше до Югославії, понад 25,5 тис. людей прибули з різних іноземних держав.

Офіційна мова в країні – сербська, жителі також спілкуються угорською, словацькою, боснійською, румунською, валаською.

Культура та пам'ятки

Виняткова архітектура, культурні пам'ятки та площі Белграда увібрали в себе найкраще з різних стилів, від характерних для середньовічної Європи до Нові-Београда у найкращих традиціях модерну. Серед безлічі зруйнованих будов під час завоювань збереглися лише стіни та вежі Белградської фортеці, решта зводилися у ХІХ ст.:

 • під впливом османського панування зводилися будинки ісламської архітектури, що включають мечеті, житлові будівлі;
 • після руйнувань та воєн зводяться нові будинки, споруди за проєктами європейських архітекторів;
 • місто змінюється після градобудівництва у стилі романтизму, класицизму, модерну;
 • у цей час проводилося зведення Конака княгині Любиці разом із цілим палацовим комплексом у Топчидері, Соборної церкви.

Європейські архітектори побудували готель "Сербська корона", будівлю Манежа, Військової академії.

Також зводяться будівлі у неовізантійському стилі, що стали великими культурними пам'ятками. Архітектором Світлозарем Івачковичем розроблено унікальний проєкт церкви святого Миколая, а задуму Йована Ілкіча належить Будинок святого Сави з гармонійною неовізантійською архітектурою.

В епоху соціалізму зводилися будинки, що втілили стиль бруталізму. Економія коштів та стислі терміни будівництва негативно відбивалися на архітектурі. У цей час з цією архітектурою були зведені "блокові", традиційні забудови кварталів у Нові-Београді.

Парки

Столиця Белград славиться великими зеленими парками та природними зонами, оточеними заповідними лісами. Багата природа дарує яскраві враження та бадьорить організм.

Парки для відпочинку та розваг:

 • Ada Ciganlija;
 • гора Авала;
 • парк Ташмайдан;
 • Sava River;
 • Danube River;
 • Topcider Park.

Найкращі парки розваг та аквапарки в Белграді викликають захоплення та яскраві емоції:

 • Aqua Park Hollywoodland;
 • Diamond Garden;
 • Jura Avantura, Dino Park;
 • безліч інших.

Парк дружби загальною площею 14 га розташований вздовж річки Дунай і Сава до центру Белграда. Вперше посадили чудовий парк у 1961 р. з ініціативи юних натуралістів, які запропонували цю ідею на честь миру та рівності всіх народів. Вона втілена у життя архітектором Міланом Палішашки. За оцінкою конкурсу проєктів, він розроблений у суворих геометричних контурах і має монументальний і урочистий зовнішній вигляд, що гармонійно виглядає навколо урядових будівель.

Музеї та бібліотеки

Столиця Сербії лідирує за кількістю музеїв, архівів та бібліотек серед різних європейських міст. Національний музей містить більше 400 тис. унікальних експонатів, тут зберігається Мирославове Євангеліє.

Військовий музей розташований у Белградській фортеці. Тут дбайливо зберігається понад 30 тис. експонатів, зібраних ще з часів античного світу.

Музей повітроплавання розташований поблизу аеропорту Нікола Тесла. Експозиції включають понад 200 літаків, включаючи винищувачі, збиті над країною.

В Етнографічному музеї представлені різні експозиції з кожної країни, яка входила раніше до Югославії.

Музей Ніколи Тесли зберігає рідкісну документацію, листування та предмети знаменитого вченого. Унікальна колекція містить 160 тис. документів, 5 700 предметів Ніколи Тесли.

Музей Вука та Досітея присвячений Вуку Караджичу, який став реформатором сербської мови. Експозиція розповідає також про Досітея Обрадовича, просвітителя країни.

Музей Природної історії започаткував велику бібліотеку, в якій зібрано понад 20 тис. книг, рукописів.

Музей військової історії також має власну бібліотеку, в якій зберігається 15 тис. цінних історичних книг та рукописів.

Великий бібліотечний фонд зосереджений у:

 1. Belgrade City Library.
 2. Національній бібліотеці Сербії.
 3. Університетській бібліотеці "Світлозар Маркович" при Белградському університеті.

Найбільша наукова бібліотека знаходиться на бульварі короля Олександра.

Театри

Виняткова архітектура Національного театру Белграда гармонійно поєднує давні та сучасні традиції та робить його справжнім культурним центром Сербії та всієї Європи. Будівлю театру зведено у другій половині ХІХ ст.

Всесвітньо відомі театри у Белграді:

 1. Madlenianum Opera and Theatre відкрито для гостей столиці, це перша приватна опера та театр, названі на честь Мадлени Цептер, дружини сербського бізнесмена.
 2. Yugoslav Drama Theatre є представницьким театром нової Югославії, актори запрошені з різних куточків країни.
 3. Belgrade Drama Theater відзначений найвищими оцінками численних любителів театру.

Багатий репертуар та унікальна творча атмосфера дозволяє насолодитися справжніми шедеврами мистецтва. 

Освіта та наука

Порівняно дешевий курс навчання пропонують найбільші вищі навчальні заклади країни. У Белградському університеті навчаються студенти на 31 факультеті. При університеті створено бібліотеку ім. Світлозара Марковича, працюють науково-дослідні інститути та центри.

Наукові відкриття та дослідження проводяться:

 1. Інститутом ядерних наук "Вінча".
 2. Інститутом ім. Михайла Пупіна.
 3. Електротехнічним інститутом ім. Ніколи Тесли.

Другий найбільший університет у Белграді об'єднав академії мистецтв, які стали його факультетами.

Третій державний університет – Військовий університет оборони включає Військову академію та Військово-медичну академію. Також дослідженнями у цій галузі займаються науково-дослідні інститути Збройних сил Сербії:

 1. Військово-географічний.
 2. Військово-технічний.
 3. Медичний інститут ВПС та ППО.

За статистикою, в країні працюють 544 заклади для дошкільної, початкової, середньої та вищої освіти.

Інші пам'ятки

Вирушаючи у прямий рейс до столиці Сербії, гості міста відзначають для себе привітність та гостинність місцевих мешканців. Нічне життя вирує в клубах, кафе, ресторанах, на березі Дунаю та Сави.

Відвідайте основні визначні пам'ятки:

 1. Скадарська з вуличками та ресторанами з мальовничим краєвидом.
 2. Парк Калемегдан із античними пам'ятниками, зоопарком, музеєм, стінами римської фортеці.
 3. Музей Ніколи Тесли з документами та речами, що належали великому вченому, який зробив великі відкриття в науці про електрику, змінний струм і магнітні поля.
 4. Передмістя Белграда Земун, з ресторанчиками та кафе прямо на березі Дунаю, де подають смачні страви, приготовлені зі свіжої риби.

Чудовий вибір включає прогулянки на гору Авала та місцевий національний парк. Мальовнича панорама стане чудовим живим фоном для фото та відео, які можна буде викласти в соціальних мережах та поділитися яскравими враженнями з друзями.

Шанувальникам творів мистецтва можна відвідати "Білий палац", резиденцію королів династії Карагеоргійовичів. Колекція полотен включає картини Рембрандта, Веронезе, Бурдона, Пуссена, Каналетто.

Купуйте авіаквиток на літак в Белград з України на нашому сайті. Сервіс SkyBooking пропонує квитки на поїзд, автобус за цінами найбільших компаній світу. Скористайтеся перевагами нашого сервісу. Вигідно купити квиток до Сербії можна порівняно недорого, за мінімальними цінами.

Телефони екстрених служб

 1. Секретаріат для інформації про національний бізнес: +381 011 7157 453
 2. Різна інформація у Белграді: 19812
 3. Поліція: 192
 4. Швидка допомога: 194
 5. Пожежна допомога: 193
 6. AMMS технічна допомога на дорогах: 1987
 7. Міжнародні дзвінки: 19011
 8. Посольство України у Белграді: +381 11 3672411