Аеропорт Мюнхен
Загальна інформація
-
Країна: Федеративна Республіка Німеччина
-
Мiсто: Мюнхен
-
Розташування: Верхня Баварія, округ Фрайзінг та Ердінг
-
Тип аеропорту: міжнародного значення
-
Дата відкриття: 17 травня 1992 року
-
Оператор: Flughafen München GmbH
-
Кількість терміналів: 2
-
Площа: 1618 га
-
Код ИАТА MUC
-
Код ИКАО EDDM
Інфраструктура
Аеропорт Мюнхен
Про аеропорт
Міжнародний аеропорт Мюнхен – великий авіаційний хаб Німеччини та один із провідних європейських авіавузлів. Позиції авіагавані у рейтингах: друге місце в країні та дев'яте – у Європі за завантаженістю, 15-те у світі за кількістю міжнародних пасажирів. Найкращий у світі, за версією Skytrax серед аеропортів з обсягом перевезень 40-50 млн осіб за рік.
Аеропорт є головним хабом для компаній:
- Lufthansa та її афілійовані структури;
- TUI fly Німеччина;
- Condor.
Тут продають квитки на рейси за 266 напрямками, кількість перельотів за рік сягає 413 тис. Придбати квиток до Мюнхена зручно за допомогою сервісу SkyBooking.
Можливості та інфраструктура аеропорту Мюнхен
В авіагавані облаштовано дві злітно-посадкові смуги, а також вертолітний майданчик, який використовується, зокрема, баварською поліцією. Пристосована для прийому повітряних широкофюзеляжних машин класу Airbus A380. Має розвинену інфраструктуру, включаючи кілька комплексів навантаження та ремонту.
У північній частині розташовані основні будівлі адміністративного призначення, об'єкти сервісу та центр для відвідувачів з торговими та розважальними об'єктами. Функціонують шість паркувальних зон, розрахованих на 30 тис. автомобілів, з яких 16,5 тис. розміщуються на критих стоянках. Для пасажирів та інших відвідувачів облаштовані засклені оглядові тераси із зонами для відпочинку. З них відкривається вид на східний перон.
Історія Мюнхенської авіагавані
Уряд Баварії ухвалив рішення про необхідність будівництва аеропорту 1969 р. Причиною стало динамічне зростання пасажиропотоку, з яким повітряні ворота Мюнхен - Рим впоратися вже не могли. Зведення аеропорту почалося у листопаді 1980 р. Для звільнення необхідних площ довелося переселити близько 400 жителів села Францхайм, а сам населений пункт було ліквідовано.
Працювати аеропорт почав у травні 1992 р., після чого гавань Мюнхен - Рим закрилася. Компанія Lufthansa перенесла до Мюнхена частину своїх ближніх та дальніх рейсів, щоб розвантажити Франкфурт, проте залишила за останнім більшість напрямків міжконтинентальних перевезень. У 1996 р. кількість пасажирів подвоїлася і досягла 30 млн. Мюнхенський аеропорт обійшов дюссельдорфський за цим критерієм, змістивши його в національному рейтингу на третю позицію.
У 2003 р. збудовано другий термінал, участь у реалізації проєкту активно брала компанія Lufthansa. Оновлений корпоративний дизайн було представлено у 2013 р. Через два роки пасажиропотік досяг рекордного на той момент показника у 40 млн осіб.
Після цього Skytrax надав авіагавані статусу "п'ять зірок" – вперше за межами Азії. Тоді ж вона восьмий раз поспіль захистила своє звання найкращої у світі за версією цього ж агентства. Пікові за обсягом перевезення були зафіксовані у 2019 р. – вони досягли рівня 47,9 млн пасажирів. На внутрішніх лініях послугами аеропорту скористалися до 9 млн осіб за рік.
Розташування
Аеропортовий комплекс розташований за 28 км на північно-східному напрямку від Мюнхена, в межах округів Ердінг і Фрайзінг. Він включений у систему федеральної мережі автобанів через магістраль A 92 Мюнхен - Деггендорф.
Автобусні перевезення здійснюються в Мюнхен, у тому числі експресами Lufthansa з частотою руху кожні 15 хвилин, а також у Фрайзінг, Ердінг, Маркт Швабен, Ландсхут та Моосбург-ан-дер-Ізар. Час у дорозі – близько 30 хвилин. Поїздка на автобусі далекого прямування коштує дешевше, якщо вона заброньована при покупці авіаквитка. Парковки таксі розташовуються перед виходами з обох терміналів.
В авіагавані працюють одразу два залізничні вокзали. З першого поїзди відходять через тунель, прокладений у центральній зоні між терміналами. Другий розташований у секторі, в якому знаходяться адміністративні будівлі та вантажна зона.
У місто прямують поїзди по приміській лінії S-Bahn та магістралі S8. Маршрут першої проходить до центру міста через північно-західні райони, другий – зі східного боку. Поїздка залізницею займає близько 45 хвилин. Поїзди S-Bahn курсують практично цілодобово з перервою з 01:30 до 04:00. Пасажири можуть також придбати квиток до вокзалу у Фрайзінгу, щоб потрапити на регулярні залізничні рейси до Мюнхена, Нюрнберга та Регенсбурга, а також до Праги. Перевезення до цієї станції здійснюється автобусами, які досягають пункту призначення за 20 хвилин.
Термінали
У Мюнхенському аеропорту пасажири обслуговуються у двох терміналах. Пропускна спроможність кожного з них становить близько 25 млн осіб.
Термінал 1 поділено на п'ять секторів, один з яких призначений для прибуття пасажирів і по два інших – для їхнього відправлення до країн Шенгенської зони та за її межами. У терміналі – 150 стійок для реєстрації, чотири зали очікування, а також VIP-сектор. На західному пероні облаштовані стоянки для 60 літаків. Частина пірсів оснащена спеціальними трапами, доставка пасажирів здійснюється автобусом. Такої системи транспортування клієнтів до повітряних машин немає більше в жодному аеропорту світу.
У першому терміналі можна купити авіаквитки на рейси всіх компаній, що користуються послугами аерогавані, крім Lufthansa та її партнерів. Забезпечення вильотів літаків рейсами, до яких висувають підвищені вимоги безпеки, здійснюється із залученням зали F, що є по суті окремим блоком з входом зовні.
Термінал 2 складається з двох корпусів – основного та допоміжного. Цей комплекс є найкращим у світі за версією Skytrax. Обслуговує рейси як у Шенген, так і в інші регіони. Управління комплексом здійснюється за участю компанії Lufthansa – це перший випадок у Німеччині, коли термінал контролює авіаперевізник.
У центральному залі будівлі розташовані зони реєстрації зі 124 стійками. У північному секторі – автовокзал, у південному – під'їзди для автомобілів та паркувальний простір. У допоміжному корпусі знаходиться зона безпеки, тут облаштовано 52 виходи до літаків на двох рівнях. В цьому блоці розміщені магазини та ресторани.
Карта аеропорту
Карта аеропорту Мюнхен
Вузловий аеропорт
Аеропорт Мюнхен є вузловим для таких авіакомпаній:
- Lufthansa;
- Lufthansa CityLine;
- Air Dolomiti;
- Condor;
- Eurowings;
- Eurowings Discover;
- TUI fly Deutschland.
Готелі біля аеропорту
У районі аеропорту розташовуються три готелі класу "чотири зірки". Гостям надають як дешеві номери, так і комфортабельні люкси за відповідними розцінками.
- Hilton Munich Airport знаходиться за 100 м від терміналів. У кондиціонованих номерах встановлені звуконепроникні вікна. У барі при готелі Nightflight ростуть величезні пальми, у ресторані Mountain Hub подають "шведський стіл" і готують страви американської кухні за цілком прийнятними цінами. У СПА-центрі працюють парова лазня, сауна та гідромасаж, є басейн.
- Novotel München Airport за 2,2 км від авіагавані, відстань до залізничної станції – 700 м, виїзд до автобану триватиме три хвилини. До послуг гостей – сучасні номери для некурців, з телевізорами та безкоштовним Wi-Fi. Клієнтам надають право відвідування лаундж-зони. У ресторані Flave of Munich подають страви різних кухонь світу, працює бар. Відкриті фітнес-центр та сауна. Реєстрація в готелі – цілодобова.
- NH München Airport, відстань до аеропорту – 3 км. У готелі пропонують автомобілі напрокат, час у дорозі до Мюнхена складає близько 35 хвилин. У номерах є вітальня і ванні кімнати. Клієнтам надають тренажерний зал та сауну, а у зелених зонах навколо готелю можна влаштовувати ранкові пробіжки. У ресторані Horizont – шкіряні меблі та дзеркальні стіни. Тут подають традиційні страви німецької та середземноморської кухні. Також відкриті бар та лаундж-зона.
Довідкові телефони
- Довідкова служба: +49 89 975 00
- Екскурсії та обслуговування пасажирів: +49 89 975 413 33
- Виклик таксі: +49 89 975 850 50
- Служба безпеки: +49 89 975 113
- Камера схову: +49 89 975 214 75
Адреса аеропорту
Nordallee 25, 85356 München-Flughafen, Німеччина.
Злітно-посадкова смуга
- 08R/26L – 4000 м. Покрытие: бетон.
- 08L/26R – 4000 м. Покрытие: бетон. <