Аеропорт Дюссельдорф
Загальна інформація
-
Країна: Федеративна Республіка Німеччина
-
Мiсто: Дюссельдорф
-
Розташування: Північний Рейн-Вестфалія
-
Тип аеропорту: міжнародного значення
-
Дата відкриття: 1927 рік
-
Оператор: Flughafen Düsseldorf GmbH
-
Кількість терміналів: 3
-
Площа: 613 га
-
Код ИАТА DUS
-
Код ИКАО EDDL
Інфраструктура
Аеропорт Дюссельдорф
Про аеропорт
Аеропорт Дюссельдорф – четвертий за величиною у ФРН після Берлінського, Мюнхенського та Франкфуртського, третій за рівнем завантаженості потужностей у країні, 23-й – у Європі. Є вузловим хабом для Eurowings та інших авіакомпаній. Максимальний пасажиропотік за рік – 25 млн осіб.
Авіагавань використовується літаками близько 80 операторів, які здійснюють перельоти за 230 напрямками до 65 країн світу. Забезпечує рейси насамперед у Німеччині, налагоджено повітряне сполучення з Франкфуртським та Мюнхенським аеропортами, іншими великими хабами, у тому числі стикування з пересадками на поїзд у рамках сервісу AirRail із залізничного вокзалу Дюссельдорфа.
Також продаються авіаквитки на маршрути в інші європейські країни, Азію та Близький Схід, придбати які можна за допопмогою зручного сервісу SkyBooking. Міжконтинентальні напрямки включають рейси до Північної та Південної Америки, включаючи регіони Карибського басейну, в Австралію та Африку.
Для зльоту та посадки літаків облаштовано дві злітно-посадкові смуги довжиною близько 3 км, пристосовано 107 місць для стоянки повітряних суден. Диспетчерська вежа авіагавані є найвищою в Німеччині – 87 м.
Основним торговим об'єктом є кластер "Аеропорт-Аркаден", розташований у головній будівлі аеропорту. У магазинах, що працюють без вихідних, пропонують одяг, продукти харчування та товари першої потреби для мандрівників. У зоні прибуття C відкрито супермаркет. Працюють бари та ресторани, з деяких з них відкривається вид на перони.
Історія
Аеропорт будувався два роки і почав працювати навесні 1927 р. Перші перельоти міжнародними лініями, що здійснювалися в напрямах Гамбурга і Антверпена, а також Брюсселя, були організовані ще через два роки оператором Sabena. 1937 р. авіагавань досягла своїх пікових показників за весь передвоєнний період – було перевезено близько 17 тис. пасажирів, 120 тонн вантажу та 41 тонну поштових відправлень. У 1938 р. почав використовуватися виключно під потреби військової авіації.
З 1948 р. він знову обслуговує цивільні авіарейси. Перші квитки на міжнародні перельоти до Лондона почала продавати компанія British European Airways. У 1955 р. відновлено перевезення до Мюнхена і Франкфурта, ці маршрути існують і в даний час. 1959 р. авіагавань почала обслуговувати літаки на реактивній тязі. 1961 р. вперше в історії аеропорту пасажиропотік перевищив 1 млн осіб.
1969 р. розпочалася модернізація авіагавані. Зокрема, подовжена злітно-посадкова смуга до 3 км і стартувала програма будівництва нових терміналів: комплексу B, що відкрився 1973 р., А – 1977 р. та C – 1986 р. У 1998 р. в рамках дорожньої карти "Аеропорт 2000+" було закладено перший камінь у фундамент майбутнього підземної парковки. 2000 р. відкрилася нова залізнична станція. У сучасному вигляді комплекс будівель Дюссельдорфських повітряних воріт введено в експлуатацію у 2001 р. Тоді ж річний обсяг пасажироперевезень оцінювався у 16 млн осіб.
2002 р. на зміну автобусам, які забезпечують транспортне сполучення всередині аеропорту, прийшли монорейкові вагони. У 2003 р. завершилося будівництво офісних та сервісних кластерів, об'єднаних у сектор Dusseldorf Airport City. Через три роки в авіагавані вперше здійснив посадку Airbus A380 компанії Lufthansa.
До кінця 2009 р. було побудовано пересадочні переходи між усіма терміналами загального користування, додатково зведено багатоповерхове автопаркування Parkhaus 7, розраховане на 3 тис. машин, та пункт прокату автомобілів. Модернізовано інфраструктуру контролю безпеки, відкрилися додаткові зали очікування.
У 2011 р. обсяг перевезень пасажирів уперше перевищив позначку 20 млн. У 2013 р. було оновлено корпоративний дизайн та оголошено про початок реалізації програми розширення напрямків перельотів до країн Азії та Близького Сходу.
Розташування
Авіагавань розташована на федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія, в районі Лехаузен у північній частині Дюссельдорфа. Відстань від центральної частини міста до аеропорту становить близько 7 км.
Поруч із терміналами проходить окрема розв'язка автобану A44, у цьому районі траса перетинається з іншими великими магістралями. Автомобільні перевезення пасажирів у Дюссельдорф та інші міста здійснюються переважно автобусами та таксі, в самому аеропорту запущено сервіс прокату автомобілів.
Залізничний транспорт:
- Безпосередньо в аеропорту, на рівні нижче за будівлю терміналів, працює станція S-Bahn. Інтервал руху поїздів – один раз на 20 хвилин, вони прямують через Дюссельдорф і Кельн.
- За 2,5 км від повітряних воріт розташований головний вокзал. Через нього за день проходять до трьох сотень поїздів ближнього та далекого прямування, у тому числі швидкісних ICE. Сполучення між терміналами та автомобільними паркуваннями здійснюється за допомогою монорейки SkyTrain завдовжки 2,5 км, що працює в автоматичному режимі. Швидкість руху цією лінією досягає 50 км на годину.
Термінали
В аеропорту функціонують три термінали загального користування та один для VIP-персон. Вони розташовані в одному будинку, тобто є вестибюлями, об'єднаними між собою центральним залом комплексу.
Термінали аерогавані Дюссельдорф:
- Термінал A відведений під обслуговування пасажирів, які купили авіаквитки компаній Eurowings і Lufthansa, а також перевізників зі складу Star Alliance. Тут розташовано два зали очікування.
- Термінал B задіяний під європейські та внутрішні рейси окремих компаній Star Alliance та учасників альянсів Oneworld та SkyTeam. Працюють зали очікування операторів British Airways та "Air Франція". У терміналі облаштовано оглядовий майданчик.
- Термінал C призначений для пасажирів, які здійснили покупку квитків на рейси поза Шенгенською зоною. Він єдиний в аеропорту, який пристосований для обслуговування літаків Airbus A380.
- Представницький термінал орієнтований виключно на великих корпоративних та приватних клієнтів.
Карта аеропорту
Карта аеропорту Дюссельдорфа
Вузловий аеропорт
Аеропорт є вузловим для наступних авіакомпаній:
- Eurowings;
- Condor;
- Corendon Airlines;
- SunExpress;
- TUI fly Deutschland.
Готелі біля аеропорту
Неподалік від аерогавані відкрито три готелі – два чотиризіркові, в яких є номери люкс, і дешевий готель рівня "дві зірки" з бюджетними цінами.
Готелі біля аеропорту Дюссельдорф:
- Sheraton Duesseldorf Airport Hotel класу "чотири зірки" знаходиться біля паркувального простору аерогавані, за 300 м від терміналів. Від готелю до міського залізничного вокзалу близько кілометра. Номери – звукоізольовані, з вікон відкривається вид на літню терасу готелю. Реєстрація клієнтів проходить у цілодобовому режимі, за бажанням пропонують ранній сніданок з 03:30. На своїх гостей чекає ресторан Otto, відкритий бар On Chocs. У бізнес-лаунджах підключений безкоштовний Wi-Fi. Фітнес-зал також працює у цілодобовому режимі.
- Чотирьохзірковий Maritim Hotel Dusseldorf розташований за 450 м від аеропорту і з'єднаний з ним прямим переходом через термінал C. За 500 м від готелю проходить автобан A44. Номери відрізняються елегантним дизайном, вікна – звуконепроникні, є сучасні телевізори та ванні кімнати. До послуг клієнтів є Wi-Fi з вільним доступом. Відкрито чотири ресторани та два бари, є великий критий басейн.
- Ibis Duesseldorf Airport пропонує туристам проживання у дешевому ціновому сегменті "дві зірки". Готель розташований за 1,4 км від аеропорту "Дюссельдорф", а також є сімейні номери з безкоштовним бездротовим доступом до Інтернету (Wi-Fi), бар і паркувальна зона. Дозволяється заселення з домашніми тваринами. Реєстрація в готелі – цілодобова.
Довідкові телефони
- Підтримка клієнтів: +49 0 211 4210
- Виклик таксі: +49 0 211 212121
- Сервіс камер зберігання: +49 0 211 42125 15
Адреса аеропорту
Flughafenstraße 105, 40474 Düsseldorf, Німеччина.
Злітно-посадкова смуга
- 05R/23L – 3000 м. Покриття: бетон.
- 05L/23R – 2700 м. Покриття: бетон.