Завантаження...

Міжнародний аеропорт Аеропорт Каїр

Логотип аэропорта Каир
calendar
pages.airport.city: Каїр
user
Розташування: Каїр, Єгипет
cup
Тип аеропорту: цивільний
cup
Дата відкриття: 1963
cup
Оператор: Cairo Airport Authority
cup
Число терміналів: 3
cup
Площа: 3,700 га
Код ИАТА CAI
Код ИКАО HECA

Інфраструктура

ok round benefit 1
Кафе
ok round benefit 2
Магазини
ok round benefit 3
Прокат машин
ok round benefit 4
Паркінг
ok round benefit 4
Зал очікувань
ok round benefit 4
Бізнес зал

Аеропорт Каїр

Про аеропорт
Термінали
Карта аеропорту
Місцезнаходження
Вузловий аеропорт
Готелі біля аеропорту
Довідкові телефони

Маtar Еl Qahira Еl Dawly або міжнародний аеропорт Каїру - головні "повітряні ворота" Єгипту, а також основний хаб національного єгипетського авіаперевізника «Egypt Air», який має членство в «Star Alliance».

Каїрський аеропорт - найбільш завантажений транспортний вузол Єгипту, він займає 2-е місце за обсягом перевезень на Африканському континенті. Щорічно він обслуговує, за одними даними 15 мільйонів клієнтів, а за іншими – не менше 22 мільйонів пасажирів. Такий колосальний пасажиропотік пояснюється тим, що Єгипет – один з найпопулярніших курортних центрів світу, до того ж, на його території збереглися унікальні історичні артефакти (Луксор – місто мертвих. Єгипетські піраміди і так далі).

Незважаючи на те, що великі єгипетські курорти мають власні аеропорти, більшість гостей Африки прибувають на континент саме в Маtar El Qahira El Dawly. Каїр вважається великим транспортним вузлом, через який пролягають наземні та повітряні маршрути. Звідси легко потрапити на курорти Червоного і Середземного морів. Міжнародна назва цієї "повітряної гавані" Cairo International Airport.

Аеропорт постійно реконструюється і розширюється. У 2018 році в ньому було облаштовано 4 злітних смуги, три з яких мають довжину більше 3 кілометрів і ширину 60 метрів. Що до четвертої смуги, її добудували останньою і зробили довжиною в 4 кілометри та шириною в 65 метрів. Оскільки всі злітно-посадочні смуги повністю незалежні, даний повітряний порт може приймати літаки будь-якого класу (навіть дуже великі). Тут може приземлятися найважче пасажирське судно "Ейрбас-380". Щорічно через даний транспортний вузол проходить більше 125000 рейсів з усіх куточків світу (не рахуючи чартерних).

Вся територія аеровокзалу умовно ділиться на 2 частини:

  • Зона загального доступу - простір, доступний для всіх. У ньому можна вільно переміщуватись, оскільки це місце знаходиться біля локації контролю перед польотами;
  • Передполітна зона. Дане місце знаходиться під цілодобовою охороною, потрапити туди можна тільки, пред'явивши посадковий талон (для цього знадобиться пройти огляд і контроль);

Клієнти даної "повітряної гавані" можуть скористатися літаками міжнародних авіакомпаній Airberlin, Niki, AirBaltic, KLM, Air France, Swiss, S7, Ейр Чайна, Турецькі Авіалінії, Катар, Іберія та ін.

упити квитки на літак в потрібному напрямку можна не тільки в касі аеропорту, у турагентів, в авіакасах, що працюють у всіх великих містах, але й через сайти перевізників. Дуже зручно перевіряти актуальність рейсів, порівнювати ціни, шукати, де дешевше і купувати квитки через електронний сервіс SkyBooking.

Електронна реєстрація на маршрути доступна на сайтах авіакомпаній, правда, потрібно враховувати, що кожен перевізник встановлює свої правила і вимоги для даної процедури.

На території Cairo International Airport є все для того, щоб пасажири, які очікують вильоту або зійшли з літака, відчували себе максимально комфортно. В аеропорті працюють банкомати та відділення банків, магазини «дьюті-фрі», кафе, автомати з продажу кави і напоїв, туалети (в тому числі, і для людей з обмеженими можливостями), а також кімната «матері і дитини». Клієнти даного транспортного центру можуть замовити послуги носія, отримати безкоштовну інформацію в довідковому столі, а також орендувати автомобіль в одному з пунктів прокату на території аеровокзалу.

Камер схову тут немає, тому доведеться все речі тримати при собі і самостійно стежити за їх збереженням, втім, пограбування та інші подібні казуси тут трапляються вкрай рідко, оскільки охорона порту знає свою роботу та виконує її добре.

Міжнародний аеропорт Каїру має 3 термінали:

  • Термінал №1 працює з 1945 року, неофіційно його звуть «Старим аеропортом». Тут розташований зал вильоту №1 (для пасажирів всіх міжнародних рейсів), зал № 2 (призначений, як для тих, хто збирається летіти за межі країни, так і для клієнтів внутрішніх маршрутів), зал № 3( виключно для тих, хто купив квиток на літаки міжнародних авіаперевізників) і зал №4 (для клієнтів приватних авіакомпаній та бізнес-авіації);
  • Термінал №2 відкрили в 1986 році, але на сьогоднішній день, він не відповідає сучасним стандартам і закритий на реконструкцію. Більшість тих, хто пам'ятає його відкритим, вважають дану зону морально застарілою. Поки другий термінал працював, через нього проходили рейси з Європи, Африки та країн Перської затоки. Він з'єднувався з терміналом №3 за допомогою довгого критого переходу. Швидше за все, після відновлення роботи цей прохід знову відкриють, а сам термінал буде як і раніше приймати ті ж літаки, що й до реконструкції;
  • Термінал № 3 відкритий в 2008 році – це найсучасніша і найбільш завантажена зона повітряного порту. Він приймає основну частину клієнтів аеропорту Каїру, але в останні роки ледь справляється з постійно зростаючим пасажиропотоком. Даний термінал займає 3-поверхову будівлю, площа якого перевищує 205 тисяч квадратних метрів. Тут є зали для прибуваючих та вилітаючих пасажирів, а також всі ключові служби аеропорту. У приміщенні працюють 22 виходи і 2 пірси (в планах будівництво третього). Щоб уникнути скупчення клієнтів, відкриті 110 реєстраційних стійок, між якими можна переміщуватися на 160 ліфтах, а також за допомогою ескалаторів. Через внутрішні переходи і містки можна пройти до парковки, розрахованої на 3 тисячі автомобілів.

До терміналів також можна віднести так званий Seasonal Flight, відкритий в 2011 році та приймає тільки сезонні й чартерні маршрути.

Відстань між першим і третім терміналами близько 3 кілометрів, пішки перейти з одного кінця аеровокзалу в інший можуть не всі, тому для комфорту пасажирів запущений автобус-шатл, що курсує між терміналами №1 і №3 кожні півгодини.

На відміну від більшості аеропортів (в тому числі, і міжнародних), тут практично не буває зволікань з проходженням паспортного контролю, оскільки в третьому терміналі відкрито, ні багато ні мало, 28 пунктів контролю документів. Не потрібно поспішати з проходженням перевірок, оскільки в передпольотну зону вдасться потрапити не раніше, ніж за 3 години до відправлення літака.

Карта Міжнародного аеропорту Каїра

Міжнародний аеропорт знаходиться на 24-кілометровому видаленні від історичного центру Каїра (на північний схід). Дістатися до місця посадки на літак, як і потрапити з повітряного вокзалу в місто, можна декількома способами:

  • Таксі. Можна замовити машину по телефону, через Інтернет або мобільний додаток таксомоторної служби чи скористатися послугами таксистів, що чергують біля аеропорту. Там є чорно-білі, білі і жовті машини з характерними «шашечками». Жовті авто найкомфортніші, оскільки у цієї служби новий автопарк, зате чорно-білі вважаються найменш дорогими. В середньому, доїхати від повітряного вокзалу до центральної частини Каїра коштує 4-8 доларів (60-120 Єгипетських фунтів). Тим, хто “ловить” таксі на парковках аеропорту, варто дізнаватися ціну поїздки заздалегідь. Цікаво, що в Каїрі є так зване «рожеве таксі», в якому і водії, і пасажири – виключно жінки. Послугами такої своєрідної транспортної служби також можуть скористатися дами з дітьми до 12 років;
  • Трансфер. Дана послуга хоч і коштує дорожче, ніж таксі, але користується великою популярністю у туристів, оскільки є найзручнішим способом потрапити до місця призначення. Після прибуття  пасажира чекає водій з табличкою (його ім'ям) в руках, він доправляє клієнта туди, куди йому потрібно. Коштує таке задоволення не менше 25 доларів, зате озвучений спочатку цінник залишається незмінним, до того ж, можна обрати клас (ступінь комфортності) автомобіля і навіть замовити поїздку не в Каїр, а в інші міста Єгипту. Серед переваг даного сервісу варто особливо відзначити можливість замовлення авто з російськомовним водієм;
  • Автобус. Від аеропорту Каїра в саме "серце" міста курсує автобусний рейс № 356, купити квиток на нього можна всього за 15 Центів (4 єгипетських фунта). Він відправляється від терміналу № 2, перший рейс стартує о 07:00, а останній відходить о 23:00 (за місцевим часом). Автобусний маршрут № 400 такий же, як і №356, правда, він ходить цілодобово, так що тим, хто прибув уночі, варто  скористатися ним. Рейс № 799 може доправити з повітряного вокзалу до Мідан Рамзес. Автобусом під № 948 можливо потрапити в північну частину міста, він ходить цілодобово, щодня, без вихідних;
  • Метро. Це не найзручніший спосіб переміщення від "повітряної гавані" до готелю, ділової частини Каїру або ще куди-небудь. Станція El-Nozha знаходиться аж в 7 кілометрах від зони прильоту, так що простіше автобусом дістатися до ст. Fair Zone і там пересісти на електропоїзд. Зелена гілка метрополітену веде до старого міста (це центр Каїра) і до розташованих поблизу готелів;

Як варіант, можна орендувати автомобіль і відправитися в бажаному напрямку на ньому.  Потрібно розуміти, що дорога з аеропорту Каїра платна, прокотитися по ній обійдеться в 15 центів (інших варіантів виїхати на машині звідти немає). Взяти напрокат машину можна в одній з місцевих служб (у багатьох є офіси прямо в аеропорті). Найбільшою популярністю користуються такі контори, як Al Wefaq Rent A Car, Budget Rent A Car, SixT T2 arrival hall, Avis і Keddy.

Міжнародний аеропорт Каїра є вузловим для авіакомпаній:

  • EgyptAir
  • Nile Air

Пасажири, що зійшли з трапа літака в Каїрі, мають масу варіантів для поселення. У безпосередній близькості від аеропорту є кілька готелів:

  • Готель "Le Meridien Cairo Airport" (5 зірок) знаходиться поруч з третім терміналом, від злітної смуги його відокремлює невеликий пішохідний міст. До послуг гостей цього закладу просторий відкритий басейн (з підігрівом), спортзал,  безкоштовний вайфай та номери зі звукоізоляцією, а також повним комплектом всього необхідного (зручні меблі, сучасна техніка, ванні приналежності та ін.). Перекусити можна в одному з ресторанів на території готелю;
  • Готель "Novotel Cairo Airport" (4 зірки) знаходиться неподалік від аеровокзалу і пропонує своїм постояльцям безкоштовний трансфер від місця висадки з літака  до порогу готельного номеру. Гості даного закладу можуть насолоджуватися 2 відкритими басейнами, які затишно розташувалися в просторому ландшафтному саду. На території готелю безкоштовний вайфай, а також ультрасучасні номери підвищеної комфортності (в апартаментах є чайник, кавоварка, фен, телевізор та інша техніка). Для тих, хто хоче завжди залишатися у формі, при готелі працює спортзал;
  • Будинок відпочинку “The Terminal 1 Stay - Steps From Nightlife and Airport” знаходиться всього за півтора кілометри від аеропорту (від 1-го терміналу). Це ідеальний варіант для тих, хто хоче самостійно готувати їжу, оскільки апартаменти мають окрему кухню з посудомийною машиною, плитою та мікрохвильовою піччю. Кожен номер обладнаний гідромасажною ванною, плоским телевізором, феном та іншими елементами комфорту;

У парі кілометрів (точніше 1,9 км.) від повітряного порту знаходяться апартаменти «Sheraton Ocean 803». Із переваг цього варіанту розміщення можна відзначити не тільки комфортність номерів і просторий балкон, але і наявність 3 спалень, а також можливість проживання з домашніми вихованцями.

  • Довідкова служба аеропорту - 202 2265 5000, 202 2653 308;
  • Керівництво аеропорту - 202 2654 248;
  • Чергова частина лінійного відділу поліції аеропорту Каїра-122;
  • Медпункт - 202 2653 308;
  • Таксі CairoCab - 20 219 155;
  • Таксі CityCab - 20 216 516;