Завантаження...

hero

Міжнародний аеропорт Брюссель

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

restaurants
Кафе
shop
Магазини
rent_cars
Прокат машин
parking
Паркінг
hall
Зал очікувань
business_hall
Бізнес зал

Аеропорт Брюссель

icon
Про аеропорт
icon
Про аеропорт
location
Розташування
flight_road
Термінали
map
Карта аеропорту
local_airport
Вузловий аеропорт
icon-2
Готелі біля аеропорту
phone_in_talk
Довідкові телефони
gps
Адреса аеропорту
flight_road
Злітно-посадкова смуга

Про аеропорт

Міжнародний аеропорт Брюсселя, традиційно званий також Завентем, – найбільша в Бельгії національна авіагавань.

Обслуговує рейси в європейські та азіатські країни, у близькосхідні регіони та на обидва американські континенти. Щорічно близько 80 авіаперевізників здійснюють близько 235 тис. перельотів за 248 напрямками з аеропорту. Є головним хабом компаній Brussels Airlines та TUI Fly Belgium. Поряд з ним знаходиться база бельгійських ВПС Мелсбрук, що експлуатує загальні злітно-посадкові смуги. Пропускна спроможність – 35 млн пасажирів за рік, фактично ж авіаквитки купують до 26 млн осіб, серед яких і туристи з України, які придбали квитки за допомогою сервісу SkyBooking.

Інфраструктура авіагавані

В аеропорту є три злітно-посадкові смуги, дві з яких паралельні, а третя примикає до них по діагоналі. Захід літаків на посадку здійснюється зі сходу, зліт – у західному напрямку. Офісні простори займають 32 тис. м2 усередині терміналу та 500 тис. – у допоміжних будівлях.

В авіагавані для пасажирів відкрито десять конференц-залів із сучасною технікою місткістю до 70 осіб кожен. Працюює 42 магазини та 29 кафе. Пасажири, як додаткову опцію до стандартного авіаквитка, можуть купити карти підключення до систем індивідуального відстеження багажу, прискореної перевірки безпеки та бронювання паркувальних місць для автомобілів.

Історія створення та розвитку Брюссельського аеропорту

На місці майбутньої авіагавані до сорокових років XX ст. знаходилися великі сільськогосподарські поля. З початком Другої світової війни німці, після окупації Бельгії, збудували тут військовий аеродром із трьома злітно-посадковими смугами. Після поразки Німеччини уряд Бельгії прийняв рішення розмістити тут власну базу ВПС Мелсбрук і додатково перепрофілювати інфраструктуру під цивільні потреби.

Реєстрація пасажирів здійснювалася в розташованому недалеко Харені. Після посадки екіпажі літаків були змушені кермувати кількома кілометрами дороги до аерогавані в Завентемі. До 1956 р. були побудовані склади і майстерні, заасфальтовані злітно-посадкові смуги. Поштовх для подальшого інтенсивного розвитку дала Всесвітня виставка Expo-58 у Брюсселі. За два роки до її проведення було збудовано нову двоповерхову головну будівлю, а пропускна спроможність повітряної гавані зросла до 6 млн пасажирів на рік.

Подальше розширення інфраструктури в сімдесятих роках пов'язане з появою літаків великого класу, таких як Boeing 747. Зводилися нові пірси і модернізувалися старі, розвивалися торговельні простори, а в дев'яностих роках зведена нова головна будівля. У 2005 р. за рішенням Міжнародної асоціації повітряного транспорту, на підставі результатів голосування 100 тис. пасажирів, повітряні ворота Завентем набули статусу найкращого аеропорту Європи. Через рік авіагавань отримала її сучасну назву.

У 2010 р. тут вперше в історії Бельгії приземлився широкофюзеляжний літак Airbus A380 (Lufthansa), у 2012 р. – Boeing 787 Dreamliner (Ethiopian Airlines) і в 2015 р. – Airbus A350 (Finnair).

Розташування

Аеропорт розташований за 12 км на північний схід від Брюсселя, в муніципалітеті Завентем провінції Фламандський Брабант. Автомобільне сполучення з центром столиці налагоджено через швидкісну трасу A201, що виходить на кільцеву дорогу міста. Перевезення у вантажну зону аеропорту здійснюється через гілку 21 автомагістралі E19, що з'єднує Антверпен із Брюсселем. Аерогавань також пов'язана із Завентемом велосипедними доріжками та маршрутами для пішоходів.

Паркувальні простори біля терміналу вміщують 10,6 тис. машин. Ще на 1,2 тис. автомобілів розраховано стоянку біля логістичного сектора BruCargo. Пасажирів перевозять до віддалених зон паркування на автобусах компанії De Lijn.

Під зоною прибуття аеропорту працює автовокзал із чотирма платформами. Перші дві – A і B – задіяні під перевезення до низки міст, третя – для сполучення з центром Брюсселя. Тимчасова платформа F пристосована до автобусів готелів, розташованих у прилеглих районах. В аеропорту для доставки пасажирів до літаків та від них курсують електробуси BYD, зарядні станції для яких встановлені прямо у терміналі.

Також функціонує залізнична станція NMBS, частота відправлення поїздів – шість разів на годину. Час у дорозі до Брюсселя – близько 20 хвилин. Різними гілками поїзди відправляються прямими маршрутами до низки міст Бельгії та інших країн, включаючи Люксембург і Нідерланди.

Термінали

В аеропорту Брюсселя знаходиться єдиний термінал, всі його об'єкти – в одній будівлі. У ній знаходяться дві зони для вильоту та три пірси. Комплекс складається з кількох рівнів. На мінус першому збудовано залізничний вокзал, нульовий пристосований під прибуття автобусів та таксі. Пасажири, що прибувають, виходять на другий поверх, а ті, що відлітають, – на третій. Рівні 2 та 3 пов'язані між собою підземним пішохідним мостовим переходом із контрольно-пропускним пунктом через два пірси, відкритим у 2015 р. У ньому розташовані магазини Duty Free.

Зали для вильоту:

  1. Через перший здійснюється посадка пасажирів на регулярні рейси та відправлення лоукостерів. У залі працюють каси з продажу квитків усіх авіакомпаній.
  2. Другий є продовженням першого та пов'язаний з ним двома переходами. Цей зал використовують переважно для обслуговування чартерних рейсів, тут також розміщені квиткові каси та стійки реєстрації перевізників.

Пірси Брюссельського аеропорту:

  1. Найбільший і найсучасніший – пірс А. У ньому обслуговують лише пасажирів рейсів у межах Шенгенської зони та додатково літаків авіакомпанії Brussels Airlines, що прямують до африканських регіонів і через Атлантичний океан. Перед пірсом працює пункт паспортного контролю. Анонсовано розширення пірсу шляхом добудови його західного сектора.
  2. Пірс B використовується для рейсів до країн, які не входять до Шенгенської зони. Він обслуговує зокрема компанії, що забезпечують перельоти до регіонів Африки, крім Brussels Airlines.
  3. На пірсі С розміщують допоміжні аеропортові служби. В даний час він не призначений для пасажирів. Спочатку пірс планувалося використовувати для забезпечення дешевих рейсів лоукостерів, проте це рішення було переглянуто. Очікується, що після добудови тут обслуговуватимуть пасажирів, проте це відбудеться не раніше 2035 р.

Карта аеропорту

Карта аеропорту Брюсселя

Вузловий аеропорт

Брюссельський аеропорт є вузловим для таких авіакомпаній:

Готелі біля аеропорту

В межах швидкої пішої доступності від аеропорту працює один готель – Sheraton, інші розташовані більш ніж за кілометр від аерогавані. У готелях пропонують номери різного класу – як дешеві, так і в сегменті "преміум" з підвищеним рівнем комфорту.

Найближчі готелі:

  1. Sheraton Brussels Airport рівня "чотирьох зірок" розташовується практично поруч із терміналом – за дві сотні метрів від його головного входу. Гостям надають номери зі звукоізоляцією, кондиціонерами, міні-барами та фірмовими ліжками готельної мережі. До послуг відвідувачів пропонують цілодобовий сервіс доставки їжі за прийнятними цінами. Є тренажерний зал та лаундж-клуб. У ресторані Gullivers подають сніданки у форматі "шведський стіл", а також пропонують різноманітне меню.
  2. Чотиризірковий готель Crowne Plaza Brussels Airport (IHG Hotel) знаходиться за 1,8 км від аерогавані. Адміністрація готелю забезпечує безкоштовний трансфер клієнтів до аеропорту та з нього. Номери оснащені супутниковим телебаченням. Працює ресторан та коктейль-лаундж зона. У готелі облаштована тераса для відпочинку, з якої відкривається вид на ставок. На ній можна перекусити, адже страви з ресторану подають прямо на майданчик. Для клієнтів є парова лазня, сауна та фітнес-зал, навколо водосховища облаштовані бігові доріжки.
  3. Novotel Brussels Airport за 1,6 км від аерогавані пропонує своїм клієнтам обслуговування рівня "трьох зірок". У готелі розміщені сучасні та просторі номери за бюджетними розцінками, у кожному з яких є система клімат-контролю та Wi-Fi, а також ванна, туалет та душ. Працюють ресторан та бар, у якому на великому екрані пропонують спортивні трансляції. Доставка страв та закусок за бажанням клієнта здійснюється в номери в цілодобовому режимі. У готелі відкрито тренажерний зал.

Довідкові телефони

  1. Гаряча лінія для дзвінків із Бельгії: 0900 70000
  2. Довідкова служба для міжнародних абонентів: +32 027 537 753
  3. Бюро знахідок: +32 027 53 6820

Адреса аеропорту

Leopoldlaan, 1930 Zaventem, Бельгія.

Злітно-посадкова смуга

  1. 01/19 – 2987 м. Покриття: асфальт.  
  2. 07R/25L – 3211 м. Покриття: асфальт.    
  3. 07L/25R &nd