Аеропорт Тель-Авів імені Бен-Гуріона
Загальна інформація
-
Країна: Держава Ізраїль
-
Мiсто: Тель-Авів
-
Розташування: Лод
-
Тип аеропорту: міжнародного значення
-
Дата відкриття: 1937 рік
-
Оператор: Управління аеропортів Ізраїлю
-
Кількість терміналів: 4
-
Код ИАТА TLV
-
Код ИКАО LLBG
Інфраструктура
Аеропорт Тель-Авів імені Бен-Гуріона
Про аеропорт
Аеропорт ім. Бен-Гуріона є міжнародним аеропортом Тель-Авіва та основним ізраїльським аеровокзалом. Його було відкрито у 1936 р. та було присвоєно ім'я Давида Бен-Гуріона – відомого в Ізраїлі державного та політичного діяча, голови Єврейської ізраїльської агенції та першого прем'єр-міністра.
Сьогодні аеропорт знаходиться під керуванням ізраїльських аеропортів. Ця організація є державною, створена у 1977 р. Суть її діяльності у відповідальності за цивільні аеропорти та наземні термінали у прикордонних пунктах країни між Ізраїлем та сусідніми країнами.
Авіаквиток в Ізраїль за вигідною ціною можна знайти за допомогою сервісу SkyBooking.
Аеропорт вважається вузловим для найбільшої національної компанії Ізраїлю "Ель-Аль", а також інших великих авіаперевізників держави.
У 2019 р. пасажиропотік аеропорту становив майже 25 млн осіб із загальною кількістю зльотів та посадок – 167 886.
Цей аеровокзал є найбезпечнішим у світі щодо тероризму. Його охороняє поліція, службовці оборонної армії країни та інші приватні організації з охорони. Аеропорт неодноразово піддавався терористичним актам, були спроби викрасти літак, які виявилися марними завдяки надійній охороні та передбаченим заходам безпеки аеропорту.
Серед країн Близького Сходу аеропорт Бен-Гуріон визнано лідером за параметром задоволеності пасажирів.
Придбати квиток до Ізраїлю можна на нашому сайті. Зручний пошук дозволить вам забронювати вигідний варіант на необхідні вам дати. Ціна залежить від авіакомпанії, дати поїздки, класу літака.
Історія аеропорту
Проєктом та будівництвом аеропорту займалася британська влада у 1930-ті роки. Біля аеропорту також збудували залізничний вокзал, також є військова база. Будівництво розпочали у 1935 р., а у 1937 відкрили перші злітно-посадкові смуги 800 м завдовжки та 100 м завширшки. Будівництво аеропорту довірили місцевій єрусалимській компанії під час арабського повстання у період Британського мандату.
До 1939 р. аеровокзалом обслуговувалося кілька авіакомпаній, здійснювалися рейси до Єгипту, Голландії, Польщі, Британії, а також аеровокзал був транзитним для пасажирів, що летіли з Голландії до Індонезії.
1943 р. аеропорт став військовою базою для Королівських військових повітряних сил Британії, рух цивільної авіації на час війни був припинений. Коли війна закінчилася, повітряні ворота знову відновили роботу, у 1946 р. американською авіаційною компанією почали здійснюватися рейси до США.
У цьому ж році, 25 лютого, аеровокзал був атакований Єврейською організацією, яка працювала з території Палестини в період 1931-1948 рр. Внаслідок нападу було знищено британські військові судна.
Перед війною за незалежність Ізраїлю працівниками аеропорту були 250 осіб, здебільшого євреї. Незважаючи на охорону аеропорту на той момент, його безпека почала погіршуватися. 1948 р. аеровокзал захопили араби. Згодом його звільнили ізраїльські військові сили.
24 листопада 1948 р. аеропорт став міжнародним у незалежному Ізраїлі. За перший рік роботи пасажиропотік склав 40 тис. осіб. 1951 р. аеропорт розширився з метою збільшення пасажиропотоку до 1,2 млн людей щорічно.
У період з 1960-1990-х років один із терміналів був підготовлений та обладнаний під прийняття реактивних літаків. Перший у світі лайнер такого типу тут виконав рейс у 1960 р. Роком раніше почали будуватися злітно-посадкові смуги, розраховані на прийом таких лайнерів. Реактивний літак Боїнг виконав посадку у 1961 р. Цього ж року неподалік території аеропорту відкрили перший авіаготель, в якому розміщувалися екіпажі авіалайнерів, а також представники бізнесу. Аеропорт на той момент вів роботу у режимі 24/7, кожні 30 хвилин у його бік вирушав шатл.
У 1972 р. аеропорт зазнав тероризму з боку японської армії, в результаті якого були загиблі та поранені. Після цієї події залу зустрічей пасажирів відокремили від пасажирів, що прибувають за допомогою куленепробивного скла.
Під час військового конфлікту між арабами та євреями у 1973 р. пасажиропотік помітно знизився. Аеропортом приймалися продукти та озброєння з США.
У 1977 р. було розпочато кампанію з удосконалення аеропорту. Було відкрито нові термінали, магазини, коридори з виходами для посадки, обладнано новий зал для зустрічі пасажирів, а також створено новий операторський відділ та Duty Free.
У 1993 р. було ухвалено рішення побудувати новий термінал через збільшення мандрівників.
Розташування
Аеропорт ім. Бен-Гуріона розташований за 14 км від південно-східної частини Тель-Авіва, біля міста Лод. Відстань до центральної частини міста – також 14 км.
Доїхати до аеропорту з центру, а також з аеропорту до міста можна такими видами транспорту:
- автобусом;
- залізницею;
- таксі.
Автобус – відносно дешевий та найпопулярніший громадський транспорт між аеропортом та містом. Дістатись центру можна автобусами № 249, 423, 475, 930, 943, 950, 947. Актуальність руху та графік підлягають уточненню.
Залізничний транспорт доставить вас до аеропорту без заторів. Залізнична платформа розташована нижче G-залу. Тим пасажирам, які відбувають, потрібно піднятися до зали G, де далі проходити реєстрацію залежно від авіакомпанії та маршруту.
Найбільш комфортабельним та швидким способом дістатися з аеропорту до міста є таксі. Вартість проїзду варіюється в межах 50$, що обумовлюється дорожнечею бензину та сучасними комфортними машинами.
В аеропорту також можна орендувати автомобіль на першому поверсі будівлі. Повертати орендоване авто за правилами потрібно буде з заправленим баком, без нових пошкоджень. Після укладання договору оренди та передачі ключів клієнта відвозять до його тимчасового автомобіля.
Термінали
Термінал 1 з'явився у процесі будівництва аеропорту 1930 р. З того моменту неодноразово був перебудований та збільшений через збільшення потоку пасажирів. 1990 р. термінал став сучасним. До 2004 р. він був основним з обслуговування міжнародних авіасполучень. Термінал був на першому поверсі у будівлі аеропорту. Після того, як пасажири зареєструвалися і здали багаж, потрібно було слідувати на 2-й поверх і чекати на перевірку документів та огляд митною службою. Тут же, на другому поверсі, також розмістили синагогу, Дьюті Фрі, VIР-зал. Після того, як пройшли контроль квитків, пасажирів доставляли автобусами до трапу літака.
Коли збудували третій термінал, перший закрили. Виняток склали спеціальні рейси для тих, хто повертався на батьківщину із США та Африканських країн, а також представників уряду. У період закриття у будівлі проводили покази творчих робіт.
У 2006 р. в удосконалення терміналу 1 було інвестовано понад 4 млн шекелів з метою надання послуг приватним та VIР-рейсам, які здійснювали приватні реактивні літаки.
У 2009 р. було розширено список міжнародних авіамаршрутів. У 2017 р. у терміналі було проведено ремонтні роботи, на його території відкрилися кафе, торгові точки. Сьогодні термінал пропускає рейси по країні, а також лоукостерні.
Термінал 2 зараз не працює, він приймав для внутрішні авіаперевезення до 2007 р. Наразі його знесли, у процесі будівництва нової будівлі багажного терміналу.
Відкриття терміналу 3 відбулося 2 листопада 2004 р. Перший рейс з нього відправився до аеропорту Нью-Йорка. Цей термінал замінив термінал 1, ставши основним. Новий термінал розрахований на обслуговування понад 10 млн людей щороку.
У терміналі 3 знаходяться бізнес-зали для пасажирів, що чекають на рейс, також заплановано будівництво готелю. Він має вигляд конструкції з кількома рівнями. Унизу є зал очікування пасажирів. Стійки реєстрації та магазин розміщені на верхньому поверсі. Також багаторівневими є стоянки та під'їзди для автомобілів. У залі перебування пасажирів є сканери для контролю багажу. Передбачено понад 100 стійок реєстрації. На території терміналу цілодобово працює торговий центр. фейс-контроль проводять на цьому ж поверсі.
Завдяки зовнішній скляній стіні можна спостерігати зліт, посадку та керування літаками. Ручну поклажу супроводжують коридором в даній стіні. Після чого пасажири потрапляють до торгових залів та ресторанів, де можна чекати запрошення на рейс. На вході також є залізнична платформа, стоянки для приватних авто, автобусів, таксі. У холі терміналу також є ліфти та Wi-Fi.
Термінал 4 нині є недіючим. Звели його ще 1999 р., але так і не відкрили. Застосовували для прийому пасажирів, які прибували з Азії під час пандемії коронавірусної інфекції.
Карта аеропорту
Карта аеропорту ім. Бен-Гуріона
Вузловий аеропорт
Аеропорт ім. Бен-Гуріона є вузловим для авіакомпаній:
Готелі біля аеропорту
- Sadot Ben Gurion Airport-atlas Boutique Hotel розташований за 4,5 км від аеропорту Бен-Гуріон. На території є безкоштовна стоянка, а також неподалік є відомі визначні пам'ятки. Для відвідувачів передбачено трансфер до аеропорту.
- Готель Хаус-Бутік – знаходиться в 6,7 км від аеропорту. На території є безкоштовний доступ до Інтернету, парковка. У номерах сучасні меблі та кондиціонери. Дістатись з аеропорту найшвидше можна за допомогою таксі за 15 хвилин.
- Kfar Maccabiah Hotel & Suites – готель за 7 км від аеропорту. Дістатися можна також на таксі або орендованому авто за 20 хвилин або поїздом – час у дорозі становитиме одну годину. На території є парковка.
Довідкові телефони
- Телефон дирекції аеропорту: +972 3 971 01 11
- Телефон довідкової аеропорту: +972 3 937 11 11
- Факс: +972 3 971 13 15
Адреса аеропорту
Ben-Gurion Airport, 7015001, Ізраїль.
Злітно-посадкова смуга
- 03/21 – 2772 м. Покриття: асфальт.
- 08/26 – 4062 м. Покриття: асфальт. <