Завантаження...

Авіакомпанія El Al

founding_date
Створена 1948
location
Базовий аеропорт: Тель-Авів імені Бен-Гуріона
headquarters
callsign
Позивний: ELAL
bonus programm
Бонусна програма: Matmid
cup
Тип авіакомпанії: Регулярна
Код ИАТА LY
Код ИКАО ELY
Цифровой код 114

Напрями

ok round benefit 1
Європа
ok round benefit 2
Північна Америка
ok round benefit 3
Південна Америка
not ok round benefit 4
Австралія та Океанiя
ok round benefit 5
Азія
ok round benefit 6
Африка

El Al

Про авіакомпанію
Розмір та опис флоту
Напрямки польотів
Дочірні компанії

Національний перевізник Ізраїлю El Al Israel протягом десятиліть розвиває свій бренд та позиціонує себе як досить велику та конкурентну одиницю на авіаринку. Він базується в Міжнародному аеропорту Тель-Авіва, який має ім'я Бен-Гуріона. Флот авіакомпанії складається з 45 літаків і переважно виконує регулярні міжнародні рейси до Америки, Африки, Європи та Азії в 51 напрямку.

Національна авіакомпанія Ізраїлю – єдиний комерційний авіаперевізник, який оснащує свої літаки протиракетним захистом. Таке рішення обумовлене напруженою обстановкою в країні, підвищеною увагою безпеці та запобіганню терористичних загроз. Цей перевізник вважається одним із найнадійніших у світі.

Історія розвитку

Компанія розпочала свою активну діяльність у 1948 році. По суті, на самому старті існування такої держави як Ізраїль (Незалежність від Великобританії була набута 14 травня 1948 року). Дебютний політ було здійснено до Женеви. Його метою була доставка президента Ізраїлю до Тель-Авіва, який на той час перебував у Швейцарії.

Регулярні рейси для звичайних громадян відкрилися трохи згодом — 1949-го року. Перші польоти були здійснені в Париж, Рим, Лондон та Йоганнесбург. У 1950 році відбулося відкриття вантажного підрозділу компанії, оснащеного військовими літаками Curtiss C-46 Commando. Також відкрилися чартерні рейси до США, які з перших днів мали підвищений попит.

У 60-ті роки літаки Ель Аль перевозили близько 60 тисяч пасажирів щорічно, що на ті часи було дуже великою цифрою. А їхній літак Boeing 707 став світовим рекордсменом по дальності безпосадкового польоту, покривши близько 1000 км.

У 70-80-х роках діяльність компанії з економічної точки зору пішла на спад. Причиною цього стали кілька терористичних нападів, які суттєво підірвали довіру клієнтів. Ці події спричинили негайну збитковість та тимчасову зупинку роботи.

Завдяки грамотним діям вищого керівництва надалі вдалося не лише відновити обсяги перельотів до кризи, а й розширити карту маршрутів. Були навіть закуплені додаткові літаки класу Boeing, що дало поштовх до масштабування компанії та підвищення її міжнародного статусу. З початку 2000 років авіакомпанія налагодила співпрацю з перевізниками із США та Європи. У тому числі успішними є колаборації з компаніями, котрі займаються стикуванням квитків на міжконтинентальних рейсах.

Корпоративний дизайн

Літаки Ель Аль прикрашені синьою лівреєю. Уздовж усього борту проходять широкі синя та срібляста смуги. Хвостове оперення прикрашене національним прапором. Фірмова назва розташована на боці, а в носовій частині знаходиться назва літака.

Національна ідентичність – одна з філософій компанії. Вона простежується у дизайні, а також у деяких маркетингових ходах. Наприклад, більшість суден мають назви міст Ізраїлю, що дуже позитивно сприймається самими ізраїльтянами та сприяє популяризації країни в світі. Є й інші цікаві рішення: місткість літака компанії відповідає чисельності населення міста, ім'я якого він носить. Тобто, кількість крісел відповідає кількості тисяч людей у ​​місті.

Що стосується форми бортового персоналу, то вона виконана у строгому стилі. Над дизайном працювали ізраїльські майстри. Нічого особливого: просто чорні костюми з білими блузами та темно-синіми шийними хустками, але виглядає дуже ефектно!

Бонусна програма

Перевізник El Al використовує бонусну програму Matmid, яка полягає у накопиченні кількості миль при використанні послуг компанії та її партнерів на регулярних рейсах. Для участі в акції необхідно зробити разовий внесок та зареєструватись у системі. Процедура не складна і потребує кілька хвилин вашої уваги.

Після реєстрації за кожний рейс на літаку компанії нараховуватимуться милі. Стежити за їх кількістю можна в особистому кабінеті на сайті компанії. Накопичені бонуси частково можна використовувати для оплати готелю, оренди автомобіля з аеропорту, з якими співпрацює El Al, для підвищення класу авіаквитка, а також для зниження ціни при купівлі квитка. Наприклад, якщо ви плануєте політ і у вас вже є певна кількість бонусів, що відповідає вартості «тікету» на рейс, то вирушити у подорож ви можете безкоштовно.

Ель Аль особливу увагу приділяє оновлюваності власного флоту. Літаки відносно нові, їхній середній вік становить 10,5 років, що є дуже хорошим показником. Станом на 2022-й рік у власних ангарах ізраїльського флагмана знаходяться:

 • Boeing 737-800 – 16 суден для середньої та дальньої дистанції польотів, розрахованих на 154 посадочні місця.
 • Boeing 737-900ER – 8 літаків на 172 пасажирські крісла.
 • Boeing 777-200ER – 6 гігантів для середніх та далеких польотів із місткістю у 279 пасажирів.
 • Boeing 787-8 - 3 машини, розраховані на 238 осіб.
 • Boeing 787-9 – 12 літаків далекого прямування з місткістю 282 особи. Два літаки з 12 розфарбовані у національному стилі.

Ель Аль здійснює рейси в усіх напрямках. Користуючись послугами цього перевізника, ви без перебільшення можете полетіти в найвіддаленіший куточок Землі:

 • Європа. Регулярні перельоти до Британії, Італії, Франції, Іспанії, Португалії, Австрії, Німеччини, України та інших країн. Цінова політика цілком демократична. Наприклад, ціна авіаквитка з Києва в Тель-Авів на літаку Ель-Аль складає всього 100-200$, в залежності від дати і класу. Придбати квиток можна через авіакаси, турагентства або безпосередньо на сайті компанії. Дешевий переліт зі столиці України займе трохи більше ніж 3 години.
 • Азії. Ізраїльські авіалінії забезпечують сполучення з аеропортами Японії та Китаю. Підвищеною популярністю користується Таїланд. У цьому напрямку через Ізраїль летять багато туристів із Європи.
 • Америка. Компанія надає регулярні міжконтинентальні перельоти до США та Канади.
 • Африка. На 2022 рік авіакартка цього континенту покрита в мінімальній кількості. Виконуються перельоти тільки в Йоганнесбург, що знаходиться в ПАР.

У складі Ель Аль функціонує кілька перевізників та обслуговуючих підприємств, які є дочірніми компаніями:

 • Sun D'or. Підрозділ, що займається чартерними перевезеннями. Авіакомпанія виконує регулярні, чартерні та спеціальні рейси, орієнтуючись в основному на людей з підвищеною платоспроможністю.
 • Тамам. Виробник кошерних страв авіакомпаній.
 • Kalit. Виробник кошерної їжі для ізраїльських авіакомпаній.
 • Borenstein. Американська філія харчового виробництва для співробітників авіакомпаній.
 • Superstar Holidays. Дистриб'ютор, що розповсюджує акційні квитки за зниженою ціною від Ель Аль і займається популяризацією авіакомпанії. Завдяки їхнім послугам можна купити найдешевший авіаквиток на зручний рейс.