Завантаження...

hero

Авіакомпанія Air Astana

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Напрями авіакомпанії

europe
Європа
asia
Азія

Air Astana

icon
Про авіакомпанію
icon
Про авіакомпанію
teritory
Розмір та опис флоту
flight_way
Напрямки польотів
members
Дочірні компанії

Про авіакомпанію

Головний пасажирський авіаперевізник Казахстану базується у двох державних аеропортах Казахстану – аеропорті Алма-Ати та аеропорті Нурсултан Назарбаєв у Нур-Султані. З них здійснюються регулярні внутрішні рейси, а також польоти до Європи, Близького Сходу та Азії. З придбанням китків допоможе сервіс SkyBooking.

За дві декади свого існування авіакомпанія Air Astana здолала нелегкий шлях від внутрішнього невеликого перевізника до сильного конкурента на міжнародному ринку авіаперевезень.

Історія розвитку

Авіакомпанія була створена у 2001 р. Початкові завдання були спрямовані лише на розвиток локального ринку авіаперевезень, але вже 2002 р. в карту маршрутів було запроваджено міжнародні напрямки, що дало відчутний поштовх до розвитку.

Ближче до кінця 00-х років компанія зазнавала суттєвих економічних труднощів, які були викликані у тому числі всесвітньою кризою. Невеликий "колапс" спричинив негайну зміну керівництва. Результатом реорганізації стало те, що "Ейр Астана" у 2010 р. вийшла у лідери за рівнем прибутковості серед авіакомпаній не лише Східного регіону, а й усього світу. Протягом трьох років вона утримувала топові місця у фінансовому рейтингу Airline Business та AirFinance Journal.

Збільшенню прибутку сприяла активна рекламна діяльність. компанія популяризувала себе через спонсорство спортивних команд. Бренд став упізнаваним. Останнє десятиліття також було успішним для авіакомпанії. Стабільне збільшення продуктивності та фінансової стабільності виправдали національні та британські інвестиції, а також дозволили запланувати розширення флоту.

Корпоративний стиль

Оформлення літаків "Ейр Астана" видрізняється відносною простотою та витонченістю. Білі повітряні судна прикрашені синім хвостовим оперенням та закрилками. На бічній передній частині літака – назва бренду. Хвіст прикрашений хитромудрим вензелем у трикутнику кольору матового золота.

Уніформа персоналу відповідає світовим модним тенденціям. Екіпаж носить сірі костюми з косими бортами та візерунчасті шийні хустки. Дизайн абсолютно не яскравий, але незабутній. Ви легко зможете ідентифікувати бортпровідника цієї компанії серед десятків інших.

Бонусна програма

"Ейр Астана" пропонує своїм клієнтам зареєструватись у бонусній програмі Nomad Club. Її суть полягає у накопиченні балів за кожен політ літаком компанії чи користуванні послугами компаній-партнерів.

Нарахування здійснюється за встановленими коефіцієнтами, що залежать від напрямку польоту та класу квитка. Найдешевший рівень – економічний у межах країни. Обчислення суми балів за міжнародний переліт включає відстань у межах державних кордонів та за кордоном.

Учасник програми робить разовий внесок, розмір якого визначає тип картки – срібний, золотий чи платиновий. За кожною з них пропонуються унікальні умови нарахування балів та використання накопичених бонусів. Серед популярних шляхів застосування накопичених балів:

 • можливість купити дешевий квиток високого класу;
 • можливість у разі непередбаченої ситуації здати чи обміняти квиток на інший рейс без доплати чи штрафних санкцій;
 • безкоштовне перевезення багажу (без участі в бонусній програмі за нього доведеться доплачувати);
 • знижки в готелях та агентствах прокату автомобілів, які співпрацюють із авіакомпанією;
 • супровід до аеропорту чи з нього на персональному транспорті.

Розмір та опис флоту

Парк повітряних суден Air Astana складається із 27 літаків. Очікується розширення на 12 машин. Основа флоту – літаки класу Airbus, призначені для малих та середніх дистанцій:

 • Airbus A320neo – 5 суден, місткістю 148 пасажирських місць;
 • Airbus A321-200 – 2 літаки, розраховані на 179 посадочних місць;
 • Airbus A321neo – 4 вузькофюзеляжні судна з місткістю 179 місць та оновленою системою роботи двигуна;
 • Airbus A321neoLR – 8 літаків, розрахованих на 166 пасажирів;
 • Boeing 767-300ER – 2 далекомагістральні лайнери з місткістю 229 осіб;
 • Embraer 190-E2 – 5 літаків на 108 місць для подолання середніх дистанцій.

Напрямки польотів

Маршрутна карта "Ейр Астана" охоплює 64 напрямки. Компанія здійснює рейси по всьому Казахстану. Найпопулярніший міжнародний напрямок – східний. Літаки казахстанських авіаліній регулярно вилітають до Грузії, Узбекистану, Індії, Китаю, Таїланду, Шрі-Ланки.

Європейський напрямок охоплює Лондон, Париж, Франкфурт-на-Майні. Щотижня здійснюється рейс Алма-Ата - Київ. Ціна авіаквитка стартує зі 120$, а час польоту складає 5 годин 40 хвилин. Якщо купити квиток за два-три місяці до дати вильоту, його ціна буде значно нижчою.

Дочірні компанії

У 2018 р. на базі Air Astana було створено бюджетну авіакомпанію FlyArystan. Лоукостер виконує внутрішні рейси країною, а також міжнародні перельоти до Грузії, Азербайджану, Туреччини та Узбекистану. Дешеві авіаквитки дозволили розширити аудиторію клієнтів та посилити конкурентні позиції материнської компанії як на внутрішньому, так і на міжнародному ринку авіаперевезень.