Завантаження...

Новини
Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Як перетнути кордон України військовозобов'язаному в 2024 р

user
Вирвич Любов
22/05/2024
762
0
Як перетнути кордон України військовозобов'язаному в 2024 р

Розуміння процедури перетину кордону під час воєнного стану є вкрай важливим для всіх громадян України. Хоча створення спеціального розділу на сайті про те, як перетнути державний кордон під час правового режиму воєнного стану, – корисний крок з боку Державної прикордонної служби, деякі питання все одно можуть залишитися відкритими. Тому важливо розглянути їх.

У контексті воєнного стану та загальної мобілізації до 18 травня в Україні, важливо наголосити на тому, що існували винятки зі встановлених норм, передбачених законодавством. З 18 травня 2024 року набуває сили новий закон, про який ми поговоримо нижче. 

Перевірка автомобілів на кордоні УкраїниДо 18 травня чоловіки віком до 18 і понад 60 років, а також ті, які виключені з військового обліку за станом здоров'я і не скоювали тяжких злочинів, могли виїжджати з країни без обмеження. Також до цього переліку належали особи з інвалідністю та важкими інфекційними захворюваннями.

Військовозобов'язані ж могли виїхати за кордон за певними підставами. Наприклад, якщо особа є держслужбовцем, волонтером, потребує перетнути кордон за станом здоров'я, з метою здобуття освіти, за сімейними обставинами або задля здійснення професійної діяльності. 

Однак, кожна з цих підстав все одно вимагала суворого дотримання встановлених правил і відповідних документів для підтвердження ситуації та необхідності виїзду з країни.

Читайте також: Де зустріти Новий рік-2023. ТОП-5 ідей!

Хто з військовозобовʼязаних має право на виїзд: роз'яснення та вимоги 

У зв'язку з воєнним станом в Україні та загальною мобілізацією військовозобов'язаним чоловікам від 18 до 60 років заборонено перетинати кордон і виїжджати за межі країни. Винятки – деякі категорії чоловічого населення. Чинним законодавством визначено 11 категорій, які мають право на виїзд за кордон. Важливо враховувати, що для здійснення виїзду необхідна наявність певних документів.

ВійськовослужбовціКатегорії чоловіків, які можуть виїхати за кордон:

 1. Чоловіки, зняті з військового обліку за станом здоров'я. Для виїзду необхідно надати довідку про інвалідність або рішення медичної комісії про непридатність до військової служби.
 2. Тимчасово непридатні для служби чоловіки. Для виїзду потрібна довідка про інвалідність або висновок військово-лікарської комісії про тимчасову непридатність до військової служби.
 3. Чоловіки, які мають троє і більше дітей віком до 18 років. Для цього треба документально підтвердити своє становище багатодітного батька.
 4. Батьки-одинаки. Для виїзду необхідно мати всі відповідні документи, що підтверджують статус батька-одинака.
 5. Військовозобов'язані чоловіки з групою інвалідності. 
 6. Чоловіки, які супроводжують особу з інвалідністю I або II групи. 
 7. Чоловіки з постійним місцем проживання за кордоном. Виїзд можливий за наявності відповідної відмітки в паспорті.
 8. Військові, які потребують лікування або реабілітації. Необхідно мати направлення на лікування за кордоном і відповідний лист від МОЗ.
 9. Водії та волонтери. Водії повинні мати ліцензію на міжнародні перевезення, а волонтери — документи, що підтверджують їхній статус.
 10. Працівники залізниці та моряки. Для перетину кордону потрібно надати трудовий контракт і відповідний лист.
 11. Спортсмени та діячі культури. Для виїзду необхідно отримати відповідний дозвіл від Міністерства спорту або запросити запрошення від організатора заходу.
Читайте також: Львівський автовокзал: транспортний хаб України

Усі перелічені категорії осіб можуть мати право на виїзд за кордон в умовах воєнного стану в Україні, однак важливо суворо дотримуватися вимог і мати всі необхідні документи, що підтверджують статус і мету виїзду.

Крім внутрішнього паспорта та закордонного паспорта, кожен військовозобовʼязаний повинен мати певний перелік документів для перетину державного кордону. Згідно з постановою Кабміну № 57 “Про затвердження правил перетинання державного кордону громадянам України”, перетин кордону військовозобов'язаними особами можливий тільки за документально підтвердженими підставами. Для цього необхідно мати довідки з ТЦК і військово-облікові документи. 

Перевірка паспортів на кордоні УкраїниДовідки з ТЦК можуть включати виписку з протоколу ТЦК про ухвалене рішення щодо відтермінування або висновок медичної комісії про тимчасову непридатність до військової служби за станом здоров'я на строк до шести місяців. Військово-облікові документи: військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного. Вони повинні містити запис про відстрочку або інші підстави, що дозволяють особі перетинати кордон України. 

Які професії дозволяють чоловікам перетнути кордон у 2024 році

На додаток до встановлених категорій осіб, військовозобов'язані чоловіки мають право на виїзд за кордон на підставі своєї професійної діяльності. Подібні професійні підстави для перетину кордону можуть бути наступними:

 1. Працівники залізничного транспорту. Особи, які працюють на залізничному транспорті, можуть виїжджати за кордон у рамках своєї службової діяльності.
 2. Авіаційний персонал. Співробітники авіаційних підприємств мають право на виїзд за кордон у відрядження або на навчання.
 3. Водії транспортних засобів господарюючих суб'єктів. Для водіїв, які мають ліцензію на міжнародні перевезення вантажів і пасажирів, передбачено право на перетин кордону.
 4. Військові у відпустку. За наявності дозволу від військової частини, військовослужбовці можуть виїжджати за кордон у відпустку.
 5. Військові, які проходять військову підготовку за кордоном. Особи, відправлені на військову підготовку за межами країни, також мають право на виїзд.
 6. Працівники дипломатичної служби та їхні сім'ї. Співробітники дипломатичних установ, які прямують у службове або довгострокове відрядження, а також їхні сім'ї, мають право на виїзд за кордон.
 7. Працівники установ з догляду за інвалідами. Представники закладів по догляду, які перебувають на військовому обліку, можуть виїжджати за кордон відповідно до встановлених норм.
 8. Члени екіпажів кораблів. Члени екіпажів морських суден мають право на виїзд за кордон для роботи на морських суднах.

Що змінюється з 18 травня 2024 року?

Прикордонна службаЗ 18 травня 2024 року в Україні набуває чинності новий закон № 3633-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку", який передбачає кілька важливих змін щодо виїзду чоловіків за кордон. Основні нововведення включають:

 1. Електронний реєстр військовозобов'язаних: Запуск системи "Оберіг", яка міститиме особисті дані чоловіків призовного віку і буде пов'язана з держреєстрами. Цей реєстр дозволить військкоматам перевіряти інформацію в реальному часі та видавати повістки через електронний кабінет​.
 2. Нові правила відстрочки: Закон уточнює категорії громадян, які мають право на відстрочку від призову, включаючи тих, хто здійснює постійний догляд за особами з інвалідністю, а також батьків дітей з інвалідністю віком до 18 років. Також передбачено бронювання для працівників критичних інфраструктур​.
 3. Штрафи за ухилення від мобілізації: Закон передбачає підвищення штрафів за порушення правил військового обліку. За відмову від повістки або неявку до військкомату у мирний час штрафи становитимуть від 5 100 до 8 500 грн для цивільних осіб, а у воєнний час – від 17 000 до 25 500 грн​.
 4. Процедура перетину кордону: Правила перетину кордону для чоловіків залишаються суворими. Військовозобов'язані чоловіки можуть виїжджати за кордон лише у випадках, передбачених законом, таких як супровід осіб з інвалідністю або професійні відрядження​.

Ці зміни спрямовані на посилення контролю за мобілізаційним процесом та підвищення відповідальності за ухилення від військової служби, що є критично важливим у контексті триваючої війни.

Помилка у тексті? Виділіть її мишкою та затисніть Ctrl+Enter
україна
кордон
військовослужбовці
перетнути
2024
Додати свій коментар
Новини на тему
img

Музей Писанка - єдиний у світі музей великодніх яєць

Музей Писанка - єдиний у світі музей мініатюрного розпису на яйцях. Цей музей - найяскравіша пам'...

img

Tomorrowland - найгучніший музичний фестиваль у Бельгії

Tomorrowland - легендарний фестиваль, про який чув кожен і для цього навіть не обов'язково бути ф...

img

Список найкращих автобусних компаній Європи

Якщо ви збираєтеся в подорож Європою і хочете чудово провести час у дорозі, найкраще вибрати авто...

img

Поради щодо оренди автомобіля за кордоном

Сьогодні можна знайти велику кількість сайтів з оренди автомобілів. Широкий асортимент дозволяє л...

Ок
Надсилання помилки

Орфографічна помилка у тексті:

Надіслати текст автору?

Додати коментар (необов'язково):

Ок