Які типи вагонів використовує Укрзалізниця
Вибираючи квитки на поїзд, пасажири звертають увагу на низку критеріїв, головними з яких є рівень комфорту і вартість проїзного документа. Ці аспекти безпосередньо залежать від типів вагонів, які використовує Укрзалізниця. Пасажирські поїзди далекого прямування поділяються на три класи: комфорт, стандарт і економ. Кожен клас має певний набір послуг, який відбивається на формуванні ціни квитка.
Що включають поїзди різних класів
Придбання квитків на поїзд певного класу надає доступ до різних послуг, які впливають на рівень комфорту під час поїздки. Під час вибору того чи іншого варіанта пасажирам варто орієнтуватися на співвідношення між послугами, що надаються у вагоні, і вартістю квитка. Чим відрізняються категорії вагонів:
- Поїзди класу комфорт передбачають максимальний перелік послуг. Серед них - можливість індивідуального регулювання температури в купе, наявність кондиціонерів, вакуумних туалетів, нової постільної білизни. У поїздах класу комфорт передбачені виключно купейні та СВ-вагони. Маршрути розроблено з урахуванням того, щоб забезпечити найзручніший графік відправлення та прибуття. Поїзд прямує зі швидкістю понад 70 км на годину, завдяки чому тривалість поїздки скорочується. Склади формуються з нових вагонів, термін експлуатації яких не перевищує 10 років.
- Поїзди класу стандарт мають у своєму складі вагони плацкартного та купейного типу, які оснащені кондиціонерами та біотуалетами. Такі поїзди прямують зі швидкістю менше 70 км на годину. Для таких потягів передбачені вагони з терміном експлуатації 10-15 років.
- Поїзди класу економ формуються зі старіших вагонів, термін служби яких часто перевищує 10-20 років. До цього класу входять переважно плацкартні вагони. Зі зручностей у вагоні є вентиляційна система, звичайні туалети, водонагрівач.
Вартість проїзних документів на поїзди залежить від їхнього класу. Наприклад, квитки на поїзди категорії комфорт можуть бути у 2,5 раза дорожчими, ніж на поїзди класу економ. Це зумовлено послугами, що надаються, і рівнем комфорту, які отримують пасажири. Ви маєте можливість купити квитки на поїзд, обираючи між класами вагонів залежно від своїх уподобань і бюджету.
Читайте також: Квитки на потяг: чому їх так складно купитиОсобливості сидячих вагонів
Останнім часом поїзди типу експрес (Інтерсіті) стали популярними серед пасажирів. У їхніх вагонах передбачені сидячі місця і поділ на перший і другий класи. Обидва класи оснащені кондиціонерами і м'якими сидіннями з підлокітниками, але вони мають деякі відмінності, засновані на рівні комфорту:
- Другий клас передбачає розташування трьох місць у кожному ряду. За рахунок цього кількість сидінь у вагоні збільшено.
- У вагонах першого класу зазвичай розташовується по два комфортабельних місця в кожному ряду. Однак, що робить цей клас особливо привабливим для пасажирів, це більша відстань до передніх сидінь. Завдяки додатковому простору мандрівники можуть комфортно витягнути ноги і насолодитися розслабленою поїздкою. Це робить подорож зручною, особливо для тривалих поїздок.
Поїзди експрес передбачають відправлення в першій і другій половині дня, відповідно прибувають в обідній або вечірній час. Такі варіанти особливо зручні для людей, яким необхідно вирушити в поїздку з метою відрядження. Ви також можете дізнатися, чим Інтерсіті відрізняються від пасажирських поїздів, щоб обирати для себе найкращий варіант.
Читайте також: Подорожі поїздом по Україні: найкрасивіші маршрутиОсобливості плацкартного вагона
Плацкартний вагон - це бюджетний варіант, який користується популярністю завдяки своїй відносно низькій ціні квитків. У вагонах такого класу передбачено 54 місця, що включають полиці зверху і знизу в купейних і бічних частинах. Важливо зазначити, що купе в цьому класі не мають дверей, що відрізняє їх від вищих класів. Бічні місця мають меншу ширину порівняно з місцями в купе.
Що стосується оснащення вагона, зазвичай у таких поїздах передбачено два туалети. Також пасажири можуть скористатися бойлером з окропом, що надається для заварювання чаю. У купейній і бічній частинах є столики, при цьому для бічних місць столики трансформуються при складанні в повноцінну нижню полицю. Щоб зручно розмістити багаж, у вагоні передбачено відсіки, розташовані внизу, під сидіннями, а також спеціальні полиці над верхньою частиною місць.
Особливості купейного вагона
У купейному вагоні передбачено від 32 до 36 місць, які розподіляються по чотири в кожному купе. Усі купе обладнані дверима, що дає можливість закритися на замок. У купе є дзеркало, одяг можна розмістити на вішалках. На верхній полиці є більше простору, оскільки для розташування багажу є спеціальна ніша, розміщена над коридором у купе. Купейні вагони є одними з найпопулярніших, оскільки в них оптимально поєднуються ціна і рівень комфорту.
Особливості вагона люкс
Вагони класу люкс, або СВ, передбачають наявність від 9 до 10 купе. У кожному з них передбачено по два місця, що знаходяться в нижній частині. Верхні полиці відсутні, а нижні оснащені м'якими спинками. Найчастіше в купе такого типу вагонів є кнопка, за допомогою якої можна викликати провідника. Потяги обладнані кондиціонерами, тому подорож пройде максимально комфортно. У купе є телевізор, дзеркало, умивальник. Квиток у вагоні СВ має високу вартість, яка перевищує в 3-4 рази вартість квитка в плацкартний вагон і в 1,5-2 рази в купейний.