Завантаження...

Держава-місто Ватикан

Флаг Ватикана

Прапор

Герб Ватикана

Герб

calendar
Столиця: Ватикан
user
Територія: 0,44 км²
cup
Мова: італійська, латинська
cup
Валюта: євро
cup
Населення: 453
cup
Телефонний код: +379
ISO Код країни: VA

Інфраструктура

not ok round benefit 1
Літаки
not ok round benefit 1
Поїзди
not ok round benefit 1
Автобуси
ok round benefit 2
Екстренні служби
ok round benefit 3
Посольство
ok round benefit 4
Допомога Юриста

Держава-місто Ватикан

Про країну
Місцезнаходження
Структура населення
Віза
Рівень життя
Ціни
Кухня
Ціни на житло
Рівень безпеки
Заборони
Інфраструктура
Культура
Пам'ятки

Ватикан – це найменша держава у всьому світі, офіційно визнана на території Риму. На міжнародному рівні є допоміжною ланкою держави Святого Престолу. Ватикан повністю суверенний і під керівництвом єдиного правителя – Папи Римського. Заснований у 1929 р., на території, яка до цього була мало заселеною та вважалася святим місцем.

Основним органом управління є губернатор, з адміністративним органом під керуванням Римської (Папської) курії. Державний секретаріат займається поточними питаннями, а керує всім процесом Вселенський Собор, єпископський синод і колегія кардиналів.

Прямого рейсу сюди немає, проте ви можете купити авіаквиток до найближчого аеропорту за допомогою сервісу SkyBooking, а звідти дістатися автобусом чи поїздом.

Країна знаходиться на північному заході Риму й займає Ватиканський пагорб. Державним кордоном з усіх боків є Італія. Загальна довжина лінії обмеження становить 3,2 км. Загальна територія держави займає лише близько 500 км2 і більшою частиною межує з оборонною стіною. Географічно Ватикан розташований на протилежному від Риму березі річки Тибр і займає територію невеликого височини.

Загальна чисельність населення становить 800 осіб. 450 – це подані країни з місцем проживання. Інші є переселенцями або тимчасовими жителями, без права на громадянство. Також до громадянина може бути прирівняно подружжя або дітей, які проживають разом із громадянином Ватикану на його території.

Населення Ватикану складається наполовину з місцевих жителів і з приїжджих, які перебувають там тимчасово. Останнім не надають громадянство.

З 1983 р. не було зареєстровано жодного новонародженого, хоча шлюби реєструють досить часто. Тут навіть немає пологового будинку. Більша частина жителів – духовенство і члени Папських представництв, близько 70 кардиналів. Понад сто осіб входять до складу Швейцарської гвардії, решта – віряни, що не належать до духовенства.

Половина громадян зберегла своє перше громадянство. Робити цього не можна тільки Папі Римському. Він отримує Паспорт №1 й іншого мати не може, за кількома винятками.

Здебільшого жителі Ватикану – італійці, крім приїжджих, які можуть бути з інших країн. Члени Швейцарської гвардії теж часто іншої національності. Ще тут вдень працюють близько 3 тис. італійців, які живуть за межами Ватикану.

Окремої візи для відвідування Ватикану не існує. Достатньо шенгенської, за якою ви можете перетнути кордон Італії. Коли ви опинитеся в країні, можете відвідувати будь-які її міста. Ватикан хоч і держава, але розташована вона в межах Риму – італійської столиці, тому дія шенгенської візи на нього теж поширюється.

Ватикан – найменша країна у світі, але одна з найбагатших. Її доходи зберігаються в найсуворішому секреті. Прибуток Ватикану становлять пожертвування Єпископських конференцій міжнародного значення, а також інвестиції в нерухомість, що розкидана по всьому світу і належить цій мініатюрній державі.

У володінні Ватикану перебувають десятки тисяч монастирів, храми, школи, дитячі садки та вищі навчальні заклади. Його музеї сповнені культурних цінностей, споглядання яких туристами теж приносить непоганий дохід. Тут щороку буває близько 3 млн відвідувачів.

У Ватикані, як правило, розплачуються євро. Пообідати в недорогому ресторані можна за 1€. Вечеря коштує на 0,5€ дорожче. Стільки ж потрібно заплатити за маленьку пляшку звичайної або солодкої газованої води. Ціни на каву різні: капучино коштує 1€, а еспресо – 0,7€.

Місцевий сир коштує 10€ за 1 кг. Куряча грудка, яловичина або свинина – стільки ж. Молоко – 1€, білий хліб – 1,1€.

Щоб подорожувати Ватиканом, вам доведеться користуватися своїм транспортом, громадським або замовляти таксі. Таксі та місцевий громадський транспорт коштують 1€, а щоб заправити свій автомобіль, потрібно заплатити 1,9€ за літр пального.

Якщо ви хочете скористатися виховними установами, такими як приватні дитячі садки та ясла, вам доведеться заплатити за це 30€ на місяць.

Дивно, але країна, у якій живе трохи більше 800 людей, має власні кулінарні традиції. Люди, які живуть у Ватикані, дотримуються всіх традицій і канонів, ідентичних італійським.

Головною стравою є баклажанна запіканка із сиром Пармезан, а десертом – тірамісу з рікоттою. Також тут дуже люблять м’ясо, овочі, молочні продукти та цінують натуральні приправи.

Щоб винайняти житло у Ватикані, вам знадобиться від 100€ до 1000€. Найдешевше коштують апартаменти з однією спальнею за межами центру. Трохи дорожче – такі ж, тільки з трьома спальнями. І найдорожчі – апартаменти в центрі. Їхня вартість варіюється від 500€ до 1000€, залежно від умов.

Вартість готельних номерів – від 80€ до 250€. Ціни залежать від популярності готелю, його заповненості туристами, умов в апартаментах і додаткових послуг, які входять у вартість проживання.

Ціни на купівлю житла у Ватикані відрізняються залежно від якості та розмірів приміщення. Наймінімальніша вартість – 350 000€, а максимальна – понад мільйон.

Через те, що населення Ватикану всього лише 800 осіб, а рівень злочинності такий самий, як у великих країнах і містах, він вважається найкримінальнішим містом-країною. Тут кількість правопорушень на людину у 20 разів перевищує той самий показник по Італії. Це й дивно, адже на кожних чотирьох жителів припадає один гвардієць.

Тут переважають серед правопорушень підробка документів, крадіжки та шахрайство. Велика частина злочинів залишається нерозкритими, майже 90% злочинців не отримують заслуженого покарання.

Коли ви відвідуєте будь-яку країну, бажано попередньо ознайомитися з її законами та заборонами. З Ватиканом точно так само, у нього є свої звичаї і речі, які неприпустимі. Тут не можна робити таке:

  • фотографувати зі спалахом у певних місцях, особливо в Сикстинській капелі, де зйомка зовсім заборонена;
  • використовувати селфі-палку;
  • кричати;
  • їсти і пити в Сикстинській капелі та соборі святого Петра;
  • торкатися руками музейних експонатів;
  • брати із собою на екскурсії предмети, що можуть різати предмети, довгі гострі парасолі, штативи;
  • ходити в шортах, майках і спідницях міні;
  • палити.

Щоб не виникало проблем під час перебування у Ватикані, поважайте його звичаї.

Ватикан має свою радіостанцію, яка мовить по всьому світу 47 мовами. Є тут і власний банк, який називається "Інститут релігійних справ". Окрім цього на території держави видається щоденна газета та друкований бюлетень. Є телефонний зв'язок і мережа передачі даних, якою управляє Дирекція телекомунікацій.

Також у власності Ватикану перебуває резервна електростанція. У майбутньому тут з'явиться сонячна електростанція, будівництво якої вже почалося.

Через те, що ця країна дуже маленька, більша частина її власності та інфраструктури знаходиться за її межами і розкидана по всьому світу. Сюди можна дістатися поїздом або автобусом з італійських міст. Залізнична гілка Ватикану коротша 1 км.

Вильоти звідси здійснюються з вертолітного майданчика – Ватиканського хеліпорту до римських аеропортів Ф'юмічіно і Чампіно, а також до Кастель-Гандольфо – заміської резиденції Папи Римського.

Культурна спадщина Ватикану окреслена у всесвітньому значенні історичної цінності колекції музеїв. Також особливу увагу приділяють таким закладам, як Ватиканська бібліотека, Сікстинська капела, собор святого Петра. Щоби побачити всю красу цих місць, варто купити квиток і відправитися у подорож.

Важливою частиною життя країни є паломництво та туризм. Папа проводить меси зі всесвітньою трансляцією на Великдень та Різдво.

Важливим моментом для туристів є відсутність власного аеропорту, тому здійснити переліт літаком без пересадки неможливо. Але тут для поєднання з Римом повноцінно функціонує вертолітний майданчик – Ватиканський геліпорт. Також дістатися Ватикан можна залізницею, яка представлена ​​гілкою італійської розв’язки.

Окрім основної визначної пам’ятки – собору святого Петра, обов’язково потрібно відвідати Апостольський палац, Священні гроти, Сікстинську капелу. Також цікавлять туристів Ватиканські сади, Леонінська стіна та архітектурна споруда Гротта-ді-Лурде.