Завантаження...

hero

Держава-місто Ватикан

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Держава-місто Ватикан

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Ватикан – це найменша держава у всьому світі, офіційно визнана на території Риму. На міжнародному рівні є допоміжною ланкою держави Святого Престолу. Ватикан повністю суверенний і під керівництвом єдиного правителя – Папи Римського. Заснований у 1929 р., на території, яка до цього була мало заселеною та вважалася святим місцем.

Основним органом управління є губернатор, з адміністративним органом під керуванням Римської (Папської) курії. Державний секретаріат займається поточними питаннями, а керує всім процесом Вселенський Собор, єпископський синод і колегія кардиналів.

Прямого рейсу сюди немає, проте ви можете купити авіаквиток до найближчого аеропорту за допомогою сервісу SkyBooking, а звідти дістатися автобусом чи поїздом.

Розташування

Країна знаходиться на північному заході Риму й займає Ватиканський пагорб. Державним кордоном з усіх боків є Італія. Загальна довжина лінії обмеження становить 3,2 км. Загальна територія держави займає лише близько 500 км2 і більшою частиною межує з оборонною стіною. Географічно Ватикан розташований на протилежному від Риму березі річки Тибр і займає територію невеликого височини.

Загальна чисельність населення становить 800 осіб. 450 – це подані країни з місцем проживання. Інші є переселенцями або тимчасовими жителями, без права на громадянство. Також до громадянина може бути прирівняно подружжя або дітей, які проживають разом із громадянином Ватикану на його території.

Структура населення

Населення Ватикану складається наполовину з місцевих жителів і з приїжджих, які перебувають там тимчасово. Останнім не надають громадянство.

З 1983 р. не було зареєстровано жодного новонародженого, хоча шлюби реєструють досить часто. Тут навіть немає пологового будинку. Більша частина жителів – духовенство і члени Папських представництв, близько 70 кардиналів. Понад сто осіб входять до складу Швейцарської гвардії, решта – віряни, що не належать до духовенства.

Половина громадян зберегла своє перше громадянство. Робити цього не можна тільки Папі Римському. Він отримує Паспорт №1 й іншого мати не може, за кількома винятками.

Здебільшого жителі Ватикану – італійці, крім приїжджих, які можуть бути з інших країн. Члени Швейцарської гвардії теж часто іншої національності. Ще тут вдень працюють близько 3 тис. італійців, які живуть за межами Ватикану.

Віза

Окремої візи для відвідування Ватикану не існує. Достатньо шенгенської, за якою ви можете перетнути кордон Італії. Коли ви опинитеся в країні, можете відвідувати будь-які її міста. Ватикан хоч і держава, але розташована вона в межах Риму – італійської столиці, тому дія шенгенської візи на нього теж поширюється.

Рівень життя

Ватикан – найменша країна у світі, але одна з найбагатших. Її доходи зберігаються в найсуворішому секреті. Прибуток Ватикану становлять пожертвування Єпископських конференцій міжнародного значення, а також інвестиції в нерухомість, що розкидана по всьому світу і належить цій мініатюрній державі.

У володінні Ватикану перебувають десятки тисяч монастирів, храми, школи, дитячі садки та вищі навчальні заклади. Його музеї сповнені культурних цінностей, споглядання яких туристами теж приносить непоганий дохід. Тут щороку буває близько 3 млн відвідувачів.

Ціни

У Ватикані, як правило, розплачуються євро. Пообідати в недорогому ресторані можна за 1€. Вечеря коштує на 0,5€ дорожче. Стільки ж потрібно заплатити за маленьку пляшку звичайної або солодкої газованої води. Ціни на каву різні: капучино коштує 1€, а еспресо – 0,7€.

Місцевий сир коштує 10€ за 1 кг. Куряча грудка, яловичина або свинина – стільки ж. Молоко – 1€, білий хліб – 1,1€.

Щоб подорожувати Ватиканом, вам доведеться користуватися своїм транспортом, громадським або замовляти таксі. Таксі та місцевий громадський транспорт коштують 1€, а щоб заправити свій автомобіль, потрібно заплатити 1,9€ за літр пального.

Якщо ви хочете скористатися виховними установами, такими як приватні дитячі садки та ясла, вам доведеться заплатити за це 30€ на місяць.

Кухня

Дивно, але країна, у якій живе трохи більше 800 людей, має власні кулінарні традиції. Люди, які живуть у Ватикані, дотримуються всіх традицій і канонів, ідентичних італійським.

Головною стравою є баклажанна запіканка із сиром Пармезан, а десертом – тірамісу з рікоттою. Також тут дуже люблять м’ясо, овочі, молочні продукти та цінують натуральні приправи.

Ціни на житло

Щоб винайняти житло у Ватикані, вам знадобиться від 100€ до 1000€. Найдешевше коштують апартаменти з однією спальнею за межами центру. Трохи дорожче – такі ж, тільки з трьома спальнями. І найдорожчі – апартаменти в центрі. Їхня вартість варіюється від 500€ до 1000€, залежно від умов.

Вартість готельних номерів – від 80€ до 250€. Ціни залежать від популярності готелю, його заповненості туристами, умов в апартаментах і додаткових послуг, які входять у вартість проживання.

Ціни на купівлю житла у Ватикані відрізняються залежно від якості та розмірів приміщення. Наймінімальніша вартість – 350 000€, а максимальна – понад мільйон.

Рівень безпеки

Через те, що населення Ватикану всього лише 800 осіб, а рівень злочинності такий самий, як у великих країнах і містах, він вважається найкримінальнішим містом-країною. Тут кількість правопорушень на людину у 20 разів перевищує той самий показник по Італії. Це й дивно, адже на кожних чотирьох жителів припадає один гвардієць.

Тут переважають серед правопорушень підробка документів, крадіжки та шахрайство. Велика частина злочинів залишається нерозкритими, майже 90% злочинців не отримують заслуженого покарання.

Заборони

Коли ви відвідуєте будь-яку країну, бажано попередньо ознайомитися з її законами та заборонами. З Ватиканом точно так само, у нього є свої звичаї і речі, які неприпустимі. Тут не можна робити таке:

  • фотографувати зі спалахом у певних місцях, особливо в Сикстинській капелі, де зйомка зовсім заборонена;
  • використовувати селфі-палку;
  • кричати;
  • їсти і пити в Сикстинській капелі та соборі святого Петра;
  • торкатися руками музейних експонатів;
  • брати із собою на екскурсії предмети, що можуть різати предмети, довгі гострі парасолі, штативи;
  • ходити в шортах, майках і спідницях міні;
  • палити.

Щоб не виникало проблем під час перебування у Ватикані, поважайте його звичаї.

Інфраструктура

Ватикан має свою радіостанцію, яка мовить по всьому світу 47 мовами. Є тут і власний банк, який називається "Інститут релігійних справ". Окрім цього на території держави видається щоденна газета та друкований бюлетень. Є телефонний зв'язок і мережа передачі даних, якою управляє Дирекція телекомунікацій.

Також у власності Ватикану перебуває резервна електростанція. У майбутньому тут з'явиться сонячна електростанція, будівництво якої вже почалося.

Через те, що ця країна дуже маленька, більша частина її власності та інфраструктури знаходиться за її межами і розкидана по всьому світу. Сюди можна дістатися поїздом або автобусом з італійських міст. Залізнична гілка Ватикану коротша 1 км.

Вильоти звідси здійснюються з вертолітного майданчика – Ватиканського хеліпорту до римських аеропортів Ф'юмічіно і Чампіно, а також до Кастель-Гандольфо – заміської резиденції Папи Римського.

Культура

Культурна спадщина Ватикану окреслена у всесвітньому значенні історичної цінності колекції музеїв. Також особливу увагу приділяють таким закладам, як Ватиканська бібліотека, Сікстинська капела, собор святого Петра. Щоби побачити всю красу цих місць, варто купити квиток і відправитися у подорож.

Важливою частиною життя країни є паломництво та туризм. Папа проводить меси зі всесвітньою трансляцією на Великдень та Різдво.

Пам'ятки

Важливим моментом для туристів є відсутність власного аеропорту, тому здійснити переліт літаком без пересадки неможливо. Але тут для поєднання з Римом повноцінно функціонує вертолітний майданчик – Ватиканський геліпорт. Також дістатися Ватикан можна залізницею, яка представлена ​​гілкою італійської розв’язки.

Окрім основної визначної пам’ятки – собору святого Петра, обов’язково потрібно відвідати Апостольський палац, Священні гроти, Сікстинську капелу. Також цікавлять туристів Ватиканські сади, Леонінська стіна та архітектурна споруда Гротта-ді-Лурде.