Завантаження...

Держава-місто Ватикан

Ватикан флаг

Прапор

Ватикан герб

Герб

calendar
Столиця: Ватикан
user
Територія: 0,44 км²
cup
Мова: італійська, латинська
cup
Валюта: євро
cup
Населення: 825 чол.
cup
Телефонний код: +379
ISO Код країни: VA

Інфраструктура

ok round benefit 1
Літаки
not ok round benefit 1
Поїзди
not ok round benefit 1
Автобуси
ok round benefit 2
Екстренні служби
ok round benefit 3
Посольство
ok round benefit 4
Допомога Юриста

Держава-місто Ватикан

Про країну
Місцезнаходження
Кухня
Культура
Пам'ятки

Ватикан — це найменша держава у всьому світі, офіційно визнана на території Риму. На міжнародному рівні є допоміжною ланкою біля держави святого Престолу. У цьому Ватикан повністю суверенний і під керівництвом єдиного правителя — папи Римського. Заснований Ватикан у 1929 році, на території, яка до цього була мало заселеною та вважалася святим місцем.

Основним органом управління є губернатор, з адміністративним органом під керуванням Римської (Папської) курії. Склад Державного секретаріату займається поточними питаннями, а керує всім процесом Вселенський собор, єпископський синод і колегія кардиналів.

Прямого рейсу сюди немає, проте ви можете замовити авіаквиток до найближчого аеропорту, а звідти дістатися автобусом чи поїздом.

Країна знаходиться на північному заході Риму й займає Ватиканський пагорб. Державним кордоном з усіх боків є Італія. Загальна довжина лінії обмеження становить 3,2 км. Загальна територія держави займає лише близько 500 кв.км і більшою частиною межує з оборонною стіною. Географічно Ватикан розташований на протилежному від Риму березі річки Тібр і займає територію невеликого височини.

Загальна чисельність населення становить 800 осіб. 450 — це подані країни з місцем проживання. Інші є переселенцями або тимчасовими жителями, без права на громадянство. Також до громадянина може бути прирівняно подружжя або дітей, які проживають разом із громадянином Ватикану на його території.

Дивно, але країна, у якій живе трохи більше 800 людей, має власні кулінарні традиції. Люди, які живуть у Ватикані, дотримуються всіх традицій і канонів, ідентичних італійським.

Головною стравою є баклажанна запіканка із сиром Пармезан, а десертом — тірамісу з рікоттою. Також тут дуже люблять м’ясо, овочі, молочні продукти та цінують натуральні приправи.

Культурна спадщина Ватикану окреслена у всесвітньому значенні історичної цінності колекції музеїв. Також особливу увагу приділяють таким закладам, як Ватиканська Бібліотека, Сікстинська Капела, Собор Святого Петра. Щоби побачити всю красу цих місць, варто заздалегідь купити білет. Крім того, це допоможе вам заощадити.

Важливою частиною життя країни є паломництво та туризм. Папа проводить щоденні меси зі всесвітньою трансляцією на Великдень та Різдво.

Важливим моментом для туристів є відсутність власного аеропорту, тому здійснити переліт літаком без пересадки неможливо. Але тут для поєднання з Римом повноцінно функціонує вертолітний майданчик — Ватиканський геліпорт. Також дістатися Ватикан можна залізницею, яка представлена ​​гілкою італійської розв’язки.

Окрім основної визначної пам’ятки — Собору Святого Петра, обов’язково потрібно відвідати Апостольський палац, Священні гроти, Сікстинську капелу. Також цікавлять туристів Ватиканські сади, Леонінська стіна та архітектурну споруду Гротта-ді-Лурде.