Завантаження...

Італійська Республіка

Италия флаг

Прапор

Италия герб

Герб

calendar
Столиця: Рим
user
Територія: 302 073 км²
cup
Мова: італійська
cup
Валюта: євро
cup
Населення: 59 236 213 чол.
cup
Телефонний код: +39
ISO Код країни: IT

Інфраструктура

ok round benefit 1
Літаки
not ok round benefit 1
Поїзди
not ok round benefit 1
Автобуси
ok round benefit 2
Екстренні служби
ok round benefit 3
Посольство
ok round benefit 4
Допомога Юриста

Італійська Республіка

Про країну
Місцезнаходження
Структура населення
Віза
Рівень життя
Ціни
Кухня
Ціни на житло
Рівень безпеки
Заборони
Інфраструктура
Культура
Пам'ятки

Італія розташована в самому центрі Середземномор’я. Вона приваблює багатьох туристів завдяки великій кількості визначних пам’яток різних епох — від античності до Відродження. Проте культурна спадщина — це ще не все, що можна побачити в Італії. Вишукана кухня, свіже морське повітря, золотисті пляжі, барвисті пейзажі та місцевий колорит — тут кожен знайде собі щось своє.

З України дістатися Італії можна комфортабельним автобусом. Сьогодні придбати квиток можна досить дешево. Як правило, туроператор має кілька варіантів маршруту. Найшвидшим способом є авіапереліт. Сьогодні придбати авіаквиток можна навіть за кілька днів до вильоту. Якщо вам потрібний прямий авіарейс без пересадок, тоді варто підбирати квиток на літак Київ-Мілан або Київ-Рим.

Географічно Італія розташовується на Апеннінському півострові та омивається кількома морями — Лігурійським, Іонічним та Адріатичним. Країнами сусідами для Іспанії є такі країни, як Франція, Швейцарія, Австрія та Словенія. До складу держави входять острови Сардинія та Сицилія, а також низка дрібних територій. Ландшафт країни відрізняється багатою різноманітністю. Тут є як узбережжя з дрібним піском, і гірські місцевості. Саме скелі приваблюють багато туристів у зимовий період. Альпи та Апенніни вважаються ідеальним місцем для гірськолижного спорту. Головною відмінністю цієї держави є те, що тут знаходиться безліч вулканів. До діючих можна віднести такі вулкани, як Везувій, Етна та Стромболі.

У літній період температура досягає позначки +25 градусів. У зимовий період тут холодно, температура коливається від 0 до +4 градусів. Пляжний сезон починається в травні та закінчується в середині вересня.

За чисельністю населення Італія посідає 4 місце у Європі. Держава вважається однонаціональною, оскільки майже 95 % населення є італійцями. Щодо релігії, то більшість італійців віросповідають католицизм. Незважаючи на те, що церкву відокремлено від держави, вона є активним політичним учасником. Італія є густонаселеною країною. До більшої частини населення відносяться люди середнього віку — від 25 до 55 років.

Офіційною мовою є італійська. На півдні Італії добре розвинене сільське господарство. До міст мільйонників можна віднести Рим, Неаполь та Мілан. У структурі зайнятості перше місце посідає сфера послуг у туризмі. Другим за списком йде сільське господарство.

Італія належить до шенгенських країн, тому для того, щоби приїхати сюди, необхідно відкрити шенгенську візу в італійському посольстві. Однак для тих, хто має біометричний паспорт, діють інші правила — їм віза не потрібна.

Рівень життя Італії відповідає всім нормам, встановленим у європейських державах. Прожитковий мінімум становить близько 850 євро. Середній рівень заробітної плати сягає 1500–2500 євро на місяць. Найвищі заробітні плати у Венеції дорівнюють 2500–3000 євро. Найвища заробітна плата в лікарів, програмістів, державних службовців, менеджерів. Держава надає соціальні виплати для таких незахищених верств населення, як:

 • безробітні;
 • матері одиначки;
 • пенсіонери;
 • люди з обмеженими можливостями.

Наявність платного медичного страхування дає змогу повністю оплатити відвідування певного спеціаліста та низку процедур.

Ціни на товари та продукти трохи відрізнятимуться в різних районах. У південній частині Італії вартість різних товарів буде набагато нижчою, ніж у центрі або на півночі країни. Більша частина зарплати йде на оплату житла та комунальні послуги. Продукти харчування можна придбати за досить вигідними цінами:

 • молоко 1 євро;
 • фрукти від 1 до 3 євро;
 • яйця 3 євро;
 • цукор 2 євро.

Щодо одягу, то звичайні речі (не брендові) можна придбати досить дешево. Футболки від 10 євро, джинси 50 євро, сукня 25 євро.

Поїсти італійську піцу в кафе можна за 10 євро. Повноцінний обід у ресторані коштуватиме 20–30 євро.

Ціна на авіатур залежатиме від кількості днів. Крім того, є можливість вибрати рівень комфорту при перельоті, зупинившись на економ або бізнес класі.

Про неповторну італійську кухню відомо багато. Нерідко туристи вирушають до Італії для того, щоби скуштувати традиційні італійські страви, відомі на весь світ. Розташування держави близько до моря визначає те, що італійська кухня багата на блюда з морепродуктами. Неймовірно смачний рибний суп із різних сортів риби здатен закохати практично кожного мандрівника, який його спробує. Приїхавши до Італії, обов’язково потрібно спробувати справжню піцу, адже саме тут її батьківщина. Велика різноманітність сирів дає змогу зробити практично будь-яку пасту унікальною. Також однією з найпопулярніших страв є сирний суп. Що стосується десертів, то обов’язково варто спробувати тірамісу та сицилійський торт.

Велика кількість італійців живе в житлі, що орендується. За оренду житла за місяць йде від 600 до 1000 євро. Купити власну квартиру чи будинок може далеко не кожен італієць. У середньому один квадратний метр буде коштувати від 5 до 10 тисяч євро. Це досить дорого, тому місцеві жителі вважають за краще взяти житло в оренду. Досить дорого коштують комунальні послуги — загальна сума на місяць становитиме 1000 євро. Зняти номер у готелі можна від 40 до 150 євро. Вартість номера залежатиме від умов у готелі, а також від розташування готелю.

Італія, як і інші розвинені країни, є безпечною для туризму. У самій державі були випадки тероризму й пов’язані з політикою держави. Дрібні злочини все ж таки іноді відбуваються й можуть стати проблемою або неприємністю для неуважних туристів. Тому мандрівникам варто пам’ятати, що в Італії іноді трапляються кишенькові крадіжки, тому не варто залишати свої речі, багаж без нагляду. Також не варто нікому говорити про те, які суми ви маєте.

Перед тим, як вирушити до Італії, необхідно заздалегідь ознайомитися зі звичками та традиціями корінних жителів. Це дасть змогу вам сформувати власне враження про країну та уникнути неприємних ситуацій, тому в Італії не варто:

 • торкатися овочів та фруктів голими руками;
 • запивати їжу кави. Італійці вважають, що кава благотворно впливає на процес травлення й тому п’ють його лише після їжі;
 • зробити замовлення та не сплатити його відразу. У деяких закладах існує система повної оплати до їди;
 • чекати особливої ​​уваги від працівників ресторанів та магазинів. Італія дуже популярне туристичне місце, тому приділити кожному туристу увагу персоналу не може просто фізично.

Успіхом великого туристичного потоку в Італії є ефективна модернізована інфраструктура, що охоплює всю країну. Доступні ціни, продумана безпека, частота рейсів, сучасні комфортні умови та модернізація — це основні характеристики італійської транспортної системи. Саме ці складові сприяють туристичному потоку. Сьогодні в Італії працює майже 133 аеропортів.

Залізничний транспортний зв’язок у сучасній Італії дуже добре розвинений. Поїзди, які курсують здебільшого комфортабельні та сучасні. Усередині країни ходять швидкісні поїзди, приміські та місцеві. Щодо автобусного транспорту, то він є дуже популярним і до того ж недорогим видом транспорту. Він вважається улюбленим засобом пересування серед туристів, так і місцевих жителів.

Завдяки великій протяжності берегової лінії Італії також розвинений і морський транспорт. Цей вид транспорту має величезну роль як у зовнішніх, так і у внутрішніх перевезеннях. Загалом тут налічується близько 144 порти. Переправа на поромі — один із найкращих способів помилуватися морською красою Італії.

Італійці вважаються найбільш товариським і життєрадісним народом. Корінні мешканці завжди дуже емоційні під час розмови зі своїм співрозмовником. Їх ранок завжди починається з чашечки смачної кави. Оскільки Італія є родоначальницею римської імперії та цивілізації, кожен італієць у глибині душі трепетно ​​зберігає свою культурну спадщину та історію. Культура виявляється в музиці, їжі, мистецтві, архітектурних спорудах та традиціях. Однією з найголовніших цінностей для італійців є сім’я. Регулярні зустрічі в родинному колі серед мешканців Італії є нормою. Католицизм — головна релігія, яка формує ставлення до життя та спосіб мислення місцевого населення.

Італія є основоположницею великої кількості стилів у архітектурі: бароко, ренесанс тощо. Ватикан, Флоренція, Рим — усі ці міста відчиняють двері у світ всесвітньо відомих музеїв. Також ця країна стала домівкою для великої кількості брендів та будинків моди. Найголовніші свята в італійців — це релігійні події (Великодень та Різдво).

Такої великої кількості різних музеїв, соборів, палаців, найдавніших пам’яток, як у Італії, немає в жодній країні світу. Якщо все це поєднати з національною кухнею, кліматом, культурою та темпераментом місцевих жителів, то подорож саме до цієї країни залишається пріоритетом у списку тисяч туристів. Італія — це могутній Стародавній Рим, повна романтики Венеція, сучасний Мілан та чудова Тоскана. Тут розташовано безліч різних визначних пам’яток, побачивши які ви точно не залишитеся байдужими:

 • Колізей. Величезний наполовину зруйнований амфітеатр, який був зведений до н.е., є символом Римської Імперії. Безперечно, він є одним із найбільших архітектурних споруд в історії Італії;
 • Долина храмів. У Сицилії саме там розташовується прекрасна долина, що складається з давніх храмів;
 • Пізанська вежа. Напевно, ви чули про вежу, яка дивним чином стоїть під нахилом. Розташовується споруда в місті Піза та є візитною карткою Італії;
 • Сікстинська Капела. Проект талановитого італійського скульптора, архітектора Мікеланджело. Чудова споруда зі скульптурами, балконами та вишуканим внутрішнім оздобленням.