Східна Республіка Уругвай
Загальна інформація
-
Столиця: Монтевідео
-
Територія: 176 215 км²
-
Мова: іспанська
-
Валюта: уругвайське песо
-
Населення: 3 407 213
-
Телефонний код: +598
-
Код країни: UY
Інфраструктура
Східна Республіка Уругвай
Про країну
Уругвай – країна в Південній Америці, відома великою кількістю зелених насаджень і безліччю чистих пляжів. Тут на туристів чекають історичні та природні пам'ятки, ресторани та зони відпочинку.
Держава вважається унітарною, яка також є членом ООН, СОТ і входить до складу спільного ринку країн Південної Америки.
Столицею є Монтевідео – найбільше місто країни, що вважається адміністративним центром. Уругвай – найбагатша, найбезпечніша, демократична держава, а також найменш корумпована серед країн Латинської Америки.
Спочатку сучасний Уругвай був у складі Іспанії, губернаторстві Ла-Плата і був самостійним населеним пунктом, називаючись "Східним берегом" до 1815 р. та "Східною провінцією" – після 1815 р.
У 1828 р. було проголошено незалежність, а 1830 р. держава стала називатися Східною Республікою Уругвай. До населення території Уругваю іспанцями тут проживали індіанці.
Авіапереліт з Києва до Уругваю займе приблизно 16 годин, якщо рейс прямий. Але найчастіше маршрут передбачає пересадки в Європі та Африці. Придбати квиток за вигідними цінами ви можете на нашому сайті. Онлайн-помічник дозволить вибрати подорож на необхідні дати. Авіаквиток можна забронювати заздалегідь, це швидко і зручно, що дозволяє заощадити час на пошуки потрібного маршруту.
Розташування
Східна Республіка Уругвай розташована на узбережжі Атлантики. Північна частина межує із Бразилією, західна – з Аргентиною. Територія країни здебільшого відрізняється горбистістю, а південна частина – низовинами, які продовжують аргентинську пампу, степову зону у південно-східній частині. Берегова частина країни відрізняється низовиною, лагуною. Найвищою є гора Катедраль, її висота – 514 м.
В Уругваї понад десять островів, які є курортними та заповідними зонами. Клімат є субтропічним, океанічним. У липні середній температурний показник становить +10-12°C у середині літа та +22-24°C – у середині зими.
Під час памперо – штормових холодних вітрів, температура повітря на короткий час знижується в середньому на 5°C, іноді в цей період випадає іній.
Протягом року випадають опади 1000-1200 мм у південній та північній частині, на височинах. Максимум опадів випадає в осінній період.
Структура населення
Населення Уругваю становить майже 3,5 млн осіб. Середня тривалість життя чоловіків становить 73 роки, жінок – 80 років. У містах проживає понад 90% населення, 98% мешканців є грамотними.
Офіційна мова – іспанська. Регіон, який ближче до Бразилії відрізняється міксом іспанської та португальської мов. Також тут на середньому рівні знають англійську.
В Уругваї переважає біла раса, 88% населення – європейці, серед них також зустрічаються представники вірменської, єврейської, арабської національностей. Близько 8% мешканців є метисами та 4% – мулатами.
У сенсы релігії найбільший відсоток серед католицької конфесії – понад 47%, понад 10% – протестанти, трохи більше ніж 20% не відносять себе до якоїсь релігії.
Корінним населенням є індіанці чарруа. З початку ХІХ ст. Уругвай вважався малонаселеним регіоном Південної Америки. У ньому проживало лише 50 тис. осіб. Наприкінці XIX-початку XX ст. сюди масово емігрували європейці.
Віза
Для відвідування Уругваю українцям потрібна віза. Отримувати її потрібно заздалегідь. У середньому термін розгляду подання заяви на візу становить близько місяця.
Туристична віза дійсна три місяці з моменту її отримання. Можна також оформити одноразову візу, що діє місяць. Віза оформлюється у два етапи – отримання дозволу на в'їзд (видається імміграційним департаментом Уругваю) та отримання самої візи.
Для отримання дозволу на в'їзд до країни необхідні такі документи:
- закордонний паспорт та особисті дані заявника;
- кольорова або чорно-біла фотографія розміром 3х4 (має бути зроблена не раніше, ніж за пів року до подання заяви на візу);
- анкета з підписом заявника, мова оформлення анкети – іспанська, англійська чи російська;
- на дітей потрібно надати нотаріально-завірену копію свідоцтва про народження та згоду, завірену нотаріусом для тих дітей, які подорожують із одним із батьків;
- копія авіаквитків в обидва кінці;
- декларація про те, що заявник не залишатиметься в країні на ПМП;
- бронь готелю з підтвердженням, якщо подорож туристична та запрошення від приватної особи/керівника, якщо подорож приватна або робоча.
Консульство також потребує надання заявника додаткових документів. Отримавши позитивну відповідь, необхідно отримати у консульстві реквізити на оплату консульського збору. Візу вклеюють у паспорт заявника.
Спеціалісти сервісу SkyBooking надають консультативну допомогу в отриманні віз будь-якого типу. Це дозволяє нашим клієнтам максимально заощадити час та сили на необхідні формальні процедури.
Рівень життя
В Уругваї один із найвищих рівнів життя. Ця країна вважається однією з найрозвиненіших у Південній Америці, а й у світі. Середня зарплата тут становить 850$ на місяць, а мінімальна – 450$/місяць, що робить державу також лідером за рівнем задоволеності життям серед місцевого населення.
Річна процентна ставка складає 0,01%. Середній прожитковий мінімум на двох осіб на місяць становить 800$. Також в Уругваї високо розвинений рівень медичного обслуговування. Доступ до висококласної медицини має кожен уругваєць. Більшість сучасних медичних закладів перебувають у столиці. Також у країні один із найнижчих рівнів смертності в Південній Америці.
Ціни
В Уругваї ціни в середньому такі, як і в інших країнах Америки. На стандартні продукти вони приблизно такі:
- вода – 0,80$
- хліб – 1,25$
- рис – 1$
- яйця – 1,70$
- яблука – 1,45-1,50$
- банани – 1,50$
- апельсини – 0,85$
- помідори – 1,58$
- картопля – 1,10$
Обід у недорогому закладі коштуватиме в середньому 10$, поїсти в ресторані середнього рівня можна приблизно за 35$ за двох. У МакДональдсі – від 5$. Чашка кави коштує приблизно 2$.
На одяг ціни приблизно такі:
- брендові джинси – 60$
- плаття – 35$
- кросівки – 75$
- аксесуари – від 3-5$, футболки/майки – від 15$
Кухня
Національна уругвайська кухня поєднує в собі кухні аргентинців, бразильців, креолів, індіанців, а також європейців, особливо італійців. Тому тут популярні такі страви, як паста, піца та різна випічка.
Також популярні іспанські десерти – бісквіти, тортики, тістечка. Ще тут незвичайна подача виробів із пшениці та фруктів – вони подаються в цукрі та смажені.
Головний напій – йєрба мате – з листя парагвайського дерева. Популярні також різні сири, часниковий хліб, оладки з овочів, кабачки, омлети та мариновані гриби. Також тут люблять шпинатні пироги та салати.
Ціни на житло
Оренда житла залежить від багатьох факторів – місце розташування, умови, кількість кімнат і т. д.
Купити квартиру в центрі міст можна за 1611 м2, в спальних районах - за 1425 м2. Комунальні послуги (світло, опалення/кондиціювання, вода та вивіз сміття) обійдуться в середньому в 95$.
Одна ніч у хостелі коштує 27$, у тризірковому готелі – від 60$, у п'ятизірковому – від 177$. Вартість ночівлі залежить також від розташування готелю, його рівня та послуг.
Рівень безпеки
Найбільш безпечним містом в Уругваї є столиця Монтевідео. Але варто також пам'ятати, що найнижчий рівень злочинності в центральній частині міста. Найпопулярнішим порушенням закону є крадіжки, особливо кишенькові пограбування. Тому на вулицях будьте уважнішими. Не носіть з собою великі купюри грошей і не демонструйте великі суми готівки у громадських місцях, щоб не спокушати грабіжників.
Загалом у Монтевідео чотири основні зони за кількістю злочинів. Особливо небезпечними вважаються зони третя та четверта, тут відбувається більша кількість тяжких злочинів. Загалом Уругвай увійшов до 40 найкращих країн світу, зокрема й за показниками безпеки.
Заборони
Уругвай є демократичною країною, тому заборон та обмежень, окрім прописаних у законах, тут не так багато. Туристи здебільшого почуваються комфортно, місцеві жителі налаштовані доброзичливо та відкрито до мандрівників. Для відвідування Уругваю сьогодні не потрібна обов'язкова вакцинація від Covid-19, але потрібний негативний ПЛР-тест. Для відвідування країни також потрібна медична страховка. На територію країни заборонено ввозити будь-які рослини, насіння, овочі та м'ясні продукти.
Щоб не потрапити в прикрі ситуації, в Уругваї не варто критикувати національну збірну з футболу, обговорювати країну, порівнюючи її з Аргентиною. Також шанобливо ставтеся до навколишнього середовища, не сміт довкола. Тут багато уваги приділяється екології.
Інфраструктура
В Уругваї розвинена транспортна інфраструктура. Найбільший аеропорт Карраско розташований за 5 км від Монтевідео. З нього легко дістатися до міста громадським транспортом – автобусами, а також таксі та автомобілем.
Авіарейс в Уругвай з України буде з пересадкою в Аргентині, Бразилії або Іспанії. Літак також робитиме дозаправку паливом, якщо виліт із Європи. Дешево придбати квиток можна за допомогою нашого сервісу.
Залізничний вузол також є у Монтевідео. Залізниця в Уругваї була побудована в 1867 р., кошти виділила Великобританія. Зі столиці можна дістатися до інших міст та населених пунктів. Однак цей вид транспорту тут не такий популярний. Іноді найшвидший і найдешевший спосіб потрапити в інші місця країни – це внутрішні авіарейси та автобусні перевезення.
У Уругваї є міжнародний автовокзал – Tres Cruces. Розклад автобусних маршрутів можна переглянути онлайн, на сайті автовокзалу. Також онлайн можна придбати квиток без пересадок.
У країні є великий морський порт, з якого вирушають пороми міжнародні напрями.
Серед місцевих жителів популярні автомобілі та мотоцикли, рух тут правосторонній. У столиці часто можна спостерігати і візки із запряженими кіньми. На них їздять працівники зі збору сміття, які збирають містом відходи та відвозять на переробку.
Культура
Культура країни поєднує в собі звичаї та традиції європейців, зокрема іспанців, італійців, французів, німців, росіян, українців, болгар тощо, а також представників африканських та азіатських країн. В Уругваї є популярне національне свято – Карнавал, яке триває більше місяця взимку, вважаючись найдовшим карнавалом у світі.
На вулицях міста влаштовують різні вистави та ходи, найяскравіші святкування відбуваються у столиці. Особливо популярні акробатичні трюки, танці, музичні та театральні шоу.
Також культура відбивається у музиці, літературі, театрі та спорті. Найбільш популярним видом спорту країни є футбол. Місцеві дуже люблять і шанують цей вид спорту. Уругвайська збірна стала першою в історії чемпіонату світу з футболу. Жителі Уругваю навіть відзначають цей день, який включено до календаря національних свят, 16 липня – День перемоги на чемпіонаті світу з футболу.
Пам'ятки
Уругвай – яскрава країна. Але історичних чи культурних об'єктів тут не так багато, більше все ж таки природних пам'яток – різних національних парків та заповідників.
Одним з таких є Національний парк Кабо-Полоньо, розташований на узбережжі Атлантики, а також Національний парк Санта-Тереза, який знаходиться у східній частині країни. У цьому парку ви знайдете чисті піщані пляжі, заповідник з декількома видами тварин, зону для кемпінгу, оранжерею з різними видами флори.
У парку Кабо-Полоніо на вас чекають пляжі з красивим великим камінням, різноманітність дерев, чагарників, піщані пустелі – відмінні місця для красивих фото. Можна насолоджуватися чудовим ландшафтом та фауною, яка представлена морськими котиками та левами, пампасними оленями та іншими тваринами. Створено парк ще 1942 р.
У столиці Монтевідео варто обов'язково відвідати Сьюдд-В'єху – це найстаріша частина столиці. Тут зосереджені урядові будівлі, різні музеї, банки, культурні центри, ресторани, бари, кафе та нічні клуби.