Завантаження...

hero

Республіка Сан-Марино

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби

Республіка Сан-Марино

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
other
Пам'ятки

Про країну

Республіка Сан Марино – це одна з найменших гірських держав у всьому світі, столицею якої є місто Сан-Марино. Воно з усіх боків оточене Італією, яка є його єдиним сусідом. Історично воно є досить давнім і водночас незалежним. Валюта країни – євро, але вона має право на її емісію й може карбувати власні монети.

За даними ООН, тут проживає близько 16% мігрантів з усього світу. Щоби дістатися сюди, можна купити авіаквиток до найближчого аеропорту за допомогою сервісу SkyBooking, звідки ходять автобуси.

Розташування

Географічно країна розташована на схилі гірського масиву, що формує її рельєф. Загальна площа території – лише 61 км2. Майже 80% з яких – це скелясті масиви гір Монте-Тітано. А для обробітку земель залишається лише трохи більше 16%. Біля підніжжя гір розкинулася піднесена рівнина Апеннін і кілька сіл зі старовинними замками.

Субтропічний вологий клімат сприяє досить помірним температурним показникам. Взимку тут тепло, не нижче за -4°С, хоча вночі може бути і -6°С. А влітку значення наближається до +24°С, але через те, що країна знаходиться досить високо над рівнем моря, то тут ніколи не буває спекотно. Основна частина опадів припадає на осінь-зиму. Сніг буває вкрай рідко й довго не затримується.

Структура населення

Загальна кількість жителів цієї маленької країни становить 34 159 осіб. Більше половини населення належать до середньої вікової категорії – від 15 до 64 років. При цьому середній вік жителів Республіки становить лише 39 років, а середня тривалість життя – 81 рік.

До корінного населення належить 80%. Решта 20% – італійці. Однак багато громадян проживають за кордоном. Більшість із них обрали Італію, Францію, США або Аргентину.

Отримати громадянство може кілька категорій жителів:

  1. Дитина, чиї батьки є громадянами Сан-Марино, або діти, яких усиновили громадяни країни.
  2. Дитина, один із батьків яких громадянин Сан-Марино після 18 років.
  3. Дитина, у якої не встановлено громадянство батьків.

Також громадянство можна отримати в шлюбі або після 30 років проживання на території Республіки. Місцева влада піклується і про іммігрантів. У них практично немає обмежень у правах, порівняно з місцевими жителями.

Віза

Сан-Марино не входить до Європейського Союзу. Однак оскільки ця Республіка повністю розташована на території Італії, то власникам біометричного паспорта віза не потрібна. Тим, у кого все ще закордонний паспорт старого зразка, потрібно звернутися в посольство Італії. Там оформлять відповідні візи.

Рівень життя

Незважаючи на те, що Сан-Марино тісно пов'язане з Італією, рівень життя в них усе ж таки відрізняється. У Республіці він набагато вищий.  Це пов'язано з короткою системою управління в економіці. Сан-Марино отримує дохід, надаючи банківські та фінансові послуги, розвиваючи туризм і дрібні підприємства. При цьому якщо одна з цих галузей починає занепадати, то в максимально короткі терміни система змінюється таким чином, щоб звести збитки до мінімуму. Тому багато бізнесменів прагнуть інвестувати в підприємства саме тут, бо відчувають певні гарантії від місцевої влади.

Ціни

Ціни на продукти тут досить варіабельні. Якщо говорити про місця громадського харчування, то все залежатиме від обраного вами ресторану. Наприклад, пообідати в недорогому ресторані коштуватиме 14€, а похід у McDonald's – лише 6€. У середньому вечеря в пристойному ресторані на двох коштує близько 56€. Продукти в супермаркетах також недешеві. Молоко коштує не менше 1€, а буханець хліба – близько 2€. Непоганим способом заощадити стане купівля продуктів на ринку. Особливо це помітно в цінах фруктів і овочів. Різниця в ціні може доходити навіть до 3€.

Кухня

Особливістю місцевої кухні є подібність до італійської, що обумовлена близькістю її розташування, але Сан-Марино має безліч власних унікальних страв та продуктів. Головною є паста з нутом та кролик, смажений із фенхелем.

П’яда – це місцевий хліб, національна гордість. А щодо десерту, то тут їх кілька: різдвяний пиріг бустренго, вафлі з фундуком та праліне – верретта, тушковані в червоному вині вишні, для подачі яких використовують білий хліб – zuppa di ciliegie.

Ціни на житло

Житло в Сан-Марино дороге. Оренда однокімнатної квартири за межами центру коштує від 396€. Трикімнатні апартаменти в цих же районах обійдуться вам щонайменше на 55€ дорожче. У центрі ціна на оренду підвищується до 545€-590€ відповідно. Також варто враховувати вартість комунальних послуг. Вона становить близько 90€ на місяць. Однак усе залежить від розміру вашої житлоплощі. Оскільки в Сан-Марино постійно приїжджають туристи або іммігранти, то частіше тут можна саме орендувати житло, а не купити. При купівлі вартість квартир і будинків перевищує ціни по Європі.

Рівень безпеки

Сан-Марино – одна з найбезпечніших країн Європи, оскільки тут дуже низький рівень злочинності. Однак врахуйте, що в країні дуже багато туристів та іммігрантів. Це підвищує ризик дрібних крадіжок і шахрайства. Не варто нехтувати загальними правилами безпеки. Якщо ви бронюєте екскурсії або трансфер, то робіть це тільки через офіційні джерела. Також не потрібно зайвий раз демонструвати свої фінансові можливості. Дорогі прикраси будуть доречні, наприклад, на званій вечері в хорошому ресторані, але не на звичайній прогулянці. Якщо є можливість, то скористайтеся сейфом у готелі.

Заборони

У Сан-Марино немає особливих традицій або заборон, які обов'язково потрібно знати туристам. Місцеві звичаї мало чим відрізняються від італійських. Однак місцеві можуть вважати поганим тоном зайве показне марнотратство. Зовнішній вигляд і поведінка мають бути доречними в кожному окремому випадку.

Тим, хто вперше хоче відвідати Республіку, не варто сподіватися на успішний шопінг. Ціни на речі тут дуже високі. До того ж, товари не завжди оригінальні, часто можна побачити підробки відомих брендів. Однак тут не прийнято торгуватися. Незалежно від ваших доводів, продавець не стане знижувати початкову вартість товару.

Інфраструктура

Інфраструктура в Республіці Сан-Марино не надто розвинена. Тут немає власного аеропорту. Якщо ви віддаєте перевагу подорожувати літаком, то доведеться купувати авіаквиток до одного з аеропортів Італії, а потім добиратися до карликової країни в інший спосіб. Туристи часто обирають місто Ріміні. Воно розташоване всього за 25 км від Сан-Марино, і звідти зручно добиратися як автобусом, так і легковим автомобілем. Залізниця також відсутня. Єдина гілка постраждала за часів Другої світової війни і все ще не відновлена.

Громадського транспорту тут також небагато. У Сан-Марино прокладений лише один автобусний маршрут. Іншого виду транспорту тут немає (ні маршруток, ні тролейбусів і трамваїв). Якщо ви хочете дістатися до більш віддаленого місця, то можна скористатися послугами таксі. Їхній автопарк складається всього із семи машин, тому часто вільного авто немає. Порятунком для туристів і місцевих жителів став фунікулер. Він їздить із вершини гори Монте-Тітано.

Пам'ятки

Обов’язково потрібно відвідати вежу Монтале, музей курйозів та музей зброї, палаццо Публіко, вежу Гуаїта та вежу Ла Честа. У цій крихітній країні переважає свобода та досконалість у кожній деталі. Історичні будівлі тут збереглися в ідеальному стані й завжди готові приймати гостей. Перед тим, як купити квиток, визначтеся, які місця ви хочете відвідати і скільки часу це у вас займе. Краще відразу скласти маршрут, щоби не гаяти часу.