Завантаження...

hero

Республіка Перу

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Республіка Перу

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Як туристична країна, Перу цікаве мандрівникам насамперед своїми загадками. Історичні таємниці стародавніх цивілізацій вже протягом десятків років не можуть пояснити навіть найвидатніші вчені. Навіть найдосвідченіші туристи здивовано застигають перед унікальними архітектурними спорудами.

Досі ніхто не може пояснити, як не розвинені технологічно індіанські племена могли так кропітливо, без жодної щілини, укласти в піраміду багатотонні брили. Звідки у них з'явилися знання до створення найточніших астрономічних приладів, зібраних у цілу доісторичну обсерваторію? Як дикі аборигени зуміли без жодної геометричної помилки нанести на плато Наска багатокілометрові малюнки? Ці та багато інших таємниць тягнуть сюди мандрівників з усієї планети.

Крім незрозумілих загадок, цей край може похвалитися унікальною природою і найбагатшою екосистемою, глибокими, захоплюючими подих, каньйонами і непрохідними незайманими джунглями. Засніжені гірські вершини та найкрасивіші сонячні пляжі Тихого океану – країна вражає своєю різноманітністю та пишнотою. Кожен турист знайде тут свої незабутні враження.

Найзручніші та найшвидші способи дістатися з України до Перу, купивши квиток за допомогою сервісу SkyBooking:

  1. На автобусі – до Кишинева, а звідти – літаком до Ліми.
  2. Купити авіаквиток на прямий рейс без пересадок з Києва до столиці Перу Ліми, час у дорозі – 28 годин.
  3. Авіарейсом із Борисполя до Ліми через Монако та Монреаль, загальний час авіаперельоту – 32 години 30 хвилин.

Розташування

Перу – третя за розмірами країна в Латинській Америці, адміністративно поділена на 25 окремих районів, а географічно її площу поділяють чотири природні регіони. Перший на місцевому діалекті називається кіста, до нього належить прибережна зона країни. Майже весь рік тут зберігається зручна для життя температура, коливання – рідкісні і незначні, від +16ºС до +25ºС.

У регіоні кістка досить мізерна рослинність, але дуже різноманітний і незвичайний тваринний світ, її населяють і рожеві фламінго, і пінгвіни, і навіть морські леви. Тільки на цій території, в яку входить і столиця Ліма, випадає дуже рідкісний на планеті вид опадів – найдрібніша мряка чи гаруа, як називають її місцеві жителі. Гаруа утворює неймовірно щільний туман, який суттєво ускладнює життя міському населенню.

Другий природний регіон – територія гірської системи Анд чи сьєра. Перепад температур тут набагато ширший – від +5ºС у зимовий час до +20ºС – у літній період, сильної спеки, як і холодів, у зоні сьєри не буває.

На висоті 3500 м знаходиться високогірний регіон – пуна. Для цієї зони характерними є суворі кліматичні умови з різкими добовими перепадами температури, коли вдень може бути +28ºС, а вночі стовпчик термометра падає до -12ºС. Зледенілі гірські вершини, часті лавини, круті схили – місце ідеально підійде любителям активного екстремального відпочинку.

Четвертий географічний регіон країни сельва знаходиться в долині могутньої річки Амазонки. Тут цілий рік тримається спекотний і вологий тропічний клімат, мешкають рідкісні на планеті види рослин, тварин і комах. Сельва – це справжня знахідка для знавців та любителів флори та фауни, зоологів та біологів.

Структура населення

Чисельність населення Перу становить трохи більше 34 млн людей. Більшість перуанців проживає біля узбережжя океану в природній зоні кістки – 58% жителів країни, тут фіксують активний приріст. Близько 28% живуть у гірському регіоні сьєри, але тут кількість останніми роками поступово скорочується. На третьому місці територія сельви – близько 14%, район інтенсивно розвивається, кількість мешканців зростає швидкими темпами.

Загальний річний приріст країною – 1,5%. Середня тривалість життя – 74 роки, чоловіки – 72 роки, жінки – 77 років. Відсоткове співвідношення населення за статевою ознакою: чоловіки – 49,2%, жінки – 50,8%. У Перу дві офіційні мови – іспанська та кечуа. Релігійні конфесії: католики – 75%, протестанти – 15%, інші релігії – 5,1%, атеїсти – 4,9%.

Етнічний та расовий склад держави:

  • метиси – 61%;
  • кечуа - 21,1%;
  • білі – 6,1%;
  • афроперуанці – 3,4%;
  • аймару – 2,5%;
  • корінні племена – 2,2%.

Віза

Для туристичних поїздок до Перу терміном до 183 днів громадянам України віза не потрібна. Необхідний закордонний паспорт, термін дії якого не закінчується до дня завершення подорожі. Реєстрація здійснюється в аеропорту після прильоту в Латинську Америку.

Рівень життя

Перу – це більше аграрна країна, але з дуже розвиненою гірничодобувною промисловістю. Останнім часом активно розвивається і обробна промисловість. Тому, порівняно з сусідами по материку, це досить розвинена і перспективна держава з нормальним рівнем життя. ВВП на душу населення у 2020 р. становив – 6126$.

За даними на квітень 2022 р., офіційна мінімальна зарплата склала 242$, середня заробітна плата – 434$. Середній показник у висококваліфікованих працівників підприємств – 1100$. Рівень безробіття – 7,2%, реальний прожитковий мінімум – 285$.

Ціни

Харчування в Перу коштує відносно дешево, причому як у супермаркеті, так і в ресторані. Середній чек у простому кафе за обід із трьох страв становить не більше 3$ на одну особу, повноцінна вечеря на двох із пляшкою вина у ресторані середнього класу – 18-20$. Набір McMeel у МакДональдс або схожій закусочній – 4$.

Середні ціни на продукти в супермаркетах Перу:

  • хліб – 2$
  • яйця – 2$
  • молоко – 1$
  • рис – 1$
  • картопля – 1,1$
  • сир – 5$
  • курка – 5$
  • пиво – 2$

Орієнтовна вартість одягу у перуанських магазинах:

  • джинси – 40-50$
  • сукня – 35-40$
  • кросівки – 70-80$
  • шкіряне взуття – 70-100$

Кухня

У гастрономічному сенсі на перуанцях сильно позначилися європейські традиції, проте вони зуміли зберегти і свою самобутність. Кухня в країні досить різноманітна залежно від району перебування, але є й певні національні стандарти. М'ясо перуанці їдять будь-яке. Риба і морепродукти найбільш поширені в долині Амазонки. Картоплю люблять абсолютно в будь-якому регіоні.

Мандрівникам у Перу варто скуштувати такі страви:

  • карапулькра – сушена різана картопля з курячим філе, свининою та насінням соняшника;
  • супа ля креолу – з овочів, яловичини з локшиною, яйцем і молоком;
  • пачаманка – смажене на розпеченому камені асорті з різних видів м'яса;
  • куї – мариноване особливим способом і смажене на рожні невелике місцеве поросятко.

Ціни на житло

Перу – дуже популярна туристична країна, тому вартість оренди житла тут не дешева. Знімати квартиру вигідніше на тривалий термін, у перерахунку ціна за подобову оренду буде на порядок вищою. Наприклад, вартість окремого будиночка з трьома кімнатами у Священній Долині – 350-450$ на місяць, а однокімнатна квартира в центрі на той самий термін коштуватиме 400-500$. При подобовій оренді ціна такої квартири починається від 30$. Якщо запланована коротка подорож до одного тижня, то в цьому випадку економніше жити в готелі.

Розкішні готелі є лише у Лімі та Куско, ціни там стартують від 100$ за ніч. За межами цих міст туристам, як правило, пропонуються скромні, але цілком комфортні готелі, в яких двомісний номер зі сніданком обійдеться у 50-60$. Продаж житла у центрі починається від 2000$ за 1 м2, на околиці міста – 1200$. У невеликих населених пунктах із менш розвиненою інфраструктурою вартість житла, природно, нижча – від 500-600$.

Рівень безпеки

За європейськими стандартами рівень безпеки в Перу вважається дуже низьким – щогодини тут реєструють 12 злочинів, включаючи пограбування та напади з обтяжливими обставинами. Причому щороку статистика збільшується приблизно на 18%. У 2020 р. було зареєстровано 79 920 різних злочинів, а в 2021 р. їх стало вже 94 789. Хоча тяжкі злочини більшою мірою стосуються лише місцевого населення, туристам також слід виявляти обережність.

Не слід гуляти по сумнівних віддалених кварталах – як уночі, так і вдень. Не потрібно носити із собою великі суми, а в номері готелю краще тримати гроші у сейфі. У багатолюдних місцях варто побоюватися злодюжок та аферистів, які пропонуватимуть купити у них будь-які товари прямо на вулиці.

Заборони

Особливих заборон, наприклад, пов'язаних з релігією, у Перу немає, але є певні правила поведінки, яких рекомендуємо дотримуватися туристам. Перуанці чомусь не люблять білі кросівки та традиційні строкаті гавайські сорочки – їх краще не одягати. Під час спілкування з місцевим населенням не потрібно обговорювати політику, проблеми в країні, корупцію чи рівень злочинності. Перуанці дуже люблять свою батьківщину і болісно ставляться до її недоліків.

Не слід називати індіанців індіанцями, правильно говорити – корінні народи. Дуже обережно слід підходити до релігійних тематик, перуанці дуже побожні, і кожен житель ревно ставиться до своєї релігії. Взагалі не можна торкатися теми наркотиків, оскільки в країні це велика проблема, яка торкнулася багатьох мешканців.

Інфраструктура

Через складний гористий рельєф Перу, в багато населених пунктів можна дістатися тільки літаком. Практично в кожному великому місті є аеропорт для внутрішнього переміщення країною, замовити та купити квиток у багатьох готелях туристи можуть телефоном. Залізниця – один з найдешевших видів транспорту, тому поїзди зазвичай переповнені, і поїздка на них буде не дуже комфортною. Крім того, розклад практично не дотримується.

Крім літака, недорогий та зручний спосіб для поїздок без пересадок з одного міста до іншого – автобуси. На міжміських лініях працюють цілком комфортабельні та безпечні транспортні засоби. Купити квиток можна безпосередньо на станції або замовити у місцевій туристичній агенції.

Міськими автобусами у Перу досвідчені мандрівники намагаються не користуватися. Всі вони, як правило, дуже старі та повільні, а крім того, завжди переповнені місцевими жителями. Посадка та висадка проводиться практично в будь-якому місці, а зупинити такий автобус можна просто помахом руки прямо посеред вулиці.

Для туристів найоптимальніший вид транспорту містом – це таксі, вартість поїздки буде дещо вищою, ніж на автобусі, зате швидше та безпечніше. Головне, не брати машину біля бордюру, а замовляти телефоном у ліцензованій фірмі. Однак про ціну все одно краще домовлятися заздалегідь, щоб уникнути непотрібних конфліктів.

Культура

Сучасна перуанська культура є сумішшю з європейських цінностей та індіанських звичаїв. Хоча у низці регіонів більше і переважають самобутність корінних народів, відбиток іспанських традицій часів колонізації видно неозброєним оком. Споконвічно ж індіанська культура тут поділяється на кілька видів, залежно від конкретної етнічної групи, оскільки протягом століть на цих землях проживали хоч і схожі, але відокремлені племена.

Перші поселення почали утворюватися на цих територіях ще у 10 тис. до н. е., переважно вони мешкали в річкових долинах – ближче до прісної води. Історичні знахідки – примітивні знаряддя праці, залишки рослин та кістки тварин мають вік не менше 12 тис. років. Одна з найдавніших індіанських цивілізацій – Караль-Супе, виявлена ​​на узбережжі в північно-центральному регіоні Перу, датується 3 тис. до н. е. Назва Перу вперше згадується в історичних документах у 1525 р. – за часів першої експедиції Франсіско Пісарро.

Пам'ятки

Умовно визначні пам'ятки країни можна поділити на дві групи – спадщину давніх цивілізацій та принади природи:

  1. Каньйон Колка – одна з головних перуанських пам'яток. Розташований на півдні, в районі міста Арекіпа в долині річки Колка, відстань від каньйону до міста – 230 км. Це один із найглибших каньйонів у світі. Утворився розлом після підняття Анд – висота гір у цьому місці перевищує 5 км, а висота вулкана, що знаходиться тут, – понад 6 тис. м. Довжина каньйону – близько 100 км, його ширина в деяких місцях доходить до 5 км.
  2. Писак – населений пункт та старовинна фортеця однієї з найрозвиненіших індіанських цивілізацій – інків. Розташований за 30 км від міста Куско, біля річки Урубамба – місце було священним для стародавнього племені, тому будівництво проводилося саме тут. Секрет зведення кам'яного зміцнення не розкрито досі – це унікальна гігантська споруда, яка закривала підходи до долини річки. Поблизу фортеці також є цікава для туристів піраміда Ольянтайтамбо та індіанське поселення Чинчеро.