Завантаження...

hero

Ліма

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Ліма

Республіка Перу
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Столиця Перу Ліма – одне з найдавніших міст Латинської Америки, з багатою і насиченою історією. Її, як форпост, заснував у 1535 р. іспанський конкістадор Франсіско Пісарро під час завоювання перуанських територій. Вже за кілька років Ліма набула статусу столичної області, де було зосереджено всю центральну владу іспанських колонізаторів на американському материку.

Завдяки унікальній природі та неповторним ландшафтам, їй навіть надали статус прекрасного, дивовижного та вірнопідданого міста королівської знаті. У Ліму ринув потік аристократії, багатих вельмож, представників дворянства та інших вищих привілейованих верств іспанського суспільства. Протягом трьох століть тут правили 40 віце-королів, а 1821 р. місто стало офіційною столицею самостійного Перу.

Значимість Ліми та увага до неї не пропадає і до сьогодні. Сюди приїжджають не лише туристи та любителі пригод, а й багато підприємців, художників, письменників та поетів. Завдяки розвиненій інфраструктурі, Ліма перспективна для ведення бізнесу, а її чудова природа та чарівні краєвиди сприяють реалізації творчого потенціалу.

Через постійний смог і скупченість мільйонів жителів, Ліму навряд чи можна назвати мрією туриста. Але вона, як "королівське місто", знає чим залучити десятки тисяч мандрівників, серед яких і туристи з України,  які придбали квитки за допомогою сервісу SkyBooking. Одних приваблюють історичні центри та старовинна іспанська архітектура, інших – таємниці давньої індіанської культури та цивілізації. Треті ж хочуть просто насолодитися видами бурхливого океану, відвідати модні нічні клуби та побачити знамениті на весь світ фантастичні неонові шоу.

Розташування

Столиця Перу розташувалася у долинах трьох величезних річок Південної Америки – Римак, Лурін і Чийон. З одного боку її омивають води Тихого океану, з другого витягнулася найдовша гірська система планети – Андські Кордильєри. У деяких місцях ширина гірського ланцюга перевищує 500 км, а середня висота – понад 4 тис. м.

Головний історичний та культурний центр Ліми знаходиться приблизно за 15 км від тихоокеанського узбережжя, на березі прісноводного Римака: довжина річки становить близько 145 км, а її загальна площа – 3500 км2. Висота розташування міста – від 0 до 500 м: від набережної зони до гірських нетрів неблагополучних районів. Рослинність дуже мізерна, переважно це чагарники та пустельні кактуси.

Клімат без сильної спеки та різких суттєвих похолодань. Середньорічний показник термометра – від +18°C до +19°C, максимальна температура влітку – +30-32°C, у зимовий період рідко опускається нижче +15°C. У місті дуже висока вологість повітря – майже 100%, тому на Ліму нерідко опускаються стійкі тривалі тумани. Опадів тут майже не буває, а такий високий показник вологості обумовлений холодною поверхневою течією в океані та близькістю гірського ланцюга Анд.

Територія

Враховуючи величезну кількість мешканців та їх класовий поділ за рівнем доходу, адміністративна структура столиці є досить складною. Місто складається з семи регіональних округів, до яких у свою чергу входить 49 окремих районів.

Окрім пляжної зони, найбільш цікавими та безпечними місцями для мандрівників вважаються:

  • Мірафлорес – тут знаходяться найяскравіші пам'ятки;
  • Сан-Ісідор – це скупчення розкішних вілл, бутіків, ресторанів та бізнес-центрів;
  • Барранко – колиска сучасного мистецтва столиці: музеї, галереї, бібліотеки;
  • історичний центр – розташовані тут об'єкти включені до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Інфраструктура

Муніципальний міський транспорт у Лімі переважно становлять автобуси. Комфортні та сучасні метробуси курсують маршрутами центральних та елітних районів, де є широкі дороги та проспекти. Вони працюють за розкладом, а зупинки виробляють лише біля спеціально обладнаних павільйонів з турнікетами. Квитки можна купити у водія або в автоматах, які зазвичай встановлені в торгових центрах, автостанціях та інших громадських місцях.

Другорядними вулицями їздить менший і гірший транспорт – без кондиціонерів і з далеко не новими сидіннями. Зупиняються такі "бусики" помахом руки майже будь-де, крім перехресть. Вартість проїзду на порядок дешевша, ніж у метробусах, а квиток можна купити тільки у водія чи кондуктора.

У столиці Перу побудована найдовша у світі гілка метро, ​​потяги якої прямують надземними естакадами. Хоча для туристів надземка – не найкращий вибір, тому що вона складається лише з однієї лінії та не заходить до центру міста. В аеропорту Ліми можна купити авіаквиток на літак для перельоту в будь-яку країну Південної та Північної Америки без пересадок.

Офіційне таксі чекає на туристів біля готелю, в місцях популярних пам'яток, в аеропорту або на автовокзалі. Приватні таксисти зазвичай чергують у місті або зупиняються помахом руки – автомобілі у них не такі комфортні, зате ціна за проїзд трохи нижча.

Рівень безпеки

Як і в багатьох латиноамериканських містах, рівень безпеки в Лімі залишає бажати кращого, за останні роки рівень злочинності сильно зріс. Одна з найбільших проблем перуанської столиці – корупція, вона зустрічається повсюдно. Тому й представники криміналітету не надто бояться покарання.

Крім кишенькових крадіжок у громадських місцях, туристам слід побоюватися махінацій та афер, пов'язаних із орендою житла. Знімати квартиру рекомендовано тільки через офіційні ріелторські агенції або ж жити в готелях. Навіть удень не варто гуляти віддаленими районами та відвідувати сумнівні заклади, тоді подорож пройде без проблем та неприємностей.

Ціни

Орієнтовна вартість комфортабельних апартаментів у столиці – близько 25$ на добу, номер у тризірковому готелі коштуватиме від 40 до 50$. У цю ціну входить безкоштовний Інтернет та кондиціонер, але якщо їх наявність не критична, то можна знайти житло і за 10-12$ з особи.

Швидко перекусити у закладі фастфуду коштуватиме 4-5$ на одну людину, гарний обід у середньому ресторанчику – близько 20$, а романтична вечеря на двох у закладі еліт-класу – 200-250$.

Ціни на продукти в Лімі:

  • молоко – 1,2$
  • хліб – 1,6$
  • яйця – 1,6$
  • сир – 7$
  • куряче філе – 4,7$
  • яблука – 1,6$
  • пляшка вина – 5-12$
  • пачка цигарок – 4-6$

Вартість одягу в Лімі:

  • джинси – 25-50$
  • літня сукня – 10-40$
  • кросівки – 50-100$
  • шкіряне взуття – 40-90$

Структура населення

У Лімі мешкає майже третина всього населення держави – близько дев'яти мільйонів жителів. Це не тільки одне з найчисленніших міст Латинської Америки, але й багатонаціональне – з дуже різноманітним етнічним і расовим складом. У столиці Перу мешкають іспанці, італійці, метиси, африканці, японці, німці, китайці, корінні індіанці і навіть хорвати. Офіційних мов тут дві – іспанська та мова стародавнього американського племені кечуа.

Більшість білого населення перуанської столиці є нащадками переселенців із Іспанії, Італії, Німеччини та Хорватії. У Лімі знаходиться найбільша в Південній Америці китайська діаспора, а друга за величиною на континенті японська національна громада. Тому найпоширеніша у місті релігійна конфесія – католицька, але також переважає буддистська віра.

Середня тривалість життя містян – 75 років, 72 роки у чоловіків та 78 років у жінок, річний приріст населення – 1,1%. Близько 80% мешканців – це міські жителі, через своєрідний клімат сільське господарство тут розвинене слабко. Майже 49% становлять представники чоловічої статі, приблизно 51% – жіночої.

Культура та пам'ятки

На формування культури сучасної перуанської столиці великий вплив справила спадщина різноплемінних індіанських народів, що проживали тут. Дуже багато почерпнуто зі звичаїв і традицій древньої цивілізації інків, які населяли ці території до приходу іспанських колонізаторів. До утворення імперії інків тут переважала так звана Лімська культура – найдавніших американських племен, що існували ще до нашої ери.

Відлуння колишніх цивілізацій можна помітити не лише у пам'ятниках та архітектурі, а й у народній творчості, музиці, поезії, традиційному одязі мешканців столиці Перу. Будинки ж і споруди, зведені вже після колонізації Ліми, є сумішшю іспанського та індіанського художніх образів.

Самі корінні перуанці називають таке незвичайне поєднання – креольским стилем. Крім іспанських та індіанських напрямів, у Лімі зустрічаються й різні архітектурні споруди у стилі мудехар, але з явним мавританським ухилом.

Парки

Парк-де-ла-Ресерва знаходиться між двома головними вулицями центру міста. Проєкт створено французьким архітектором Сахутом у неокласичному стилі. Загальна площа парку – 8 га, крім зелених насаджень, тут є багато оригінальних фонтанів, альтанок та альтанок для відпочинку.

Кампо-де-Марте – один із наймасштабніших та найкрасивіших парків столиці. Уся територія суцільно вкрита густими зеленими алеями, квітами та декоративними чагарниками, і тому вважається "легенями" міста. Тут також розташовано безліч пам'яток та скульптур, які мають важливе історичне значення.

Парк 7 де-Хуніо – площа трикутної форми із зеленими насадженнями, ландшафтними галявинами та алеями. Також тут є амфітеатр та великий дитячий майданчик із сучасними атракціонами. Вечорами у парку виступають місцеві музичні та вокальні колективи, є кафешки та сувенірні крамнички.

Музеї та бібліотеки

Музеї в Лімі одні з найцікавіших і найпізнавальніших у світі:

  1. Національний музей мистецтв Ліми – один із найкращих та найбільших у Перу, його загальна виставкова площа понад 4,5 км2. Є як постійні, так і тимчасові виставки.
  2. Музей італійського мистецтва – відкритий у 1923 р. на честь століття незалежності Перу, ініціаторами та спонсорами заснування стали італійські емігранти. У залах виставлені роботи художників із усіх регіонів Італії – як сучасних, так і позаминулого сторіччя.
  3. Військово-історичний музей – присвячений борцям опору Морро де Аріка, розташований в історичному районі міста. Зведений на вершині Солар, де раніше була резиденція засновника і першого губернатора Ліми Франсіско Пісарро. Будівля має два поверхи та 12 величезних виставкових залів.

Найпопулярнішою серед бібліотек вважається Іберо-американська – вона була заснована ще в 1923 р., і орієнтована на іспанську та португальську колоніальну історію. Сьогодні в ній зібрано десятки тисяч томів книг авторів з усього світу та різними мовами.

Театри

Великий національний театр Ліми – один із найкращих у столиці, з великою сценою та чудовою акустикою. У залі встановлені дуже комфортні м'які крісла, є безліч лож на різних рівнях та віддаленості від вистави. Хороший буфет, уважний та чуйний персонал, зручна камера схову та гардероб при вході. Ціна квитків відносно невисока – залежить від обраного місця.

Театр Луїджі Піранделло – улюблений для мешканців столиці, тут завжди багато відвідувачів із місцевого населення. Тому приїжджати краще завчасно на таксі, інакше можна не встигнути знайти місце для паркування. Головний хол не дуже великий, зате майже всі місця максимально наближені до сцени і можна спостерігати виставу в усіх найдрібніших подробицях. Більшість постановок – із місцевого фольклору.

Освіта та наука

У Лімі розташовані десятки елітних навчальних закладів, і майже щороку у місті з'являється новий ВНЗ. Найзначніші університети столиці:

  1. Головний національний університет Сан-Маркос – найстаріший у всій Південній Америці вищий навчальний заклад, заснований ще в 1551 р. за особистим наказом іспанського короля Карлоса Першого. Спочатку університет був відкритий на базі стародавньої монастирської школи, яка належала домініканському Ордену братів-проповідників. Сьогодні тут діє 20 факультетів та понад 50 кафедр, ВНЗ вважається найпрестижнішим та найшанованішим у державі.
  2. Національний інженерний університет – головний ВНЗ політехнічної освіти у Перу, в основному спеціалізується на напрямках інженерії та архітектури. Вважається передовим центром у підготовці інженерів, проєктувальників, фахівців у галузі містобудування та гірничої справи. Це перший інженерний навчальний заклад у країні, заснований спочатку як звичайна середня школа в 1876 р. Сьогодні ж до нього входить 11 різних коледжів та 27 академічних шкіл.
  3. Папський католицький університет – недержавний вищий навчальний заклад, що претендує на приналежність до Римсько-Католицької Церкви, проте офіційно нею не визнаний. Заснований у 1917 р. як школа права та літератури, на той момент став першим приватним ВНЗ у країні. У 1933 р. програму освіти доповнили політичним, економічним та інженерним напрямками, у 1935 р. додали педагогічний, а в 1939 р. заснували ще й напрямок католицького мистецтва.

Інші пам'ятки

Старе місто – колиска та головний історичний центр Ліми, входить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Тут розташована відома на весь світ антична базиліка, присвячена святому Франциску, а також середньовічний монастир. У монастирі для туристів створено музей мистецтв і релігії, а в катакомбах, що знаходяться під будівлею, обладнаний стародавній оссуарій, де зберігаються кістки 70 тис. людей.

Район Мірафлоренс – тут знаходяться руїни великих пірамід, побудованих індіанськими племенами з послідовників цивілізації інків. Уака-Уальямарк була зведена приблизно в ІІІ ст., а Уака-Пульяна – на початку ІV ст. біля пірамід залишилися сліди проживання давніх народів. Район рясно прикрашений парками та скверами, в яких регулярно проводяться ярмарки, музичні концерти та театральні вистави просто неба.

Район Баранко – богемне серце столиці, яке суцільно заселене письменниками, поетами, художниками та музикантами. Туристів приваблює Муніципальний парк і старовинна церква Святого Хреста, найдавніша бібліотека та мальовничий ставок, пишність зелених насаджень та різноманітність унікальних скульптур.

Телефони екстрених служб

В екстрених ситуаціях туристи в Лімі звертаються за номерами телефону:

  1. Поліція: 105
  2. Швидка допомога: 117
  3. Служба порятунку та пожежна охорона: 116