Завантаження...

hero

Ісламська Республіка Мавританія

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Ісламська Республіка Мавританія

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Ісламська Республіка Мавританія – країна в західній частині Африки, що омивається Атлантичним океаном. Назву Мавританія, що означає "західний край", країна отримала від фінікійських мореплавців ще у III тис. до н. е.

За кілька тисячоліть до нашої ери у південній частині країни мешкали народи негроїдної раси, основним промислом яких були землеробство та полювання.

У І тис. до н. е. країну стали заселяти кочові скотарі-бербери, які посунули негритянське населення у південну частину. Мавританія – остання країна у світі, яка скасувала рабство. Але, незважаючи на офіційний закон про його скасування, невеликий відсоток місцевого населення все ще продовжує в ньому перебувати і не поспішає позбутися несвободи.

Тут багато корисних копалин, таких як мідь, золото, залізо, цемент, нафта, сіль, гіпс. Однак багаті ресурси не допомогли позбавитися бідності. Країна, як і раніше, залишається однією з найнерозвиненіших в економічному сенсі.

Але, незважаючи на це, Мавританія – країна з багатою історією та особливим колоритом. Тут спекотний африканський клімат, незвичайні традиції, таємнича пустеля, яка іноді засипає своїми пісками навіть міста.

Прямого авіаперельоту з Києва до Мавританії поки не передбачено. Підібрати авіаквиток до Африки на рейс із пересадками можна за допомогою нашого сайту skybooking.ua.

Розташування

Площа Мавританії дорівнює 1 031 000 км2. У західній частині країну омиває Атлантичний океан, більша частина території – це пустельні зони піщаної та кам'янистої пустелі Сахари.

Клімат – тропічним, пустельний. У південній частині країни, на кордоні, – річка Сенегал. Упродовж року погода стабільно спекотна. У сухий сезон відзначаються сильні пилові цукорські вітри. Ґрунт – неродючий, рослинність зустрічається рідко. Тут часто йдуть тропічні дощі, після яких місцевість стає більш трав'янистою. У південній частині місцевість напівпустельна, є чагарники та акації.

У Мавританії різноманітна фауна – різні плазуни, гризуни, а також хижаки – шакали, фенеки, страуси та парнокопитні. З північно-західного боку межує із Західною пустелею, з південно-західної – із Сенегалом, з північно-східного – з Алжиром, з південно-східного – з Малі.

Країна поділена на чотири зони:

  • Сахарська;
  • Сахельська;
  • Сенегальська;
  • Прибережна.

Структура населення

Населення Мавританії складає 4,6 млн жителів. На одну жінку репродуктивного віку припадає 4,5 дітонароджень. Чоловіки живуть у середньому 58 років, жінки – 63.

30% населення є білими берберами. Як правило, чоловіки-бербери носять синій одяг. 40% – це чорні бербери, є рабами історично, в сучасних реаліях приблизно половина з них також продовжує бути в рабстві. 30% – темношкірі, які живуть переважно в районі річки Сенегал, не є рабами. 59% чоловіків та 43% жінок є грамотними.

Офіційною мовою в країні є арабська, зокрема популярним є діалект хассанія. Також є племінні мови – фула, сонінка, волоф, тукулер. Релігія – іслам, майже всі жителі сповідують його, але в країні є дуже маленька громада, яка сповідує християнство. Приблизно 20% населення досі прагне звільнитися від рабства, у той же час вірячи, що для викуплення своїх гріхів потрібно бути поруч із рабовласником. Цей відсоток населення неграмотний, немає жодних особистих, громадянських, економічних прав. При цьому їхні народжені діти також переходять у власність їхніх господарів.

Віза

Громадянам України для поїздки до Мавританії потрібна віза. Для її отримання необхідні такі документи:

  • дві анкети французькою та арабською мовами;
  • закордонний паспорт;
  • два фото формату 3х4 см;
  • внутрішній паспорт;
  • бронь готелю;
  • бронь авіаквитків;
  • страховка;
  • сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки.

Якщо поїздка ділова, потрібне запрошення від роботодавця. Для приватного візиту – запрошення. Для подорожі з дітьми потрібне свідоцтво про народження та дозвіл на в'їзд від того з батьків, який не супроводжує дитину. Пенсіонерам необхідно надати копію пенсійного посвідчення. Для подання документів слід звернутися до посольства.

Рівень життя

Мавританія відрізняється невисоким рівнем життя серед усіх країн світу. Тут великий відсоток безробіття, країна бідна в економічному сенсі. Майже 40% населення живе за межею бідності. Середня зарплата – 300$, мінімальна – 100-150$. Рівень безробіття у країні – понад 30%.

Тут досі є такі явища, як рабство, тероризм, високий рівень злочинності та невисокий рівень медичного обслуговування. При цьому країну відвідують тисячі туристів, завдяки її колориту та незвичайним пам'яткам.

Ціни

Харчуватись недорого в Мавританії цілком можливо. У магазинах та супермаркетах представлений великий вибір продуктів за доступними цінами. Вартість стандартного продуктового набору приблизно така:

  • вода – 1,50$
  • буханець хліба – 4,90$
  • сир – 5-7$
  • яйця – 2,5$
  • яблука – 2$
  • апельсини – 1,60$
  • картопля – 0,75$
  • помідор – 0,95$
  • огірки – 0,52$
  • рис – 1,30$

Обід у недорогому ресторані вийде приблизно 5-7$, у МакДональдс – 6 $, чашка кави – 2,10$, гамбургер – 2$. Середній рахунок у ресторані коштуватиме приблизно 27-30$ за двох за три страви.

Дешево можна придбати одяг. Джинси відомих брендів коштують приблизно 15-18$. За такими ж розцінками можна придбати і сукню. Трохи дешевше коштують майки та футболки, їх ціна приблизно 5-7$, кросівки – 40$.

Кухня

Традиційна кухня Мавританії рясніє незвичайними частуваннями. Вона схожа з марокканською та сенегальською. Основними стравами мавританської кухні є thieboudiene – рис з рибою, поданий під соусом з помідорів, а також риба зі спеціями, рис з овочами, м'ясо і риба в сушеному вигляді, картопля фрі, кус-кус з куркою та бобовими, марокканський суп.

Серед десертів популярні йогурти або сирні сири з додаванням тертого кокосу, які вживають разом із пшоняною кашею. Місцевими натуральними солодощами тут є фініки.

Ціни на житло

Зняти квартиру в Мавританії можна за різними цінами. У центральній частині міста односпальні апартаменти вийдуть приблизно 200-250$ на місяць. У більш віддалених районах однокімнатні апартаменти коштуватимуть від 140$ на місяць. Трикімнатні квартири в центрі – від 600$ на місяць, за межами центру – 300 $.

Оплата комунальних послуг виходить у середньому 100$ щомісяця. Сюди входить вода, вивіз сміття, електроенергія, Інтернет окремо – 160$. Придбати власне житло можна за цінами від 180$ за 1 м2. Зупинитись в готелі можна від 33$ до 100$ за номер за ніч.

Рівень безпеки

Мавританію складно назвати безпечною країною. Тут досі є тероризм, рабство, бідність та зберігається досить високий рівень злочинності. Туристам, які планують сюди приїздити, варто врахувати всі негативні чинники та бути гранично обережними.

У районах, де часто люблять проводити час іноземні туристи, можливий тероризм. Особливо обережними слід бути у громадських місцях – школах, готелях, житлових кварталах, посольствах, нічних клубах, ресторанах, торгових центрах, церквах. Теракти можуть відбуватися навіть на дорогах, вже були випадки вчинення терактів із постраждалими у власних авто.

Популярними злочинами в Мавританії є грабежі та крадіжки, розбійні напади. Особливо високий ризик зіткнутися з перерахованим у небагатих районах і на пляжах.

Заборони

Мавританія – дуже консервативна ісламська країна, тому слід дотримуватися тут певних правил поведінки, особливо в період Рамадану. Не варто у громадських місцях, особливо біля мечетей та релігійних закладів, проявляти романтичні почуття. Гомосексуалізм тут карається законом. У країні заборонено вживання наркотиків, як, у принципі, будь-якій країні, де сповідують іслам. При виявленні наркотичних речовин, навіть легких наркотиків, вам може загрожувати кримінальна відповідальність.

Заборонено вживання алкоголю. У закладах громадського харчування спиртні напої не продають, туристи можуть купити їх у спеціальних закладах. Завжди потрібно носити документи, що засвідчують особу. Якщо ви потрапили в неприємну ситуацію, відразу звертайтеся до поліції.

Інфраструктура

Країна не відрізняється особливо розвиненою туристичною та транспортною інфраструктурами. Найбільш цивілізовані міста в країні – це столиця Нуакшоте та місто Нуадібу. У цих містах, які розташовані на березі Атлантичного океану, знаходяться міжнародні глибоководні порти, задіяні у міжнародному перевезенні вантажів. У країні є національний авіаперевізник – авіакомпанія Mauritania Airlines, її хабом є міжнародний аеропорт Нуакшот.

Залізниця в Мавританії – це лінія завдовжки 704 км, яка є сполучною центральною частиною країни з портовим містом Нуадібу. Легендарний мавританський потяг — найдовший вантажний поїзд у світі. Складається із 210 вагонів. Довжина сягає 2,5 км.

Пасажирські перевезення здійснює компанія ATTM Society. Дивним для європейського менталітету є той факт, що місцеві часто вибирають для проїзду залізничного транспорту вантажні вагони або проїзд зовні поїзда, на дахах, який не зовсім безпечний.

За допомогою сервісу SkyBooking ви можете швидко знайти та купити недорогий квиток на поїзд, автобус, щоб подорожувати світом. А дістатися Мавританії ви можете, купивши квиток на літак на потрібний авіарейс онлайн на нашому сайті.

Культура

Мавританія має багату, історично сформовану культуру. Вона проявляється у образотворчому мистецтві, музиці, архітектурі, кінематографі. Будинки відрізняються простою прямокутною формою. Основними матеріалами для будівництва є пісковик, стовбури акації, залізо, скло. У образотворчому мистецтві, яке зародилося ще за доби неоліту, переважають такі наскельні малюнки, як коні, упряжки, верблюди.

Серед ремесел та народних промислів популярні деревообробка, роботи з металом та сріблом, створення гобеленів. Також у країні популярна ювелірна галузь – виготовлення виробів із золота та срібла. Розвинене гончарне мистецтво. Ближче познайомитися з прикладами традиційного мавританського мистецтва та культурою можна у музеї в Нуакшоті.

Музичне мистецтво передбачає сольний та хоровий співи, а також яскраві танці під традиційні африканські інструменти – бубни, флейти, арфи тощо. Національний кінематограф зародився у Мавританії у середині XX ст.

Пам'ятки

Цікаві місця здебільшого зосереджені у столиці – Нуакшоті. Старовинні будинки, місцеві ринки та вулиці колоритні та незвичайні. Однак навіть у столиці країни найпростіші зручності є розкішшю.

  1. Banc d’Arguin – місце спостереження за птахами у північній частині країни. Саме сюди злітаються найрізноманітніші пернаті з усієї Африки. Природний об'єкт належить до Світової спадщини ЮНЕСКО.
  2. Терджит (Terjit) – незвичайне місто, яке приваблює туристів, що подорожують країнами Африканського континенту. Тут на туристів чекають красиві місцеві пейзажі з густими пальмами і пустельною місцевістю, а в темний час доби виповзають комахи, що світяться. Пальмовий гай приваблює таємничою природною атмосферою, в яку обов'язково варто поринути, перебуваючи в країні.
  3. Тишит (Tichit) – частково занедбане місто із залишками старих будівель, що приваблює своїм незвичайним колоритом є пам'яткою Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут особливо популярні піші прогулянки, вивчення старовинних околиць. На узбережжі країни багато диких красивих пляжів із екзотичною природою. Туристам можна покататися на позашляховиках, також є зони риболовлі та пляжів.