Завантаження...

hero

Малайзія

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Малайзія

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Малайзія – країна у південно-східній частині Азії. Названа від санскритського malayadvipa ("гірська країна"). Це найменування регіону використовувалося щодо півострова Малаккі продавцями з Індії.

Пращури малайзійців – це вихідці з Південного Китаю, що заселили цю територію в період 2500-1000 рр. до н. е. З VII ст. тут розташовувалося найпотужніша в районі Малаккської протоки держава Шрівіджайя, що увійшла до складу імперії Маджапахіт у XIV ст. У 1511 р. португальці спробували колонізувати Малайзію і захопили частину її території. Правителі султанату у союзі з голландцями відвоювали Малакку у 1641 р. У 1874 р. країну було взято під протекторат Англії. Колоніальне панування британців тривало до першої половини ХХ ст. Незалежність Малайзія отримала 1957 р.

Країна завжди відрізнялася з інших азіатських регіонів високими темпами економічного розвитку. Бурхливе зростання промислового сектора почалося у вісімдесяті роки XX ст. Для диверсифікації економіки було вжито заходів для стимулювання зростання туристичної галузі, яка згодом забезпечила до 7% валютних надходжень.

Малайзія відома своїми національними парками, протяжними природними пляжами та великою кількістю місць для дайвінгу. Туристична популярність великих міст пов'язана з багатьма зразками колоніальної та сучасної архітектури, історичними пам'ятками корінного населення.

Авіаперельоти до Малайзії з України здійснюються із проміжним приземленням літаків у транзитних аеропортах, частіше – у Катарі. Авіаперельотів за прямими маршрутами до цієї країни немає. Купити квитки на рейси авіакомпаній, як, наприклад, Flydubai та Qatar Airways в Малайзію можна за допомогою нашого сервісу SkyBooking. Разом із заходом у стикувальний аеропорт час перельоту становитиме до 19 годин.

Розташування

Її територія поділяється на дві частини Південно-Китайським морем. Західна займає південні райони півострова Малакка та низку островів. Прикордонною державою на півночі є Таїланд, суміжні країни морем – Індонезія та Сингапур. Східна частина країни знаходиться на півночі Калімантану з прилеглими до нього островами. З південного боку межує з Індонезією, з північного – з Брунеєм, морем – з Філіппінами.

Ландшафт Малайзії характеризується рівнинною місцевістю в прибережних зонах, горбистим та гірським рельєфом ближче до центральних областей країни. Через півострів Малакку проходить гірська система Тітівангса, найвищою її точкою є пік Гунунг-Тахан (2,18 км). У східній частині Малайзії розташований хребет Крокер з горою Кінабалу (4,09 км). Гірські ланцюги також є й у індонезійського кордону.

У Малайзії більшість численних річок – дрібні, найдовша – Раджанг протяжністю 760 км. Найбільшим озером є Бера, є штучне водосховище Кенір, яке утворилося після спорудження греблі гідроелектростанції.

У країні панує екваторіальний клімат, цілий рік тут спекотно та волого. У прибережних районах температура коливається на рівні від +23°C до +32°C, низовини відрізняються великою кількістю опадів. На височинах клімат сухіший і прохолодніший, коливання температур тут більш значні.

Структура населення

Більшість населення країни – малайзійці (буміпутра) – їхня частка становить 65%, ще 26% жителів – етнічні китайці, 7,1% – індійці і 1% – інші нацменшини. Діти до 14 років становлять 32,2% громадян, від 15 до 64 років – 62,9%, старше – 4,8%.

Поширена і офіційно визнана мова – малайзійська, нею спілкується близько 45% населення. Середній клас і міське населення вважають за краще розмовляти англійською – нею володіє до третини громадян. До окремої категорії належить мангліш – це англійська мова з домішками малайської, китайської та тамільської. Широко використовується мандаринська. Загалом у країні налічується 138 мов, носіями більшості з яких є нащадки іммігрантів.

Переважна частина віруючих сповідує іслам (60,4%), на буддистів припадає 19,2%, на християн та індуїстів – 9,1% та 6,3% відповідно. Інші 2,6% є прихильниками конфуціанських, даосистських та інших китайських релігій.

Віза

Для подорожі до Малайзії українцям не потрібно оформлювати візу. При цьому граничний період перебування у країні обмежений 30 днями. Обов'язковою вимогою при перетині кордону є наявність закордонного паспорта з терміном дії щонайменше пів року. Якщо туристу потрібно продовжити період перебування в Малайзії, доведеться оформляти візу.

Рівень життя

У Малайзії досить високі зарплати як для південноазіатської країни. Середній заробіток громадянина становить 1490$, а найнижчий дохід – 377$, максимум – від 6648$ та вище. Реальний прожитковий мінімум оцінюється у 448$. Показник безробіття коливається в межах значень трохи нижчих за середні – 4,5%.

Систем державного та приватного медичного страхування в Малайзії як таких немає. Уряд фінансує сектор охорони здоров'я, пацієнти оплачують лише факт прийому лікаря та вартість проведення аналізів. Відповідно до рішень Ради з питань туризму Малайзії, а також згідно з рекомендаціями МЗС та Консульської служби України, для візиту до цієї країни потрібно оформити медичну страховку на повний період перебування у ній.

Ціни

Вартість продуктів харчування, а також одягу та інших товарів першої необхідності, у магазинах та на ринках Малайзії нижча, ніж у США, майже вдвічі. Кілограм сиру місцевого виробництва пропонують покупцям за 11,30$, філе курки та яловичини – за 3,83$ та 6,95$ відповідно, картоплі – за 76 центів. Рахунок у ресторані за обід на двох персон сягає 18$, у кафе подешевше – 2,26$. Перекусити у закладі фастфуду можна за 3,62$, а купити 0,33 лі бутильованої води – за 33 центи.

Спортивне взуття із середньої цінової категорії коштує 61$, джинси – 50$. Тариф на виклик таксі – 90 центів, сам проїзд – 45 центів за кілометр. Щоб заощадити на транспорті, можна купити квиток на автобус за 63 центи, місячні проїзні продаються 22,6$.

Кухня

Традиції малайзійської кухні повною мірою відображають мультиетнічність населення країни. Вона є поєднанням малайської, індійської, китайської, індонезійської гастрономії. Крім того, досить сильний вплив тайської, голландської, португальської та британської кухні. Активно використовуються спеції та приправи, страви відрізняються яскравим смаком.

Відомі малайзійські частування:

  1. Кетупат – галушки з рису, загорнуті в ромбоподібні конвертики з пальмового листя.
  2. Асампедас – тушковані морепродукти або риба з овочами з тамариндом та перцем чилі.
  3. Насі-улам – традиційна страва з вареного рису з овочами та різними травами.
  4. Суп камбінг вариться з баранини з додаванням томатів, цибулі, селери, імбиру та лайма.
  5. Ікан-бакар – риба або морепродукти, смажені на вугіллі.

Ціни на житло

Ціни на оренду квартир у Малайзії цілком доступні для туристів. Однокімнатне житло пропонують за 231-347$ за місяць, залежно від району, дві чи три кімнати коштуватимуть 420-631$. Продаж квартир здійснюється за такими розцінками: у центрі міста житло коштує 1880$ за 1 м2, на околицях – 1090$.

Тарифи на проживання в готелях Малайзії:

  1. Хостели здають за 11$ за добу, однозіркові готелі – за 25$.
  2. Номери в готелях середнього рівня комфорту пропонують за 45-50$.
  3. Готель з покращеними умовами обійдеться в 58$ за добу.
  4. Ціна комфортного номера сегмента "люкс" – від 88$.

Рівень безпеки

Малайзія в кримінальному сенсі вважається відносно безпечною для відвідувань туристами. Число злочинів тут менше, ніж в Україні, майже вдвічі (685 на 100 тис. населення). Нехтування правилами безпеки – це основна причина, через яку гості країни можуть стати метою зловмисників.

Найпоширенішим видом злочинів у Малайзії є крадіжка речей, у тому числі злодіями на мотоциклах. При прогулянці бажано тримати сумки в руці, протилежній від автомобільної дороги, крім того, треба слідкувати за речами в аеропорту та в торгових центрах.

Не можна упускати з поля зору свої кредитні картки в момент оплати покупок. Не варто приймати частування, напої та навіть жувальну гумку від незнайомців, залишати без нагляду свою їжу. Таксі рекомендовано викликати з телефонів на стійках торгових центрів, не ловити транспорт на вулиці. Не варто подорожувати човнами, особливо самотужки.

Заборони

Заборони, що накладаються на поведінку громадян та туристів у Малайзії, спрямовані насамперед на забезпечення громадської безпеки та дотримання ісламських традицій.

Малайзія є мультикультурною державою, проте більшість громадян є мусульманами. У зв'язку з цим не допускається носіння нескромного одягу та в цілому зухвалу поведінку, особливо на релігійних об'єктах, куріння та вживання алкоголю в громадських місцях під час Рамадану та інших ісламських свят, вживання свинини у їжу. Особливо жорстко релігійні правила культивуються у тих регіонах, де діють закони шаріату. Перед тим, як вирушати в ці райони, слід ознайомитися з місцевими обмеженнями.

Також у країні не дозволено перебувати поза готелем без паспорта. Якщо не пред'явити його поліції на першу вимогу, порушник може бути затриманий до з'ясування його особи.

Інфраструктура

У Малайзії більшою мірою розвинені автомобільна та залізнична інфраструктура. Країна має велику мережу морських перевезень. Сукупна довжина автомагістралей – 63,4 тис. км, у тому числі понад 1,8 тис. – високошвидкісних. На дорогах країни лівосторонній рух. Автобусні перевезення здійснюються до більшості районів міст та передмість, проте рейси невпорядковані, часто з порушенням розкладу.

Міжміський залізничний транспорт представлений лише у півострівній частини країни, його мережа охоплює більшу частину регіону. Магістраль із Куала-Лумпура, єдина швидкісна у Малайзії, пов'язує місто з аеропортом. Міський легкорейковий транспорт включає трамваї, наземне метро, монорейкові поїзди, приміські електрички та аероекспреси.

Перевезення річками здійснюються переважно малими суднами і катерами, водний транспорт пов'язує міста з віддаленими районами. Значно розвинений сегмент морських круїзів. У Малайзії розташована кілька великих портів, є безліч поромних причалів для організації перевезень між островами та суміжними країнами.

У країні працюють 114 аеропортів, найбільшим з яких є Куала-Лумпур, розташований за 50 км від столиці. У Малайзії можна купити авіаквитки у 12 національних компаній. Найбільшим оператором прямих авіарейсів є група Malaysia Airlines. Компанія на регулярній основі пропонує авіатури без пересадок у 85 регіонів світу.

У Малайзії також представлений найбільший азіатський бюджетний перевізник AirAsia. Купівля авіаквитків цієї компанії зазвичай обходиться значно дешевше, ніж в інших операторів. Вона здійснює польоти до 25 країн, повітряні судна курсують загалом по чотирьох сотнях напрямків.

Культура

Культура країни формувалася під впливом різних народів, що населяли її територію. Традиції зароджувалися ще з корінними племенами, котрі жили тут до приходу малайців. З розвитком торгових відносин із Індією та Китаєм Малайзія запозичила і їх культурні елементи. Чимала роль свого часу була зіграна персами, арабами та британцями.

Фундамент розвитку мистецтва та музики Малайзії будувався ще за часів султанатів. Традиційні види творчості – різьблення по дереву, ткацтво, виготовлення прикрас зі срібла – мали певні обмеження, пов'язані з ісламською релігією. Наприклад, довгий час, аж до ХХ ст., заборонялися предмети мистецтва із зображеннями людей.

Внаслідок впливу індійських традицій розваг з'явився ляльковий театр тіней. Музика Малайзії має різне коріння, основні інструменти – це ударні. Традиційна література та фольклор базуються на епосах Індії. Ситуація не змінилася навіть після того, як було широко запроваджено іслам.

Пам'ятки

Малайзія цікава туристам не лише як регіон з найкрасивішими пляжами, джунглями та гірськими хребтами, а й як один із азіатських центрів стародавньої та сучасної архітектури. Особливою популярністю серед туристів користуються її старовинні мечеті, музеї та національні парки.

Головні малайзійські визначні пам'ятки:

  1. Башти Петронас – хмарочоси на 88 поверхів в Куала-Лумпурі. Найвищі башти-близнюки у світі. Мають дуже складну конструкцію, в їхньому проєкті реалізовані високотехнологічні рішення. Усередині розташовані виставкові зали, художні галереї та бізнес-простори.
  2. Мечеть Путра у Путраджаї. Побудована із рожевого граніту. Молитовна зала підтримується 12 колонами, перед нею облаштований великий майданчик. Діаметр куполу храму досягає 36 м.
  3. Національний музей Малайзії у Куала-Лумпурі. До його архітектурного комплексу входить палац Істану Сату ХІХ ст. Був зведений як притулок султана Тренггану. Архітектура будівлі нагадує типовий малайський будинок з двосхилим дахом. Виставки включають археологічні зразки, колекції монет та холодної зброї, музичних інструментів, старовинного одягу та прикрас.
  4. Парк птахів у Куала-Лумпурі. Найбільший об'єкт такого роду у світі. У парку мешкають понад 2 тис. видів птахів. Це одна з найвідоміших малазійських пам'яток: щороку її відвідують близько 200 тис. осіб.
  5. Національний парк Бако в штаті Саравак. Надзвичайно популярний серед туристів через незаймані екваторіальні ліси, первозданні річки і водоспади, велику кількість видів флори і фауни. Через парк прокладено 16 маршрутів із різним рівнем складності проходження. Можна вибрати легку прогулянку лісом або справжню подорож через джунглі, яка займе цілий день.