Завантаження...

hero

Республіка Малаві

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби

Республіка Малаві

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Малаві – невелика країна Африканського континенту, що межує з Танзанією, Замбією та Мозамбіком. Її поетично називають "теплим серцем Африки" за приємний, не надто спекотний клімат, а також достаток зелені. Малаві вважається одним із найкращих африканських регіонів, оскільки тут багато заповідників та національних парків (усі вони мають компактні розміри, як і сама країна), ідеально доглянуті, затишні, словом, такі, в яких приємно перебувати.

На відміну від більшості інших африканських країн, жителі Малаві дбають про навколишнє середовище та бережуть природу, тому місцева флора з фауною не тільки дуже різноманітні, а й напрочуд гарні.

Тут є на що подивитися і чому здивуватися, тому, купивши квиток в Малаві, навіть найвибагливіші туристи навряд чи будуть розчаровані. Тим більше, що окрім природних пам'яток, у цій невеликій країні чимало рукотворних цікавинок на кшталт музеїв, скульптур тощо.

Тут є затишні, сучасні готелі, чисті пляжі, застелені золотистим піском, а також безліч торгових крамниць із сувенірами з дерева, на якому майстерно вирізані складні візерунки.

Нещодавно з України відбувалися прямі перельоти в Малаві, але сьогодні українцям потрібно виїхати в одну з сусідніх країн і звідти повітрям потрапити до пункту призначення. Також можна прилетіти до ПАР або іншої країни Африканського континенту, придбавшик квитки за допомогою сервісу SkyBooking, а потім наземним способом дістатися Малаві.

Розташування

Малаві займає відносно невелику площу 118 480 км2 і розташована на південному сході Африканського континенту. Країна простягається вздовж озера Ньяса (найбільшої водойми Малаві). До 1964 р. країна перебувала під протекцією Великобританії, але сьогодні вважається незалежною, хоча і входить до Британської співдружності.

Майже вся територія Малаві – плоскогір'я, розташоване на висоті 1-1,5 км вище за рівень Світового океану. Через нього проходять тектонічні хребти з западинами, причому майже вся площа Малаві – це рівнини. Північний регіон знаходиться трохи вище південного (він лежить на западині озера Ньяса). На південному кордоні знаходиться масив Мландже (Мланде) та найвища точка країни – гора Сапітва (3 км над рівнем моря).

Найбільша водна артерія Малаві – річка Шире (Ширі), де знаходиться одне з улюблених місць відвідування туристів – мальовничий водоспад Мерчисон. Найбільше озеро цієї країни – Ньяса, воно має 600 км довжини та приблизно 80 км ширини. Середня глибина даної водойми 0,7 км. Ньяса – одне з найкрасивіших африканських озер, щоправда, помилуватися чи відпочити на його березі можна далеко не завжди, оскільки погода змінюється дуже швидко. Побачити на власні очі красу Ньяси – чудова нагода здійснити авіапереліт до Африки і прибути в цю невелику, повну дивовиж країну.

Найкращий місяць для відвідування Малаві – листопад, коли денна температура близько +27ºС, а горах – до +23ºС. Найхолодніший місяць року – липень, у цей час стовпчик термометра не піднімається вище за +14-19ºС.

Структура населення

На сьогодні Малаві налічує понад 20 млн жителів, причому ця цифра постійно зростає. Це винятково позитивна тенденція народжуваності. Простіше кажучи, з'являється на світ набагато більше людей, ніж вмирає.

Країна має досить молоде населення, оскільки середня тривалість життя, за статистикою, не перевищує 52 роки (як для чоловіків, так і для жінок). Країна може похвалитися найбільшою густотою населення на всьому Африканському континенті. Трохи більше половини місцевих жителів (60%) належить до групи племен малаві (звідси походить назва країни). Ще 20% випадає на представників стародавнього народу макуа, а 13% аборигенів – це народ яо. Інші 7% займають нащадки африканських племен нгонде, нгони, фіпу та ін. Також вважається, що в Малаві живе невелика кількість англійців та корінних індіанців.

Жителі цієї екзотичної країни розмовляють двома мовами, які вважаються державними (чева та англійська). Між собою люди вважають за краще розмовляти на чова, хоча можна почути й інші місцеві говірки на зразок зулу, чичева, ндали, тонгу, каччі.

Віза

Малаві славиться відносно дешевим відпочинком, кількість туристів, що прибувають сюди заради цікавого проведення часу, з року в рік зростає. Оскільки країна зацікавлена у притоці іноземних гостей, 2019 р. вона запровадила електронну візу для громадян понад 100 країн світу, серед яких і Україна.

Перед авіарейсом до цього регіону Африки українцям потрібно подати заяву на отримання візи, дочекатися її оформлення, а потім купувати квитки на літак. У режимі онлайн оформлення візи займає лише кілька днів (стандартно – вісім днів, прискорено – п'ять). Отримати туристичну малавійську візу можуть лише ті жителі України, які прибудуть до одного з трьох аеропортів: Чилека, Камузи чи Мзузи. Електронний документ діє протягом 90 днів із моменту видачі. Кількість прибуття на територію країни не обмежена, але кожен візит має тривати не довше 30 днів.

Для оформлення цього документа потрібна заява, документи (закордонний паспорт та код) фотографії, а також підтверджена бронь одного з малавійських готелів. Перед авіаперельотом знадобиться обов'язково вакцинуватися від жовтої лихоманки та отримати відповідний сертифікат (його перевірять після прибуття літака до Малаві).

Робоча віза оформлюється за наявності запрошення або виклику від роботодавця. Тим, хто прямує через Малаві, доведеться оформити транзитну візу. Навчальна віза оформлюється для абітурієнтів, зарахованих до одного з місцевих вишів, що мають документальне підтвердження успішного вступу.

Перед вильотом електронну візу слід роздрукувати, оскільки її потрібно буде пред'явити після прибуття до країни. Придбати квитки на літак в Малаві можна не тільки в авіакасі, але й за допомогою нашого сервісу SkyBooking. У нас зібрані всі актуальні пропозиції від перевізників, тому можна швидко і просто порівняти вартість трансферу різних фірм, вибрати найдешевший авіарейс без пересадок (прямий) та купити квитки на бажану дату. Оскільки ціни різних авіакомпаній можуть суттєво відрізнятися, економія при виборі авіаквитків може виявитися дуже суттєвою. Також за допомогою сервісу SkyBooking можна купити квитки на міжнародні автобуси або поїзди до Польщі, Румунії та Молдови, з аеропортів яких здійснюються прямі перельоти на Африканський континент.

Рівень життя

Малаві вважається однією з найбідніших африканських країн. Більшість місцевих жителів зайняті сільським господарством чи тваринництвом, вони вирощують переважно кукурудзу, картоплю, тютюн, чай та банани. Дещо краще живуть ті, хто працює у галузі туризму (персонал місцевих готелів)

Середньорічна зарплата тут становить лише 600-700$, максимальний заробіток не перевищує 16 900$. Найбільш високооплачуваною вважається професія архітектора.

Ціни

Малаві – недорога країна, харчуватися і жити тут можна дуже бюджетно. Наприклад, у місцевих магазинах 1 л молока коштує близько 0,7$, а буханець хліба обходиться в 0,5$. За десяток яєць доведеться заплатити приблизно 1,3$, а пляшка вина (середнього цінового сегмента) обійдеться вп'ятеро дорожче.

Харчуватись у ресторані виходить трохи дорожче, ніж купувати продукти та готувати самостійно. Обід у недорогому закладі цілком може вкластися в 3$ на персону. Квитки на громадський транспорт коштують близько 0,5$. Можна купити проїзний за 45$, але він вигідний лише тим, хто справді багато їздить країною.

Кухня

Національна малавійська кухня – дуже цікавий мікс африканських та європейських кулінарних традицій. Інгредієнтами для більшості страв є банани, молоко, сорго, просо, рис та кукурудзяне борошно.

Етнічні ресторани дивують відвідувачів національними м'ясними ласощами braaivleis. Також популярністю користуються м'ясні ковбаски (на зразок домашніх), мариновані курчата, кебаб, в'ялене м'ясо і, звичайно ж, шашлики.

Малаві – одна з небагатьох країн Африканського континенту, в якій національні традиції (включно з кулінарними) переважають над сучасними іноземними віяннями.

Ціни на житло

У Малаві недороге житло. Однокімнатну квартиру в столичному центрі можна орендувати за 300-350$ на місяць, десь у спальних мікрорайонах цілком реально оселитися, заплативши втричі дешевше. Купити житло в Малаві – не таке вже дороге задоволення. Однокімнатні апартаменти з акуратним, але не розкішним ремонтом коштують приблизно 12 000$.

У Малаві чимало готелів різного рівня комфору. Ціни на проживання в них залежать від особливостей розташування закладу, його інфраструктури та асортименту послуг. Чотирьохзірковий готель може коштувати від 80$ до 180$ на добу з постояльця.

Рівень безпеки

Малаві – хоч і не надто розвинена, але дуже мальовнича та, що особливо важливо, спокійна країна. Тут досить низький рівень злочинності, а переважна більшість подій – банальні дрібні крадіжки або обман при спробі обміняти валюту у приватних "мінял". Проте гостям цієї африканської країни небажано нехтувати базовими вимогами безпеки. Вирушаючи на прогулянку, варто цінні речі залишати в сейфі готелю, а з собою брати лише гроші, паспорт та смартфон. Стежити за збереженням коштів та телефону теж не зайве, оскільки від дій дрібних вуличних злодюжок, на жаль, ніхто не застрахований.

Купатися треба лише у дозволених місцях і лише в тих водоймах, на берегах яких облаштовані пляжі. Там вода регулярно проходить перевірку на відсутність шистосомозу – місцевої бактерії, що спричиняє серйозні проблеми зі здоров'ям.

Заборони

Як таких заборон для гостей та туристів Малаві немає. Тут можна гуляти селами та містами, кататися на велосипедах по горах, відпочивати у місцевих парках та заповідниках. Єдине, чого робити не варто – це нехтувати вимогами безпеки. Оскільки в Африці є ризик заразитися малярією, варто користуватись репелентами (засобами проти комарів) перед кожним виходом на вулицю.

Інфраструктура

Оскільки Малаві не має прямого виходу до моря чи океану, тут у ході наземний та повітряний транспорт. На території країни працює 39 аеропортів (з них лише шість обладнано злітними смугами з твердим покриттям). Водний транспорт (пороми, катери) ходять озером і вздовж річки Ширі. Приблизно половина автотрас асфальтована, дорожня мережа дуже розгалужена, тож потрапити до будь-якого малавійського міста і навіть села не проблематично.

Залізничний транспорт з'єднує не лише міста країни, а й Малаві із сусідніми державами континенту. Є регулярні рейси в Чіпату, Замбію, Мозамбік та ін. Протяжність залізниці Малаві досягає майже 800 км.

У великих містах курсують автобуси, щоправда, їх важко назвати новими чи ультракомфортними. Тим не менш, вони дотримуються графіка, тому, знаючи розклад, можна без проблем виїхати в бажаному напрямку, а також із міста до одного з навколишніх сіл.

Культура

Територія сучасного Малаві, за даними археологів, була заселена багато мільйонів років тому. Ця країна ретельно оберігає свої самобутні традиції та щедро ділиться ними з усіма, хто готовий слухати та дивитися. Як і в багатьох країнах континенту, тут дуже популярні танці та музика. На різних заходах досі виконують ритуальні танці, основним рухом яких є квач.

Туристи та гості Малаві купують на згадку плетені кошики та дерев'яні маски. Це найпоширеніші сувеніри, що передають колорит та дивовижну культуру країни.

Купуючи щось на ринках чи у дрібних магазинчиках, можна й потрібно торгуватися. По-перше, це допоможе заощадити, по-друге, покупець, який мовчки відрахував потрібну суму, вважається недбайливим і незацікавленим у товарі.

Пам'ятки

Малаві – справжня скарбниця визначних пам'яток. Незважаючи на компактну площу, тут розташована безліч цікавих об'єктів, кожен з яких заслуговує на те, щоб бути побаченим на власні очі. Найбільший інтерес у туристів викликають:

  1. Наскельні малюнки Чонгоні. Перші зображення датуються неолітом, щоправда, їх досить складно розглянути. Пізніші малюнки збереглися трохи краще, вони є схематичними, примітивними зображеннями тварин, нанесеними на гранітну поверхню.
  2. Національний музей Малаві знаходиться в столиці (місті Лілонгве) і може похвалитися найбільшою експозицією в країні. Тут представлені не тільки артефакти, що розповідають про історію заселення та розвитку даної місцевості, а й виставка народних ремесел (переважно складне різьблення по дереву та каменю).
  3. Озеро Ньяса (його ще називають озером Малаві) – не лише головна природна особливість країни, а й справжній рай для любителів природної краси. Це справжня "Мекка" для акваріумістів, оскільки дане водоймище є батьківщиною акваріумних рибок. Через довжину 365 км місцеві дали озеру прізвисько "календар".
  4. Поціновувачі квітів неодмінно повинні побувати в парку Ньїка, де росте більше 300 видів орхідей, а ті, хто хоче подивитися на слонів у їхньому природному середовищі, прийдуть у захват від візиту в парк Лівонді. У сухий період тварини збираються біля водоймища попити води, тож туристам їх видно, як на долоні.