Завантаження...

Південно-Африканська Республіка

Прапор

Герб

calendar
Столиця: Кейптаун
user
Територія: 1 219 912 км²
cup
Мова: англійська, африкаанс
cup
Валюта: південноафриканський ренд
cup
Населення: 54 956 900 чол.
cup
Телефонний код: +27
ISO Код країни: ZA

Інфраструктура

ok round benefit 1
Літаки
not ok round benefit 1
Поїзди
not ok round benefit 1
Автобуси
ok round benefit 2
Екстренні служби
ok round benefit 3
Посольство
ok round benefit 4
Допомога Юриста

Південно-Африканська Республіка

Про країну
Місцезнаходження
Структура населення
Віза
Рівень життя
Ціни
Кухня
Ціни на житло
Рівень безпеки
Заборони
Інфраструктура
Культура
Пам'ятки

Південна Африка або Південно-Африканська Республіка - це чудове місце, де туристи можуть відчути "смак" екзотики, тропіків та сафарі. Ця країна поєднує все буквально непоєднуване - чарівні африканські пейзажі, золоті пустелі, напрочуд гарні печери, дивовижні представники флори та фауни африканських тропіків та менталітет країн першого світу.

Тут ви можете відвідати найвідоміші заповідники, погуляти парками Калахарі та познайомитися з дикими тваринами ближче. Любителі дикої природи відправляються в авіатур сюди з усіх куточків земної кулі в пошуках «великої п'ятірки»: левів, буйволів, леопардів, носорогів та слонів.

Морські узбережжя Південно-Африканської Республіки вкриті красивими коралами, а воді можна знайти найнезвичайніших риб. Золоті піски, серфінг – що ще потрібно для ідеального пляжного відпочинку?

Ця країна підійде для любителів активних подорожей. Тут знаходиться безліч визначних пам'яток, як природної краси, так і музеїв та виставок, створених талановитими руками місцевих жителів. У Кейптауні, одному з найстаріших і найколоритніших міст держави; у Дурбані, який поєднує безліч культур та кухонь; у Соуето, батьківщині Нельсон Мандела, який зміг розпочати демократичний шлях країни – у кожному куточку ПАР ви відчуєте особливий шарм цієї дивовижної та незвичайної країни.

Відкрийте для себе найкращі місця для відвідування у цій різноманітній країні з нашим керівництвом!

Південна Африка розділена на три основні географічні регіони. По-перше, це Африканське плато у глибині країни. Він утворює частину басейну Калахарі, напівзасушливий та малонаселений. Він поступово нахиляється на півночі та заході, але піднімається до 6500 футів (2000 метрів) на сході. Другий регіон – Великий Укіс. Його рельєф варіюється, але його найвищі вершини знаходяться в Драконових горах вздовж кордону з Лесото. Третій регіон складається з вузьких родючих долин вздовж узбережних рівнин.

Клімат Південної Африки в основному напівзасушливий, але східні прибережні райони субтропічні з переважно сонячними днями та прохолодними ночами. Західне узбережжя Південної Африки посушливе, тому що холодна океанічна течія Бенгела виносить вологу з регіону, який сформував пустелю Наміб, що тягнеться до Намібії.

Крім різноманітного рельєфу, Південна Африка славиться своєю біорізноманіттям. В даний час у Південній Африці налічується вісім заповідників дикої природи, найвідомішим з яких є Національний парк Крюгера на кордоні з Мозамбіком. У цьому парку мешкають леви, леопарди, жирафи, слони та бегемоти. Мис Флористичний регіон вздовж західного узбережжя Південної Африки також важливий, оскільки він вважається гарячою точкою світової біорізноманіття, де живуть ендемічні рослини, ссавці та амфібії.

Станом на 2021 рік населення Південної Африки збільшилося і налічувало близько 60,14 мільйона жителів, з яких приблизно 21,95 мільйона були у віці 19 років і молодші, а 595 тисяч осіб були зареєстровані у віці 80 років і старші.

За оцінками 2020 року, у Південній Африці проживає 56,5 мільйона людей. За даними перепису 2021 року, це 57 мільйонів людей. Чорношкірі південноафриканці становлять близько 81% від загальної кількості, кольорові – 9%, білі – 8% та індійці – 3%.

У Південній Африці одинадцять офіційних мов: англійська, африкаанс та дев'ять етнічних мов, з яких найбільш поширені зулу та коса. Хоча більшість південноафриканців можуть спілкуватися більш ніж однією мовою, найчастіше розмовляють англійською, що дозволяє туристам, які мали переліт, порозумітися з місцевими жителями вже в аеропорту.

Для громадян України передбачено візовий режим в'їзду до ПАР. Зазвичай дозвіл видається на період 90 днів з правом перебування до 30 днів (90/30). Тому заздалегідь подбайте про оформлення необхідних документів ще до придбання квитка.

З 1994 року Південна Африка досягла великих успіхів у скороченні абсолютної бідності за рахунок надання соціальної допомоги пенсіонерам, інвалідам та дітям. Значно розширився доступ до освіти, житла, води, електрики та інших послуг. В результаті ситуація в країні значно покращила.

У Південній Африці середньостатистичний дохід на одну сім'ю на рік становить 9338 доларів США. Цей показник у 3 рази менший за середній по світу.

Якщо говорити про трудову зайнятість, приблизно 40% людей у ​​працездатному віці від 16 до 66 років у ПАР мають оплачувану роботу. Близько 44% чоловіків мають оплачувану роботу проти 33% жінок. У Південній Африці 48% дорослих у віці від 25 до 64 років закінчили школу, а значить можуть працювати, цей показник значно нижчий за середній за даними ОЕСР (79%).

Щодо здоров'я, очікувана тривалість життя при народженні в Південній Африці становить близько 64 років, що на сім років нижче, ніж у середньому по ОЕСР (81 рік). Середня тривалість життя осіб жіночої статі становить 67 років, а чоловічої – 60 років.

Скільки грошей потрібно для поїздки до Південної Африки? Ви повинні планувати витрачати близько 1320 рандів (84 долари США) на день на відпочинок у Південній Африці, що є середньою денною ціною, що базується на витратах інших відвідувачів.

Вартість поїздки на таксі в ПАР значно вища, ніж на громадському транспорті. У середньому минулі мандрівники витратили 230 рандів на особу на день на місцевий транспорт у Південній Африці.

Хоча ціни на їжу в Південній Африці можуть змінюватись, середня вартість їжі в Південній Африці становить 305 рандів на день.

У середньому люди витрачають 29 рандів на бутильовану воду у Південній Африці на день. Громадська вода у Південній Африці зазвичай не вважається безпечною для пиття, а питна вважається недешевою.

На південноафриканську кухню вплинуло як колоніальне минуле, так і місцеві культури. Це дуже мультикультурний за своєю природою багато в чому через ці різноманітні впливи. Країни, які так чи інакше вплинули на кухню цієї країни, включають Велику Британію, Нідерланди, Німеччину, Індію, Малайзію та Португалію. Ви побачите всі уподобання, представлені в традиційних південноафриканських стравах. Традиційна кухня ПАР сильно відрізняється за смаковими відчуттями від української, тому багато туристів із задоволенням купують прямі авіатури сюди, щоб випробувати нові гастрономічні враження.

  • Braaivleis - це поширений спосіб приготування м'яса під час громадських заходів або у вихідні. М'ясо смажать на відкритому вогні, який виготовляється з дров або деревного вугілля. Потім його подають із різними гарнірами.
  • Potjiekos - це блюдо зазвичай готують разом з Braaivleis. Це м'ясне та овочеве рагу, яке готується у чавунній каструлі на відкритому вогні.
  • Boerewors – це страва в стилі фаст-фуду, приготовлена ​​з гострої ковбаси, яку подають на булочці для хот-догу. Зазвичай його прикрашають цибулею та томатним соусом.

Середня вартість проживання в Південній Африці на одну особу становить 699 рандів. Для двох осіб, які проживають у типовому двомісному готельному номері, середня ціна номера в готелі в Південній Африці складає 1399 рандів.

Згідно з останнім індексом оренди PayProp, середня орендна плата по країні в Південній Африці за перший квартал 2020 року склала 7786 рандів.

Якщо ви хочете заощадити, ви можете зняти собі мотель або кімнату, ціна на яких близько 70 рандів. Дорогий розкішний готель із тропічним пейзажем з вікна обійдеться вам у 500 рандів та більше.

У ПАР дуже високий рівень злочинності. Злочинність є основною загрозою для безпеки мандрівників. Насильницькі злочини, у тому числі згвалтування та вбивства, відбуваються часто і в них беруть участь іноземці. Також часті грабежі, озброєні напади та крадіжки, які часто відбуваються в районах, популярних серед туристів.

Влада Південної Африки приділяє першочергову увагу захисту туристів, і туристична поліція розгорнута в кількох містах, проте ви завжди повинні зберігати пильність. Якщо ви вирушаєте на прогулянку національними парками, рекомендується ходити групами з чотирьох або більше людей і дотримуватися популярних маршрутів у вихідні дні.

Були випадки, коли людей переслідували із міжнародного аеропорту ім. О. Р. Тамбо в Йоганнесбурзі після авіаперельоту до місця призначення, а потім грабували часто під дулом пістолета. Будьте пильні в аеропорту та навколо нього, а також при виході з літака.

Південна Африка, найпівденніша країна африканського континенту, відома своєю неосяжною дикою природою та сафарі, і її часто називають райдужною нацією. Крім цього, в країні також існує низка правил, які повинні дотримуватися туристи, які досліджують цей регіон світу. Тому, щоб стежити за своєю поведінкою та пам'ятати, чого не можна робити у Південній Африці.

  • Не варто гуляти у темну пору доби. Наша порада для гостей ПАР – не гуляти на самоті вночі. У Південній Африці навіть прогулянка у групі може бути ризикованою, адже тут є досить високий рівень злочинності.
  • Не беріть із собою дорогі речі та прикраси. Носіння красивих прикрас, дизайнерського одягу та використання дорогих гаджетів – правильний спосіб привернути увагу злодіїв та кишенькових злодіїв. Якщо вам потрібно взяти з собою камеру/телефон, обов'язково сховайте його в надійній сумці і виймайте тільки тоді, коли він вам потрібен. Ми також рекомендуємо залишати свій паспорт замкненим у сейфі на стійці реєстрації готелю.
  • Не виходьте із машини під час сафарі. Пам'ятайте, якою б милою і спокійною не здавалася тварина, це дикі звірі і ви знаходитесь на їхній території. Небезпечно виходити з автомобіля в будь-який час, крім спеціально відведених місць, таких як табори відпочинку або місця для пікніків.

Південна Африка має відносно відмінну базову мережу національної економічної інфраструктури. Завдання полягає в тому, щоб підтримувати та розширювати електроенергетичну, водну, транспортну та комунікаційну інфраструктуру для підтримки економічного зростання та досягнення цілей соціального розвитку.

До 2030 року інвестиції у транспортний сектор дозволять скоротити географічний розрив за доступними цінами, підтримати економічний розвиток та сприяти розвитку низьковуглецевої економіки. Держава контролюватиме транспортну систему, яка враховує транспортні реалії Південної Африки та прагне служити інтересам суспільства.

Південна Африка може похвалитися трьома міжнародними аеропортами світового класу у трьох найбільших містах (Йоханнесбург, Кейптаун та Дурбан), які знаходяться поряд з багатьма іншими напрямками першого світу. Саме тут багато туристів можуть купити прямі авіаквитки на літак і відправитися в будь-яку країну без пересадок.

Перша громадська залізниця в ПАР відкрилася в 1860 між Дурбаном і Пойнтом. Ця коротка залізниця була побудована зі стандартною (1435 мм) колією і згодом була продовжена до гірничодобувних районів Вітватерсранду. Однак пізніше розвиток залізниць у Південній Африці відбувався в основному з шириною колії 3 фути 6 дюймів (1067 мм). Якщо ви хочете відправитися з однієї частини країни до іншої, то ви можете купити квиток і відправитися в рейс за досить дешеву ціну.

Південну Африку часто називають райдужною нацією, тому що вона складається з безлічі різноманітних культур та релігій. У межах Південної Африки проживають зулу, коса, педі, тсвана, ндебеле, койсан, індуїсти, мусульмани та африканери, і це лише деякі з них. Всіх цих людей об'єднує те, що вони називають Південну Африку своїм будинком, і тому все їхнє життя сприяє формуванню спадщини, самобутності та культури країни.

Змішуючи західні технології з місцевими африканськими та азіатськими традиціями, Південна Африка є поєднанням контрастів. Чудова суміш культур забезпечує різноманітність місцевої кухні - від традиційних страв різних культур до космополітичної кухні, доступної в багатьох великих містах світу.

Традиційні форми мистецтва, такі як танці та текстильне ткацтво, використовуються як засоби етнічної самобутності та ретельно зберігаються, у той час як сучасні форми мистецтва, від живопису до літератури, процвітають після падіння апартеїду.

Країна Південна Африка сповнена визначних пам'яток та заходів. Від природних краси, таких як дика природа та гори, до історичних пам'яток в Йоганнесбурзі або Кейптауні, ця динамічна країна пропонує щось для кожного. Багато людей пропонують вам провести два тижні в Південній Африці або більше, просто побачити все це. Нижче наведено деякі з основних моментів.

  • Національний парк Крюгера: цей парк є одним із найпопулярніших національних парків в Африці. Це одне із найкращих місць для сафарі. Він розташований у північно-східній частині країни і дуже різноманітний за своїм ландшафтом та тваринним світом. Він має безліч різних визначних пам'яток та відмінну інфраструктуру, що дозволяє легко досліджувати його.
  • Півострів Кейп: це красива територія, що складається із скелястого півострова, що вдається в Атлантичний океан. На ньому ви знайдете безліч різних визначних пам'яток, включаючи Столову гору, мальовничі пляжі та відмінні магазини. На південному кінці ви також знайдете Кейп-Пойнт та мис Доброї Надії.
  • Garden Route: це регіон неймовірної краси та прекрасних можливостей для занять спортом та активного відпочинку. Він проходить між затокою Моссел та затокою Святого Франциска вздовж Індійського океану і є однією з головних туристичних визначних пам'яток у цьому районі.

Південна Африка – це місце для справжніх любителів екзотики та природної краси. Якщо ви шукаєте некласичні місця для подорожей, то рекомендується купити квиток без пересадок і відправитися в авіарейс в ПАР.