Завантаження...

hero

Держава Лівія

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Держава Лівія

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Любителям стародавньої архітектури обов’язково варто відвідати Лівію. Розташована країна в північній частині Африки. У цій місцевості переважає дуже спекотна погода, що обов’язково варто враховувати, перш ніж вирушити в подорож. Однак, незважаючи на складні кліматичні умови, римські храми, кам’яні колони та інші стародавні пам’ятки варті того, щоби приїхати на них подивитися.

Дістатися з України до Лівії можна лише літаком. Авіапереліт у комфортних умовах не матиме проблем. Щоби потрапити на континент, насамперед необхідно дістатися Європи. Для цього потрібно купити квиток на поїзд або автобус. Таким чином ви зможете швидко дістатися європейського аеропорту. Тут варто зважати на той факт, що Лівія знаходиться далеко, тому авіарейсів без пересадок немає. Перед вибором квитків варто звернути увагу на кількість зупинок. Якщо ви хочете заощадити час, тоді варто вибирати варіант, де є лише одна пересадка.

Найкраще наперед точно розрахувати свій час прибуття, особливо, якщо ви їдете автомобілем. Краще виїхати із запасом часу.

Розташування

Країна межує з Єгиптом, Нігером, Чадом та Тунісом. Столицею Лівії є Тріполі. Омивається країна Середземним морем. Що стосується клімату, переважно він тут тропічний, на півночі є трохи субтропіків. Більшість території займають пустелі (90%). Біля узбережжя температура влітку становить приблизно +27-30ºС. На решті території вона досягає +36-45ºС.

Держава знаменита пустельними бурями. Незважаючи на досить велику площу, вона має не дуже добрі умови для розвитку економіки, оскільки більша частина території – це спекотні пустелі. Тут практично немає рослинності, тільки в оазах ростуть фруктові, оливкові дерева, пальми. У гірських районах мешкають різні види птахів. Постійні річки відсутні, невеликі запаси підземних вод місцеві жителі використовують для земляних робіт.

Структура населення

На території Лівії проживає близько 7 млн осіб. Більшість населення – це араби й бербери, які становлять приблизно 97%. Інші 3%  – це європейці. Державною мовою тут є арабська. Здебільшого люди проживають на узбережжі, якомога ближче до Лівійського моря. Чоловіки та жінки від 16 до 60 років становлять 65 % всього населення. Діти від 0 до 15 – 30% і старше 60 років – лише 5%.

Тривалість життя в лівійців досить висока: у чоловіків – 73 роки, у жінок – 76 років. Щодо релігійних переваг, майже 98% сповідують іслам. І лише 3% – христианство. Усі лівійці старше 15 років вміють писати та читати. Жінки переважно займаються домашнім господарством, а чоловіки заробляють гроші. Такий лад існує з давніх-давен і актуальний до цього дня.

Віза

Громадянам України обов’язково потрібно робити візу для того, щоби відвідати Лівію. Жінкам бажано приїжджати до країни в супроводі чоловіка, батька чи брата. У цій державі не схвалюється приїзд жінок без супроводу чоловіка.

Для отримання візи необхідно підготувати низку таких документів:

  • закордонний паспорт (він також повинен бути перекладений арабською мовою);
  • фотографії (2 шт.);
  • тест, що підтверджує, що у вас немає СНІДу;
  • бронь на номер у готелі;
  • підтвердження фінансової спроможності оплатити своє проживання;
  • витяг із місця роботи.

Для тих, хто планує приїхати в гості, обов’язково необхідно мати запрошення від людини, яка прийматиме гостей. Щодо робочої візи, при собі необхідно мати запрошення від компанії або роботодавця. Придбати недорогий квиток, а також отримати допомогу в оформленні візи можна на сайті skybooking.ua.
 

Рівень життя

Через тривалі військові конфлікти на території Лівії рівень життя в місцевого населення відносно невисокий. Безробіття становить 20%, інфляція – 4%. Середній рівень зарплати досягає 470$, мінімальний – 118$. Основний вид діяльності країни належить до харчової, текстильної, металургійної промисловості. Для туристів, які приїжджають до країни, потрібно обов’язково оформити медичну страховку.

Прожитковий мінімум становить 200$. Країна переживає не найкращі часи через продовження військових вторгнень, що дуже впливає на економіку.

Ціни

Вартість ресторанних страв досить низька. Пообідати в кафе можна лише за 3,99$. МакДональдс коштуватиме 3$. Щодо продуктів, вони також представлені за низькими цінами:

  • хліб – 0,37$
  • рис – 0,93$
  • картопля – 0,61$
  • молоко – 0,88$
  • вода – 0,18$
  • сир – 6,58$

Що стосується одягу, переважно жителі ходять у місцевому вбранні. Європейський одяг коштуватиме досить дорого:

  • джинси – 34$
  • плаття – 32$
  • кросівки – 45-50$
  • штани – 35$

У Лівії дуже спекотно, тому місцеві жителі вважають за краще носити національний традиційний одяг.

Кухня

Національна кухня Лівії насичена. На узбережжі більше переважають італійські страви. Тут часто готують пасту, а також морепродукти. Традиційні страви складаються із місцевих інгредієнтів. Завдяки тому, що тут росте дуже багато оливкових дерев, практично все готується саме на оливковій олії. Досить часто лівійці печуть прісний хліб базин. Для його приготування беруть воду, ячмінь і сіль, замішуючи тісто спеціальним ціпком – маграфом. Подають його разом із бараниною, томатним соусом та яйцями. Святкову страву – батату – готують лише у Лівії. Частки картоплі з'єднують як сендвіч, а між ними кладуть фарш, після чого обсмажується у клярі.

Ціни на житло

Вартість житла в країні дуже висока, що пов'язано із зруйнованою інфраструктурою внаслідок громадянської війни, припиненою у жовтні 2020 р. Оренда однокімнатної квартири в центрі коштуватиме 184$, за межами міста – 110$. Апартаменти у 2-3 кімнати коштуватимуть від 210$ до 360$. Що стосується покупки, 1 м2 буде коштувати від 400$ до 850$ – усе залежить від розташування житла. Ближче до морського узбережжя вартість квартири збільшується в кілька разів.

Рівень безпеки

Сьогодні актуальною проблемою влади Лівії стала поява великої кількості мігрантів з африканських країн. Саме ці громадяни здебільшого формують статистику щодо злочинів у вигляді хуліганств та невеликих крадіжок. Місцеві ж угруповання, які займаються важкою злочинністю, поповнюють статистику викрадення людей, пограбувань та вбивств. Загалом рівень злочинності в країні дуже високий. Але офіційних обмежень для відвідування туристами Лівії немає, за винятком закритих районів країни.

Заборони

У Лівію заборонено ввезення алкогольних напоїв. Також на самій території Лівії заборонена торгівля алкоголем та його розповсюдження. У разі порушення цієї заборони можна одержати реальний тюремний термін.

Оскільки Лівія є мусульманською країною, тут необхідно поводитися й одягатися скромно. Також у країні заборонене куріння.

Інфраструктура

У Лівії великої популярністю користується наземний транспорт. Найкращі дороги знаходяться у великих містах та столиці. Тут курсує дуже багато автобусів, є внутрішнє та міжнародне сполучення. Їздити на автобусах місцевим мешканцям дуже вигідно, тому що вартість квитка невисока, а умови є досить комфортними. Деякі лівійці мають власні автомобілі. Можна легко викликати або орендувати таксі.

Але тут варто враховувати той факт, що домовлятися про ціну доведеться із самим водієм, оскільки вони рідко їздять лічильниками. Рівень водіння також різний. Якщо ви вмієте керувати, то краще візьміть таксі в оренду. Або замовте автомобіль безпосередньо з готелю. Не варто забувати про те, що керування в Лівії може бути небезпечним, оскільки тут найвищий відсоток аварій.

Щодо авіа, у країні є кілька аеропортів, тому сюди можна швидко долетіти. Знайти авіаквитки або квитки на автобус можна на сайті skybooking.ua. У спеціальному полі вкажіть місця відправлення та призначення та дату. Ви побачите всі актуальні пропозиції цього дня.

Культура

Ще з давніх часів лівійці вели кочовий спосіб життя. Племена переміщалися пустельною місцевістю і створювали дрібні наметові поселення. Завдяки розвитку цивілізації спосіб життя населення дуже змінився. Кочовий спосіб життя залишився характерним лише для аборигенів.

Сьогодні основна частина місцевих жителів мешкає в містах, схожих на європейські. Традиційним заняттям лівійців завжди було землеробство, скотарство та вилов риби. У центральній частині країни жителі займаються розведенням верблюдів, овець та кіз. У прибережних районах клімат менш посушливий, тому тут вирощують цитрусові та оливкові дерева, фініки. Мешканці морського узбережжя, займаються виловом риби. З ремесел тут поширене плетіння з пальмового листя, виробництво килимів та виготовлення посуду з міді.

Лівійці – консервативна нація. Головна роль тут відводиться релігії та патріархальним традиціям. Головне для лівійської жінки – це турбота про дітей та сім’ю, тому вони дуже рідко залишають сімейне вогнище. Сьогодні спеціально для них створюють організації, які допомагають освоїти грамоту, різні ремесла, знайомлять їх із санітарними нормами, розповідають про правильний догляд за дітьми.

Пам'ятки

Після прибуття до Лівії кожному туристу варто відвідати такі місцеві визначні пам’ятки:

  1. Музей ісламу. Визначна пам’ятка знаходиться в столиці Лівії, Тріполі. Навіть якщо ви не належите до жодного з віровчень, вам варто відвідати це місце. Тут знаходиться переплетення історичних та культурних цінностей держави.
  2. Медина в Тріполі. У столиці розташовані квартали, які оточені східними мурами. Старовинне місто Медина є місцевістю з вузькими східними вуличками, без руху будь-якого транспорту. Потрапити всередину можна через південні, північні та західні ворота. Тут є велика кількість фонтанів, мечетей та пам’ятників, просочених історією. Особливою пам’яткою є великий ринок, на якому можна придбати одяг, красиві східні прикраси, спеції, прянощі, продукти харчування, посуд, виготовлений вручну місцевими жителями.
  3. Місто Сабрата. Загалом у країні існують два Сабрати. Перша – сучасне місто, яке було створено близько 500 років тому. Друга –---- найдавніша територія, де виконуються розкопки. У процесі розкопок біля археологи змогли визначити багато цінних знахідок, і навіть частина будівель, які датуються періодом зародження Римської імперії.