Завантаження...

hero

Фінляндська Республіка

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Фінляндська Республіка

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Фінляндія – розвинена європейська держава, багаторічний лідер рейтингу найщасливіших країн World Happiness Report ООН. За оцінками Fund for Peace, вона кілька років поспіль була найстабільнішою у світі. Країна входить до Європейського Союзу та є учасницею Шенгенської угоди.

Має потужну транспортну та туристичну інфраструктуру, на її території знаходяться пам'ятки, відомі у всьому світі. Фінські культурні традиції та історія багато в чому унікальні, вони наклали свій відбиток на менталітет та спосіб життя населення. Національна кухня, розваги та комфорт, особливі правила і навіть цікаві заборони – все це не залишить байдужим навіть найвибагливішого туриста.

Основні фінські аеропорти, що приймають літаки з України, що прямують прямими авіарейсами – Куусамо, Леві і Рованіємі. Середній час польоту без пересадок становить трохи більше двох годин. Купити квитки можна за допомогою сервісу SkyBooking.

Розташування

Країна розташована у північній частині Європи, на сході балтійського узбережжя. Межує з Росією на сході, зі Швецією – на заході та з Норвегією – на півночі. Найближча сусідня держава на півдні – Естонія, через Фінську затоку.

Рельєф – горбисто-рівнинний, в середньому абсолютні висоти знаходяться на відмітках не більше 300 м. У північно-східній частині є гори заввишки понад кілометр: пік Халтіа досягає 1,33 тис. м. Він знаходиться у Лапландії, біля норвезького кордону. Країна загалом розташована у межах Балтійського кристалічного щита.

Фінляндія – країна озер, на її території налічується 190 тис. таких водних об'єктів. Найбільшим озером є Сайма на південному сході. Річки впадають переважно в Балтійське море, мала частина – у Північний Льодовитий океан.

Помірний клімат обумовлює середню зимову температуру в діапазоні від -14°C до -6°C, залежно від регіону, літню – від +14°C до +17°C. Спекотний період (від +25°C до +30°C) триває лише вісім днів у червні. На півночі країни взимку настає полярна ніч. Вітри протягом усього року дмуть переважно із західної сторони.

Структура населення

Понад 90% населення країни – фіни. Найбільші нацменшини представлені карелами, шведами, циганами, татарами та саамами.

Розподіл населення за віковими категоріями:

 • 16,4% – діти віком до 14 років;
 • 64,3% – особи від 15 до 64 років;
 • 22,3% – громадяни віком понад 65 років.

Середній вік країни становить 42,8 років, зокрема 41,3 років – чоловіків, 44,4 років – жінок. Близько 86,5% населення спілкується фінською мовою, шведською – 5,2%, ще 0,04% – саамською. Решта 5,8% говорить іншими мовами, включаючи арабську, англійську, сомалійську та перську.

Фінляндія належить до категорії країн із найменшою часткою релігійних громадян. Послідовників Євангелично-лютеранської Церкви – 66,6% жителів країни, православних – 1,1%. Прихильники інших релігій становлять 1,8%, а не релігійними вважають себе 30,6% громадян. Євангелично-лютеранська та Православна Церкви відповідно до Конституції набули статусу державних. Самі представники цих релігійних інститутів використовують термін "національна церква". Відносини теологічних установ та держави врегульовані спеціальними угодами.

Віза

В'їзд українців до країни не вимагає наявності візи. Оскільки вона входить до Шенгенської зони, перетин кордону здійснюється за біометричними паспортами. Якщо ж громадянин України має лише паспорт старого зразка, то потрібна віза чи дозвіл на проживання в одній із країн Європейського Союзу. Безвізовий режим не дозволяє іноземцям працювати у Фінляндії.

Рівень життя

Мінімальна зарплата становить 1210€, середня по країні – 3690€. Реальний прожитковий мінімум сягає для сім'ї 1700€, для однієї людини – 1160€ на місяць. Рівень безробіття становить 8%, а тенденції до його зниження немає. Зберігається попит на жіночі професії в освітній, соціальній та медичній сферах.

Діє система медичного страхування KELA. Оформлення полісів субсидіюється державою, муніципальною владою та роботодавцями. Страховка частково покриває послуги приватних лікарів, вартість ліків та послуги з транспортування хворих.

Ціни

Вартість продуктів харчування вища, ніж у середньому в Європі. Наприклад, за літр молока потрібно заплатити 1,5€, а кілограм м'яса коштуватиме 15€. Декілька разів на рік у магазинах проводяться акції або розпродажі. Обід на двох у недорогому ресторані коштує до 60€, у піцерії поїсти можна втричі дешевше.

Одяг також може суттєво вдарити по бюджету туриста – джинси коштують до 80€, сукня – 40€, а кросівки – до 100€. Вартість єдиного квитка на різні види міського транспорту – 2,8-5,7€ з обмеженням часу поїздки до 100 хвилин, в залежності від зони переміщення, за таксі доведеться заплатити 8€ за кілометр та посадкові 6€.

Кухня

Особливістю фінської кухні є наявність таких страв, які рідко можна зустріти в інших народів. Разом з тим, її гастрономічні традиції мають багато спільного з уподобаннями в їжі мешканців скандинавських країн. Практично ж унікальними можна назвати такі страви, як рагу по-карельськи, калакейтто (риба змішується з молоком), калакукко (м'ясо з рибою), рагу з грибів та з різних видів м'яса – баранини, яловичини та свинини.

Національна кухня може похвалитися незліченними рецептами запіканок з печінки, моркви, макаронів, картоплі та капусти. Поширені гарніри у фінів – пюре та інші страви з картоплі, а на десерт вони віддають перевагу киселям і холодним солодким кашам.

Ціни на житло

Вартість оренди житла залежить від типу та площі нерухомості. Якщо за оренду квартири в одну-дві кімнати з відносними зручностями вимагатимуть 250€ на місяць, то за проживання в апартаментах цінник зросте до 800€. Купівля однокімнатної квартири обійдеться в середньому в 10-50 000€, а в Гельсінкі – у кілька разів дорожче, аж до 150 000€. Будинки та розкішні багатокімнатні квартири пропонують до продажу за ціною від кількох сотень тисяч євро і до 1 млн. Мінімальний цінник на проживання в готелі класу однієї-двох зірок – від 60€ до 220€ за добу, у п'ятизірковому готелі номер коштує до 420€.

Рівень безпеки

У середньому протягом року в країні відбувається близько 500 тис. злочинів. Число вбивств на душу населення – 1,14 на 100 тис. осіб. Владою зареєстровано близько 1,5 млн одиниць вогнепальної зброї, переважно мисливської, в країні має зброю кожен третій громадянин. Це середній показник у Європі. На 100 тис. осіб налічується 130 поліцейських. Для порівняння, у Німеччині та США – 372 та 298 відповідно. За рівнем смертності в дорожньо-транспортних пригодах держава посідає у світі 164-те місце, поряд з Іспанією та Ізраїлем.

Заборони

Фінська влада ввела низку громадських заборон, порушникам яких загрожують різні покарання – від попереджень до штрафів.

Суворі обмеження стосуються насамперед щодо забезпечення комфорту проживання та відпочинку:

 1. Заборонено фотографувати людей без дозволу.
 2. Не дозволене куріння в громадських місцях і просто при дітях, як і розпивання, а також демонстрація алкоголю.
 3. Щоб уникнути шуму, не дозволено користуватися душем у нічний час і вибивати килими прямо у дворах.
 4. Не можна шуміти й у лісі, щоби не потурбувати місцеву фауну.

Строго заборонено спати в машині, ставити намети у місцях, які не призначені для цього. З метою безпеки запроваджено заборону для пішоходів на переміщення у нічний час без світловідбивачів.

Інфраструктура

У Фінляндії існує розвинена інфраструктура автомобільного, водного, залізничного та авіаційного транспорту. Стан автомагістралей – зразковий, оскільки асфальт укладають за європейськими стандартами. Є велика кількість прямих високошвидкісних трас із розв'язками та місцями відпочинку. У великих містах та аеропортах пропонують послуги прокату автомобілів, у тому числі і "будинків на колесах". Майже у кожному місті є автовокзал. Перевізники пропонують систему знижок та пільгові дешеві квитки.

Розгалужена залізнична мережа охоплює всю країну. Купити квитки на поїзд у межах одного міста можна за ціною до 2€, продаються абонементи на 10 поїздок, є система оплати з розрахунку на три дні – 105€. Пропонують послуги залізничного перевезення автомашини. Водний транспорт відіграє істотну роль у доставці пасажирів та вантажів. Розвинена озерна та річкова мережі, морські узбережжя великої протяжності дозволяють без пересадок потрапити до будь-якого місця Фінляндії та до суміжних країн.

У країні працюють 28 аеропортів, найбільший – Гельсінкі-Вантаа, послуги перевезень, включаючи авіатури, надають понад два десятки авіакомпаній. Великою популярністю користуються літаки лоукостерів (дискаунтерів), авіаквитки на рейси яких відрізняються низькою вартістю.

Культура

Фінляндія – сучасна європейська країна з непростою історією. У сферу західної культури країна увійшла лише у XII ст. Близько шестисот років вона перебувала під керівництвом Швеції, і з початку 1800-х стала автономним князівством у складі Російської Імперії. Здобула незалежність лише у 1917 р. У дев'яностих роках країна взяла курс на європейську інтеграцію, увійшовши до ЄС 1995 р.

Фінська культура увібрала у собі язичницькі традиції і християнські звичаї. Через географічне розташування та історичні події культура країни перебувала під впливом німецьких і балтійських народів, слов'янської спільності. Вона об'єднала у собі традиції невеликих етнічних груп, включаючи фінських татар та шведів.

Незважаючи на те, що держава знаходиться у східній частині Європи, у культурному аспекті вона завжди дотримувалася переважно західноєвропейської моделі. Це знайшло своє відображення у мистецтві, літературі, дизайні. Країна увійшла до трійки "столиць дизайну", а роботи художників підтримують численними нагородами та грантами. Половина прав експорту літератури належить художнім творам.

Пам'ятки

Історія, культура та технології залишили свій матеріальний слід – це архітектурні споруди, популярні об'єкти та унікальні майданчики.

Найцікавіші з них:

 1. Церква в Керимякі – лютеранський храм у Південному Саво, збудований у 1847 р. Будівля входить до списку світових рекордсменів – одна з найбільших дерев'яних церков. Щороку подивитися на споруду приїжджають 50 тис. туристів.
 2. Раухалінна – вілла, зведена в 1900 р. біля Нешлота. Є рідкісним для країни архітектурним об'єктом, у якому поєднані неомавританський, російський та швейцарський стилі.
 3. Телевежа Пуййо заввишки 75 м у місті Куопіо. У ній розташований ресторан, що обертається, розрахований на сотню місць, перший такого типу в скандинавських країнах. За час існування вежі, з 1963 р, її відвідали понад 5,5 млн туристів.
 4. Канал Понтуса в Лаппенранті завдовжки в пів кілометра. Являє собою ландшафтний об'єкт. Був створений на початку XVII ст. при спробі облаштування судноплавного каналу від Балтики до озера Сайма.
 5. Уконківі – один із понад 3 тис. островів на озері Інарі. У давнину був місцем поклоніння саамів, у ньому відбувалися жертвопринесення.