Завантаження...

hero

Держава Бруней-Даруссалам

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Держава Бруней Даруссалам

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Азіатське диво на нафтових озерах – Бруней. Невелика, але дуже цікава країна, яка входить в топові списки найбагатших країн світу. За рівнем економічного розвитку вона все ще належить до перехідного типу, але місцеві жителі давно переступили межу середнього класу. Брунейські малайці живуть у сучасних містах, їздять на власних авто та відпочивають під спекотним сонцем на чистих пляжах.

Авіапереліт до цієї країни – гарна ідея подарунка для тих, у кого все є і кого вже важко здивувати. Кліше про бідну Південну Азію буде розвіяно, як тільки завершиться авіарейс, і літак приземлиться у столичному аеропорту. Чисті доглянуті вулиці, наповнені дорогими автомобілями та модними магазинами, мальовничі міські сквери та помпезні розважальні центри будуть дивувати на всьому шляху до висококласного готелю.

А ввечері, коли загориться підсвічування на численних мечетях, брунейські вулиці перетворяться на казку. Сяйво куполів на тлі зоряного неба залишиться у пам'яті на довгі роки. Сюди їдуть ліниво лежати на пляжах, блукати дикими джунглями чи заповідними зонами, культурно просвічуватися, молитися чи працювати. У Брунеї не нудьгуватиме ні новачок, ні досвідчений мандрівник.

Розташування

Країна знаходиться на острові Калімантан у Південно-Східній Азії. Вона не лише межує з Малайзією, а й розділена її територією, завширшки 30 км, на дві частини. У південній частині острів омивається Південно-Китайським морем, що перетікає в бухту Бруней на схід. Тут є безліч невеликих островів. Західне узбережжя – піщане та пологе.

У країні є сусідами горбисті низини і заболочені рівнини. На острові часто трапляються землетруси. Територія поцяткована невеликими річками Бруней, Тудонг, Белайт і Тембуронг, що протікають з півдня на північ і впадають у Південно-Китайське море. Великих озер на острові немає, але озеро Мерімбун належить до візитівок країни. Навколо нього знаходиться природний заповідник.

Клімат Брунею екваторіальний. Цілий рік утримується середня температура повітря +26°C. Погода волога, з великою кількістю опадів. Сезон дощів припадає на жовтень-грудень. У цей час щомісяця випадає понад 350 мм опадів. Висока вологість сприяє розвитку природної зелені. Понад 75% площі країни зайняті тропічними та мангровими лісами.

Структура населення

У країні проживає близько пів мільйона людей. Щільність населення, за статистикою, дуже низька – лише 81 людина на 1 км². Половина з них проживає у столиці, друга частина – у районі нафтових промислів. Тому в межах міста завжди багатолюдно. Лише 20% мешкають у селах.

Переважна більшість населення – це корінні малайці (66%), і навіть споріднені їм етнічні народності (11%). Частка китайського населення – близько 8%. Є невеликі діаспори європейців та індійців.

Малайці – молода нація. Більшість населення становлять люди до 55 років, багато дітей та молоді до 20 років. Середня тривалість життя у Брунеї становить 78 років.

Основна релігія країни – іслам. Його сповідують майже 80% населення. Близько 9% жителів сповідують християнство у вигляді католицизму та протестантизму. Ще 8% – прихильники буддизму. У країні десятки мечетей шиїтів, кілька християнських і буддійських храмів. Офіційна мова – малайська, але поширені англійська та китайська.

Віза

Щоб потрапити до Брунею з України, можна оформити електронну візу через Інтернет. Вона діє 30 днів та дає право на разовий візит до країни. Підтвердження відкриття візи слід чекати від двох тижнів до місяця. Сам штамп поставлять вже в аеропорту під час проходження паспортного контролю.

Для стикувального рейсу можна відкрити транзитну візу, дійсну 72 години. Повноцінна віза відкривається через посольство. Вона дійсна три місяці та передбачає багаторазовий в'їзд до Брунею. Для її отримання необхідно зібрати пакет документів та здати його до посольства. Час очікування відповіді триває близько місяця.

На нашому сайті ви можете отримати кваліфіковану допомогу та консультацію щодо отримання та оформлення візи.

Рівень життя

Бруней – нафтова держава, одна з найбагатших у світі. Економіка розвивається за рахунок експорту нафти та природного газу. Сільське господарство розвинене слабо, тому переважна більшість продуктів харчування імпортна. Сільська місцевість заселена слабо, більшість прагне цивілізованого життя та офісної роботи.

Місцеві жителі звикли до хорошого життя, а на роботах, що низько оплачуються, працюють мігранти з бідних азіатських країн. Близько 95% населення навчені грамоти та претендують на престижні вакансії. Середня зарплата тут становить 3550$ на місяць. Мінімальний рівень – близько 570$ на місяць.

Ціни

Вартість продуктів харчування у острівній країні наближена до європейської. Незважаючи на те, що більшість продуктів завозять з материка, вартують тут дешево.

Перекус у фастфуді або простому кафе коштуватиме 5-6$. Ціна повноцінного обіду в хорошому ресторані – всього 12-15$. Вечеря на двох теж відносно дешева – близько 50$. У супермаркеті можна недорого скупитися для домашнього харчування:

  • яйця – 1,9$
  • молоко – 1,4$
  • апельсини – 3$
  • рис – 1,2$

Дешевий одяг у Брунеї не купити. Шкіряні туфлі тут обійдуться в 60-70$, а літня сукня – в 30-40$. Тут вигідно купувати товари місцевого виробництва – національні костюми, вбрання від місцевих дизайнерів, ювелірні прикраси та сувеніри.

Кухня

Брунейська кухня – результат змішування японської, китайської, тайської, малайзійської та індійської традицій. Основні інгредієнти тут – риба з рисовим гарніром чи локшиною. М'ясо вживається рідко через високу ціну. У сільській місцевості використовують птицю. Свинину заборонено за законами ісламу.

Усі страви щедро приправляються спеціями. Вони гострі та пряні. Овочі використовуються помірно. Страви важко назвати вишуканими. Вони ситні, але через підвищену гостроту незвичні європейському гурманові.

На десерт заведено подавати коржик чи рисовий пудинг у цукровому сиропі. З напоїв поширені чай, кава, кокосове молоко та фруктові соки.

Ціни на житло

Бруней – не дешевий туристичний маршрут щодо проживання. Тут можна вигідно зупинитися в хостелі всього за 13-15$, але, якщо хочеться більшого комфорту, доведеться платити від 45$ за номер навіть у двозірковому готелі. Готель рівня п'яти зірок обійдеться в 170-250$ на добу.

Для тривалого перебування вигідно орендувати квартиру. За апартаменти з однією спальнею в центрі міста доведеться заплатити 630$, на околиці можна знайти за 520$ на місяць.

Купівля свого житла тут є реальною. Ціна 1 м² в центрі міста становить 1400$, а на периферії можна знайти за 900$. Комунальні платежі тут не високі. Середня вартість місячних послуг за квартиру площею 85 м ² становить 55$.

Рівень безпеки

Бруней вважається безпечною країною як для місцевих, так і для гостей. Ризик терористичних нападів тут мінімальний, місцеві кримінальні угруповання відсутні. Нічне життя не розвинене – після 21:00 міста "вимирають", бо закриваються усі бари та клуби.

Побоюватися слід вуличних грабіжників та кишенькових злодіїв, які орудують у людних місцях. Навіть серед білого дня можна постраждати від їхніх "вмілих рук". Рекомендуємо не носити із собою цінні речі та документи, а залишати їх у сейфах готелів та камерах схову.

У тури джунглями не можна вирушати без професійного гіда, тому що там мешкають різні отруйні види тварин та рослин.

Заборони

У Брунеї функціонують закони ісламського шаріату. На туристів поширюються не всі з них, але деякі краще не порушуватиме. Місяць Рамадан – священний для місцевих, тому бентежити людей відкритим вживанням їжі у громадських місцях не варто. Тут не продають алкоголь, немає барів.

Важливо завжди роззуватися перед входом до будинку. Краще не вказувати на щось чи когось вказівним пальцем – лише всією долонею чи кулаком. Не можна фотографувати релігійні об'єкти та членів королівської родини.

До одягу туристів жорстких правил немає, навіть місцеві жінки віддають перевагу європейській моді. Але до мечетей можна заходити тільки в закритому одязі та з покритою головою. Жовтий колір носять лише королівські особи. На вулицях краще не чхати, за це можуть оштрафувати.

Інфраструктура

У багатому Брунеї не бракує транспорту. Країну обслуговує один аеропорт, що у столиці. Щорічно місцеві та міжнародні авіаоператори перевозять через нього близько 2 млн пасажирів. Авіатури в Бандар-Сері-Багаван здійснюються з усіх куточків світу. Із Києва до столиці Брунея є прямий авіарейс. Авіапереліт без пересадок займе близько 13 години. 

За допомогою пошукового вікна на сайті skybooking.ua за пару хвилин можна підібрати найдешевший авіаквиток на зручний рейс. З літака можна пересісти на прямий шатл і без пересадок доїхати до готелю.

У країні розвинена автобусна мережа. Автобуси різного формату курсують між містами та обслуговують внутрішні маршрути. Кожна лінія пофарбована у свій колір для зручності орієнтування. Купити квиток можна на вході чи виході з автобуса. Таксі тут дуже мало, тому що більшість місцевих жителів мають власні автомобілі, а приїжджі вважають за краще купити квиток на автобус за кілька доларів, ніж витрачатися на таксі.

В місті Муара знаходиться найбільший порт Брунея. Він виконує вантажні та пасажирські перевезення.

Культура

Культурне життя брунейців сформовано під впливом ісламу та державного правління. У країні відзначають лише три національні свята, найважливішим серед яких є День незалежності, що відзначається 23 лютого. Інші події – релігійні. Малайці феєрично виходять із місяця посту Рамадану під час галасливого фестивалю з вуличними бенкетами, ярмарками та гуляннями. Помпезно відзначають День народження пророка Мухаммеда.

Китайське населення країни традиційно відзначає свій Новий рік, але після проголошення жорсткої влади шаріату громадські заходи інших конфесій, крім ісламу, заборонені. З цієї причини християнське Різдво святкують лише у своїх будинках та церквах без вуличної мішури.

У Брунеї добре розвинений спорт. З кінця 80-х країна стабільно представлена ​​на Олімпійських іграх та інших міжнародних змаганнях. Національним надбанням брунейців є ремесла ткацтва, ювелірної справи. Пам'ятні вироби можна купити на строкатих ринках великих міст.

Пам'ятки

Авіапереліт до Брунею – відмінне рішення для розширення кругозору. Ця країна – добрий приклад розвиненої азіатської держави. А її пам'ятки запам'ятаються на все життя:

  1. Істана Нурул Іман. Палац Султана повинен бути найпомпезнішою будівлею в державі, і брунейський палац не розчаровує. У ньому майже 1800 приміщень, сотні ванних кімнат та спалень, а також каскад із басейнів, фонтани та автостоянка на 5 тис. автомобілів. Частина території та внутрішнього приміщення відкрита для туристів.
  2. Бандар-Сері-Багаван. Вся столиця вважається визначною пам'яткою, тому що в ній найвища концентрація архітектурних чудес, старовинних храмових комплексів та розважальних центрів.
  3. Мечеть Джеймс Аср Хассанала Болкіаха. Найпримітніша мечеть, прикрашена 29 золотими куполами, що сяють на яскравому сонці.
  4. Брунейський музей. У ньому представлена ​​велика колекція історичних артефактів, що розповідають про історію та розвиток однієї з найбагатших країн у світі.
  5. Мечеть Омара Алі Сайфуддіна. Візитна картка столиці. Вона зображена на популярних листівках, де її золотий купол, висотою 52 м відбивається від дзеркальних вод штучної лагуни.
  6. Національний парк Улу-Тембулонгу. На просторах цієї зеленої зони можна помилуватися місцевими тваринами в природному середовищі і насолодитися багатою природою.