Завантаження...

hero

Республіка Бенін

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Республіка Бенін

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Бенін – невелика західноафриканська країна, яка приваблює туристів приголомшливою природою, дивовижним тваринним світом, загадковими ритуалами, містикою та незвичайними традиціями.

Тут можна стати учасником захоплюючого сафарі, під час якого з'явиться нагода побачити рідкісних тварин. Можна поринути в абсолютно неповторну атмосферу місцевих обрядів, познайомитися з магією вуду, пуститися в танок повз звуки там-таму або відправитися на шопінг, накупити незвичайних дрібничок, виробів місцевих майстрів; скуштувати місцеву кухню, серед страв якої знайдеться шинка під мурашиним соусом, сушені метелики та смажена сарана.

У цій країні незвично все: від визначних пам'яток до манери торгувати. І з кожним роком все більше туристів прагнуть потрапити до Беніну, щоб познайомитися ближче з унікальною країною, де є власна Венеція.

Дістатися Беніну (як і більшості країн африканського континенту) без пересадок не вийде. Найбільш оптимальним варіантом для подорожі стане авіарейс до Амстердама, звідки стартують прямі маршрути до багатьох країн Африки. Ще один маршрут сподобається тим, хто любить засинати під ритмічний стукіт коліс, або спостерігати з вікна за пейзажами, що відкриваються. Можна купити квиток на поїзд або автобус до Кишинева, а звідти вилетіти до місця призначення з пересадкою в Стамбулі.

Сервіс SkyBooking – це те місце, де можна знайти актуальні пропозиції щодо авіаквитків, побудувати складний маршрут для авіатура, моніторити пропозиції перевізників з усього світу у пошуках дешевих квитків на поїзд, автобус чи літак. Все, що вам потрібно – вказати бажані дати та місце прибуття, а решту ми зробимо за вас.

Розташування

Бенін знаходиться в Західній Африці, межує з Нігером та Буркіна-Фасо на півночі, Того – на заході. Східні кордони ділить із Нігерією, а на півдні землі країни омивають води Гвінейської затоки.

Північна частина країни займає плато з лісами та саванами, невисокими горами та притоками річки Нігер. Південні території починаються з піщаних низовин, за якими починається ціла система боліт та лагун, що поступово засипають піском. Тут також зустрічаються гористі ділянки та протікає дві річки, що впадають у затоку.

Більша частина території Беніну розташована в екваторіальному кліматі. Середньорічна температура тут становить +27ºС, чітко виділяється два сезони дощів, а виснажливу спеку пом'якшує океанський бриз. Північні регіони країни лежать у субекваторіальному кліматичному поясі. Тут явно виражені сухий та вологий сезони, за рік випадає до 1250 мм опадів, проте в період з жовтня до квітня посухи – звичне явище.

Структура населення

Чисельність населення перевищує 12 млн. Бенін можна назвати мультиетнічною державою. Тут проживає 42 етноси, найчисельнішими є аджа і фон (50%), близько 30% припадає на інші місцеві народності, а 5,5% – європейці, більшість із яких французи. Офіційна мова країни – французька, широко поширені місцеві діалекти хауса, йоруба та фон.

Щодо питань релігії розподіл відбувається так: 11,6% місцевих жителів сповідує вудуїзм, 48,5% – християнство (переважно католики), 27,7% є мусульманами. Розглядаючи віросповідання цієї країни, слід зазначити, що у Беніні ще існує поклоніння богу Вуду, а регіонах, де існує культ предків, можна побачити ритуали вуду.

Віза

Громадяни України – нечасті гості в Беніні, проте віза для в'їзду в країну все ж таки потрібна. Тим, хто не планує залишатися в країні тривалий час, просто поставлять штамп в аеропорту після прибуття. А щоб перебувати на території Беніну більш тривалий термін, необхідно звернутися до відділення міграційної поліції в Порто-Ново або Котона. Для мандрівників, які не хочуть витрачати свого часу на очікування, є можливість оформити електронну візу, яка дає право перебувати в країні до 30 днів.

Рівень життя

Бенін – аграрна країна, що має середній рівень життя в порівнянні з іншими африканськими країнами. Уряд Беніну працює над розвитком промисловості, освітньої сфери та охорони здоров'я, у перспективі – активний розвиток туристичної галузі.

Ціни

Незважаючи на те, що Бенін небагатий за європейськими мірками, ціни тут дещо вищі за звичні нам. Обід у ресторані середньої категорії коштуватиме приблизно 26$, ціни на продукти в магазинах варіюються від долара за кілограм рису або свіжих фруктів до 5$ – за кілограм яловичини.

При цьому тут вигідні ціни на одяг та взуття. Пару чоловічих шкіряних черевиків можна купити за 23$, а вартість предметів гардеробу в мережевих магазинах становить близько 8$.

Кухня

Традиційна кухня Беніну широко відома у всій Африці завдяки екзотичним інгредієнтам і ароматним, смачним стравам. Є в гастрономії цієї країни і те, що може дещо шокувати недосвідченого туриста. Крім звичних нам курятини, риби, козлятини, місцеві кулінари використовують м'ясо чагарникового щура. Загалом же м'ясо тут досить дороге, тому страви приправляють рослинною олією.

Серед усієї різноманітності, яку пропонує Бенін, варто неодмінно спробувати:

  • кус-кус, приправлений ароматними спеціями та запечений у духовці;
  • рибу або курку в арахісовому соусі, яку готують (як стверджують місцеві кухарі) з використанням секретних прийомів та інгредієнтів;
  • вагасі – фірмовий сир, зроблений з молока тутешніх корів, який має приголомшливий смак.

Ціни на житло

Ціни на житло в Беніні формуються в залежності від регіону, "зірковості" готелю та індивідуальних уподобань самого туриста. Для тих, хто цінує спокій та високий рівень приватності, тут пропонують безліч варіантів апартаментів із порівняно недорогою вартістю. За оренду апартаментів доведеться віддати близько 24$, або знайти дорожчі варіанти, але з розширеним переліком зручностей.

Є в Беніні низка хороших готелів. Ціни за ніч відрізняються досить відчутно, але рівень комфорту тут відповідний. За 300$ можна зняти відмінний номер.

Рівень безпеки

У порівнянні з іншими країнами цього регіону Бенін відрізняється досить високим рівнем безпеки. Приїжджим не рекомендують здійснювати прогулянки у темну пору доби, самостійно відвідувати сільську місцевість. Тут поширене інтернет-шахрайство і потрібно бути обережним на дорогах (рух ускладнений через низьку культуру водіння).

Заборони

Повсякденне життя Беніна – це симбіоз місцевих звичаїв і традицій та європейських норм. Тут не існує жодних релігійних вимог до зовнішнього вигляду, поведінки, дотримується рівноправність статей та відсутні будь-які обмеження для жінок. Конфліктів із місцевим населенням слід уникати будь-яким можливим способом.

Інфраструктура

Бенін має досить розвинену транспортну мережу, проте існує низка нюансів:

  1. Автомобільні дороги завдовжки близько 7 тис. км мають тверде покриття довжиною 1,3 тис. км. Громадський транспорт тут представлений переважно автобусами та мінібасами, поширені мототаксі.
  2. Залізничний транспорт має 578 км шляхів, проте ця магістраль не повідомляється із сусідніми країнами.

Міжнародний аеропорт у Беніні один. З Котону стартують літаки, що здійснюють авіаперельоти до Європи, країною і тут знаходиться база національного перевізника країни. Також великі аеропорти розташовані в інших містах, але використовуються вони для внутрішніх рейсів та польотів у межах регіону.

Культура

У великих містах Беніну активно розвивається кінематограф, розпочинають свою діяльність літератори, музиканти, є безліч визначних пам'яток та цікавих локацій. Вони ніби створені для того, щоб мандрівникам було простіше знайти місто за інтересами:

  • в Порто-Ново розташовані музеї та ботанічний сад, можна прогулюватися вздовж лагуни, насолоджуючись приголомшливими панорамними видами;
  • Котону з його нічними клубами та ринками ідеально підходить для поціновувачів веселого нічного життя та любителів шопінгу;
  • в містечку Дасса можна відвідати релігійні церемонії, що зачаровують і трохи лякають;
  • Абомей зацікавить любителів історії, загадок, містики та яскравих вражень. Тут розташоване стародавнє село ковалів, зібрано величезну колекцію ювелірних прикрас та щорічно проводиться фестиваль вуду.

Пам'ятки

Бенін пропонує багато цікавого для тих, хто хоче познайомитися із Західною Африкою та спадщиною Старого світу. Тут зароджується екологічний туризм, є цікаві об'єкти архітектури, пам'ятки, дивовижні краєвиди та багатий тваринний світ.

Що подивитися у Беніні насамперед?

  1. Тата Сомба. У цьому історичному районі на всіяних баобабами пагорбах розташувалися двоповерхові глиняні будиночки, які добре збереглися, незважаючи на свій вік. У дивовижних будівлях під солом'яними дахами є і спальні приміщення, і зона приготування їжі, і зерносховища, а вирушаючи сюди на кілька днів, можна поринути у неповторний колорит сільського життя та познайомитися із місцевими звичаями.
  2. Національний парк Пенджарі. Тут збереглася найбільша екосистема Західної Африки та сафарі стане справді незабутнім. Слони та леви, незліченна кількість птахів яскравих забарвлень, дивовижна природа – цей національний парк є обов'язковою зупинкою будь-якого туристичного маршруту.
  3. Ганві – невелике містечко, жителі якого влаштувалися в бамбукових хатинах на палях, розкиданих по озеру Нокуе. Перші будинки з'явилися тут ще в ХІІІ ст., а сьогодні це дивовижне місце з ресторанами, магазинами, готелем, яке ще називають африканською Венецією.
  4. Уїда. Історія цього міста починається у ХVII ст. воно було центром торгівлі та невільницьким ринком, а в наші дні тут проходить фестиваль вуду – магічне дійство, яке неодмінно варто відвідати.