Завантаження...

hero

Народна Республіка Бангладеш

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
legal_assistance
Допомога юриста

Народна Республіка Бангладеш

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Бангладеш належить до країн, де релігія і традиції правлять людьми. Вони запросто витримують місяць жорсткого посту, босу прощу на інший край землі та молитви і піснеспіви. Зовнішня бідність компенсується відкритим серцем та чистими помислами, а матеріальна обмеженість майстерно замаскована строкатими тканинами та яскравими прикрасами.

Бангладеш – красива країна, де химерні храми різних конфесій потопають у густій ​​тропічній зелені між швидкими річками. Пагорби Читтагонга та водоспади на каналах Брахмапутри та Ганга плавно перетікають у доглянуті рисові поля. А з задушливих міст із шаленим гуркотом мопедів та свистом водіїв потрапляєш у тихі околиці, оповиті пташиним співом та видами на захід сонця.

Земля бенгальців привітна до гостей. Тут смачно нагодують, покажуть місцеву красу та запросять на нічліг у свій будинок з посмішкою, бо так велить віра. Сюди варто приїхати перед візитом до Індії, щоб підготувати свідомість до ще більшого подиву відмінностям у побуті та світогляді.

У Бангладеш можна потрапити у справі чи заради відпочинку. Skybooking допоможе купити квиток з Києва та організувати інші деталі поїздки, щоб нічого не заважало насолоджуватися дивовижною країною Бангладеш.

Розташування

Країна бенгальців розташована у дельті злиття річок Брахмапутра та Ганг. Їхні численні канали та відгалуження створюють густу мережу водних капілярів по всій території Бангладеш. Низинне розташування загрожує підтопленням суші у разі розливу річок або підйому рівня моря всього на 1 м. Хороше зрошення сприяє формуванню найродючіших ґрунтів у світі. Але високий вміст миш'яку в ґрунтових водах небезпечний для життя і щороку стає причиною багатьох смертей серед місцевого населення. Вода тут у надлишку, але потребує ретельної фільтрації.

Територія країни дуже зелена, густі тропічні ліси змінюються тут сільськогосподарськими угіддями. На південному сході знаходиться Читаґґонґський гірський район із найвищою точкою – горою Мовдок, висота якої становить 1052 м. За гірським хребтом на південь простягається другий за довжиною пляж у світі – Кокс-Базар, довжина якого – 120 км.

Бангладеш розташований у тропічному кліматичному поясі. З жовтня по березень тут панує м'яка волога зима із середньою температурою близько +15-20°C, з квітня по вересень – спекотне літо, коли повітря прогріте від +27°C до +35°C.

Структура населення

Бенгальці є однією з найчисельніших націй у світі. Близько 98% населення Бангладеш – етнічні бенгальці. Країна густо заселена – 1155 осіб на 1 км².

Населення країни відрізняється моложавою структурою. Люди старше 65 років займають лише 7% населення, при цьому близько 45% – молодь до 24 років. Працездатні представники суспільства середнього віку, які становлять майже половину населення, формують міцний фундамент у розвиток економіки. Середня тривалість життя при цьому – 74 роки. Народжуваність стабільно перевищує смертність.

Офіційна мова Бангладеш – бенгальська. Це різновид індоарійської гілки індоєвропейської мовної групи. Для неї використовується особливе письмо – бонгаккхор та пишуть зліва направо.

Основна релігія країни – іслам, його сповідують 89% місцевих жителів. Індуїзму віддані близько 10% населення. Популярні християнські гілки – католицизм, протестантство та Свідки Єгови.

Віза

Для в'їзду до Бангладеш українцям необхідно відкрити візу. Для цього слід подати заяву та пакет документів до консульства країни, яке знаходиться у Варшаві (Польща). Запит розглядається протягом п'яти робочих днів. Після цього може бути ухвалено рішення про відкриття туристичної, робочої чи транзитної візи. Остання дає декларацію про перебування у країні до 15 днів. Звичайну візу видають на шість місяців з дозволом перебування в Бангладеш від 30 до 90 днів.

На нашому сайті ви можете отримати кваліфіковану допомогу та консультацію щодо отримання та оформлення візи.

Рівень життя

Бангладеш – одна з найбідніших країн в Азії. Це аграрна країна, де у секторі сільськогосподарського виробництва задіяно близько 63% населення. Через часті повені угіддя затоплює, знищуючи врожай, худобу і залишаючи людей без засобів для існування. Середній рівень заробітної плати тут становить 100$ на місяць. Навіть висококваліфіковані працівники отримують не більше 140$ на місяць. Мінімальний рівень оплати праці – 80$. При цьому прожитковий мінімум визначено на кордоні 95$ на місяць.

Позитивну тенденцію має зниження рівня безробіття. За останнє десятиліття він був суттєво знижений, і останній показник становив лише 5,2 %.

Ціни

Візит у Бангладеш коштуватиме недорого. Курс місцевої валюти до американського долара або євро такий, що навіть бюджетний мандрівник зі 100$ почуватиметься цілком комфортно. Перекусити в гарному кафе з місцевою кухнею можна всього за 1-2$. Вартість обіду в ресторані середньої цінової категорії складе 5-6$. Навіть вечеря в елітному закладі на двох тут дешева – 80-100$.

Якщо місцева кулінарія бентежить, можна вигідно харчуватися самостійно. Ціна продуктів із супермаркетів цілком доступна:

  • яйця – 1,2$
  • молоко – 0,8$
  • рис – 0,65$
  • апельсини – 1,8$

Модний шопінг тут не дешевий. Фірмові джинси обійдуться в 20-25$, а шкіряні туфлі – від 70$. Натомість асортимент стихійних ринків вразить різноманітністю та дешевизною.

Кухня

Основні продукти Бангладеша – риба та рис. З них готують десятки варіацій других страв, супів та навіть десертів. Тут використовують усі види м'яса крім свинини, згідно з ісламськими принципами Халяль. М'ясо готують за методом Бхуна – тривалого обсмажування на відкритому вогні з великою кількістю цибулі, овочів та спецій. Загалом бенгальська кухня дуже пряна. Широко використовують запашний та гострий перець, куркуму, паприку, шафран, імбир, гірчичну олію, часник. З різноманітності національної кухні точно варто спробувати:

  1. Корму – м'ясо, яйце або рибу в м'якому соусі з йогурту та кокосового молока.
  2. Патурі – жирну риба у гірчичному соусі, загорнуту в бананову шкірку.
  3. Чомчом – солодощі з молока, цукру та борошна, посипані кокосовою стружкою.

Ціни на житло

Вартість номера в найпростішому готелі починається від 24$. Готель вищого класу потягне від 85$ за добу, зате в ньому буде європейський стандарт комфортності та всі зручності. Зняти апартаменти з однією спальнею на околиці міста можна недорого – від 60$ на добу. Варіант персональної квартири в центрі – не найдешевший і дорівнює вартості хорошого номера в готелі – від 95$.

Придбати нерухомість у престижному районі можна за ціною 784$ за м². Купити квартиру в промисловому чи старому районі буде вигідніше, тут вартість 1 м² становить близько 435$. При цьому ціна комунальних послуг не дуже висока – близько 0,45$ у розрахунку на 1 м² житлоплощі.

Рівень безпеки

Бідне і малограмотне місцеве населення часто вдається до крадіжок та озброєного розбою. Вбивства та насильство трапляються рідко. За даними міжнародної статистики, у цій країні припадає чотири вбивства чоловіків та одне вбивство жінок на 100 тис. осіб. Терористичні акти тут практично неможливі. Проте політичні демонстрації місцевих жителів нерідко переростають у масові заворушення, тому від багатолюдних зборів краще триматися подалі.

У Бангладеш важливо не втрачати пильності на дорогах. Місцевий трафік передбачає повну зневагу до правил дорожнього руху та інтуїтивне водіння різномастих мопедів, тук-туків, возів, автомобілів та гужового транспорту.

Заборони

У країні діють традиційні обмеження ісламу, що стосуються насамперед жінок. Мандрівникам не рекомендується носити відкриті вбрання і блукати без супроводу. Закриті плечі та руки, брюки чи спідниця до підлоги – найкращий вибір для прогулянки.

Бенгальці шанують стародавні правила поведінки і насторожено ставляться до чужинців. Не варто фотографувати людей, особливо жінок та їхніх дітей без дозволу. Дехто попросить невелику плату за фото. Також не заведено тиснути руки та обійматися під час зустрічі з малознайомими людьми.

У деякі заклади чи зони не пускають жінок. А в нетуристичних районах краще з'являтися лише з місцевим гідом, щоб не потрапити у незручну ситуацію.

Інфраструктура

Часи британської колонізації залишили у спадок Бангладеш добре асфальтовані дороги та залізничну мережу. У країні налічується близько 240 тис. км автомобільних доріг, з яких близько 23 тис. км асфальтовано. Ними їздять переповнені автобуси, курсуючи як між містами та селами, так і міськими маршрутами.

Залізниця представлена ​​вузькоколійкою та стандартними шляхами. Потяг – популярний вид транспорту далекого прямування, значно комфортніший за тісні автобуси. Ним можна подорожувати без пересадок між основними туристичними містами країни.

Численні річки також виконують роль транспортних артерій. Ними пересуваються торгові судна, човни та пасажирські пороми. Найбільші порти країни – Читтагонг та Монгла приймають також вантажні судна з продовольством та різноманітними товарами.

У Бангладеш відкрито 15 аеропортів. З них два приймають літаки далекого прямування завдяки повноцінним злітно-посадковим смугам, довжиною понад 3 тис. м. Літаки з Києва прибувають до аеропорту Даккі. Відштовхуючись від ціни авіаквитка можна підібрати прямий рейс або зі стиковкою. Тривалість перельоту залежить від типу авіарейсу, кількості пересадок та авіаперевізника. 

Пошукова система нашого сайту підбере та порівняє можливі варіанти автоматично, спростивши бронювання авіаквитка до підтвердження замовлення.

Культура

У Бангладеш тісно переплелися традиції індуїстів з правилами поведінки ісламу, щедро приправлені ритуалами християнства. Змішування релігій на свій унікальний лад породило незвичайну культуру, яку осягнути без ретельного розбору мало кому під силу. Залишається тільки спостерігати та дивуватися. Найкраще це робити на місцевих святах та фестивалях.

Найбільш значуще свято для більшості жителів країни, які сповідують іслам, це священний місяць Рамадан, точніше його закінчення. Період Ейд аль-Фітра – це час бенкетів, нестримних масових гулянь із музичними шоу, танцями, релігійними постановками.

Індуїсти найбільше шанують свято Дурга-Пуджа, присвячене матері-богині Дурге. Він теж не обходиться без урочистих ходів до храмів та вуличних гулянь.

Щорічно в лютому відбувається десятиденна проща в Сітакунд – слідами Будди. Це дійство збирає представників різних конфесій і супроводжується мультикультурними заходами.

Пам'ятки

Авіапереліт у Бангладеш може стати одкровенням, оскільки краса цієї країни все ще мало розкрита у туристичному середовищі. Унікальна природа із зеленими безкрайніми лісами та річковою системою Мадхабкунда – головне надбання місцевості. Тут понад 30 водоспадів, найвищий з яких сягає 61 м заввишки. Ними можна милуватися на шляху до архітектурних див та реліквій:

  1. Форт Лалбах. Укріплена фортеця кінця XVII ст. Дакке.
  2. Хусейн-Далан. Шиїтська мечеть у столиці, що вражає красою оздоблення та розмірами.
  3. Етнологічний музей Читтагонгу. Єдиний історичний музей країни, що оповідає довгу історію Бенгалії, походження та розвиток її племен.
  4. Салбан Віхара. Руїни першого буддійського монастиря в Бангладеш, розташовані в Даккі.
  5. Храм Говінда. Будівля XIX ст. в Читтагонгу, фасад якої прикрашений незвичайними теракотовими барельєфами та релігійними фігурками.
  6. Гармати Барисала. Природний феномен, що відбувається у річковій долині між Читтагонгом та Даккою. З жовтня по лютий візитери чують незрозумілий гуркіт, схожий на гарматну канонаду. Вчені припускають, що його причиною є бульбашки газу, що піднімаються з дна.