Завантаження...

Республіка Індія

Прапор

Герб

calendar
Столиця: Нью-Делі
user
Територія: 3 287 263 км²
cup
Мова: хінді, англійська
cup
Валюта: індійська рупія
cup
Населення: 1 423 833 000 чол.
cup
Телефонний код: +91
ISO Код країни: IN

Інфраструктура

ok round benefit 1
Літаки
not ok round benefit 1
Поїзди
not ok round benefit 1
Автобуси
ok round benefit 2
Екстренні служби
ok round benefit 3
Посольство
ok round benefit 4
Допомога Юриста

Республіка Індія

Про країну
Місцезнаходження
Структура населення
Віза
Рівень життя
Ціни
Кухня
Ціни на житло
Рівень безпеки
Заборони
Інфраструктура
Культура
Пам'ятки

Індія — держава, що знаходиться в південноазіатському регіоні. Є другою у світі за кількістю населення та сьомою — за площею території. Лідирує за чисельністю жителів серед країн із демократичним устроєм.

Назва держави походить від давньоперського слова «хінду» (річка Інд). Друге найменування країни, закріплене у її конституції — Бхарат. Є батьківщиною індської цивілізації бронзової доби. Історично завжди мала статус багатої та висококультурної держави. Здобула незалежність від Великобританії у 1947 році. Характеризується могутньою економікою, спрямованою на аграрно-індустріальне виробництво. На думку міжнародних експертів, є потенційною наддержавою.

Одна з великих економічних галузей — туризм. Індія посідає 28 місце в рейтингу конкурентоспроможних країн у ціновій політиці туріндустрії. Річні доходи у цій сфері оцінюються у $121 млрд, а зайнятість населення — у 39,3 млн осіб. За рік Індію відвідують понад 6 млн. туристів. Привабливість країни для мандрівників пов'язана з її географічним розмаїттям та багатою культурою. Популярні також спортивний та медичний туризм.

Літаки з України приземляються в Індії приблизно через 6–6,5 годин після зльоту, якщо вибраний маршрут без пересадок у транзитних аеропортах. Туристи воліють замовляти авіатури, оскільки в такому разі вони отримують додатковий пакет послуг у країні прибуття та квиток на зворотний рейс.

Територія держави знаходиться у південній частині Євразії, на півострові Індостан. Межує на заході з Пакистаном, з Непалом, Бутаном та Китаєм — з північно-західного боку, з М'янмою та Бангладеш — на сході. Через Індійський океан суміжними країнами є Мальдіви, Індонезія та Шрі-Ланка.

Біля північного кордону Індії знаходяться Гімалаї та долини великих річок, на південний бік від річки Нармада — плоскогір'я (плато Декан), на заході — пустеля. Найвища точка країни — гора Чегорі (8,61 кілометра), розташована біля кордону з Китаєм на півночі.

Індія входить у високогірну, вологу та суху тропічну, мусонну субтропічну кліматичні зони. Найспекотніший сезон триває з червня до жовтня, сухий прохолодний — у листопаді-лютому, сухий жаркий — з березня до травня. У січні температура коливається в межах плюс 15–27 °C, у травні — вже від 28 до 35 °C, подекуди доходячи до 45 °C.

Численні річки поділяються на два типи — «гімалайські» повноводні та «деканські» з дощовим підживленням. Найбільші річки — Ганг та Брахмапутра завдовжки 2,7 та 2,89 тис. кілометрів відповідно — беруть свій початок у Гімалайських горах. Найбільше озеро — Самбхар у Раджастані, його площа сягає 230 квадратних кілометрів.

Індія є багатонаціональною країною, проте велика різноманітність різних етносів спостерігається лише серед статистично малої групи населення. Основна частина жителів — індоарії (72%), ще 25% належать до дравідів. На тибетсько-бірманські, мон-кхмерські народи та мунда припадає решта 3%. Вікові категорії населення: 40,2% — до 14 років; 54,4% — від 15 до 59 років; 5,4% — від 60 років.

Переважна частина індійських громадян розмовляє на індоарійській групі мов — близько 74%, до дравідійської входять 24% населення, а решта спілкується на тибето-бірманських та автроазіатських мовах.

Найбільш поширеною релігією є індуїзм — його сповідують 80,5% індійців (близько 900 млн. осіб). Інша велика конфесія — іслам із 13,4% віруючих. Ще 2,3% є прихильниками християнства, 1,9% — сикхізму, 0,8% — буддизму та 0,4% — джайнізму. В Індії проживають також прихильники бахаї, зороастризму, індуїзму. Аборигенний прошарок населення, частка якого сягає 8,1%, дотримується анімізму.

Для відвідування Індії туристи з України мають оформити електронну візу. Документ діє у 28 аеропортах приймаючої країни. Оптимальним форматом подорожі є авіатур, оскільки він включає і переліт в Україну, а прикордонні органи Індії, у свою чергу, вимагатимуть пред'явити авіаквиток на зворотний рейс. У осіб, які планують відвідати Індію, можуть перевірити наявність фінансових коштів у достатньому обсязі для перебування в країні.

Середня заробітна плата працюючого індійця становить $411, мінімальний рівень доходу — $104, а усереднений максимальний розмір — $1842, проте за фактом може бути набагато вище. Прожитковий мінімум для однієї особи оцінюється в $328, для сім'ї із чотирьох осіб — у $1158. Актуальний показник безробіття — 8,5%, за останні кілька років воно зросло більш ніж у півтора рази.

Система медичного страхування в Індії передбачена насамперед для працівників підприємств із кількістю персоналу понад два десятки людей. Покриття здійснюється як у фінансовій формі, так і у вигляді договорів на надання медичних послуг.

Індія є досить дешевою країною для проживання, тут доступні ціни на продовольство та предмети першої необхідності. Вони нижчі за американські майже втричі. Так, буйволине м'ясо пропонується за $6,09 за кілограм, курячі яйця коштують 96 центів, вартість бутильованої води — 37 центів, а кілограм апельсинів можна придбати за $1,08.

Жіноча сукня в середній ціновій категорії продається щонайменше за $29,12, за джинси потрібно заплатити $28,97, кросівки — $47,39. Для разового проїзду в міському транспорті потрібно купити квиток за 32 центи, абонемент продається за $3,86–19,31, таксі — 64 центи за кілометр та 32 центи за посадку.

Кухня Індії сформувалася протягом восьми тисяч років у процесі взаємодії різних культур та народів. З часів Великих Моголів вона запозичила центральноазіатські та середньосхідні рецепти страв. Свій внесок у гастрономічні уподобання жителів країни зробила торгівля з португальцями та британцями. Національна кухня вплинула, у свою чергу, на кулінарію інших країн, наприклад, завдяки їй у Європі стали популярні спеції.

Традиційні страви Індії:

 • Рис бір'яні.
 • Бобовий суп дал.
 • Дхокла (готується з нуту).
 • Рис із бобами мунг — кічарі.
 • Курчата тандурі та курка тікка масала.
 • Різноманітні страви з каррі.
 • Популярні напої — чай масала, фалуду та ласі.

Індія — одна з країн із доступними цінами на житло. Оренда однокімнатної або двокімнатної квартири на околиці міста коштує від $64 до $318, трикімнатної — від $154 до $675. Така ж нерухомість у престижних районах коштуватиме $507 і $1,51 тис. відповідно. У разі покупки житла «на периферії» доведеться заплатити $723 за квадратний метр. Квартири в будинках на центральних вулицях міста продаються дорожче приблизно вдвічі.

Доба проживання в хостелі — $12, це найдешевший варіант готелю. За тризірковий номер потрібно заплатити вже $27, а за комфортабельний клас «люкс» з гарним видом та всіма зручностями — $75.

Незважаючи на те, що Індія традиційно вважається країною з високими показниками криміналу, перебування в ній є досить безпечним. За рік реєструється близько 5 млн злочинів, це дійсно багато в абсолютному значенні, однак у перерахунку на кількість населення частота їх скоєння становить лише 362 на 100 000 осіб.

Для порівняння, в Україні цей показник перевищує 1100, тобто в Індії відбувається втричі менше злочинів на душу населення. При цьому кількість поліцейських у країні становить лише 2 млн осіб — 152 на 100000 населення — таке співвідношення менше, ніж в Україні, більш ніж удвічі.

В Індії введено низку заборон, які поширюються, зокрема, на приїжджих осіб. Основні обмеження такі:

 • У низці штатів повністю заборонено вживання алкоголю.
 • Курити у громадських місцях не можна, дозволяється лише у спеціально пристосованих приміщеннях аеропортів, готелів та ресторанів. Ввезення електронних сигарет заборонено.
 • Незаконним є використання супутникових телефонів, які можуть бути вилучені прямо в аеропорту. Додатково потрібне узгодження з владою щодо наявності у туриста радіостанцій, потужних біноклів та відеокамер.
 • З релігійних міркувань не дозволяється вживати в їжу яловичину.
 • Не допускається купівля або вилов диких тварин, що мають статус, що охороняється державою.

Індія має у своєму розпорядженні потужну транспортну інфраструктуру, що пов'язано в першу чергу з великою кількістю населення і розвиненою промисловістю. По протяжності автомобільних доріг вона посідає друге, залізничних магістралей — четверте місце у світі. У країні налічуються 13 головних морпортів, а також 187 — малого та середнього класу.

Основним видом громадського транспорту є автобуси — на них припадає до 90% перевезень. Популярні також авторикші та таксі. Трамваї ходять лише у Калькутті. Приміське сполучення розвинене слабко, діє лише у чотирьох містах. Метрополітен збудований у 13 великих містах.

В Індії — 355 аерогавань, що обслуговують літаки цивільного призначення. Понад половина авіарейсів всього південноазіатського регіону припадає на аеропорти Чатрапаті Шиваджі та Індіри Ганді. Флагман авіакомпаній, група Air India, займається левовою часткою міжнародних авіаперельотів.

Внутрішні перевізники продають авіаквитки у тому числі на міждержавні напрямки, проте переважно забезпечують авіасполучення між 80 містами країни. Прямий маршрут без пересадок Делі-Мумбаї має статус одного з найбільш популярних та завантажених у всьому світі, тому покупка квитків на нього навряд чи вдасться без попереднього бронювання.

Історично індійська культура формувалася протягом 4,5 тис. років. Основи індуїстської міфології та літератури, практик, традицій та вірувань були закладені ще у ведичну епоху, яка закінчилася близько 500-го року до нашої ери. Багато культурних зрізів того періоду збереглися досі, як, наприклад, йога та кармічний світогляд.

Значний внесок у створенні культурного кластеру країни зробили народності Гімалаїв та інших регіонів Південно-Східної Азії. Культура Індії створювалася в тому числі на основі традицій населення держав, які в різні періоди захоплювали території країни, крім того, істотний внесок внесли численні іммігранти.

Додатково протягом століть відбувалося змішання звичаїв, архітектурних концепцій, мистецтва і навіть різних видів розваг населення регіонів усередині країни. З іншого боку, індійська культура справила колосальний прямий вплив на цілу низку народів, що населяють території Середньої та Південно-Східної Азії. Йдеться не лише про кухню, танці, фільми та музику, а й загалом про життєву філософію та релігію.

Майже в кожному індійському штаті налічується понад десять туристичних маршрутів. Деякі міста неможливо оглянути навіть за тиждень, тому спочатку обов'язково потрібно відвідати найголовніші пам'ятки країни:

 • Національний музей у Нью-Делі — найбільший в Індії. Експонує велику колекцію археологічних артефактів та творів мистецтва.
 • Тадж-Махал — мавзолей і мечеть в Агрі. Вважається вершиною архітектурної майстерності епохи моголів. Будівлі комплексу включають елементи різних стилів — арабського, індійського і перського.
 • Храм Лотоса — відносно сучасний об'єкт, збудований у Нью-Делі у 1986 році. Має статус головного храму релігії Бахаї у країні та суміжних регіонах. Є величезним комплексом у формі квітки лотоса з білого мармуру.
 • Амбер — фортеця раджі Ман Сінгха I в Джайпурі, розташована на скелястому пагорбі біля озера Маота. Зведення будівлі резиденції почалося 1592 року. Побудована з пісковика червоного та білого кольору.
 • Національний парк Сундарбан — тигровий заповідник у Західній Бенгалії. Повністю покритий мангровим лісом, вважається найбільшим за площею у світі з такими деревами.