Завантаження...

hero

Республіка Індія

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Республіка Індія

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Індія – держава, що знаходиться в південноазіатському регіоні. Є другою у світі за кількістю населення та сьомою – за площею території. Лідирує за чисельністю жителів серед країн із демократичним устроєм.

Назва держави походить від давньоперського слова "хінду" (річка Інд). Друге найменування держави, закріплене у її Конституції – Бхарат. Є батьківщиною індської цивілізації бронзової доби. Історично завжди мала статус багатої та висококультурної держави. Здобула незалежність від Великобританії в 1947 р. характеризується потужною економікою, спрямованою на аграрно-індустріальне виробництво. На думку міжнародних експертів, є потенційною наддержавою.

Одна з найбільших економічних галузей – туризм. Індія посідає 28 місце в рейтингу конкурентоспроможних країн у ціновій політиці туріндустрії. Річні доходи у цій галузі оцінюються у 121 млрд $, а зайнятість населення – у 39,3 млн осіб. За рік Індію відвідують понад 6 млн туристів. Привабливість країни для мандрівників пов'язана з її географічним розмаїттям та багатою культурою. Популярні також спортивний та медичний туризм.

Літаки з України приземляються в Індії приблизно через 6-6,5 годин після зльоту, якщо вибрано маршрут без пересадок у транзитних аеропортах. Туристи вважають за краще замовляти авіатури, оскільки в такому разі вони отримують додатковий пакет послуг у країні прибуття та квиток на зворотній рейс.

Розташування

Територія держави знаходиться у південній частині Євразії, на півострові Індостан. Межує на заході з Пакистаном, з Непалом, Бутаном та Китаєм – з північно-західного боку, з М'янмою та Бангладешем – на сході. Через Індійський океан суміжними країнами є Мальдіви, Індонезія та Шрі-Ланка.

Біля північного кордону Індії знаходяться Гімалаї та долини великих річок, на південний бік від річки Нармада – плоскогір'я (плато Декан), на заході – пустеля. Найвища точка країни – гора Чегорі (8,61 км), розташована біля кордону з Китаєм на півночі.

Індія входить у високогірну, вологу та суху тропічну, мусонну субтропічну кліматичні зони. Найспекотніший сезон триває з червня до жовтня, сухий прохолодний – у листопаді-лютому, сухий спекотний – з березня до травня. У січні температура коливається в межах +15-27°C, у травні – вже від +28°C до +35°C, подекуди доходячи до +45°C.

Численні річки діляться на два типи – "гімалайські" повноводні та "деканські" – з дощовим підживленням. Найбільші річки – Ганг та Брахмапутра завдовжки 2,7 та 2,89 тис. кілометрів відповідно – беруть свій початок у Гімалайських горах. Найбільше озеро – Самбхар у Раджастані, його площа сягає 230 км2.

Структура населення

Індія є багатонаціональною країною, проте велика різноманітність різних етносів спостерігається лише серед статистично малої групи населення. Основна частина мешканців – індоарії (72%), ще 25% належать до дравідів. На тибетсько-бірманські, мон-кхмерські народи та мунда припадають решта 3%. Вікові категорії населення: 40,2% – до 14 років; 54,4% – від 15 до 59 років; 5,4% – від 60 років.

Переважна частина індійських громадян розмовляє індоарійською групою мов – близько 74%, до дравідійської входять 24% населення, а інші спілкуються тибетсько-бірманськими та автроазійськими мовами.

Найбільш поширеною релігією є індуїзм – його сповідують 80,5% індійців (близько 900 млн осіб). Інша велика релігія – іслам із 13,4% віруючих. Ще 2,3% є прихильниками християнства, 1,9% – сикхізму, 0,8% – буддизму та 0,4% – джайнізму. В Індії проживають також прихильники бахаї, зороастризму, індуїзму. Аборигенний прошарок населення, частка якого сягає 8,1%, дотримується анімізму.

Віза

Для відвідування Індії туристи з України мають оформити електронну візу. Документ діє у 28 аеропортах приймаючої країни. Оптимальним форматом подорожі є авіатур, оскільки він включає і переліт в Україну, а прикордонні органи Індії, у свою чергу, вимагатимуть пред'явити авіаквиток на зворотній рейс. У осіб, які планують відвідати Індію, також можуть перевірити наявність коштів у достатньому обсязі для перебування у країні.

Рівень життя

Середня заробітна плата працюючого індійця складає 411$, мінімальний рівень доходу – 104$, а усереднений максимальний розмір – 1842$, проте за фактом може бути набагато вище. Прожитковий мінімум для однієї особи оцінюється в 328$, для сім'ї з чотирьох осіб – у 1158$. Актуальний показник безробіття – 8,5%, за останні кілька років він зріс більш ніж у півтора рази.

Система медичного страхування в Індії передбачена насамперед для працівників підприємств із кількістю персоналу понад два десятки осіб. Покриття здійснюється як у грошовій формі, так і у вигляді договорів на надання медичних послуг.

Ціни

Індія є досить дешевою країною для проживання, тут доступні ціни на продовольство та предмети першої необхідності. Вони нижчі за американські майже втричі. До прикладу, буйволине м'ясо пропонують за 6,09$ за кілограм, курячі яйця коштують 96 центів, вартість води – 37 центів, а кілограм апельсинів можна придбати за 1,08$.

Жіноча сукня в середній ціновій категорії продається мінімум за 29,12$, за джинси потрібно заплатити 28,97$, кросівки – 47,39$. Для разового проїзду в міському транспорті потрібно купити квиток за 32 центи, абонемент продається за 3,86-19,31$, таксі – 64 центи за кілометр та 32 центи за посадку.

Кухня

Кухня Індії сформувалася протягом восьми тисяч років у процесі взаємодії різних культур та народів. З часів Великих Моголів вона запозичила центральноазіатські та середньосхідні рецепти страв. Свій внесок у гастрономічні уподобання мешканців країни зробила торгівля з португальцями та британцями. Національна кухня вплинула, у свою чергу, на кулінарію інших країн, наприклад, завдяки їй у Європі стали популярні спеції.

Традиційні страви Індії:

  1. Рис бір'яни.
  2. Бобовий суп дав.
  3. Дхокла (готується з нуту).
  4. Рис із бобами мунг – кичарі.
  5. Курчата тандурі та курка тикка масалу.
  6. Різноманітні страви з карі.
  7. Популярні напої – чай масалу, фалуду та ласі.

Ціни на житло

Індія – одна з країн із доступними цінами на житло. Оренда однокімнатної чи двокімнатної квартири на околиці міста коштує від 64$ до 318$, трикімнатної – від 154$ до 675$. Така ж нерухомість у престижних районах обійдеться у суму до 507$ та 1500$ відповідно. У разі купівлі житла "на периферії" доведеться заплатити 723$ за 1 м2. Квартири в будинках на центральних вулицях міста продаються дорожче приблизно вдвічі.

Доба проживання в хостелі – 12$, це найдешевший варіант готелю. За тризірковий номер потрібно заплатити вже 27$, а за комфортабельний клас "люкс" з гарним виглядом та всіма зручностями – 75$.

Рівень безпеки

Незважаючи на те, що Індія традиційно вважається країною з високими показниками криміналу, перебування в ній є досить безпечним. За рік реєструють близько 5 млн злочинів, це справді багато в абсолютному значенні, однак у перерахунку на кількість населення частота їх скоєння становить лише 362 на 100 тис. осіб.

Для порівняння, в Україні цей показник перевищує 1100, тобто в Індії відбувається втричі менше злочинів на душу населення. При цьому кількість поліцейських у країні становить лише 2 млн осіб – 152 на 100 тис. населення – таке співвідношення менше, ніж в Україні, більш ніж удвічі.

Заборони

В Індії введено низку заборон, які поширюються, зокрема, на приїжджих осіб. Основні обмеження такі:

  1. У низці штатів повністю заборонено вживання алкоголю.
  2. Курити у громадських місцях не можна, дозволяється лише у спеціально пристосованих приміщеннях аеропортів, готелів та ресторанів. Ввезення електронних сигарет заборонено.
  3. Незаконним є використання супутникових телефонів, які можуть бути вилучені прямо в аеропорту. Додатково потрібне узгодження з владою щодо наявності у туриста радіостанцій, потужних біноклів та відеокамер.
  4. З релігійних міркувань заборонено вживати яловичину.
  5. Не допускається купівля або вилов диких тварин, що мають статус, що охороняється державою.

Інфраструктура

Індія має в своєму розпорядженні потужну транспортну інфраструктуру, що пов'язано в першу чергу з великою кількістю населення і розвиненою промисловістю. За довжиною автомобільних доріг вона посідає друге, залізничних магістралей – четверте місце у світі. У країні налічується 13 головних морпортів, і навіть 187 – малого середнього класу.

Основним видом громадського транспорту є автобуси – ними здійснюється до 90% перевезень. Популярні також авторікші та таксі. Трамваї ходять лише у Калькутті. Приміське сполучення розвинене слабко, діє лише у чотирьох містах. Метрополітен побудований у 13 великих містах.

В Індії – 355 аерогаваей, які обслуговують літаки цивільного призначення. Більше половини авіарейсів всього південноазіатського регіону припадає на аеропорти Чатрапаті Шиваджі та Індіри Ганді. Флагман авіакомпаній, група Air India, займається левовою часткою міжнародних авіаперельотів.

Внутрішні перевізники продають авіаквитки зокрема на міждержавні напрямки, проте забезпечують авіасполучення між 80 містами країни. Прямий маршрут Делі - Мумбай має статус одного з найбільш популярних та завантажених у всьому світі, тому купівля квитків на нього навряд чи вдасться без попереднього бронювання.

Культура

Історично індійська культура формувалася протягом 4,5 тис. років. Основи індуїстської міфології та літератури, практик, традицій та вірувань були закладені ще у ведичну епоху, яка закінчилася близько 500 р. до н. е. Багато культурних зрізів того періоду збереглися досі, як, наприклад, йога та кармічний світогляд.

Значний внесок у побудову культурного кластера країни зробили народності Гімалаїв та інших регіонів Південно-Східної Азії. Культура Індії створювалася в тому числі на основі традицій населення держав, які в різні періоди захоплювали території країни, крім того, істотний внесок зробили численні іммігранти.

Додатково протягом століть відбувалося змішання звичаїв, архітектурних концепцій, мистецтва і навіть різних видів розваг населення регіонів усередині країни. З іншого боку, індійська культура вплинула на цілу низку народів, що населяють території Середньої та Південно-Східної Азії. Йдеться не лише про кухню, танці, фільми та музику, а й загалом про життєву філософію та релігію.

Пам'ятки

Практично у кожному індійському штаті налічується понад десять туристичних маршрутів. Деякі міста неможливо оглянути навіть за тиждень, тому спочатку обов'язково потрібно відвідати найголовніші пам'ятки країни:

  1. Національний музей у Нью-Делі – найбільший в Індії. Експонує велику колекцію археологічних артефактів та витворів мистецтва.
  2. Тадж-Махал – мавзолей та мечеть у Агрі. Вважається вершиною архітектурної майстерності епохи Моголів. Будинки комплексу включають елементи різних стилів – арабського, індійського і перського.
  3. Храм Лотоса – відносно сучасний об'єкт, побудований у Нью-Делі в 1986 р. має статус головного храму релігійного спрямування Бахаї країни та суміжних регіонах. Є величезним комплексом у формі квітки лотоса з білого мармуру.
  4. Амбер – фортеця раджі Ман Сінгха I у Джайпурі, розташована на скелястому пагорбі біля озера Маота. Зведення будівлі резиденції почалося 1592 р. Побудована з пісковика червоного та білого кольорів.
  5. Національний парк Сундарбан – тигровий заповідник у Західній Бенгалії. Повністю покритий мангровим лісом, вважається найбільшим за площею у світі з такими деревами.