Завантаження...

hero

Володимир

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Володимир

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Володимир розташований у західній частині України, у Волинській області. Донині його називають "княжим містом", віддаючи данину величному історичному минулому.

Перша згадка про нього в "Повісті минулих літ" припадає на 988 р. Багата, часом трагічна історія міста змінювала і трансформувала його. Тут донині існують старовинні будівлі та багатовікові пам'ятки архітектури.

Володимир з'явився в середині XII ст. як частина Волинського князівства. Тоді в ньому жили володимир-волинські князі, а саме місто вважалося регіональним культурним центром Східної Європи. У XIII ст. воно пережило монгольську навалу і перейшло під контроль Золотої Орди.

Наприкінці XIV ст. стало частиною Польсько-Литовської Корони. Так почався довгий період польсько-литовського впливу в регіоні. У XV-XVI ст. Володимир повертає статус одного з найважливіших міст Східної Європи. Тут розвивалися культура, мистецтво та релігія. Місто було відоме своїми католицькими та православними церквами.

Під час Другої світової війни пережило трагедію Голокосту. Безліч його жителів, євреїв, були знищені нацистами. Після розпаду СРСР і відновлення Україною незалежності в 1991 р. Володимир став частиною суверенної держави. Сьогодні – це красиве сучасне місто з багатовіковою культурною спадщиною, яке часто відвідують туристи. Володимир є живим уособленням стародавньої культури і традицій України-Русі.

Розташування

Володимир знаходиться у Волинській області, на заході України. Місто розташоване на рівнинній місцевості. Помірно-континентальний клімат зумовлює тепле літо і суворі холодні зими.

Через місто протікає річка Луг – головна в регіоні. Також поблизу Володимира розташовані малі річки та струмки, що впадають у Луг. Тут немає великих озер, але в передмісті розташовані невеликі прісні водойми. Місто вирізняється багатою природою, популярне серед екотуристів і поціновувачів красивих природних пейзажів.

Територія

Місто Володимир – адміністративний центр району у Волинській області. Локальним управлінням, наданням послуг, запровадженням та реалізацією місцевої політики займається міська адміністрація. З 2022 р. Генеральний план міста було змінено. Основні мікрорайони міста:

 1. Центральний. Історичний центр із численними пам'ятками архітектури, музеями, адміністративними установами, магазинами та ресторанами.
 2. Північний Промисловий. Планується розмістити тут нові підприємства та інфраструктуру для їх обслуговування.
 3. Південний Промисловий. Також орієнтований на розміщення підприємств, заводів, виробництв.

Окремо передбачено індустріальний парк, оновлену схему дорожнього руху, територію під земельні ділянки для учасників бойових дій. Сільські поселення, розташовані в околицях Володимира, є його передмістям.

Інфраструктура

Найближчий до міста міжнародний аеропорт розташований у Львові. Дістатися до нього можна поїздом або автобусом. У Володимирі є залізнична станція, що зв'язує його з іншими українськими містами та сусідніми країнами.

Громадський транспорт представлений автобусами та маршрутками. Оскільки місто є важливим транспортним вузлом західної частини України, жителі та відвідувачі можуть без проблем подорожувати регіоном різним транспортом і маршрутами. Приїхати до Володимира потягом можна з Харкова, Києва, Львова, Дніпра. Автобусне сполучення має прямі рейси з 30 українських міст, а також із 15 міст Польщі та двох – Чехії.

Рівень безпеки

Володимир – гостинне безпечне місто, яке дружелюбно зустрічає гостей. Тут низький рівень злочинності і практично виключені неприємні пригоди з туристами. За безпекою містян стежить місцева поліція. Місто з європейськими цінностями однаково добре зустрічає туристів різних національностей, сексуальної орієнтації, етносу та віросповідань.

Для власного спокою, дотримуйтеся стандартних заходів безпеки. Намагайтеся не ходити містом вночі, особливо на самоті. Тримайте гаманець, документи та смартфон у внутрішніх кишенях. Не залишайте цінні речі в автомобілі на парковці.

Ціни

Ціни у Володимирі подібні до луцьких, але дещо нижчі. Поїсти в недорогому кафе можна за 4$, а удвох відвідати ресторан – за 11-12$. Міський транспорт гранично доступний – вартість квитка близько 0,2$.

Орієнтовні ціни на місцевий шопінг:

 • фірмові джинси – 44$
 • фірмова літня сукня – 25$
 • брендові кросівки – 62$
 • шкіряне взуття – 43$

У місті всього один готель, інші – у прилеглих до нього селищах. Ніч у готелі Володимира обійдеться у 28$. Готель розташований в історичному центрі, а в ціну номера вже включено сніданок.

Структура населення

Чисельність населення Володимира – понад 40 тис. осіб, а його щільність становить 2423 осіб/км². Переважна більшість містян – українці (94%). Також тут проживають росіяни, білоруси, поляки. У минулому тут проживала велика єврейська громада. Під час історичних подій, зокрема Голокосту, вона сильно скоротилася.

Володимир – багатоконфесійне місто, в якому сповідують різні релігії. Більшість містян дотримується православної віри. У місті кілька православних храмів. Також у Володимирі живуть католики.

Культура та пам'ятки

Культурне життя міста тісно пов'язане з його святами та фестивалями. Тут щороку відбувається фестиваль, присвячений українській культурі, народному мистецтву та національним традиціям. Він супроводжується майстер-класами з рукоділля, концертами, виставками, фольклорними піснями і танцями.

Гості міста тепло відгукуються про гастрономічний фестиваль, під час якого у Володимирі пропонуються традиційні українські страви. Туристи куштують домашню їжу та ресторанні страви сучасної української кухні. Під час музичних фестивалів центр міста наповнюється живою музикою, відкриваються виставки мистецтва, проходять літературні та інші культурні заходи.

У різні періоди року в місті відзначають традиційні всеукраїнські свята – Різдво, Великдень, День незалежності. Це завжди дуже видовищні яскраві події, що супроводжуються тематичними ярмарками і парадами.

Парки

Один із найбільших парків Володимира, ім. Тараса Шевченка, розташований у центрі міста. Багатий різноманітною флорою, він оснащений гарними прогулянковими алеями, лавками, дитячими майданчиками. Неподалік від нього розташований Арт-сквер – невеликий парк, у якому часто відбуваються виставки, концерти та інші культурні заходи.

На околиці Володимира є парк ім. Людвіга ван Бетховена – з просторими зеленими локаціями для активного відпочинку, прогулянок і спортивних ігор. У передмісті розкинувся парк "Підкова" – на його величезній території багато місця для активного відпочинку та пікніків. Також у ньому є власний ставок і красивий амфітеатр.

Музеї та бібліотеки

Познайомитися з насиченим життям Володимира можна в його міському музеї. Колекція експонатів із культурних артефактів, предметів мистецтва та археологічних знахідок присвячена багатовіковій історії та місцевій автентичній культурі.

У музеї стародавнього мистецтва зібрана унікальна колекція артефактів, пов'язаних з історією міста та його околиць. Ще один цікавий музей присвячений українським іконам і православному мистецтву. У ньому представлені ікони різних стилів та епох, а гіди знайомлять із захопливими історіями експонатів.

У місті діє дві бібліотеки – обласна наукова та дитяча. Обидві відкривають доступ до численного літературного фонду та інформаційних ресурсів, проводять тематичні заходи та читання.

Театри

Володимир вирізняється насиченою театральною культурою. Тут є обласний театр ляльок, у якому відбуваються лялькові вистави для глядачів різного віку. Це одне з улюблених місць сімейного дозвілля містян.

У театрі драми і комедії "Розмай" можна подивитися вистави різних жанрів у виконанні професійних акторів. Поціновувачі музичних вистав та оперет відвідують музичний театр ім. Володимира Броннера. У ньому регулярно ставлять музичні вистави за творами різних жанрів.

Освіта та наука

Володимир – регіональний центр освіти з кількома великими вишами. Державний університет ім. Лесі Українки є одним із найбільших і найстаріших у регіоні. Його освітні програми зосереджені на гуманітарних, точних і природничих науках.

В інституті туризму та готельного бізнесу студентів готують за профільними спеціальностями галузі. Місцевий медичний коледж орієнтований на програми в галузі медицини та охорони здоров'я. Тут опановують професії майбутні медсестри та фельдшери.

Також у місті є торгово-економічний інститут Київського національного університету торгівлі та економіки. Він спеціалізується на вивченні економіки, торгівлі та бізнесу.

Інші пам'ятки

Володимир багатий на архітектурні пам'ятки, багато з яких мають історичну цінність. У центрі розташована міська ратуша XV ст. Це знаковий символ міста і яскравий зразок середньовічної архітектури.

Неподалік встановлено пам'ятник Володимиру Великому, Київському князю. Одне з ключових сакральних місць – Свято-Успенський кафедральний собор. Побудований у XII-XIII ст., цей величний храм поєднує елементи візантійського та барокового стилів.

Інше важливе місце – церква святого Юра. Час її зведення невідомий і припадає на період XIV-XV ст. Це прекрасний приклад культової архітектури того часу, що міксує різні стилі.

Дерев'яну церкву святого Варфоломія було збудовано у XVII ст. Вона є зразком традиційного для України дерев'яного зодчества і входить до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Телефони екстрених служб

 1. Пожежна служба: 101
 2. Поліція: 102
 3. Швидка допомога: 103
 4. Аварійна газова служба: 104