Завантаження...

hero

Валки

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Валки

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Місто Валки розташоване в Харківській області України. Його називають ремісничою столицею Слобожанщини. Історія та культурна спадщина цього маленького містечка разюче багаті. Засноване 1684 р. На той час воно мало стратегічне значення на півдні Російської імперії, на кордоні з Польщею і Туреччиною, було важливим культурно-торговельним центром.

У XVIII ст., завдяки ярмаркам і перетину торгових шляхів, у Валках активно розвивалася торгівля. Місто також слугувало військовою базою, місцем для збору військ у різні історичні періоди. Валки відіграли важливу історичну роль за часів козацтва та народних повстань проти польської та турецької влади. Місто потерпало від подій у період воєн і конфліктів на території України.

За часів Радянського Союзу тут з'явилися підприємства з виробництва автомобілів і обладнання. Після розпаду СРСР і відновлення Україною незалежності в 1991 р., Валки стали частиною суверенної держави. Місто продовжило розвиватися як важливий культурно-економічний центр у Харківській області.

Сучасні Валки – красиве містечко з безліччю цікавих місць, визначних пам'яток. Крім традиційного туризму тут популярний активний відпочинок – місто славиться своєю мальовничою природою. Тут можна рибалити, кататися на конях і велосипедах.

Розташування

Валки розташовані поблизу російського кордону. Тут переважно рівнинний рельєф із невеликими пагорбами та лісами. За рахунок помірно-континентального клімату, у Валках холодні суворі зими і тепле літо.

Місто розташоване на річці Мерла, що впадає в Сіверський Донець. Річки цього регіону вкрай важливі для місцевого сільського господарства та водопостачання. Поблизу Валків є невеликі озера, популярні для риболовлі та відпочинку. Великих озер у цьому районі мало. Завдяки особливостям клімату та рельєфу, Валки славляться своїм сільським господарством і можливостями активного відпочинку при внутрішньому туризмі.

Територія

Будучи адміністративним центром однойменного району в Харківській області, Валки розділені на місто і сільську місцевість. У Валках три основні мікрорайони:

 1. Центральний. Включає центральні частини міста з адміністративними та комерційними установами, магазинами і ресторанами.
 2. Заводський. Тут розташовані місцеві промислові підприємства і житлові райони.
 3. Залізничний. Тут розташована залізнична інфраструктура міста, кілька магазинів і житловий приватний сектор.

Сільський сектор включає селища, переважно орієнтовані на сільське господарство. Також у передмісті Валків знаходяться дачні ділянки містян, рекреаційні установи.

Інфраструктура

Дорожня мережа Валок забезпечує автомобільний рух усередині міста та в сусідні райони. Основна автомагістраль, що проходить через місто – М-03 (Київ - Харків).

Система громадського транспорту включає автобуси та тролейбуси. Найближча залізнична станція – Ков'яги (за 12 км на південь від міста). У самих Валках є автовокзали, що забезпечують автобусне сполучення з великими містами України. Приїхати сюди можна регулярними рейсами з Полтави, Кременчука, Києва, Харкова, Прилук і Нової Водолаги. Також дістатися до Валок із Харкова можна місцевою електричкою та маршрутними таксі.

Рівень безпеки

Валки – невелике містечко з мирним доброзичливим населенням. Підтримання громадського порядку тут забезпечує місцева поліція. Пригоди з туристами трапляються вкрай рідко.

Незважаючи на компактні розміри Валок, містяни вирізняються сучасними поглядами. Тут добре зустрічають туристів різної національності, етносу, сексуальної орієнтації та віросповідання. Для комфортного безпечного відвідування міста дотримуйтеся загальних заходів безпеки. Намагайтеся стежити за цінностями та документами в туристичних локаціях, де збирається багато людей. Не носіть гроші та телефон в задніх кишенях, рюкзаках. Уникайте прогулянок містом уночі.

Ціни

Ціни у Валках наближені до харківських і гранично доступні для туристів. Поїсти в недорогому ресторані можна всього за 4$. Обід на двох осіб у більш респектабельному місці обійдеться приблизно в 20$.

Приблизні ціни на шопінг такі:

 • фірмові джинси – 58$
 • літня сукня мережевого бренду – 40$
 • брендові кросівки – 82$
 • шкіряні туфлі – 96$

Проїзд у міському транспорті коштує до 0,3$. У місті всього один готель – "Колос". Ніч у ньому коштує від 12$ до 25$. Можливості подобової оренди квартир у місті немає.

Структура населення

Чисельність місцевого населення становить трохи більше 9 тис. осіб, а густота – 733 осіб/км². Більшість містян – українці з традиційним для країни християнським православним віросповіданням. Також у Валках існує спільнота протестантських християнських Церков – баптистів, п'ятидесятників та інших. Є єврейська громада, незначний відсоток мусульман і католиків. Крім українців у Валках проживають євреї, білоруси, росіяни. Містяни розмовляють українською та російською мовами.

Культура та пам'ятки

Важливою частиною культурного життя Валок є фестивалі. Щороку 16 вересня відбувається масштабне свято на честь Дня міста – з концертами, ярмарками, художніми виставками.

До Дня незалежності України, 24 серпня, у Валках влаштовують паради, різноманітні культурні заходи, виступають фольклорні гурти. Один із найбільш видовищних фестивалів Валок – "Козацький хутір". Він присвячений історії українського козацтва з автентичними розвагами – кінними змаганнями, іграми, демонстрацією традиційних козацьких ремесел.

Початок весни відзначають традиційним фестивалем "Масляна" з маскарадами, кулінарними та творчими ярмарками. Також тут популярні свята та заходи, присвячені національному мистецтву та культурі. Відвідування міста в такі дні подарує яскраві враження та нові знання будь-якому туристу.

Парки

Місцеві жителі люблять відпочивати в парках і дбайливо ставляться до природи. Тут багато красивих паркових алей для прогулянок і бігу, є спортивні майданчики і три великі парки. Одне з найпопулярніших місць відпочинку – парк "Зоряний". Він поєднує красу природи із сучасною інфраструктурою – обладнаними зонами для пікніків і відпочинку, спортивними та дитячими майданчиками.

Парк "Слобожанський" – більш спокійне місце для відокремлених прогулянок і споглядання природи. У "Молодіжному" парку переважно збираються сім'ї з дітьми та молоді жителі міста. Він чудово підходить для активного відпочинку, спортивних ігор і просто спілкування з сім'єю в красивій обстановці на свіжому повітрі.

Музеї та бібліотеки

Познайомитися з багатою історією Валків можна в міському історичному музеї. Його експозиція розкриває деталі культурно-історичної спадщини регіону та події, що вплинули на розвиток міста. У місцевій художній галереї представлені роботи місцевих авторів і знаменитих художників. Тут часто проводять тимчасові виставки різних знакових зразків мистецьких стилів і напрямів. Відвідати концерти, виставки та інші культурні заходи можна в будинку культури.

Також у Валках розташований меморіальний музей-будинок Лесі Українки. Він присвячений пам'яті видатної української поетеси, ближче знайомить відвідувачів з її життям і творчістю. Найбільша бібліотека міста – ім. Олександра Пушкіна. Тут можна скористатися різними інформаційними ресурсами, відвідати літературні заходи та зустрічі з сучасними авторами.

Театри

Попри компактні розміри міста, у Валках є власний драматичний театр, де відбуваються постановки різних жанрів – драматичні, комедійні, музичні вистави. Заходи розраховані на аудиторії різного віку.

Також подивитися театральні постановки та спектаклі можна у Валківському будинку культури. На його сцені виступають учнівські та аматорські колективи, знамениті артисти, які приїжджають до міста з гастрольною програмою. Багато жителів Валок регулярно відвідують театри Харкова.

Освіта та наука

У місті немає власних університетів, тому за вищою освітою місцеві жителі їдуть до Харкова та інших великих міст країни. При цьому у Валках вдосталь гімназій, ліцеїв, є професійні училища та коледжі. Єдиний виш на території міста – філія Харківського фізико-технічного інституту, одного з найстаріших і найбільших у країні. ХФТІ відомий своїм високим рівнем освіти та дослідницькою активністю в галузі фізики, техніки, математики та інженерних наук.

Інші пам'ятки

Великих історичних пам'яток у Валках зовсім небагато, але кожна з них безумовно заслуговує на увагу. Ключова пам'ятка архітектури міста – палац Шидловських. Побудований наприкінці XVIII ст., він чудово зберігся до наших днів. Ця архітектурна композиція складається з самого палацу, службового корпусу, двох флігелів і старовинної комори. Палац оточений чудовим парком із понад 30 видами дерев.

Сакральне місце Валок – церква святого Миколая. Заснована в 1644 р., вона була повністю зруйнована в 1711 р. під час татарських набігів. Храм відновили всього за шість років, а через століття його дах покрили металом. Старовинна церква – єдина в Україні, яка не припиняла діяти від дня свого заснування, зокрема в радянський період.

Телефони екстрених служб

 1. Пожежна служба: 101
 2. Поліція: 102
 3. Швидка допомога: 103
 4. Аварійна газова служба: 104