Завантаження...

hero

Сучава

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Сучава

Румунія
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Сучава – старовинне місто в північній частині Румунії, адміністративний центр однойменного округу та історичного регіону. Його багата історія пов'язана з безліччю культур і цивілізацій. Заснована в Х ст., Сучава була частиною Великого князівства Галич-Волині. У XIII-XIV ст. місто стало важливим адміністративним і торговим центром. У XV ст. Сучаву захопила Османська імперія і вона увійшла до складу Османської Молдавії. Османська влада зміцнила місто і створила тут важливу фортецю.

У XVI ст. Сучава стала тимчасовою столицею Молдавії, після того як Стефан III Великий переніс сюди свою резиденцію. У цей період процвітаюче місто стає важливим культурно-політичним центром.

У XIX ст. місто пережило інтервенцію польських, а потім і російських військ. У 1856 р. воно повернулося під контроль Османської імперії. Після Першої світової війни, у 1918 р., Сучава і регіон Буковина були приєднані до Королівства Румунії. З цього моменту Сучава стала частиною Румунії і залишається такою до сьогодні.

Сучасна Сучава – важливий культурно-адміністративний центр регіону. Місто розвивалося і модернізувалося, зберігаючи свою історичну спадщину. Багато туристів приїжджають сюди заради багатогранних культурних заходів, прекрасної старовинної архітектури та дивовижних сакральних місць.

Розташування

Сучава розташована в північно-східній частині Румунії, близько до кордонів з Україною та Молдовою, в історичному регіоні Буковина. Місцина навколо Сучави характеризується гірським рельєфом, оскільки розташована у передгір'ях Карпат. Це створює красиві природні ландшафти з пагорбами, лісами і річковими долинами.

Клімат у Сучаві належить до помірного континентального типу. Тут прохолодні сніжні зими і тепле літо. У регіоні Сучава протікають кілька річок, включно з Сучавою, що є одним з основних водотоків у цій області. Вона впадає у Сірет, яка зі свого боку впадає в річку Дунай. У прилеглих гірських районах є невеликі озера – Колечель і Редіута.

Територія

Сучава адміністративно розділена на райони. У кожному з них – свої мікрорайони та органи самоврядування. Загалом у місті шість районів:

 1. Центральний. Це історичний центр міста, де розташовано багато адміністративних і культурних установ, магазини та ресторани. Тут також розташовані історичні пам'ятки, такі як фортеця Сучава.
 2. Бурдейнешть. Цей район розташований на північ від центру і є одним із найбільш щільно заселених у Сучаві. Тут багато житлових будинків і комерційних об'єктів.
 3. Шипоту. Район розташований на південь від центру і також є житловим районом із багатоповерховими та приватними будинками.
 4. Зона Кафе. Цей район розташований на південь від центру. Він відомий своїми кафе і ресторанами.
 5. Фальку. Приміський район, що розташований на північний захід від Сучави. Він також є самостійним муніципалітетом із власною адміністрацією.
 6. Сімінічена. Розташована на північний схід від Сучави і також являє собою приміську місцевість.

Управління містом і його передмістям виконує місцевий муніципалітет. Орган місцевого самоврядування забезпечує вирішення муніципальних і адміністративних завдань.

Інфраструктура

Найближчий міжнародний аеропорт до Сучави розташований у місті Сучіта. Він забезпечує міжнародні та внутрішні авіарейси. У самому місті є залізнична станція, яка пов'язує Сучаву з іншими румунськими та європейськими містами. Найпопулярніший громадський транспорт у Сучаві – автобуси.

Місто забезпечене мережею автобусних маршрутів, що охоплює всі його райони. Дедалі популярнішими серед місцевих жителів стають велосипеди. Сьогодні для велосипедистів передбачена розвинена інфраструктура з сучасними велодоріжками. Українські туристи можуть їхати до Сучави прямим автобусним маршрутом із Києва та Чернівців. Також є автобусні та залізничні маршрути з пересадками. Ви можете їхати поїздом Укрзалізниці з пересадками в Унгенах і Яссах або через Бєльці.

Рівень безпеки

Сучава – досить безпечне та комфортне для відвідування місто. Щоб уникнути неприємностей, слід дотримуватися базових правил безпеки. Намагайтеся не гуляти містом самостійно вночі. Обов'язково слідкуйте за речами та коштовностями в багатолюдних місцях. Подорожуючи машиною, забирайте з неї цінні речі.

Тут практично не буває випадків домагань та утисків туристів. З огляду на високу терпимість місцевого населення, представники різних національностей, рас, віросповідань і сексуальних орієнтацій почуваються тут гранично комфортно.

Ціни

Сучава вирізняється цілком доступними цінами. Ніч у тутешньому хостелі коштує близько 22$, а в готелі – від 29$ до 48$. Орієнтовні ціни на одяг і взуття в Сучаві такі:

 • фірмові джинси – 37$
 • літня сукня мережевого бренду – 16$
 • бігові кросівки – 72$
 • чоловічі шкіряні туфлі – 64$

Квиток на громадський транспорт коштує близько 0,5$. Поїсти в ресторані швидкого харчування ви зможете всього за 4,9$. Обід на одного в бюджетному кафе коштуватиме близько 5,5$, а на двох у ресторані вищого класу – до 26$.

Структура населення

Чисельність населення Сучави становить понад 84 тис. осіб, а його щільність – 1600 осіб/км². Домінуючою релігією в Сучаві є православне християнство. Румунська Православна Церква відіграє важливу роль у релігійному та культурному житті міста. У Сучаві кілька православних храмів і монастирів.

Також у місті присутня католицька громада, є католицькі церкви. Протестанти в Сучаві становлять невелику частину населення. Є церкви різних протестантських деномінацій – євангеличні та п'ятидесятницькі. У минулому в Сучаві існувала єврейська громада, хоча вона значно скоротилася після Другої світової війни. Сьогодні в місті збереглися сліди іудейської культури. Також у Сучаві є невелика мусульманська громада та представники інших релігійних груп і віросповідань.

Культура та пам'ятки

У Сучаві відбувається безліч традиційних фестивалів, заходів і свят. Тут можна відвідати фестиваль мистецтва і культури "Золота бджола", присвячений румунському мистецтву, музиці, танцям і традиціям.

Фестиваль національної кухні дає змогу скуштувати традиційні румунські страви. Фестиваль фольклору та народних традицій "Золота троянда" збирає народні гурти та артистів із різних регіонів Румунії та інших країн, демонструючи фольклор і традиції через музику, танці та ремесла.

На фестивалі "Сучава Рок-Сіті" можна насолодитися виступами відомих виконавців металу та рок-гуртів. Фестиваль "Золотий Оселедець" представляє рибальство та кухню. Він охоплює конкурси лову риби, кулінарні майстер-класи та продаж морепродуктів.

Фестиваль вина і гастрономії присвячений виноробству і кулінарному мистецтву. Фестиваль сучасного мистецтва "Золота фарба" розкриває різні форми сучасного мистецтва – від інсталяцій і перфомансів до скульптури і живопису.

Парки

У центрі Сучави розташований парк Штефан цілі Маре. Тут ви побачите зелені газони, алеї, лавки та пам'ятник великому князю Штефану III Великому, який правив Молдавією.

У парку Сенкяра на вас чекають красиві квіткові клумби, місця для барбекю та відпочинку, ігрові майданчики для дітей. Ще один міський парк – Луцька. Це одне з улюблених місць містян для відпочинку на природі.

На околицях міста є парк Симеон Столничану з мальовничими краєвидами, озером і струмками. Також у передмісті знаходиться великий парк Буковина з численними пішохідними та велосипедними стежками.

Музеї та бібліотеки

Познайомитися з історичною спадщиною Сучави та регіону можна в міському музеї. Його експонати оповідають про різні періоди та події в історії Буковини. Музей народного мистецтва Костя Куничі презентує вам свою багату колекцію з традиційних костюмів, прикрас, кераміки та інших народних художніх творів регіону.

Музей історії Буковини орієнтований на вивчення історії та культури регіону. У його колекції представлені археологічні знахідки, історичні документи та предмети місцевого мистецтва. У місті є обласна бібліотека ім. Штефана цілі Маре та університетська бібліотека Олександра Янку.

Театри

Одна з головних культурних установ міста – театр Мунісіпал Сучава. Тут відбуваються комедійні, драматичні та музичні вистави. Театр "Буковина" спеціалізується на різноманітних театральних шоу, класичних творах і сучасних постановках.

Музичний театр "Кипарисул" пропонує оперу та балет. Також тут можна насолодитися класичною оркестровою музикою. Побачити театральні постановки та мюзикли також можна і в місцевих культурних центрах – "Дайя Културала" та "Буковина".

Освіта та наука

Один із головних вишів Сучави – університет Стефан цілі Маре. У ньому студенти навчаються за напрямами технічних, гуманітарних і природничих наук. У місті є філія технічного університету Георге Асачі, який спеціалізується на інженерних і технічних дисциплінах.

Університетський коледж "Буковина" надає освітні програми в галузях економіки, бізнесу, мистецтва та гуманітарних наук. Студенти академії мистецтв Георге Енеску здобувають вищу освіту в галузі музики, образотворчого мистецтва та дизайну.

Інші пам'ятки

Одна з ключових історичних пам'яток Сучави – міська фортеця. Побудована в XIV ст., вона відігравала важливу роль в обороні Буковини. Сьогодні фортеця відкрита для відвідування. Усередині на вас чекають музейні експозиції та гарні краєвиди на навколишній ландшафт.

У центрі міста розташований пам'ятник Стефану III Великому, одному з найвідоміших правителів Молдови. Він став символом історичної гордості. Сакральне місце Сучави – старовинна церква святого Димитрія. Була побудована в XVI ст. і є одним з архітектурних шедеврів Сучави. Всередині церква прикрашена барвистими фресками та іконографією. У передмісті розташована історична садиба Гебричевські. Усередині цієї архітектурної колиски розташований музей із колекцією антикваріату.

Телефони екстрених служб

 1. Телефон екстреної допомоги: 112
 2. Екстрені служби для допомоги дітям: 119
 3. Посольство України в Румунії: +40 212 30 36 60