Завантаження...

Стрий

Флаг Стрыя

Прапор

Герб Стрыя

Герб

location
49°15′22′′ пн. ш. 23°51′01′′ сх. д.
pin
Країна: Україна
calendar
Статус: районний центр, місто обласного значення
watch
Адміністративний Центр: Львівська область
user
Площа: 17 км²
cup
Заснований у ХІІІ ст. році
cup
Клімат: помірний континентальний
cup
Годинний пояс: UTC+2:00, влітку UTC+3:00
cup
Населення: 59 425
cup
Телефонний код: +380 3245

Інфраструктура

not ok round benefit 1
Літаки
ok round benefit 2
ЖД Вокзал та авто
ok round benefit 3
Бари та ресторани
ok round benefit 4
Житло та готелі
ok round benefit 5
Лікарні
ok round benefit 6
Міський транспорт

Стрий

Про місто
Місцезнаходження
Територія
Інфраструктура
Рівень безпеки
Ціни
Структура населення
Культура та пам'ятки
Парки
Музеї та бібліотеки
Театри
Інші пам'ятки
Освіта та наука
Телефони екстрених служб

Стрий – невелике місто на заході України. Перші письмові згадки про нього з’явилися у 1385 р. Поселення тут виникло в період існування Давньої Русі. Свій розквіт Стрий зустрів у XVII ст. під час правління короля Яна III Собеського. В роки Першої світової війни саме тут зародився рух Українських січових стрільців. Навесні 1990 р. над місто було піднято український національний прапор.

Нині Стрий є історичним та культурним осередком Заходу країни. Крім того, він вважається важливим транспортним вузлом. Для пошуку та покупки квитків на автобус, залізничних квитків та авіаквитків зручно використовувати онлайн-сервіси, такі як SkyBooking. З їх допомогою можна дізнатися розклад руху транспорту, вартість квитків, кількість вільних місць в салоні автобуса, літака чи у вагоні потяга тощо. Таким чином, набагато легше обрати рейс, що відповідатиме особистим вимогам кожного пасажира і придбати потрібний квиток. При цьому можна не відволікатися від власних справ, адже все це можна зробити онлайн. Квитки доступні до замовлення в межах України, Європи та усіх континентів.

Стрий знаходиться на півдні Львівської області. Ця територія належить до низькогірної частини Стрийсько-Сянської Верховини. Рельєф місцевості можна охарактеризувати як рівнинний. Назва міста походить від найменування річки, яка є найбільшою притокою Дністра.

Клімат в місті – помірно-континентальний. Він формується під впливом сонячної енергії, атмосферної циркуляції та характеру місцевості. Переважна більшість днів у році з перемінною хмарністю. Найспекотніше – в липні, температура повітря може сягати +37°C, але середня температура становить +18°C. Взимку доволі тепло – середній показник температури – +4°C, але трапляються морози до -30°C. Переважна кількість опадів припадає на літні місяці, а найменше їх взимку. В середньому на рік випадає 750-800 мм опадів.

Стрий є містом обласного значення, яке не входить до Стрийського району. До нього належать 1 селищна рада та 39 сільських. Всі вони підпорядковуються Стрийській районній раді. Всього налічують 71 населений пункт, найбільшими є:

 • с. Підгірці;
 • с. Станків;
 • с. Лисятичі;
 • с. Лисовичі;
 • с. Кавське;
 • с. Великі Дідушичі.

Між населеними пунктами району добре налагоджено транспортне сполучення. Найбільший попит серед місцевих жителів мають автобуси в напрямку до районного центру.

Стрий займає одне з перших місць серед міст західної частини України за значущістю транспортного сполучення, адже через місто проходять важливі міжнародні та національні автошляхи, такі як Стрий - Ізварине, Київ - Чоп, Брест - Махачкала тощо.

Також є розвиненим залізничне сполучення. Окрім того, що потяги відправляються в усіх напрямках країни та у деяких їздить навіть швидкісний Інтерсіті, також є й ті, що прямують до Праги, Відня, Белграда, Загреба та Венеції.

Щодо громадського транспорту, то містяни здебільшого користуються автобусами, а дехто віддає перевагу таксі.

Для тих, хто бажає дістатися Стрия літаком, є можливість купити квитки на літак, наприклад, до аеропорту в Києві, а вже звідти купити квитки на потяг чи автобусний квиток онлайн. З появою сервісів, таких як SkyBooking, планувати подорожі стало значно легше.

Стрий є комфортним містом для життя та відпочинку. Тут доволі безпечно. Рівень злочинності низький. За порядком на вулицях міста пильно слідкує патрульна поліція. Попри це, завжди потрібно дотримуватися елементарних правил безпеки. По-перше, треба подбати, щоб цінні речі були завжди під наглядом. Особливо на це треба звертати увагу в місцях скупчення людей: залізничних станціях, автовокзалах, ринках, торгових центрах тощо. По-друге, слід уникати конфліктних ситуацій, які можуть призвести до небажаних наслідків. По-третє, варто мінімізувати час перебування на вулиці вночі.

Якщо порівнювати ціни в місті Стрий та в Києві, то можна дійти висновку, що цінники в провінційному містечку трохи нижчі, ніж у столиці або, до прикладу, в Європі. Продукти та одяг можна купити за досить вигідним цінам. Особливо, якщо відвідувати місцеві магазини та ринки. Щодо мереж магазинів, то там ціни будуть такі ж, як і в інших містах України.

Проїзд в громадському транспорті в межах міста – на автобусі буде коштувати 15 грн. Це фіксований тариф, який діє в більшості міст країни.

За оренду житла доведеться заплатити щонайменше 4000 грн, без комунальних послуг. Зняти номер в готелі можна від 500 грн за добу. Щоправда, доведеться витратити чимало часу, щоб знайти відповідний варіант, адже пропозицій не так багато.

На сьогодні кількість населення становить 59 425 осіб. В період з 1989 по 2001 рр. спостерігався стрімкий приріст населення. Надалі він тримається на відносно однаковому рівні. Кількість жінок переважає над кількістю чоловіків на декілька тисяч осіб. Найбільшою віковою категорією є люди від 25 до 44 років.

До їх числа належать українці, поляки, євреї, німці, білоруси та росіяни. Державною мовою на території України є українська, тож 92,98% містян розмовляють рідною мовою, інші 5,06% спілкуються російською, а 1,96% – іншими мовами. Більшість є православними християнами, але є й представники католицизму, протестантизму та іудеї.

Стрий є достатньо творчим містом. Тут функціонують понад 20 закладів культури, які щороку приймають чимало відвідувачів. Низка творчих колективів працюють над невпинним розвитком культурного життя в місті та дбають, щоб українські традиції жили вічно та не були забуті.

Місцеві жителі та туристи з повагою ставляться до культури Стрия, яка є відображенням  культури західних регіонів України загалом. Сюди приїжджають, щоб дізнатися більше про забуті сторінки історії та традиції, тож цей маршрут є доволі популярним. Зручно, що тепер купити квитки на потяг, авіаквитки чи квитки на автобус можна онлайн з будь-якого куточка України або навіть, перебуваючи за кордоном. SkyBooking надає майбутнім пасажирам лише перевірену інформацію щодо рейсів з офіційних сайтів своїх партнерів, в їх числі Укрзалізниця, тож онлайн-сервісу можна довіряти.

Стрий має великий природний потенціал. Тут є пам’ятки садово-паркового мистецтва, які одночасно є рекреаційними та історико-культурними об’єктами, серед них:

 • парк Злуки – садово-парковий комплекс, площею 5 га, який належить до природно-заповідного фонду України;
 • парк ім. Тараса Шевченка – пам’ятка садово-паркового мистецтва, площа якого становить 20 га. Його флора містить численні види дерев та кущів;
 • парк Нижанківського площею 1,5 га. На території максимально збережено природне середовище, яке нагадує ліс.

Також на території міста багато ботанічних пам’яток природи, що збереглися до наших днів.

У місті Стрий є місця, де можна цікаво та з користю провести час. Тут знаходиться понад 15 музеїв, де представлені експонати, що демонструють витвори мистецтва, предмети побуту, зброя, прославляють славетне минули видатних постатей тощо. До їх числа належать:

 • Стрийський краєзнавчий музей "Верховина".
 • Меморіальний комплекс "Борцям за волю України".
 • Музей художника Петра Обаля.
 • Меморіальний музей-садиба родини Бандерів.
 • Меморіальний музей Ольги Бачинської.

Кількість бібліотек у місті Стрий та в Стрийському районі в цілому вражає. Всього налічують понад 45 бібліотечних установ, в їх числі як міські, так і сільські. Загальний фонд примірників складає 430 тис.

Для поціновувачів сценічного мистецтва в місті Стрий знаходяться декілька установ:

 • Народний дім – місцева архітектурна пам’ятка. Його відкриття відбулося в 1901 р. На території також є музей, присвячений історії цього краю;
 • міський будинок культури – не лише заклад культури, а й визначна пам'ятка архітектури XX ст. Тут можна побачити виступи камерного та дитячого хорів, камерного оркестру, танцювальних ансамблів, драматичних колективів тощо.

Тут свої таланти демонструють мистецькі колективи, серед них хореографічні, театральні, вокально-хорові та музично-інструментальні. В них беруть участь як діти, так і дорослі. На сцені вони виконують як народні, так і сучасні номери.

Прогулюючись вулицями міста Стрий, можна помітити чимало пам’яток архітектури місцевого значення:

 • костел Різдва Пресвятої Богородиці;
 • церкву Архистратига Михаїла;
 • будівлю Центру творчості дітей та юнацтва;
 • пам’ятник Ярославу Стецьку.

Звичайно, цей перелік можна продовжувати довго, але й так зрозуміло, що туристам буде цікаво провести тут час.

З розвитком сучасних технологій, подорожі найвіддаленішими куточками України стали цілком доступними кожному. Не можна не погодитися, що краще купувати квитки на літак, залізничні квитки та автобусні квитки онлайн, користуючись сайтами-агрегаторами, ніж витрачати час на дорогу до кас та стояти в черзі. Вартість квитків, розклад, можливість обрати місце, переглянути їх наявність – тепер все це в вашій кишені. Онлайн-сервіси співпрацюють з перевізниками та синхронізуються з їх офіційними сайтами, щоб ви завжди мали змогу переглядати лише актуальну інформацію.

 

У місті Стрий є близько 28 закладів дошкільної освіти, а також 40 закладів загальної середньої освіти, серед яких ліцеї, школи та гімназії.

Для абітурієнтів є Стрийський коледж Львівської національної аграрної академії та декілька професійних училищ. Вищі навчальні заклади відсутні, тож майбутнім студентам доводиться вирушати до інших міст. Багато хто їде на навчання до Львова, Києва, Дніпра та інших мегаполісів України, щоб здобути престижну освіту. На щастя, користуватися транспортними послугами стало набагато зручніше, ніж раніше. Завдяки цьому, студенти мають змогу частіше їздити додому та не витрачати на дорогу занадто багато часу. Купити квитки на автобус або залізничні квитки онлайн можна без зайвих зусиль, скориставшись сервісом SkyBooking. Якщо подорожуєте залізничним транспортом, ви матимете змогу обрати вагон, рейс, що обслуговується швидкісним потягом Інтерсіті, адже сервіс плідно співпрацює з Укрзалізницею. Якщо віддаєте перевагу автобусам, то зможете краще ознайомитися з деталями рейсу та обрати надійного перевізника.

 1. Екстрена оперативна служба: 112
 2. Поліція: 102
 3. Пожежна служба: 101
 4. Медична допомога: 103
 5. Аварійна газова служба: 104