Завантаження...

hero

Сібіу

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Сібіу

Румунія
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Сібіу – місто в Румунії, розташоване в регіоні Трансільванія. Перша згадка про Сібіу відбувається 1191 року в документах, які були видані Римською курією за папи Целестини III. Цю дату вважають його заснуванням.

У XIV ст. відбувається стрімкий розвиток Сібіу, він стає великим торговим центром. Протягом наступних століть він є фортецею в Трансільванії, що має важливе значення. Торговому розвитку міста сприяло об'єднання ремісників у цехи, яких у 1376 р. налічувалося 19. Сібіу офіційно оголосили містом у 1366 р.

З 1692 р. спостерігається черговий розквіт Сібіу, коли він став резиденцією трансільванського уряду. У 1872 р. відбулася значуща подія в історії міста – будівництво першої залізничної лінії в Трансільванії – Сібіу-Копша-Міке. 1896 р. було введено в експлуатацію першу лінію електропередач у південно-східній Європі, прокладену між Саду, Чіснедіє і Сібіу. У 1905 р. у місті з'явився новий вид громадського транспорту – трамвай, який діяв до 1970 р., поки його не ліквідували.

Після Першої світової війни та розпаду Австро-Угорщини відбулося включення Сібіу до складу Румунії. Нині місто є важливим економічним центром країни. У ньому розвинене автомобілебудування, швейна, харчова та інші галузі промисловості.

Розташування

Місто розташоване в південній частині Трансільванії, у западині Сібіу, яку перетинає річка Чібін. Воно розташоване на висоті над рівнем моря, яка варіюється від 415 м у Нижньому місті до 431 м – у Верхньому.

У Сібіу переважає помірний континентальний клімат, на який впливає розташування гір, що оточують місто з півдня і південного заходу. Середньорічна температура повітря встановлена на рівні +8,8°C. Літо в Сібіу помірно тепле, весна пізня, зими позбавлені сильних снігопадів. Кількість морозних днів протягом року становить близько 120.

Територія

Сібіу має адміністративний поділ на такі райони: Люпіни, Жозефіна, Безіл Аарон, Гай, Три Дуби, Іподром І, Іподром ІІ (Седонія), Іподром ІІІ, Іподром ІV (Чірешіца), Тілішка, Золота долина, Стренд І, Стренд ІІ, Площа Клуж, Турель, Терезіанський, Покрівельники, Решица, Густеріца, Лазарет, Виноградники Сібіу, Ветерани, Книжковий магазин (Блоки Незалежності), Магнолія, Молодь, Центр. Останній район має поділ на Верхнє і Нижнє місто.

У місті є дві промислові зони. Східна прокладена вздовж залізниці з Брашова і Римнику-Вилча, розташована на виїзді на Агніту. Західна промислова зона розташована на виїзді на Себеш, недалеко від аеропорту та автомагістралі А1.

Інфраструктура

У Сібіу розташований міжнародний аеропорт, з якого здійснюються щоденні перельоти до Німеччини, Іспанії, Великої Британії, Австрії, Італії. Місто є важливим залізничним вузлом Трансільванії. На його території розташовано п'ять станцій: Гара Міке (Халта Сібіу), Гара Маре, Турнішор, Сібіу Тріай, Халта Ательєре Зона.

Через Сібіу прокладено дві міжнародні залізниці. Це E68, що забезпечує зв'язок з Угорщиною, і E81, що веде до України. Значущими національними автомобільними дорогами є DN1, DN7 і DN14. У місті функціонують шість автовокзалів, які забезпечують сполучення з практично всіма містами країни та Європейського Союзу. Місцевим громадським транспортом Сібіу є автобуси, які курсують по 20 лініях.

Прибути в Сібіу з Києва можна, здійснивши поїздку автобусом до Кракова. Після цього можна вирушити літаком до міжнародного аеропорту Сібіу. Інший варіант - доїхати автобусом.

Рівень безпеки

Сібіу є одним із найвідвідуваніших міст Румунії завдяки наявності туристичних визначних пам'яток і кількох вищих навчальних закладів. Місто одне з найбезпечніших у країні. Хоча в Сібіу низький відсоток злочинності, буде не зайвим дотримуватися загальних заходів безпеки. Варто утриматися від прогулянок на самоті у віддалених районах міста у вечірній і нічний час. Великі грошові суми краще не носити з собою, а залишати їх на зберігання в сейфах готелів. Також варто дотримуватися обережності, пересуваючись автомобілем.

Ціни

Сібіу є досить доступним містом за рівнем цін, якщо порівнювати з багатьма європейськими містами. Номер на ніч у готелі, розташованому в історичному центрі, вдасться зняти за вартістю 40-50€. За бажання зупинитися в дорожчому готелі це можна зробити, заплативши 60-75€.

Деякі продукти харчування можна придбати за такою вартістю:

  • куряча грудка (1 кг) – 3,3 €
  • місцевий сир (1 кг) – 3,6€
  • яблука (1 кг) – 0,5€
  • помідори (1 кг) – 8,4€

Відвідати кінотеатр у Сібіу можна, купивши квиток за вартістю 3,5€. У ресторані середнього рівня можна повноцінно пообідати удвох, заплативши 16,5€.

Структура населення

Чисельність населення Сібіу перевищує 134 тис. осіб. За цим показником місто вважається 15-м у Румунії. До 1941 р. більшу частину жителів Сібіу становили німці. Згодом практично всі вони емігрували до Німеччини до початку 1990-х рр.

Нині в місті близько 89% жителів є румунами. До числа інших національностей належать угорці, роми, євреї. У Сібіу проживає значна кількість студентів завдяки наявності в місті вищих навчальних закладів. Більшість місцевих жителів сповідують православ'я (91%). Також зустрічаються католики, греко-католики, євангелісти, лютерани.

Культура та пам'ятки

У місті відбуваються численні культурні заходи. До них належить Міжнародний театральний фестиваль Сібіу (F.I.T.S.), який організовують щовесни. На заході демонструють танцювальні та циркові номери, виступи оперних труп, мюзикли.

У Сібіу відбуваються великі ярмарки в період різдвяних і великодніх свят. Любителі музики оцінять Міжнародний джазовий фестиваль, фестиваль електронної музики та сучасного мистецтва. Іншими значущими заходами в місті є фестиваль пива CibinFEST, фестиваль нетрадиційного мистецтва "Ла Страда", фестиваль середньовічного мистецтва.

Парки

На території Сібіу і в його околицях розташовано кілька національних природних парків. До їх числа належать Cozia, Buila-Vânturarita, Gradistea Muncelului- Cioclovina, Defileul Jiului, Piatra Craiului. Одним із найстаріших парків Румунії вважається Sub Arini, розбитий у 1856-1865 рр. Заслуга у створенні його проєкту належить інженеру Вольфгангу Зайфріду. На території парку налічується близько 70 видів рослин, багато з яких є екзотичними. Також у Sub Arini є спортивний стадіон, сцена для музичних виступів.

Природний парк "Думбрава" був відомий ще у XVIII ст. Його було оголошено природною територією, що охороняється, у 2000 р. У парку розташований Національний музейний комплекс "Астра", є три озера і розбитий лісовий масив.

Музеї та бібліотеки

У Сібіу розташовано безліч музеїв, присвячених різним культурним напрямам. Долучитися до минулого міста можна, відвідавши музей природничої історії та історичний музей. За бажання більше дізнатися про культурну спадщину міста варто вирушити до музею етнографії та саксонського народного мистецтва "Еміль Сігерус", музею універсальної етнографії "Франц Біндер".

Національний музей Брукенталя зберігає близько 1 млн експонатів. До їх числа належать як предмети мистецтва, так і старовинні артефакти, виявлені під час археологічних розкопок. Цікаві експонати містяться в музеї історії аптеки, відкритому для відвідування в 1972 р. У його будівлі розміщено понад 6600 предметів, що демонструють еволюцію медичних і фармацевтичних технологій.

Національний музейний комплекс "Астра" є музеєм просто неба, на території якого розташовано 169 пам'яток із 400 будівлями. Музей паротяга демонструє старовинні транспортні засоби та двигуни. Також заслуговує на увагу музей зброї та мисливських трофеїв.

У місті функціонує публічна бібліотека Biblioteca Județeană Astra Sibiu - filiala Hipodrom. Іншими бібліотеками Сібіу є Astra County Library та Central University Library.

Театри

Долучитися до культурного життя Сібіу можна, відвідавши одну з таких установ: Національний театр "Раду Станка", театр балету, дитячо-юнацький театр "Гонг". Також у місті функціонує Сибіуська державна філармонія.

В Сібіу розташовано безліч культурних центрів, де можна побачити виступи місцевих колективів або виставки представників мистецтва. Це центр "Фрідріх Тойч", Будинок Іль і Вілен, центр Академії Dry Band, Культурний центр округу, Центр європейської поезії, Муніципальний, Студентський, Німецький, Східно-Віленський культурні центри.

Освіта та наука

У Сібіу розташована низка вищих навчальних закладів. Загальна кількість студентів, які навчаються в місті, сягає до 30 тис. Це університети Лучіан Благ, Альма-матер, Румунсько-Німецький університет, Академія Сухопутних військ ім. Ніколає Белческу.

До числа значущих навчальних закладів належить Національний коледж Самуель фон Брукенталь у Сібіу, який є найстарішою школою на території Румунії та однією з найважливіших середніх шкіл у місті. Часом його заснування вважається 1380 р. Будівля, в якій нині триває навчання, побудована в 1779 р. Другим найстарішим навчальним закладом є Національний коледж Георге Лазар, заснований у 1692 р.

Інші пам'ятки

Центр Сібіу, що включає старовинні системи укріплень, вважається одним із найкраще збережених місць у Румунії. Заслуговує на увагу вежа Теслярів, зведена в XIV ст. і включена в частину третього кільця міських укріплень. Ще однією визначною пам'яткою є Сходовий прохід, також відомий як "Стіна з голками". Він був побудований з каменю і цегли та з'єднував Верхнє і Нижнє місто через дві гілки сходів і арок.

До числа примітних старовинних будівель належить вежа Ради, зведена в XIII ст. Спочатку її використовували як вхідні ворота до другого поясу укріплень міста. Дах вежі, що має форму загостреної піраміди з чотирма башточками по кутах, кілька разів реконструювали в XVIII ст.

У Сібіу розташовано кілька церков, побудованих саксонськими поселенцями. До числа храмів, що найбільше запам'ятовуються, належать лютеранський собор, каплиця Святого Хреста, греко-католицька церква Дентре Бразі, православний собор, римсько-католицька парафіяльна церква на площі П'яца-Маре.

Телефони екстрених служб

  1. Екстрена служба: 112
  2. Поліція: 955
  3. Швидка допомога: 961
  4. Пожежна допомога: 981
  5. Посольство України в Румунії: +40 212 30 36 60