Завантаження...

hero

Шепетівка

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Шепетівка

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Шепетівка – районний центр, що знаходиться за 100 км від Хмельницького. Територія міста була заселена ще з давніх часів, про що свідчать археологічні знахідки доби неоліту. Також тут були розкопані скарби кельтів у вигляді сокир із бронзи. Кургани, насипані скіфами і сарматами досі височіють на околицях Шепетівки.

Перша згадка в письмових джерелах про це давнє місто датована 1594 р. Воно пережило напади кримських татар та польської шляхти, було спалене загонами белзького воєводи, перебувало під гнітом Російської імперії, горіло в полум'ї війн та зрештою все витримало і розцвіло заради нових поколінь.

Шепетівка славиться ще з давніх часів як відомий курорт з мінеральними водами, багатими на залізо. Там здавна діяли купальні, в які приїжджали оздоровлюватися.

Звідки пішла назва цього міста, достеменно не відомо, але кажуть, що це пов'язано з шепотом лісів або ж шепотом цілющої води, що має лікувальні властивості.

Якщо ви захочете приїхати в Шепетівку, можете скористатися залізницею, що працює тут ще з 1873 р. Купити квитки на потяг можна за допомогою сервісу SkyBooking. На нашому ресурсі ви завжди можете переглянути розклад потягів, що відповідає офіційному сайту Укрзалізниці. Пасажири можуть обрати тип поїзда, вагона та місце. Також на нашому ресурсі можете купити автобусні квитки онлайн, якщо вам більше подобається такий вид транспорту для подорожей.

Розташування

Шепетівка розташована на річках Косецька і Гуска, в північній частині Хмельницької області. Гуска впадає в Горинь, а та в свою чергу – у Прип'ять. Саме в цьому місці знаходиться Волинсько-Подільська височина, на якій і простягається місто. Тут проходить межа між Поліссям і лісостепом, саме тому природа і ландшафт Шепетівки дуже різноманітні.

Поверхня території полого-хвиляста. Грунт переважно чорнозем опідзолений, глинисто-піщаний, дерново-підзолистий та легкосуглинковий лучний.

Клімат у місті помірно-континентальний, загалом характерний для України. Влітку температура піднімається до +38°С, а взимку опускається до -35°С – це можливі максимальна і мінімальна температури за рік. Опадів випадає в цих краях від 510 мм до 580 мм.

Серед корисних копалин тут розповсюджені родовища мінеральних радонових вод. Також у Шепетівці добувають граніт та гранодіорит Осницького комплексу. Їх родовища знаходяться в східній частині міста. Сім свердловин мінеральних вод в північно-східній частині міста зараз не використовуються.

Територія

Шепетівський район входить до складу Хмельницької області. Він налічує в собі три сільські громади, одну селищну,  чотири сільські ради з 69 населених пунктів. Всі сільські ради підпорядковуються районній раді, що знаходиться в Шепетівці. Громади, що входять до складу району: Судилківська, Ленковецька, Грицівська та Плесенська.

Розміщення Шепетівки дуже вдале, оскільки до Хмельницького звідси не далеко, а з нього можна поїхати в будь-який куточок України. Завдяки сервісу SkyBooking ви прямо звідси можете замовити проїзні документи на будь-який вид транспорту з будь-якої точки країни. Залізничні квитки онлайн, авіаквитки, місця в Інтерсіті доступні пасажирам для замовлення в будь-який час.

Інфраструктура

Через місто пролягають автошляхи державного значення, такі як Городище - Рівне - Старокостянтинів. Також є шляхи місцевого значення, що починаються в Шепетівці.

Оскільки Шепетівка є важливим залізничним вузлом, звідси потяги йдуть в п'яти напрямках. Вони сполучають місто залізницею з іншими містами України, а деякі з них прямують за кордон, наприклад, до Європи.

Залізничні квитки онлайн пропонує SkyBooking, завжди посилаючись на офіційний сайт Укрзалізниці. Квитки на автобус ви також можете придбати на сайті компанії, зробивши лише кілька кліків.

Авіаквитки, залізничні квитки Інтерсіті також доступні для пасажирів з будь-якого місця, де б ви не знаходилися. Якщо ви плануєте подорож до Європи, купити квитки на літак можна онлайн, не відволікаючись від інших справ.

Рівень безпеки

Шепетівка – містечко районного значення, рівень безпеки в якому дозволяє відносно спокійно жити в ньому. Найчастіші порушення в даному регіоні – безпека дорожнього руху. Саме для цього в місті проведено низку заходів, направлених на усунення наявних проблем:

  • заміна дорожніх знаків, які вже не відповідають нормам через довгий час експлуатації та зношеність;
  • додаткове освітлення в тих місцях, де знаходяться пішохідні переходи;
  • огородження переходів біля навчальних закладів;
  • спорудження пристроїв, що примушують водіїв робити зупинку;
  • створення "острівців безпеки".

Також для покращення ситуації на дорогах в місті та районі проводяться інформаційно-просвітницькі заходи серед різних соціально-вікових груп.

Ціни

Ціни на продукти в Шепетівці на рівні тих, що розповсюджені на території всієї країни. Звісно ж, є відмінності та виключення із правил, але все ж вони приблизно на одному рівні. Молоко коштує в середньому 1$, хліб можна купити за ціною від 0,5$ до 1$, борошно – 0,75$, а цукор здебільшого – 1$.

Вартість квитка для пасажира автобуса коштує 0,22$. Якщо ж вам більше до вподоби таксі, там ціни починаються від 1$ за км. Щоб винайняти житло в Шепетівці, вам знадобиться від 9,5$ до 22$ за добу. Вартість залежить від стану квартири та її комфортабельності.

Структура населення

Останнім часом в Шепетівці спостерігається тенденція до зменшення кількості населення. Це відбувається здебільшого за рахунок природного скорочення – перевищення смертності над народжуваністю, а також у результаті міграції до інших міст України та за кордон.

Жінок в даному регіоні більше, ніж чоловіків, що характерно і для всієї України. Жінки становлять 54% населення. Корінне населення Хмельниччини – українці. Тому і в Шепетівці за чисельністю переважають українці, займаючи майже 90% від загальної кількості. Також тут живуть євреї, росіяни, вірмени, поляки, білоруси та представники інших національностей.

Щодо релігії, тут переважає християнство, але є можливість для жителів міста сповідувати будь-яку іншу релігію. Діють такі церковні організації, як "Парафія Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці", "Християнська Місія Євангелист" та Релігійна громада "Українська Православна Церква Свято-Духівського храму".

Культура та пам'ятки

Крім закладів освіти, культури та відпочинку в Шепетівці діють засоби масової інформації. До них належать декілька інтернет-ресурсів, що висвітлюють життя міста, проблеми, що постають перед його жителями та інші важливі теми. Також можемо виділити інші ЗМІ:

  1. Газета "Шепетівський вісник", що випускається два рази на тиждень.
  2. Газета"День за днем".
  3. Телеканал "Лайк ТВ".
  4. КП "Шепетівська друкарня".

У вільний час жителям та гостям міста є чим зайнятися, тому що тут діє безліч творчих гуртків та колективів за різними вподобаннями. Є можливість займатися співом, танцями, акторською майстерністю та вчитися грати на музичних інструментах.

Звідси також можна їздити на екскурсії в інші міста. Наприклад, відвідати обласний центр або інші населені пункти області. Ви можете придбати для подорожі автобусні квитки онлайн або купити квитки на потяг. Розклад і вартість квитків завжди вказані на сайті. Там же є можливість обрати вагон.

Якщо ви плануєте подорож за кордон або виліт з найближчого аеропорту, то краще купити квитки на літак заздалегідь, поки ви не прибули до місця відправлення.

Парки

Місцеві парки знаходяться під охороною, як природні пам'ятки. Там ростуть рідкісні сорти української флори та багаторічні дерева, які потребують захисту та збереження.

В Шепетівці нараховується три природоохоронні об'єкти:

  1. Шепетівський заказник, що знаходиться біля північної околиці міста, в якому росте приблизно 200 багаторічних дубів, вік деяких з них сягає 450 років. Заказник створено з метою збереження деяких представників мішаного лісу.
  2. Шепетівський дендропарк, що підпорядковується Центру екологічно-натуралістичної творчості учнівської молоді. Дендропарк створений для захисту майже сотні видів декоративних рослин, серед яких є кущі і дерева. П'ять із них входять до Червоної книги України і потребують захисту через зменшення чисельності виду.
  3. Дубовий гай знаходиться на заході міста і є ботанічною пам'яткою, що знаходиться під охороною через насадження дуба черещатого, якому від 150 до 250 років.

Ці пам'ятки природи мають не тільки природоохоронне значення, а ще й туристичне. Сюди з задоволенням приходять відвідувачі милуватися різноманітністю рослин українських лісів, парків та гаїв.

Музеї та бібліотеки

Найвідоміший музей Шепетівки – музей пропаганди. Він був заснований відразу ж після Другої світової війни, в 1946 р. як меморіал Миколи Островського – радянського письменника.

Музей знаходиться в триповерховому будинку чудернацької форми. Він оформлений у червоних та чорних кольорах. Червоний символізує кров та боротьбу за життя, а чорний – важкі часи в історії країни та міста. Оздоблення музею виконано з суворих матеріалів, таких як залізо та каміння. Також в місті діє Шепетівський краєзнавчий музей та три бібліотеки.

Театри

Шепетівка – дуже творче місто. Тут діє чимало творчих колективів, серед яких струнний ансамбль, оркестр, вокальні гурти, хори, аматорський театр, драматичний гурток та танцювальні колективи.

Також відкриті для відвідувачів різні заклади культури та дозвілля. Серед них Шепетівський міський палац та музична школа для дітей.

Перебуваючи в Шепетівці, ви можете відвідати кінотеатр ім. Островського, а також мальовничий парк культури і відпочинку.

Освіта та наука

Освіта в Шепетівці знаходиться на досить непоганому рівні. Тут діють 10 закладів загальної середньої освіти. Серед них спеціалізована школа з поглибленим вивченням права та економіки ім. Миколи Островського, три загальноосвітніх навчальних заклади, три навчально-виховних комплекси, навчально-виховне об'єднання та загальноосвітній пансіон.

Для розвитку талантів та здібностей учнів працюють музична та художня школи. Серед установ, що надають середню спеціальну освіту – Шепетівський медичний коледж, професійний ліцей №20 та коледж Подільського аграрно-технічного університету.

Для здобуття вищої освіти можна поїхати в обласний центр. Туди можливо їздити Укрзалізницею або автошляхами. Квитки на автобус та залізничні квитки краще всього замовляти онлайн за допомогою сервісу SkyBooking. У Хмельницькому діють вищі навчальні заклади, що готують спеціалістів з економіки, права, педагогіки, державної прикордонної служби та соціальних технологій.

Інші пам'ятки

Місто налічує 14 архітектурних пам'яток, які мають історичне й естетичне значення. Пропонуємо ознайомитися з головними з них:

  1. Краєзнавчий музей, що зберігає історію міста і району, його матеріали та персоналії, що мають історичне та пізнавальне значення.
  2. Музей пропаганди.
  3. Залізничний вокзал.
  4. Готель "Центральний".
  5. Синагога, що охороняється як визначна пам'ятка архітектури.
  6. Будинок юстиції.

Також тут є кілька десятків історичних пам'яток, пов'язаних з видатними особами, що жили в місті в радянські часи.

Телефони екстрених служб

Цілодобова телефонна лінія ШЕДС:

  1. 15-03 (зі стаціонарного)
  2. +38 096 504 19 19 (з мобільного)